destroy83

okres Česká Lípa

LinkedIn: destroy83

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14
    • 24.9.2013  20:15

Žralok je v těchto Benátkách bohužel pouze doprovodným ansámblem pro honbu za pokladem místního mafiána, který mu pod vidinou zlata servíruje svoje zaměstnance celkem solidním tempem. Do této honby se připlétá i americký doktor se svou přítelkyní a na to že se právě zvednul od katedry, dokáže s mafiány i žralokem celkem zatočit. Do všeho se připlétá zkorumpovaná místní policie a pár citových výlevů. Snímek je ovšem překvapivě koukatelný i přes opakované záběry a minimální hororový potenciál. Některé akční scény nejsou vůbec špatné, ovšem hlavní hrdina je krutě nesympatický. Žralok je nádherně realný, ovšem nejspíš vystřižený z nějakého dokumentu. Navíc je zde slušný příběh a parádní prostředí. Žraločí pokoukání na nedělní odpoledne, které neurazí. Za mě s přehledem za tři hvězdy.

• 24.9.2013  20:03
    Superžralok (2011)

Další digitální žraločí taškařice, tentokráte s přízviskem super. Prostý děj, kdy nezodpovědná těžařská společnost uvolní cestu pravěkému monstru, které likviduje vše, co mu přijde do cesty včetně těžařské plošiny, stíhačky, vojenské ponorky i nevídaného chodícího tanku se odvíjí přesně, jak by každý čekal. Trošku romantiky i neopětované lásky, která končí v pixelových čelistech monstra. Herecké výkony na pomezí únosnosti, přehlídka dívčích těl v bikinách, konkurent Míče Bjůkenena, smačná falešná rybí doktorka, únosná stopáž a totální absence humoru, který by mohl dílko trošku pozvednout. Akční sci-fi ano, o komedii nemůže být řeč a o thrilleru už vůbec ne. Pro nenáročného žraločího diváka, jemuž nevadí kvality filmu pár písmen v abecedě pod pověstným B za dvě hvězdy.

• 24.9.2013  07:01
    Nebezpečný žralok (TV film) (2011)

Další z řady novodobých digitálních taškařic v rámci eko hororového žánru. Tentokráte tu máme pro změnu žraloka v bažinách brouzdajícího kolem ospalého městečka, kterému vévodí prodejný šerif a místní blondýna vedoucí aligátoři restauraci. Efekty jsou samozřejmě v souladu s očekáváním, takže je to tragédie. Herecké výkony v rámci žánru a televizní produkce ucházejí, ovšem děj promotaný více zápletkami dává snímku punc vážnosti, který mu opravdu nesluší…tohle přece nejde brát vážně nebo snad ano? Místo silikonů, romantické chvilky. Pár zajímavých kousanců v doprovodu chabého gore. Za mě tři pouze vzhledem ke kratší stopáži a slabosti pro žraloky. Pokud nemáte rádi podobné věci, jednu až dvě hvězdy si odečtěte.

• 22.9.2013  11:46
    Píseční žraloci (TV film) (2011)

Bylo nebylo…žralok ve vodě je ohrané téma, vezmem pár dolarů a natočíme film o žralocích v písku, co na tom, že nemáme prachy, digitálních efekt, i když tragický stačí a aby si to diváci moc nevšímali, nacpem tam stádo silikonových koziček a bude to…v půlce z toho uděláme komedii, protože tohle fakt brát vážně nejde Tleskám a smekám, hranice béčkových filmů pokořena hluboko za možnosti pozemské abecedy! No nic komu to nestačilo...hurá na další libovku, tentokrát na žraloky ve sněhu...Avalanche Sharks!

• 14.8.2013  08:58
    Noc hrůzy (1985)

Po delší době parádní upířina. Jako obvykle se jedná opět o starší béčkový, osmdesátkou kousek, který předčí kdejakou novější tvorbu a to nejen díky vynikajícím hercům a maskám, ale i perfektně vystavěnému příběhu a nezbytné hudební náloži poplatné době. Snímek zachycuje příběh středoškoláka, který si už po roce chce za každou cenu hupsnout na svoji přítelkyni a zároveň spolužačku. Plány mu však kazí nový soused, který má ve sklepě rakev a trošku delší tesáky. Komediální stránka je neuvěřitelně zábavná nejen v tomto ohledu, ale i postavě dalšího spolužáka a rádoby bijce upírů z televizní obrazovky. Celý film se nese ve velmi uvolněném duchu. Chvilky napětí střídají vtipné pasáže. Efekty na dobu vzniku nepůsobí vůbec směšně a stopáž je naprosto optimální. Takže věnec česneku na krk, do rohu krucifix, do kapsy lahvinku svěcené a poctivých pět hvězd pro tvůrce téhle libovky.

• 24.1.2013  20:10

Naprosto dokonalý exploit od protinožců, ve kterém má divák možnost si vychutnat boj mladého páru proti pořádně perverzním buranům. Snímek začíná nevinou projížďkou na loďce a troškou toho rybaření, což se ovšem díky bouřce zvrtne v hledání útočiště. Mladý pár naráží na odlehlou farmu vyzdobenou porno časákama, což by ještě nebylo tak hrozné, ale hlavně obydlenou třema uchýlenýma burana, kterým to okamžitě začne cukat v rozkroku, když mají v baráku zatraceně pěknou ženskou, jejíž frajer není žádnej Bruce Willis ani Bruce Lee. V tomhle filmu si čest bude muset ženská prostě uchránit sama a jednoduchý to rozhodně nebude. Film až na začátek má neuvěřitelný spád a během něco málo přes osmdesát minut pere do diváka adrenalin, krev a mletou…i když počet mordů není nijak vysoký, jsou zpracované zatraceně originálně a krvavě. Herecké výkony i řemeslná stránka dílka jsou na velmi vysoké úrovni. Prostředí špinavé a pornem vyzdobené farmy je pro podobný film naprosto luxusní. Je vidět, že se tvůrci nebáli přitlačit na pilu a stvořili perfektní explotační film, který se v mnohém včetně atmosféry může směle rovnat perlám žánru. Nemám co vytknout. Za mě jasný plný počet.

• 23.1.2013  18:45
    Territoires (2010)

Komentář obsahuje případné spoilery. Další novodobá kruťárna, exploit každým coulem, ve kterém mají opět prsty Francouzi. Na prdel si z toho divák sice nesedne, ale u slabších jedinců by občasná enuréza mohla být na místě a obzvlášť v přítomnosti celníků. Snímek mapuje nepěkné osudy skupinky mladých lidí, kteří si to valí v nočních hodinách přes kanadsko-americkou hranici do USA. Byli na svatbě a v autě hýří vtipem, ovšem jen do té doby než narazí na celní kontrolu. Snímek, jak divák od takového kousku očekává, obsahuje drsnou směs násilí a psychického teroru, který je zde vystřižen doslova jak v Guantanámu. Páteř snímku tvoří sled tortur vyšinutých magorů, kterým se není radno plést do cesty, což si ostatně zažijí nejen naši mladí hrdinové. Tvůrci se stejně jak s násilím nepářou také s nahotou a i když krev neteče proudem mučení je neskutečně kruté. Herci jsou vynikající, samozřejmě neokoukaní a až na záporáky sympatičtí – u nich je nesympatie zcela na místě. Prostředí vkusně vybrané – samota uprostřed lesů, kde nikdo neuslyší vaše volání o pomoc či výkřiky bolesti jen dokresluje totální beznaděj obětí. Aby to nebylo tak fádní, dávají tvůrci samozřejmě během optimální stopáže prostor na otočení karty. Ve výsledném dojmu se jedná, jak již výše naznačeno o velmi dobrý kousek, ovšem jen pro otrlejší diváky. Za mě čtyři hvězdy.

• 21.1.2013  15:20
    Jian yu (2010)

Mistr akčního žánru opět nezklamal a naservíroval divákovi téměř dvou hodinovou akční jízdu nabitou kung-fu souboji s meči i bez, kde se nehraje na přírodní zákony, ale na efekt. Vše decentně proloženo romantikou, která neurazí ani diváka, který je na slaďáky vyloženě alergický. A pokud i to nepřekousne, žasne nad fenomenální výpravou celého snímku. Stručně řečeno prostě pořád je na co koukat. Navíc dílko disponuje i perfektním příběhem, ve kterém sledujeme bývalou vražedkyni, která se hodlá mordy pověsit na hřebík a vést normální život. V tomto jí bohužel nepomůže ani plastická operace obličeje ani skromný život prodavačky látek v hlavním městě, protože klan černého kamene neodpouští a odhalení na sebe nenechá dlouho čekat. Vůdce klanu však protivníka v zamilované dívce těžce podceňuje. Krom výše popsaných kladů zde máme i perfektní herce, nějaké to „potřebné“ klišé, morální kodexy a v neposlední řadě woovi trademarky včetně pověstných zpomalovačem. Jinak holubice opět nebyly. V podstatě nemám, kromě těch holubic snímku co vytknout, královsky jsem se bavil. Za mě jednoznačně plný počet.

• 10.1.2013  12:05

Velmi zábavná duchařská komedie z prostředí španělské školy, kterou „terorizují“ mrtví studenící. Ti se v areálu školy zasekli před dvaceti lety při požáru knihovny, kam byli personálem zavřeni během školního večírku. Škola trpí úbytkem učitelů, kteří duchařské legrácky přestávají pobírat. Ovšem do školy přichází nový učitel, který žije mírně řečeno lehce spoutaný život díky své schopnosti mrtvé lidi natvrdo vidět. Je zde naděje, že toto jeho břemeno může škole v čele se sympatickou ředitelkou pomoci. Hrdiny snímku čeká ještě jedna překážka a to „odstranit“ předsedu sdružení rodičů, který si dělá nároky na ředitelské křeslo. Snímek disponuje kvalitní a hlavně uvěřitelnými herci, perfektně vystavěným příběhem, spoustou dobrého humoru a optimální stopáží. V minusových bodech, bych viděl hlavně několik scén, které zavání „tupostí“ některých amerických komedií. Ve výsledném dojmu se však jedná o pohodovou zábavu, kterou hodnotím poctivými čtyřmi hvězdami.

• 7.1.2013  21:12

Komentář může obsahovat případné spoilery. Remake vynikající televizní duchařiny přivádí diváka opět do tajemného domu Eel Marsh House. Doba od roku 1989 pokročila, takže zpracování je trošku jinde, tvůrci přitvrdili a chrlí do diváka daleko větší děsy, které oproti originálu zase tak děsivé nejsou, ale nepředbíhejme. Mladého londýnského právníka Arthura Kippse zde představuje všem dobře známý Harry Potter, což dle mého nebyla nejšťastnější volba. Pan Kipps dle původního příběhu, který se ve výsledku, zas tak od originálu neliší, vyjíždí na sychravý anglický venkov, aby vyřešil pozůstalost, hlavně výše zmíněný dům Eel Marsh House. Ve městečku však nikdo z obyvatel nechce o domě odříznutým mořem a bažinami či jeho majitelích ani slyšet. Mladý právník zjišťuje po krátkém čase proč a hodlá zlu čelit. Jak je již výše zmíněno, snímek je pojat trošku drastičtěji, divák se dočká několika úmrtí i s kapkou krve, daleko většího počtu duchů, páru drastických osudů protagonistů i celkem pestřejšího děje. Ovšem pojetí oné ženy v černém prostě na výkon Clare Holmanové zdaleka nestačí, zdařilé lekačky se opakují a v průběhu filmu přestávají fungovat. Atmosféra se tvůrcům budovat daří a s koncem mě totálně odrovnali – nejdříve jsem byl mile překvapen, poté znechucen a nakonec mě přemohli smíšené pocity. S oběma odřenýma ušima nakonec vytahuju i čtvrtou hvězdu.

• 4.1.2013  21:18
    Žena v černém (TV film) (1989)

Vskutku luxusní televizní duchařina, ve které divák sleduje služební cestu mladého londýnského právníka na sychravý anglický venkov. Jedná se o pozůstalost po staré vdově, zejména pak o přímořský dům mezi bažinami, jež je v době přílivu odříznut od okolního světa. Již po příjezdu jsou místní obyvatelé z důvodu příjezdu právníka trošku nesví a o domě či mrtvé nechtějí mluvit. Po krátkém čase uředníček zjišťuje proč, zdá se, že je už však pozdě. Televizní film během stominutové stopáže disponuje doslova hustou atmosférou, kterou umocňuje naprosto děsivá Clare Holman v černém. Obsazení včetně výše zmíněné je parádní, herci jsou naprosto přirození a uvěřitelní. Hudební podkreslení stejně jako celková výstavba příběhu nemá chybu. Ostatně jedinou chybu jsme neschledal na celém snímku. Jedná se vyloženě o precizní jednohubku, která dokazuje že velký film nedělají slavná jména a rozpočet. Za mě jasný plný počet.

• 30.12.2012  18:52

Velmi dobrý válečný film od tvůrce kultovních snímků Svéráz národního lovu a rybolovu. Zde, i když se o ni tvůrce pokouší, jde komediálnost stranou. Ve vlastním příběhu se setkáváme s hrstkou vojáků, kteří jsou díky nechtěnému incidentu převeleni na hraniční čáru na Severním Kavkaze. Společnost jim dělá vodka, hluchoněmá prostitutka, místní sniper, který každý den hlavní hrdiny lehce pokropí a politická špína, která dolehne i na toto bohem zapomenuté kontrolní stanoviště. Dny ubíhají a dohodnuté vztahy s místní vesnicí se začínají vyhrocovat a ve společnosti stínu z incidentu, který sem vojáky přivedl, směřují k nevyhnutelné tragédii. Tvůrce vybral kvalitní herce a dokázal vytvořit zvláštní atmosféru, která se plíží divákovi pod kůži celých osmdesát pět minut, i když se nic převratného zrovna neděje. V celkovém dojmu se jedná o nenápadný, leč na filmový zážitek velmi bohatý válečně laděný kousek, který dozajista ocení i běžný divák neujíždějící na válečné kinematografii. Já oceňuji čtyřmi hvězdami.

• 30.12.2012  18:38
    Piraňa 3D (2010)

Komentář může obsahovat případné spoilery. Vskutku luxusní béčková a zatraceně krvavá zábava plná bradavek a kousanců. Aja vyšvihnul remake rybí klasiky na jedničku a to hlavně díky notné dávce humoru a ansáblu kvalitních herců, takže se divák kromě taškařic kozatic a ukouslého penisu dočká také kvalitní dramatu. Příběh je prostý. Nastává holiday a do polozapomenutého městečka se sjíždějí davy, aby si na místním jezeře užili pořádnou kocovinu a miss mokré tričko. Zrovinka ovšem rupne dno jezera a do vody plné lidí míří hejno prehistorických po krvi lačnících ryb. Páteř příběhu tvoří mladý hošan toužící po krásné kamarádce. Shodou okolností se dostávají oba na člun po kozách lačnícího režiséra, který hodlá prázdninovou atmošku a krásy tamní přírody využít jako pozadí pro co nejlepší záběry bradavek. Pak už jen samozřejmě chybí místní policie, která hodlá všechno spasit a velmi chutný koktejl na ploše necelé hodinky a půl je namíchán. Všem hororovým fandům přeji dobrou chuť a věřte, že tohle chutná i na podruhé. Za mě bez debat plný počet.

• 29.12.2012  18:10
    The Divide (2011)

Maximálně špinavá beznaděj a utrpení dávkovaná po kapičkách směřující k totálnímu odevzdání se, tímto by se ve zkratce dal popsat více než dvouhodinový snímek o hrstce přeživších po jaderné apokalypse v protiatomovém krytu. Shodou náhod svedená hrstka lidiček musí čelit nejen tíživé situaci, nedostatku jídla a potencionálnímu nebezpečí zvenčí (ať už ve formě radiace či záhadných útočníků), ale i vlastním démonům, kteří se po nějakém čase derou krutě nahoru a mění lidské bytosti v psychické trosky páchající zrůdnosti, které by jim v normálním stavu nepřišli vůbec na mysl. Psychický teror, znásilňování, fyzické útoky – toť jen skromný výčet výplodů choré mysli za neprodyšně uzavřenými dveřmi protiatomového krytu. Celou tuhle depresi umocňují kvalitní herci, parádní prostředí a velmi slušně vystavěný příběh, který touhu přežít mění v prosté animální fungování psychicky vyždímaných trosek pod nánosem radioaktivního prachu. Zbožňuju post apokalyptické snímky, zde jsem ovšem dostal něco, co jsem nečekal a co mě totálně uzemnilo. Jedním slovem vynikající.

• 29.12.2012  17:57

Charles Bronson je prostě Charles Bronson, kdo jinej by mohl udat mafii policajtům a to opět ve velkém stylu. V perfektně vystavěném příběhu sledujeme kariérní růst Joa Valachiho v jedné z nejobávanější organizací podsvětí a to Cosa Nostry. Valachi se k organizaci dostává díky své chladnokrevnosti a neposeroutkovstí, čímž ohromí členy mafie ve věznici a po propuštění je mu náruč organizace otevřená. Během více než dvouhodinovému příběhu, který již pod policejní ochranou vypráví, může divák zažít vzestupy a pády hlav organizace v čele s božským Lino Venturou, který se ve snímku ovšem krčí ve stínu Charlese Bronsona – tohle je prostě jeho film. I přes svou stopáž snímek nenudí a dokáže diváka strnout až do hořkého konce, ke kterému dochází po vystřílení hromady kulek a tuny projevů nefalšované vnitro organizační úcty. Luxusní výprava a hudební doprovod jen ozdobují tenhle gangsterský opus velmi často poměřovaný s Coppolou. Srovnání není na místě, zde se totiž vypráví reálný příběh plný strachu a krve díky porušení přísaze Cose Nostře. Nakonec hodnotím plným počtem.

• 29.12.2012  17:35

Rob Zombie útočí na diváka animákem dle svého autorského komiksu. Koment by se dal klidně shrnout do několika slov: kozy, nazi zombie, kozy, kapitán Spaulding, kozy, odkazy na slavné horory a jako bonus kozy. Ovšem toto dílko stojí rozhodně za víc. Již úvodní sekvence dávají tušit, že tenhle animák není určen nejmenšímu publiku, ale fanouškům filmů Roba Zombiho sedne jak prdel na hrnec. Příběh se odehrává v Monsterlandu, kde hlavní hrdina El Superbeasto oblažuje místní kozatice a se svou sestrou Suzi-X hodlá zachránit svět, Suzi to bere jako smrtelně vážně, Superbeasto pase ovšem opět pouze po pořádnej kozičkách a prdelce. Takže na střídačku divák sleduje taškařice výše zmíněných hlavních hrdinů jako jsou například řežba se zombie náckama, pěstní souboj s vlkodlakem a hromada dalších zábavných šíleností. Vše za doprovodu parádních songů a kopy odkazů na slavné hororové filmy. Příběh zde více méně slouží jako páteř pro nečetnost zhovadilostí, ovšem zatraceně šikovně poskládaných a proklatě zábavných. Já se bavil na plný počet.

• 10.12.2012  21:19

Netradiční, leč zatraceně zábavný Burtonův snímek nabitý vtipem a skvělými herci. Děj diváka přivádí do fiktivního městečka Collinsportu, které vybudovala rodina Collinsů. Právě kolem této rodiny se točí celé tohle dílko, zejména kolem Barnabase Collina, který díky svým pletkám zařídí pro svůj rod pěkně hnusnou kletbu a nakonec končí pohřbený v truhle jako vampýr. Po více než dvě stě letech spatřuje Barnabas světlo světa, ehm spíše tmu v bujaré éře hippies. Svým chováním a vystupování budí posměch, ovšem podnikavý duch Collinsů se probouzí a celý rod obnovuje pomalu, ale jistě zašlou slávu. Vše má ovšem malý háček, spíše více háčků, se kterými se bude muset „upíří lamač dívčích srdcí“ vypořádat. Jak je již výše zmíněno diváka během téměř dvou hodinové stopáže čeká plejáda skvělých herců, rockoví fanoušci se dočkají i samotného Alice Coopera, který se stává terčem vtipů stejně jako většina protagonistů. Nefalšováná Burtonovská atmosféra nasládlá melodramatem krásně prostupuje celým perfektně vystavěným příběhem, který otevření fanoušci stejně jako ostatní aspekty filmu náležitě ocení. Já jsem ocenil na poctivé čtyři hvězdy.

• 9.12.2012  12:01

Komentář může obsahovat případné spoilery. Netradiční a vůbec ne špatný hororový počin, který démoničnost celkem zdařile kloubí se soudním dramatem. Divák v dílku dostává klasické schéma posedlého jedince, zde se jedná o mou oblíbenou herečku (sestru „zabijáka ze zálivu“ Debru), která se podrobuje exorcismu otce Moorea. Jelikož část snímku tvoří soudní proces, je všem jasné, že se otci exorcismus nezdaří a posedlá dívka démonům podlehne. Případu se ujímá mladá atraktivní obhájkyně, která je schopna pro slávu a prachy udělat cokoliv. Na druhé straně vede obžalobu typický americký křesťan – divákovi od začátku krajně nesympatický. Horová část snímku je vynikající, disponuje slušnou atmosférou a řadou parádních scén, to se bohužel nedá tvrdit o části „soudního dramatu“, které těžce zaostává a dostavuje se při něm často nuda. Samotné pátrání mladé obhájkyně se svým asistentem toto trošku vyvažuje – není radno si zahrávat se silami temna. Herci jsou přesvědčiví, příběh slušně vystavěn, ovšem stopáž přepálená, zejména o plamenné projevy v soudní síni. Ve výsledném dojmu se přesto jedná o velmi dobrý exorcistický flák, který pod čtyři hvězdy hodnotit nemůžu – třeba už jen kvůli morálnímu vzestupu některých protagonistů.

• 8.12.2012  22:06

Charles Bronson je prostě Charles Bronson a jako „mechanik“ pan Bishop je zkrátka neodolatelný (kam se na něj hrabe Statham ve velmi volné remaku). Pan Bishop nespravuje auta ani jiné věci, ale za peníze zabíjí lidi a jde mu to sakra od ruky, což divák v tomto stominutovém opusu může vidět nevlastní oči hned několikrát. Jako elitní nájemný vrah dodržuje bedlivě souhrn pravidel, která jej drží naživu. Ovšem ani ledový klid a patřičný odstup jej neuchrání před svědomím, které hlavního hrdinu pěkně pomalinku stahuje do pekel. Více se nemá smysl k ději rozepisovat, všichni jej známe, ať tuto původní verzi nebo výše zmíněný remake. Technické stránce dílka nelze prakticky nic vytknout, příběh je vystavěn bravurně, herci jsou bezchybní, výbuchy, honičky, přestřelky naprosto parádní. Nuda zde nemá šanci. Samozřejmě nechybí krásné ženy, řada nezapomenutelných scén, místy pořádně hustá atmosféra a kvalitní hudební doprovod. V celkovém dojmu sto minut kvalitní akčně thrillerové filmařiny ve společnosti Charlese Bronsona, kterou nemůžu hodnotit jinak než plný počtem.

• 7.12.2012  11:32
    Pan Majestyk (1974)

Komentář může obsahovat případné spoilery. Charles Bronson jako Mr. Majestyk je zatraceně zásadový pěstitel melounů, kterému není dobré házet klacky pod nohy, protože by to dotyční mohli šeredně odskákat a jelikož se prostě jedná o Charlese Bronsona, taky se tak stane. Tento více než stominutový akční thriller spatřil světlo světa ve stejném roce jako kultovní opus DEATH WISH. Děj není nijak objevný. Pan Majestyk žije poklidným životem a právě se chystá na sklizeň melounů na své farmě. Sklizeň mu ovšem naruší nejen vykuk Bobby Kopas, který mu chce pronajmout své chlapy na sklizeň a ostatní od Majestyka odhání, ale také nájemný zabiják Frank Renda a místní policejní oddělení. Shoda náhod přivádí Majestyka do čistého boje o přežití a každému je jasné jak to dopadne. Kamenná tvář Charlese Bronsona diváka jako vždy doslova uhrane a ledový klid postavy pana Majestyka neustává ani při zatraceně zdařilé automobilové honičce či vydařených přestřelkách. Snímek i přes svou delší stopáž dokáže diváka zaujmout, tvůrci sází samozřejmě krom akce a role stoprocentního klaďase na pěkné ženské, které stejně jako ostatní herci působí naprosto přirozeně. Hudební doprovod je také na velmi dobré úrovni. V celkovém dojmu se jedná o parádní, ovšem tuctový film. Za mě s přehledem čtyři hvězdy.

• 26.11.2012  16:59

Nízko rozpočtová násilnost z prostředí psychiatrické léčebny…zní to dobře a dobré to taky je. V úvodu dílka tvůrci seznámí prostřednictvím osudů rockové kapely diváka s hlavními postavami. Ty tvoří právě rockeři a zároveň kuchtíci v psychiatrické léčebně, kde je jejich denní rutinou navařit kotel jídla a vydávat ho místním chovancům. Ovšem při jednom takovém běžném pracovním dni vypadne proud a peklo může začít. Divák je provázen po tmavých chodbách stísněné léčebny za doprovodu zdařilé filmové hudby a skřeků chovanců. Nikde ve filmu není specifikováno, zdali je léčebna pro nějaké extra násilníky, ovšem k obědu dostávají pár pilulí a to, co se pomalu rozehrává, značí, že nejspíš ano. Divák ukolíbaný velmi průměrným rozjezdem dostává doslova ránu kladivem do ksichtu a za doprovodu nějakého toho gore a krve do něj tvůrci perou pekelnou psychárnu končící sice trochu předvídatelně, ale stylově. Herci opravdu hrají, kratičká stopáž kromě úvodních sekvencí nedává prostor k nudě, chovanci z léčebny jsou sakra přesvědčivý a z personálu přežije jen ten nejsilnější a nejchytřejší. Potenciál jít totálně do extrému zde byl, tvůrci se dle mého drželi hodně při zemi, ale i tak vytvořili pořádně intenzivní krvavý flák, kterému dávám s klidným svědomím čtyři hvězdy.

• 12.11.2012  17:10

Režijní debut Roberta Englunda v mých očí dopadá rozhodně lépe než jeho druhý, o devatenáct let mladší a prozatím poslední režijní počin KILLER PAD. Režisér tasí svou oblíbenou zbraň a do hlavní role obsazuje znetvořenou vraždící ruku, patřící školnímu otloukánkovi Hoaxovi, který tepán svou fanaticky křesťanskou matkou čichá ke kalhotkám, jež ukořistil jeho „ranařský“ bratránek, člen místního školního gangu. Gang působí dokonale punkově, jak se na osmdesátkové béčko patří. Stejně kvalitně je tomu v dílku i s bodycountem, i když krví se trošku šetří. Divák má možnost ve společnosti dvou rozdílných bratranců za pomoci hororových horoskopů podstoupit cestu nejen upsání duše, ale i zažít zatraceně dobře filmařsky zmáklý černomagický rituál. Snímek, díky dobře vystavěnému příběhu krásně odsýpá a divák se baví. Vkusně vložené vtípky jsou opravdu vtipné, herci opravdu hrají, hudba krásně dokresluje místy pěkně hustou atmosféru, kterou 976-EVIL dokáže nejen za pomoci parádních efektů vystavět. Finále už je jen třešničkou na pomyslném dortu. Pro mě další milé překvapení hororové tvorby osmdesátých let za poctivé čtyři hvězdy.

• 6.11.2012  16:07

Příjemně koukatelný horor pro mladší obecenstvo bez jediné kapky krve, za to se silnou trikovou stránkou z ranku zdařilých 80-tkových béček. Během necelé hodinky a půl má divák šanci ve společnosti snesitelných dětských hrdinů otevřít bránu do říše démonů, jejíž zavření nebude tak snadné jak se píše na metalové vinylové desce jednoho z klučinů, který podobné muzice holduje. Druhý klučina, který dotváří ústřední dvojici je doma sám jen se svou setrou a bandičkou jejích přiblblých kamarádů – rodiče jsou na pár dní z domu, takže se démoni můžou v domě pořádně rozparádit. Snímek má slušně vystavěný příběh, nenudí a místy disponuje slušnou atmosférou. Navíc se divák dočká i parádní Zombie.Výše zmíněné triky jsou na dobu vzniku naprosto famózní. Herci skutečně hrají a o vtip není také nouze. Hororový fanoušek, který nepohrdne lehčím 80-tkovým béčkem se zajisté dobře pobaví. Já se bavil na čtyři hvězdy.

• 5.11.2012  14:31
    Shocker (1989)

Mezitím co se rozpoutali jatka v posledním domě nalevo, horám se připsaly kruté oči a několikrát se zavřískalo natočil Craven kromě Fredyho a dalších pecek také řadu totálních béčkáren a Shocker patří mezi ty nejhrubší. Píše se rok 89, za titulky zní dobová rocková řežba a Craven rozjíždí krvavou lázeň, jež diriguje psychopatický zabiják Horac Pinker. Craven diváka nešetří a barví snímek ostře do ruda a bodycount jde strmě nahoru. Jistá obliba sci-fi motivů se vkrádá i k postavě Pinkera, kterého nezastaví ani elektrické křeslo a naopak jeho moc sílí. Klaďasem zde budiž mladičký fotbalista, který má kromě snů s vraždicím maniakem společného daleko více. Sny i samotná postava maniaka zde jednoznačně evokují oblíbence Krugera, který hláškuje o sto šest a divák se baví. Ostatní postavy už tak slavné nejsou. Příběh do první poloviny dostává diváka do kolen, ovšem poté se zlomí a ve společnosti sci-fíčkovýh motivů se začne divákovi lehce mlžit a bohužel i trošku nudit. Stopáž snímku je na béčko trošku delší, hudba ovšem výborná. Jednotlivé postavy jsou ve výsledném dojmu průměrné, efekty krásně koukatelné a komediálnost místy zdařilá. Na druhou stranu se dostavuje komediálnost i tam, kde asi být neměla, škoda. Přesto jako milovník béčkových kouksů dávám i třetí hvězdu. Za skouknutí Shocker rozhodně stojí.

• 23.10.2012  16:55

Průměrné vlkodlačí béčko, které si to putovalo rovnou na video. Příběh diváka přivádí do blíže nespecifikované vesničky krkolomného jména o dvě století v čase zpět. Hlavní postavou příběhu je mladiček aspirující na doktorský titul, vzhledem k okolnostem však volí cestu lovce a se skupinkou profesionálních lovců bestií se vydává na hon na vlkodlaka, který zalívá krví jeho rodnou vesnici. Lovený vlkodlak však nepatří mezi snadné cíle a odhalit jedince, který se na bestii mění není vůbec lehké. Snímek ačkoliv evidentně disponuje skromným rozpočtem není ve svém ranku zdaleka nejhorším, krví se opravdu nešetří, usekané končetiny a střeva na diváka jukají celkem často. Postavy nejsou špatné, ovšem některé herecké výkony jsou marné i na podobné béčko. Vtipné pasáže nepůsobí, jak tvůrci původně nejspíš zamýšleli a občas se dostavuje lehká trapnost. Stejně jako v daleko slavnějších snímcích se divák dočká i fantaskních zbraní, což zde neurazí. Prostředí snímku je velmi vkusné, i když by se dalo určitě dosáhnout větší ponurosti. Konec je jaký je, hlavně, že není odhadnutelný od prvních scén. Ve výsledném dojmu se jedná o průměrný vlkodlačí horor, který nenadchne ani neurazí – ovšem krve v něm bylo zatraceně dost – za mě tři hvězdy.

• 7.10.2012  21:56
    Nebojácní (1981)

Komentář může obsahovat možné spoilery. Průměrná americká podívaná, ve které divák dostává klasické schéma boje dobra se zlem, Lucifer, jež je na začátku dílka zabit knězem pojímá tělo právě narozeného dítěte a tím se vrací opět mezi lidi. Ve zkratce tvůrci ukazují, jak se s „zvláštním“ dítětem vyrovnávají rodiče a poté hurá na střední, kde již 18-tiletý Andrew (Lucifer) děsí své spolužáky, hlavně jednu sličnou spolužačku. 80-tková hororová pohodička v podobě mlžných oparů, nádherné zombie vsuvky, prostředí kostelů a polorozpadlého hradu, kde se částečně příběh také odehrává, dobových béčkových efektů (nejen krvavých, ale i nádherných světelných triků) dává divákovi zatraceně namlsat. Srdíčko jen plesá. Ovšem poté přichází i zásadní nedostatek, který spatřuji v krkolomném vystavění příběhu, který vůbec nefunguje, jak si tvůrci přáli. Pomalé rozkrývání a nové skutečnosti diváka spíše matou, než aby mu příběh ucelovali. Další věc, která je trošku na škodu, je celková nevyváženost dílka. Chvilkami je příběh nařachaný jak hrom, Andrew stojí na venkovním schodišti se svým kamenným výrazem a v pozadí zní „já jsem antikrist“ od Sex Pistols. Poté tu máme Ramones a další kapely, při kterých si to středoškoláci rozdávají v kotelně a na řadu přichází i bradavky. Tyhle pasáže jsou naprosto parádní, pak přichází střih a divák sleduje nudnou vatu například v podobě srdceryvných výlevů důchodců na venkovské zahrádce – prostě jak z jiného filmu. Herci, hlavně mladí jsou dobří, muzika výborná, námět otřepaný, ale pro fanouška lákavý, příběh dobrý, ovšem nešťastně pojatý, stopáž optimální, efekty dobové, leč vynikající, mordy parádní a závěr bravurní. Nebýt té nudné vaty a nešťastně vystavěného příběhu hodnotil bych minimálně čtyřmi, takhle bohužel, ehm satanžel za tři hvězdy.

• 14.8.2012  20:18

Šedivě průměrná US duchařina, ve které divák vstupuje do tajemného bytu s krvavým cákancem na stěně, na nohu dostává elektronický náramek a kázání od prudérního detektiva a jeho technického poskoka. Poté se dozví, že má domácí vězení, protože sundal svého životního partnera a navíc parťáka výše zmíněného prudérního poliše. No nic moc pocit. Takto se přesně cítí atraktivní Famke Janssen v roli vražedkynině Marnie. Na druhou stranu válet se doma, když vám nákup donese sympaťák, který se snaží od samého počátku dostat Marnie do kalhotek, není zrovna nejhorší. To by ovšem v domě nesměl běsnit násilně zesnulý Mike, který po pár vybafnutích, které sakra fungují, vytasí teprve trumfy na stůl a veřte, že to bude bolet. Marnie zoufale bojuje v bytě o svůj život, zatímco ji nikdo nevěří, že Mike byl už pěknej zmrd za svého života. Ke konci atmosféra pěkně houstne a krev stříká proudem. Co se týče herectví, tak Famke hraje stejně dobře, jako vypadá, stejně jako ostatní herci, kterých se divák v tomto komorním snímku moc nedočká. Ztvárnění ducha už tak slavné není, mé počáteční nadšení po opětovném zhmotnění Mika slábne a krom jedné sakra drsné scény je prakticky fuč. Prostředí je vybráno bravurně, příběh obstojně vystavěn a závěr není žádný provar. Stopáž je optimální, ovšem kromě jedné již zmíněné drsné scény mi ze snímku po jeho zhlédnutí v hlavě nic nezůstává. Za mě tři hvězdy.

• 12.8.2012  09:53
    The Tunnel (2011)

Komentář může obsahovat možné spoilery. Další z řady pseudodokumetárních hororových handcamů. Tentokrát tu máme zářez z Austrálie, ve kterém se skupinka novinářů vydává prozkoumat nepoužívané tunely pod městem. Skupinku vede senzacechtivá Natasha, která nevěří veřejným prohlášením o pobytu bezďáků v tamních tunelech. Na začátku dílka čeká diváka trošku nuda, pomalu se vlekoucí vatáž, ve které tvůrci krátce představují jednotlivé postavy příběhu a pomalinku nahlodávají následující děj – škoda, že už od začátku je divákům jasný bodycount téhle tunelové naháněčky. Po počátečních komplikacích, které lehce nahlodávají vztahy v novinářském týmu, se skupinka přeci jen dostává do podzemního komplexu a začíná velmi slušná jízda s očekávanými trademarky žánru – roztřesená kamera, vřískající herci, trhané, ovšem velmi pěkně a tajemně pojaté záběry zla obývajícího podzemí. Vše se prokládá výpověďmi přeživších, což lehce tlumí divákův stoupající adrenalin. Ve výsledku se jedná o slušný kousek s hrajícími herci a dobře pojatým, nikoliv objevným tématem. Ovšem také bohužel s nudnějším startem a výše zmíněným trháním slušně vystavěné atmosféry v tunelech výpověďmi protagonistů. Vzhledem k tomu, že jsem se náramně bavil, přihmouřím oko a přihodím ještě čtvrtou hvězdu.

• 30.6.2012  19:29

Třetí pokračování maturitní taškařice na Hamiltonské střední se nese opět v čistokrevném béčkovém duchu. Mary Lou Maloney se za pomoci pilníku na nehty vrací z pekla na Hamiltonskou střední, kde jí do oka padne maturant Alex, který si momentálně prochází lehčí krizí se svou přítelkyní Sarah. Mary ví, jak udělat Alexe šťastným a dokáže mu pomoci v každé situaci. Alexovi se to samozřejmě líbí, ale jen do té doby, než počet obětí začne lehce narůstat. Pod taktovkou Rona Olivera vytlačuje duchařský slasher ze hřiště plného mrtvol celkem vtipná komedie s několika nápaditými mordy. Tvůrce ovšem více než krví, šetří nahotou, takže se divák u představitelky Mary Courtney Taylor nedočká krom pohledu na dobové spodní prádlo ničeho. Vypustíme-li nahotu a litry krve, tak zbývá už jen dobrý příběh a slušný humor, kterým trojka naštěstí disponuje. Herci opravdu hrají, prostředí je divákovi již dobře známé, v tomto díle se ovšem kromě školních prostor dostane i do samotného pekla, kde na něj čeká pár zombií a souboj královen o svého krále plesu. A to už rozhodně za třetí hvězdu stojí, to mi věřte.

• 9.5.2012  21:32

Prom Night se vrací, sice bez Jamie Lee Curtis, ale zato v parádním béčkovém podání, kde slasherová řezničina přechází do duchařiny. Nijak zvlášť objevný příběh divákovi předhazuje smrt trošku rozvernější královny plesu na Hamiltonské střední, následně posouvá příběh o pár let dopředu, kde se opět na Hamiltonské střední schyluje ke školnímu plesu a duch zamordované Mary Lou Maloney je připraven rozehrát krvavou odplatu. Jako nástroj své pomsty volí horkou favoritku na aktuální královnu plesu Vicky, která shodou okolností randí se synem Maryina tehdejšího přítele…nebo to náhoda není. Každopádně snímek pěkně odsýpá, herečky pobíhají před kamerou, tak jak je pánbůh stvořil a navíc opravdu hrají, stejně jako ostatní herci. Na řadu přichází i sprchová scéna, pár masakrů a několik duchařských efektů. Kněz mává krucifixem, vykopávají se hroby a osmdesátková hudba trestá ušní bubínky. Když navíc přičtu vynikající konec, nemůžu hodnotit méně než čtyřmi hvězdami.

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14