reqiuem

Tomáš L.

okres Praha

• 1.10.2008  23:52
    Speed Racer (2008)

no tohle jsou lepší tři hvězdičky, i když jsem měl pocit, že za mnou někdo stojí a hraje nějakou závodnickou hru minimálně 10 let starou..tenhle film si zaslouží pozornost alespoň pro ty, co chtěli někdy vyhrát, ale nedělali to proto, že by jim šlo o vítěztví, ale proto, že je to baví a tohle sdělení se bratrům Wachowským podařilo vtlouknout divákovi do hlavy celkem precizně- někdy se o to snažili tak moc, že to postupem času ztrácelo na významu a kdyby nechali mluvit film sám za sebe, bylo by to podle mě daleko účinější.. vizuálně bych si ho ale od tvůrců matrixu představoval trochu..ne to kecám- úplně jinak a to ani nemluvim o audiovizuální stránce, která mi místy přišla až směšná jako by cílená na to nejmenší publikum a když k tomu přidám opičáka, kterej lakuje auťák a nepochybně by ho dokázal i postavit, tak mám dost..i přes to všechno některý scény , zvlášť ty akční byly povedený, i když by se jim dala vytknout určitá zmatenost a to, že divák místy neví, kde hlavnímu hrdinovi hlava stojí..ja myslim, že to je pro režiséry celkem sestup..jak po technický stránce, tak žánrový.. 60%, ale víc ze mě nedostanete :)

• 28.9.2008  17:05
    Heuréka – město divů (TV seriál) (2006)

před treti serií hodně na rozhraní, ale zatim si 3* zaslouží..a kde to vázne?..-v dějový linii, v hereckým obsazení, na který si ale začínám zvykat a v jednotlivých příbězích, který jsou někdy vážně absurdní..btw kdyby se tam děly věci, co se tam dějí, tak myslim, že by to město vypadalo úplně jinak..dost nereálný na tak reálný město..jinak by mi ta absurdita vůbec nevadila, ale pořád se na to velice rád dívám :) EDIT/: v půlce třetí série nakonec dávám 4*..tohle už se průměrů moc nedotýká..

• 28.9.2008  16:53
    Zabiják (2003)

další důvod proč nenávidět Segala a ty jeho namachrovaný gesta, který, když se ještě snaží machrovat, jsou maximálně trapný

• 23.9.2008  17:04

spíš jsem chtěl dát tři, ale je to natolik zajímavej film a na to, že je českej, čímž samozřejmě nechci nijak degradovat kvalitu českých snímků, i když ty, který by si zasloužily hodnocení 4 a více hvězdiček moc neni, tak se mu podařilo vyhnout všem problémům s tímto žánrem spojených, který by ho jistě poslaly rychle do říše zapomnění a já měl chvílema pocit, že vůbec nekoukám na českej film a musim říct, že na mě po dlouhý době udělal dojem, zvláště pak díky dvojici Somr a Novotný..jinak by to byla slabota :-)

• 11.9.2008  22:22
    Comeback (TV seriál) (2008)

snaha napodobit úspěšný americký sitcomy skrze českej humor z týhle hrůzy udělala ještě větší hrůzu..malokterý hodnocení sedne jako prdel na hrnec a tohle je právě jedno z nich, páč přidávám ještě jeden vykřičník za naivitu režiséra, kterej se do toho pustil...

• 6.9.2008  22:44

Banderasovi tyhle role prostě padnou jak ulitý :-) a ještě k tomu se měří se zabijákem Sylvestrem, proti kterýmu jsou všichni ostatní jen amatéři..paráda..neumim si představit lepší hlavní hrdiny

• 6.9.2008  12:06

tenhle film už je na míle vzdálenej prvnímu dílu..akce je pramálo..všude kam se člověk podívá je cejtit nízkej rozpočet, režisérova bolest hlavy a chabý herecký výkony až na Casper Van Diena, kterej byl jedinym lákadlem.. ale už to taky není on..a jakmile se do akčního filmu, keterej mimochodem vůbec není akční začne míchat otázka víry, tak je jasný, že to nemůže dopadnout dobře..a upřímně doufám, že někoho nenapadne vymyslet ještě další "nadřazenější" mozek a natočit 4., protože jak je vidět tak tohle se moc nepovedlo..

• 1.9.2008  10:36
    VALL-I (2008)

"láska kvete v každém věku"..tohle přísloví zná asi každej, ale že by kvetla i u robotů?..s timhle skeptickym pohledem jsem k vall-I přistupoval...a možný že mi zakalil rozum natolik, že jsem po celou dobu ústředního motivu moc nevěřil tomu, co se na plátně odehrává..konec konců možná, že tomu nevěřily/i? ani samotní roboti a chtěly/i? jen vyzkoušet to, co zatím vídaliy/i? jen u lidí a tím pádem celej tenhle film je jenom perfektně zvládnutou animovanou podívanou, která zas trochu neobvyklým způsobem naznačuje skázu lidstva(mimochodem je to jedna z těch více originálních vizí, než máme možnost v dnešní době vídat), ale nic víc se mi k tomu přidat nechce..a pokud de o to, jestli roboti odpovídají lidem či nikoli nebo jakým způsobem na ně nahlížet, tak podle mě jinak než z pohledu člověka a jinak než na roboty na ně nahlížet nelze i přesto, že mají více citu než ostatní lidé, kteří si mimochodem v tomto filmu vyměnili roli s roboty-tzn. že se chovají jako roboti a roboti jako lidé, tak jiný pohledy by pouze lhaly samy sobě.. protože jakmile se v nějakém filmu objeví motiv lásky či jiných citů, není možný ho spojovat s roboty-ty si totiž na lidskej rod hrají jenom skrze to, že ho napodobují(a film mě nepřesvědčil o opaku), ale jestli tomu jednou bude naopak, tak to už budem vážne v haj***..animace perfektní, nápad taky, bavil jsem se , ale nevěřil tomu(nebo spíš nechtěl věřit?)...

• 1.9.2008  10:36

některý události posledních 20 minut to celý potopily..neotřelý zpracování se tomu jistě upřít nedá až na to, že je výrazně neotřelý až právě v posledních minutách, který pak jako by byly vystřižený z úplně jinýho filmu a do celkovýho obrazu to vůbec nezapadá..

• 21.8.2008  11:13

tohle hodnocení berte s rezervou..drobínek jsem si u toho totiž zchrupnul :-D..ale to taky o něčem svědčí a tim nemyslim to, že sem byl unavenej..

• 20.8.2008  11:33
    Robot Chicken (TV seriál) (2005)

už vim, proč je tam to kuře-protože by ten seriál neměli jak pojmenovat..:-D

• 20.8.2008  10:46

spousta akce a neotřelýho humoru, ale tak snadno mi Hellboy k srdci nepřiroste...všechno co se ve filmu odehrává je lehce předvídatelný..ani drobek z otázky: "tak jak to teď asi dopadne?"i když se člověk někdy nestačí divit co všechno se na plátně objevuje za monstra, která jako by vypadla ze všemožnejch fantasy poskládanejch na sebe, tak je přesto příběh až moc jednoduchej a jediný, co v něm vyniká jsou přehnaný efekty..ale když si je odmyslíte, nezbyde Vám skoro nic..

• 18.8.2008  10:49

Bill Murray je to, co tenhle film udrželo nad vodou..bez něj by určitě nebyl tím čím nakonec je..a jelikož ten pocit samoty a s ním i další, který se tak těžko popisujou zná většina lidí a nikdo o něm moc nemluví(protože to není to, co člověk v té chvíli potřebuje) obdivuju s jakým umem se Sofia Coppola zhostila scénáře a všechny tyhle pocity vzala a vložila do tohodle filmu..přecejenom tam něco postrádám, ale neptejte se co, protože to sám nevim...

• 9.8.2008  17:43
    Svůdné zombie (2008)

jak tomuhle filmu někdo může dát víc jak 1* ???..ač jsem se místy smál, nebylo to kvůli tomu, že by film překypoval ftipnejma scénama, ale kvůli tomu, že překypoval naprostou blbostí a ptákovinama..chápu, že se někomu může líbit koukat půlku filmu na nahatý holky, ale koukat další půlku filmu na nahatý zombie holky a chlapy co jsou z nich úplně vedle, i když vypadaj jak kdyby právě vylezli z rakve- to už je moc..(a to mám béčkový filmy docela rád)

• 2.8.2008  12:35
    Hancock (2008)

ve filmu Já, legenda působil W.Smith jako hrdina mnohem uvěřitelněji ..ne proto, že by ho z něj udělali hned na začátku, ale proto, že až sám příběh ho do této role pasoval. Většina hrdinů totiž není hrdiny už od začátku, ale teprve se jimi stávájí, ať už chtějí nebo ne. A když už jsou tedy pro hrdinství "stvořeni", tak proč tomu tedy tak je? Takže kde se vlastně Hancock vzal a s ním i ostatní? To je jedna z mnoha věcí, která tu chybí. I přesto mu role celkem sedí až do okamžiku, kdy svou osobnost zahodí a vymění ji za citlivého a chápajícího člověka, kterýho dokáže zvednout ze židle jenom jedno slovo(který neuvedu) :)pak už film ztrácí, až na pár okamžiků, u kterých sem se dost nasmál, svoje tempo a ani mu moc nepřidá, že Hancock vlastně spíše bojuje sám se sebou než s nějakým nebezpečnějším zločincem. No jak jinak by vlastně mohl dopadnout mix Drama / Akční / Fantasy / Komedie?

• 27.7.2008  21:11
    Bunkr smrti (2008)

mezi 3* a 2*..ke 3 to de za povedenou vizuální stránku a atmosféru podzemního bunkru a ke 2 pro některý hovadiny a těžko uvěřitelnej náměť

• 19.7.2008  23:32

hodnocení hlavně za tu dech beroucí řežbu, při níž nezůstane jedinej člověk se všema končetinama..hotovej masakr

• 7.7.2008  18:34
    Stalo se (2008)

Film mě sice nezaujal ať už po herecké stránce nebo po té vizuální, ale rozhodně dokázal naznačit skázu lidstva v trochu odlišném pohledu a kupodivu nejsme hlavními destruktory my, ale příroda. Lidé zde hrají roli jako spoušť, která přiměje přírodu, na níž jsme všichni závislí a kterou vytrvale ničíme, aby ukázala, že bychom neměli zapomínat na to, že bez ní žít nemůžem. Ve skutečnosti se ale nic takovýho nikdy nestane, takže takové filmy by měly převzít její roli a varovat. A co máte všichni s těma nezvládnutejma charakterama postav?Doopravdy myslíte, že v tomhle filmu de o to dostat se pod kůži hlavním hrdinům?Přesto musim souhlasit např. s Shitem a uznat, že to nemělo takovou sílu jakou bych očekával a je to velká škoda!btw. hodnocení ze 3* na 4* a naopak jsem změnil asi 10x..je to tak na pomezí

• 6.7.2008  15:00
    Mutant (2006)

jaaa se taaaaaaaaak nudil ...monster akční béčko, který se snaží jako malý děcko dosáhnout na třešeň, která je 3m vysoko..možná je tak vysoko, že ji ani nevidí...a nebo ještě líp -ví, že tam někde je, a tak dělá, že na ni dosáhlo, ale ve skutečnosti ani neví jestli je to třešeň nebo jablko...

• 6.7.2008  08:55

očékával jsem taky o dost silnější příběh..námět založenej na cestování v čase mě zrovna dvakrát nenadchnul, ale nakonec to zachránil způsop, jak cestování do dob minulých funguje a že je založen na principu, díky kterému už se ve stargate pár takových skoků objevilo. Stejně tak bylo dobrý, jak Martin Wood zamíchal s postavama a stím, jak by to mohlo být, kdyby žádná stargate neexistovala. Provedení bylo takový, jak se na sg sluší, ale scén při kterejch bych ani nedejchal nebylo zas tolik, jak sem u mýho oblíbenýho seriálu zvyklej. Víc "sci- fi" scén a lepší příběh a kdybych neměl pocit jako bych koukal na jeden z dalších dílů sg-1, tak bych dal plnej počet..

• 30.6.2008  12:26

stejně jako tlusťoch Waller, který nebyl zakladatelem jazzu, tak stejně dva kámoši, kteří se snaží dělat remaky známých filmů poté, co všechny kazety byly vymazány, aby tak nepřišli o svoje zákazníky, nejsou pravými režiséry či herci, ale točí filmy tak, aby to podle nich odpovídalo původnímu filmu..ani to totiž není parodování v tom pravém slova smyslu..parodování má totiž za cíl zesměšňovat (někdy i na úkor směšnosti), tito lidé však ne..cílem takto amatérsky natočených filmů je udělat remake jen pomocí sebe, vlastních napadů a vlastních zdrojů, což se může jevit jako parodie, ale z filmu máte pocit, že to s ní nemá nic společného.a druhá dějová linie s tlusťochem Wallerem je geniální v tom, že se přímo dotýká i amatérských herců, kteří točí filmy, které už s těmi originálními nemají mnoho společného, ale přesto se na ně lidé koukají radši než na ty původní a stejné je to právě s Wallerem, kterého sice nikdo neznal, měl asi pramálo společného se začátky jazzu, ale lidé ho mají přesto radši než ty opravdové průkopníky.proto jsou si tyto dvě dějové linie tak podobné a proto mi ten film přijde zralej na 5*..a to jak originálně řeší některé obtíže spojený s natáčením jsou neskutečně vtipný..nejenom za ty povedený souvislosti kterých je ve filmu dost, ale taky za ten originální námět dávám 85% (omlouvám se za zmatenej komentář) :-) komentáře při kterých jsme souhlasně pokyvoval hlavou: Sobis87, agathon

• 27.6.2008  19:23
    Rodina přes palubu (TV film) (2006)

to zas bude v pekle sněžit než se podívam na TV film..

• 14.6.2008  21:41

ve srovnání s lovcema pokladů 2 je indy mnohem víc zábavnější, bohatší o akční scény, mnohem míň scén, kde hlavní hrdina dojde pomocí všemožnejch indícijí k cíly (a to je velký plus)..no proč to vlastně srovnávám, když to ani srovnat nejde ..N.Cage prostě H.Fordvi nesehá ani po kolena (teda určitě ne co se týče tohoto filmu).měl sem sice trochu strach z toho, že po plátně bude běhat děda, kterýmu by spíš slušela hůl, o kterou by se mohl opřít, ale vůbec se tak nestalo..za celej film jsem si uvědomil jen párkrát, že indymu už trochu zešedly vlasy a navíc je dobře, že toho Spielberg občas využil k jeho zesměšnění...hodnocení asi ještě trochu upravim až to uvidim podruhý.

• 7.6.2008  22:53

podle mě v tomhle filmu nejde až tolik o akci, což pro mnohý asi může bejt zklamání, ale o to co představuje a o to, že ideje opravdu neumíraj.. o to, že i když každej hledíme do budoucnosti, tak při tom často zapomínáme na minulost a když pak na ni zapomenou všichni, nástává čas pro ty, kteří toho dokážou využít a pak už jenom stačí, aby přišel ten jedinej člověk (Mr. V)a správnym způsobem lidem otevřel oči...

• 7.6.2008  11:25
    Eloise v hotelu Plaza (TV film) (2003)

příliš naspeedovanej malej fracek X ještě horší utahanej a nudnej film ( nebo je mezi tim = ?)

• 5.6.2008  11:13
    Ex libris (1982)

další ukázka, která jenom potrvzuje, že český animovaný "filmečky" maj díky svým nápadům a hravosti svý místo ve světě krátkometrážních videí jistý už hodně dlouho..(trefnej souboj Platóna s Aristotelem- :-D )

• 5.6.2008  11:07

za ten opravdu originální nápad poslední *

• 5.6.2008  10:43
    Až na krev (2007)

spíš bych dal 4,5* ..už jenom hereckej výkon, který předvedl Daniel Day-Lewis je obdivuhodnej..poslední scény mi tak trochu připomněla Jacka Nicholsona v Osvícení (krutost, bláznivost, nepříčetnost)-je zajímavý sledovat vývoj jeho postavy a to, jak postupem času ztrácí a zároveň získává vlastnosti, který z něj udělají úplně jinýho člověka ..je až opravdu s podivem, jak dlouho si film vystačí bez jedinýho slova..díky tomu jsem se cítil mnohem líp vtažen do děje, než by to zajistil sebedelší úvodní monolog..

• 2.6.2008  14:33

děsivá představa :-D

• 31.5.2008  18:00
    Blackfly (1991)

hodnocení spíš za ten song než animaci...