Guzo

okres Plzeň

<< předchozí 1 2 3 4 11 20 30 39
    • 14.11.2018  07:52
    Laggies (2014)

Kdo si Laggies pustí jako romantickou komedii, asi bude zklamán (jde spíš o drama). Na druhou stranu se jedná o pohodový film s velmi dobrým hereckým obsazením a neokoukanou zápletkou. A tím pro mě z celé té řady romantických komedií, které jednou podle jediné šablony, příjemně vyčnívá. 7/10

• 8.11.2018  13:13

Po slabším druhém díle se úroveň opět zvedla a dostáváme více ucelený příběh a lepší fórky (spíše ty animované než v dialogu). Závěr mohl být trochu dopilovanější, Johnny se mohl chovat více jako v prvním díle, ale jinak to celé funguje a nové postavy dobře zapadly. 7/10

• 9.10.2018  10:44

První polovina (možná dvě třetiny) filmu je bohužel o mnoho lepší, než druhá část. Vinu na tom má hlavně scénář, kdy s blížícím se koncem jako by chtěl film gradovat s množstvím akčních scén, ale povedl se přesný opak. Akce obsahuje až moc nepodařených digitálních efektů, je bez nápadu a nudí. Možná za to může už předloha, kterou jsem ale nečetl, tak nemohu posoudit. Každopádně Burton od Alenky jen tápe a ani jeden film mu pořádně nesedl.

• 6.8.2018  07:31

Určitě slabší než první díl, hlavně začátek byl hodně zkratkovitý a byl to takový slepenec jednotlivých scén. Jonathan tu nemá moc prostoru a místo "cool týpka" tu je většinu stopáže za blbce. Jeho rodiče v podstatě taky, tohle spojení absolutně nevyužilo potenciál. 55 %

• 25.4.2018  00:02

Dokonalý vizuál včetně kamery, zbytek za tím bohužel pokulhává. Nečekal jsem, že bude druhý Blade Runner akčním filmem, ale to tempo je prostě šíleně pomalé a opravdu by se to dalo o hodinu více sestřihat aniž bychom přišli o cokoli zásadního. 6/10

• 9.3.2018  08:58

Většinu filmu skvělá režie, zajímavá zápletka i komornost filmu (téměř celý se odehrává na jednom místě s pár herci). V podstatě z toho nešlo vytřískat víc, jen by šlo asi dopilovat chování dvou hlavních postav v určitých situacích. Jsem rád, že nebylo použito zbytečně moc triků a když už byly, tak kvalitní. 65 %

• 9.3.2018  08:49

Rozjelo se to trochu pomaleji, prostřední část filmu byla skvělá, ale závěr to celé pokazil. Celé to vlastně melo velice dobrý potenciál (atmosféra v městečku, postava Tall Mana, herci..), bohužel bez pořádného závěru se dobrý film neobejde. 65 %

• 20.2.2018  10:53

I když je to hodně vyumělkované, asi by se to dalo zařadit mezi sociální dramata pro teenagery. Na tehdejší dobu fajn a neokoukané téma, které sází hlavně na naprosto jednoznačné odlišení postav a záměrné přehánění. Kdo by tu hledal čistokrevnou komedii, asi by těžce pohořel, na druhou stranu tu pár úsměvných momentů určitě je. 7/10

• 19.2.2018  10:34

Black Panther přinesl trochu originality do Marvel Universe a za to mu patří dík. Neokoukané prostředí i hrdinové, zajímavý záporák (hlavně herecky) i vhodně zvolená hudba z něho dělají lepší origin, než měl například Ant-Man. Očekával jsem sice větší (= nějaké) napojení na Avengers, ale i tak to bylo fajn. 75 %

• 7.2.2018  08:14

Fajn kriminálka, kde nejde o odhalení vraha, ale jen jeho dopadení (pro někoho to může být zásadní nedostatek). Sigourney Weaver umí hrát a ani tady se neztratí, naopak Holly Hunter mě tu vyloženě štvala už od začátku. Jak už názec napovídá, vrah kopíruje své předchůdce a tak se ve filmu pořád něco děje a dvě hodiny opravdu nenudí. 7/10

• 5.2.2018  10:02

V podstatě průměrná detektivka, kde mě ke konci zklamala režie jedné z mála akčních scén. Pátrání je celkem fajn, občas se ale postavy chovají dost nesmyslně a nebýt Morgana Freemana, tak na to asi nemá smysl koukat.

• 4.2.2018  09:42

V záplavě podobných filmů se jedná určitě o silný nadprůměr, který vyniká i originální zápletkou. Jessica Rothe je (časem) fajn, scénář je místy lehce nedotažený, ale to se dá odpustit. V podstatě čím méně o filmu víte, tím víc si ho užijete. 7/10

• 28.1.2018  10:48

Svěží hororová komedie se sympatickou Samarou Weaving v jedné z hlavních rolí. Chvílemi režie až moc tlačí na pilu (zejména v krvavých scénách), ale jinak hlavně díky krátké stopáži film ani chvilku nenudí. 7/10

• 24.1.2018  07:56

Celkem pohodová komedie na jedno zkouknutí. První třetina mi přišla výrazně lepší, pak se to zbytečně natahovalo a filmu došel dech (přibylo akce - i když ne úplně špatné na komedii - a ubylo fórů). Navíc Gal Gadot tu je fajn, byť jí třeba jako WW nijak neobdivuju. 6/10

• 23.1.2018  08:47
    Sněhulák (2017)

Jsem rád, že jsem film neviděl hned po dokončení knížky. Nějak nechápu, proč se scénář nedržel více předlohy a některé scény dost upravil. Fassbender jako Hole je celkem fajn, ale s jeho postavou se film (scénárista) nějak nedokázal popasovat, takže tu působí jinak než v knize. Také rozuzlení je celkem zmatené a motiv vraha není moc jasný. 4/10

• 22.1.2018  13:52

Zbytečně digitální a v podstatě bez nějakého příběhu, prostě název je naprosto vystihující. Všechny bitvy z Pána prstenů ale tenhle film strčí do kapsy, což je docela smutné, když vše točil Peter Jackson. Není to úplně špatné, ale krom samotné bitvy tu opravdu není moc zapamatovatelných míst. 65 %

• 17.1.2018  08:41
    Wind River (2017)

Kdyby byl film pojatý jako severská krimi a byl byl kladen větší důraz na vyšetřování, byl by o úroveň jinde. Takhle se vlastně jedná jen o drama s krimi prvky (pochopíte při odhalení vraha). Přitom prostředí i postavy jsou fajn, jen to chtělo ještě dotáhnout scénář. 6/10

• 16.1.2018  07:58

Očekával jsem větší důraz na thrillerový žánr, je to chvílemi zbytečně artové drama. Na druhou stranu má i silnější momenty a zajímavé (dobře zahrané) postavy. Asi bych klidně zvládl seriál ze stejného prostředí točený trochu jiným stylem, takhle je spousta otázek nedořešených. 55 %

• 12.1.2018  08:20

Podstatně slabší než první díl, přesto nadprůměr. Nejhorší ze všeho je počáteční honička v autech, která má naprosto příšerné efekty i kameru. Myslím, že leckterá in game videa v Need for Speed jsou zvládnutá lépe. Pak se film postupně ustálí a i tady jsou určitě zapamatováníhodné scény. Bohužel jich není tolik jako v minulém filmu. 6/10

• 1.11.2017  12:26

Nejlepší marvelovka od prvních Guardians, navíc má velmi podobný styl (více postav, hodně hlášek, barevnější pojetí, neobvyklý soundtrack). Jsem rád, že tentokrát trailery nemátly a opravdu lákaly na výsledný produkt. Trošku mě mrzí, že s postavou Lokiho se tu trochu moc mává (oproti třeba Avengers mi tu přijde hloupější a mnohem méně zajímavý), jinak se naopak Thor posunul hodně kupředu a snad tak i zůstane v dalších filmech. 85 %

• 23.9.2017  09:24

Tvůrci měli k dispozici celou zásobu filmových (a komiksových) postav, ale absolutně nevyužili jejich potenciál na různé gagy Některé jsou tam spíše do počtu, nebo dokonce překáží. Díky tomu jsou tu záběry, kde jsou desítky charakterů, ale ani nemáte čas si je prohlédnout, protože jsou někde v pozadí nebo se vyloženě mihnou jen v jedné sekundě. Celkově mi režie přišla dost zmatená a střih zbytečně rychlý - zřejmě se tím dosáhne uvěřitelnějších pohybů lego figurek, ale za vysokou cenu. Samotná postava Batmana je fajn, občas se mu hlášky povedou, občas ne, ale film alespoň nenudí. 55 %

• 13.9.2017  07:48

Naprosto nevyužitý potenciál. Jedná se o slepenec scén, které na sebe dost často vůbec nenavazují a jsou prostě poskládané za sebou. Hercům zřejmě řekli "teď se pokuste udělat nějakou vtipnou scénku", ale ono to bohužel takhle nefunguje. Přitom herecké obsazení je fajn, základní dějová linka taky (Efron jako vyhořelý olympionik, co je donucen stát se členem týmu). Scénář a příšerné efekty (scéna s lodí) posílají ale film do podprůměru. 4/10

• 8.9.2017  22:15
    To (2017)

Jedno velké zklamání. Místní hodnocení přes 8/10, za mě 5,5. Obsazení je fajn, změny oproti knize taky (četl jsem nedávno). Obecně vychválená postava Pennywise mi ale nesedla a režie hororových scén je dost strašná (sázení na digitální efekty se mi nikdy nezamlouvá). Jediné, co funguje, jsou celkem komorní scény s dětskými herci, takže kdyby to bylo dvouhodinové drama, tak jsem spokojen

• 2.9.2017  15:24
    Banshee (TV seriál) (2013)

Mám rád, když je seriál ukončený při rozumné délce. Banshee by mohlo být natahováno ještě několik sérií, ale tvůrcům se povedlo většinu dějových linek rozumně uzavřít a to se ve čtvrté sérii nebáli trochu vybočit ze zavedeného systému. Seriál víc než cokoli jiného stojí na postavách, pokud vám po prvníh dvou dílech bude někdo (ne)sympatický, dost pravděpodobně to tak zůstane celý seriál. Ne že by se postavy nějak nevyvíjeli, ani nejsou zdaleka černobílé. Ale většina si od začátku jede "to svoje". Žánrově bych Banshee zařadil do ranku krimithriller, ale prostředí "moderního divokého západu" tomu dodává správný šmrnc. 5. hvězdu dávám asi hlavně díky postavě Joba, skvěle napsaná i zahraná postava, s každou sérií lepší.

• 28.7.2017  14:11
    Ultraviolet (2006)

Některé pasáže/scény jsou fajn, naopak některé mě budou strašit ještě dlouho (scéna s motorkou a vrtulníkem). Takhle nevyvážený film jsem už dlouho neviděl. Problém je, že zřejmě ty špatné části byly natočeny takhle zcela úmyslně, protože se stejným scénářem a "áčkovou" režií od začátku do konce by film musel stát tak čtyřnásobek rozpočtu. Je to každopádně akční jízda prokládaná nezáživnou výplní s pár dialogy (které ale za moc nestojí), na logiku se tu absolutně kašle. Milla je sexy, ale to úplně nestačí

• 13.7.2017  07:35
    Polednice (2016)

Na české poměry velmi kvalitní kamera i práce s hudbou, plus Aňa Geislerová samozřejmě hraje skvěle. Bohužel je to chvílemi až moc artové a někteří herci ve vedlejších rolích mi sem úplně nezapadli. Co je ale nejdůležitější, po slušných třech čtvrtinách filmu přijde scénáristicky naprosto nedotažený závěr. 6/10

• 12.7.2017  10:02

Spider-Man se mi líbil víc než (také letošní) druhý díl Guardians. Je to trochu úkrok stranou od ostatních Marvel filmů, protože tu nejde o zachraňování světa, ale děj se odehrává většinou celkem komorně v New Yorku/DC. Tom Holland je sympaťák, Keaton je jako záporák boží. Kdyby se točil remake Shining, mohl by se klidně zúčastnit. Co ale sráží film dolů je zejména špatně natočená akce, která docela nudí. 75 %

• 3.7.2017  23:45

Celý film by se kdykoli jindy shrnul během první půlhodiny a pak by se teprve rozjel. Tady je půlhodina natažená na celou stopáž - část s dětskými hrdiny nevadí, ale pak se měl děj nějak skokově pohnout a ne zůstat na místě a vyznít do prázdna. Co oceňuji je dospělejší pojetí oproti původní verzi, obsazení je tak z poloviny lepší (Reed a Ben jsou tu fajn, v předchozí verzi se mi víc líbila Sue a a John). Trikově si ale s předchozím dílem nemají co vyčítat - prodlužování a zkracování končetin asi nebude nikdy vypadat přirozeně. O to víc zamrzí, že to režie nedokázala obejít a vytěžit tak z mála maximum. Škoda je i ztvárnění hlavního záporáka, protože ten je tu až absurdně plochý. I tak si ale myslím, že na jedno zkouknutí je to fajn. 55 %

• 2.7.2017  23:26

Vzhledem k obecnému názoru na tenhle film jsem čekal katastrofu, takže nakonec jsem celkem příjemně překvapený, že se jedná o průměr. Ano, v dnešní době se dá najít spousta lepších filmů podle komiksu, na druhou stranu je tu celkem cool Silver Surfer a minimálně Chris Evans si to opět dává. Scénář je sice celkem slabý, některé triky taky, ale nahrazuje to rozumná stopáž. 5/10

• 1.7.2017  16:01
    Dárek (2015)

Trošku nečekaný (v dobrém slova smyslu) vývoj pro někoho, kdo si vůbec nepřečetl obsah filmu. Bál jsem se toho, kam se v průběhu film posune, ale naštěstí to scénáristé zvládli dobře a nepřišel nějaký zbytečný twist, ani děj nevyzněl do prázdna. Obsazení je fajn, atmosféra funguje a film víceméně nemá slabá místa. 7/10

<< předchozí 1 2 3 4 11 20 30 39