The Mandalorian - Season 3 (2023) (série)

Buď bol budget seriálu zosekaný na polovicu, alebo si z diváka tvorcovia robia dobrý deň. Obsahovo prázdny seriál v tejto sérii už len múti vody šedého priemeru. V polovici si človek musí rozmyslieť, či má vôbec zmysel to dopozerať. Extrémne odfláknuté...

Mandalorian (2019) (seriál)

Paterson (2016)

Filmy Jima Jarmusha chcú plynúť v pokojnej atmosfére a jeho postavám to vyhovuje. Nalinkovanie básní do samotného deja s vnútornou túžbou rozmieť každému slovu a kroku bolo vcelku originálne. Samotný film bol veľmi plynulý, pekne vykresľoval dušu mesta aj hlavného hrdinu, ktorý musí byť pochválený.  Príjemný, na Jarmusha možno až príliš popový kúsok.

Slunovrat (2019)

Na Slnovrat som čakal zhruba 2 roky a nechával som si všetky sžité recenzie v mozgu statočne vyhniť. A to až tak, že som skoro netušil do čoho idem. Od prvých momentov mi bolo jasné, že letné slnko neďaleko severnej polárnej kružnice nevyláka z lesov a lúk ktovie akú veselú atmosféru. Bola to vcelku zmes všetkého. Vedel som sa vžiť do mnohých postáv, ich motivácie boli jednoducho autentické. Aj keď sa to všetko točilo na prvý pohľad okolo hlavnej hrdinky, išlo o viac. O filozofiu žitia, o filozofiu života ako takého a kolobehu prírody. Aj napriek niektorým desivým scénam bol obraz a dojem pre diváka nenarušený. Až sa divím, že je film označovaný za horor. Za mňa 80%. Za autentickosť, nesilenosť a exkurz do psyché.

Emily in Paris (2020) (seriál)

Bola to nadhera sledovat realne zobrazenia spravania sa Francuzov, v osobnom ale i pracovnom zivote. To, ze zvysok bolo romanticke klise, musi byt kazdemu jasne. Ale malo to prekvapivo svoje caro. Kebyze a la France vtipky neustanu po tretej, stvrtej casti asi by som im tam fakt strelil 4 hviezdy.

Králíček Jojo (2019)

Velmi citlivo natoceny film..podarene americke pelisky

V Wars (2019) (seriál)

Na televizny serial po opici alebo len tak po lobotomii je to pozeratelne, no netreba sa prilis zamyslat. Lacne efekty a herci posobia komicky ale silno dufam ze tvorcovia nemali velke naroky na vyslednu kvalitu. Ak ano, mali by prestat pozerat slovenske televizne stanice.

Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019)

Cele zle. Neupratany dej, scenar a rezia ako od tvorcov latinskych telenoviel a uplne silene sceny s Leiou a vlastne s celou posadkou filmu. Normalne som sa bal, ze mi manzelka odkopne hlavu pocas sledovania. Ako velky fanusik Star wars bez predsudkov musim konstatovat, ze posledna epizoda je jednou velkou katastrofou, ktora pochovala aky taky dojem z prvych dvoch nepodarenych sequelov. Dufam, ze Abrams s Mickey Mousom sedia v kute zalara a kruto si odpykavaju trest za hanobenie kultu. Ziadnu pochvalu si totiz nemozu zasluzit.

Bratrstvo pěti (2020)

Vizuálne krásne, no zbytočne pretiahnuté. Nebyť zbytočných výletov do stratených diskusií bavilo by to človeka oveľa viac. Seknúť o 60 minút a snáď by si to užila väčšina