Guzo

Petr Šiml

okres Plzeň

<< předchozí 1 2 3 4 11 20 30 39
    • 19.3.2020  09:13

Akční scény se mi líbily (dost), ale ten příběh už je takový dost vyčpělý a ničím mě nedokázal překvapit. Uvítal bych, kdyby Tom Cruise s Rebeccou Ferguson měli více společných scén, protože pro mě táhli film oni dva. 65 %

• 18.3.2020  08:06

Skvěle obsazená Kathy Bates (určitě doporučuji první série American Horror Story) zvedá úroveň filmu na silný nadrůměr. Kniha je ještě o řád lepší, protože dokáže lépe budovat napětí a ukazuje i myšlenky spisovatele v hlavní roli. I tak se ale jedná o povedenou adaptaci, kéž bysme měli více takových. 7/10

• 17.3.2020  10:36

Bohužel tu není vůbec nic, co bych mohl pochválit. Rogue One není úplně špatný film, ale v rámci Star Wars vesmíru se jedná o hodně slabý kousek. Nesympatické postavy, slabá hudba a nezajímavý příběh.. Takhle si tedy parádní dobrodružství v předaleké galaxii nepředstavuji. 55 %

• 2.12.2019  07:55

Skvělý nápad, který se bohužel nepovedlo dotáhnout do konce. Thrillery podobného typu dost často stojí a padají na tom, že žánr už je dost vyčerpaný a nepřichází s ničím novým. Ready or Not je tak příjemné oživení, protože premisa filmu s hrou na schovávanou a nevěstou je určitě neokoukaná. Navíc Samara Weaving v hlavní roli táhne celý film (stejně jako v The Babysitter). Nicméně chování některých postav a konec (stalo se přesně to, čeho jsem se celou dobu bál) to celé kazí, takže se historie žánru nijak přepisovat nebude. 65 %

• 18.11.2019  08:12

Ne tak dobré jako předloha (pro mě v top 5 knih od Kinga), přesto hodně povedený horor. Ewan McGregor je sympaťák a táhne celý film, mrazivá atmosféra a dobrá režie, to všechno jsou plusové body. Bohužel od určitého okamžiku se film scénáristicky rozchází s knihou a za mě to jsou spíš rozhodnutí k horšímu - byť některá dovedu pochopit, aby film neměl 4 hodiny. Musím pochválit ještě masky, naopak digitální efekty jsou chvílemi dost slabé. 7/10

• 6.11.2019  07:52

Téměř doslovná adaptace Kingova románu, která trpí stejným problémem jako předloha. Zatímco kniha by byla mnohem lepší jako krátká povídka, filmová adaptace by mohla být třeba jedním dílem seriálu, stopáž je zbytečně dlouhá. Režie, herci, kamera - to všechno podle mě funguje, ale ten slabý, zbytečně natahovaný scénář to nespasí. 55 %

• 23.10.2019  09:11

O něco lepší než Apocalypse, přesto jsem rád, že už asi další díl se stejnými herci nevznikne, protože jsme se nikam neposunuli. Sophie Turner není moc dobrá herečka, takže postavit kolem ní celý film nebyl moc dobrý nápad. Ostatním jako by ale docházela šťáva, takže jindy skvělý McAvoy si to tu prostě odseděl (ehm) a nic moc také nepředvedl. 60 %

• 22.7.2019  08:12
    Halloween (2018)

Nejlepší pokračování původního Halloweenu a že jich bylo hodně natočeno. Trochu moc mi to chvílemi připadalo jako hororová verze Sám doma, ale jinak se tvůrcům povedlo oživit Michaela Myerse se vší parádou. 7/10

• 11.7.2019  08:14
    The DUFF (2015)

V podstatě klasická teenage romantická komedie, která ničím nevybočuje z žánru, ale dobře se na ní kouká a vlastně jí nemám moc co vytknout. Komu nevadí běžná klišé, směle do toho.

• 1.7.2019  09:45
    Yesterday (2019)

První část filmu je super, nebál bych se dát i pět hvězd. Ale s postupem času to trochu upadá a závěr je až moc zkratkovitý, jako by už tvůrcům došlo, že je film zbytečně dlouhý. Hodně je znát režie Dannyho Boyla, při sledování jsem si několikrát vzpomněl na Milionáře z chatrče - ne že by byl scénář nějak podobný, ale také je to takový dobře natočený "feel good" film.

• 5.6.2019  07:06
    xXx (2002)

Viděl jsem to po mnoha letech znovu a je to pořád akční pecka (jen musíte nechat mozek doma a hlavně moc nepřemýšlet, jestli by daný kaskadérský kousek byl opravdu možný). Vin Diesel je tu za borce, pražské lokace film hezky oživují a soundtrack to celé skvěle doplňuje. 7/10

• 31.5.2019  07:31

Slabší než první díl, ale koukatelné. Jessica Rothe tu má o něco méně prostoru, hraje se tu zbytečně se sci-fi prvky a ani rozuzlení není moc napínavé. 55 %

• 17.5.2019  08:05
    John Wick 2 (2017)

Akční nářez. Oproti jedničce se mi tu líbila všechna akce (možná kromě automobilové honičky) a že jí je tu opravdu hodně. John Wick už nemá co ztratit, tak do toho jde naplno - a režisér Stahelski taky. Rozvíjení světa zabijáků je fajn, ale o scénáři tenhle film samozřejmě není. 8/10

• 13.5.2019  07:52
    Aquaman (2018)

Hlavně díky režii Jamese Wana jsem se na Aquamana docela těšil. Čeho jsem se obával nejvíc byl Jason Momoa v hlavní roli, ten je ale překvapivě to poslední, co bych filmu vyčítal. Režie většiny akčních scén je dost příšerná, některé efekty a vizuální zpracování jsou krásné (první opravdové seznámení s Atlantidou), jiné jsou ale odpudivé a na úrovni několik let starých počítačových her (bitva královny v majáku). Ve scénáři toho navíc bylo nesmyslně moc a tím se zbytečně prodloužila stopáž. Celkově bych byl raději, kdyby byl film více dobrodružný (a řekněme komornější) a věnoval se spíš honbě za trojzubcem ve stylu Indyho. 6/10

• 15.4.2019  09:43
    Miss Hanoi (2018)

Neokoukané prostředí dělá film o dost zajímavějším, než vlastně je. To by tolik nevadilo, kdyby fungovalo všechno ostatní - kamera je ale místy dost zmatená, chemie mezi Davidem Novotným a Ha Thanh Špetlíkovou moc nefunguje (ty rasistické řeči mi přišly až zbytečně přepálené) a rozuzlení příběhu vlastně moc zajímavé není. Čím si film naopak polepšil je sympatická hlavní hrdinka a zmíněné zasazení příběhu. 5/10

• 3.4.2019  08:33

Prvních a posledních 15 minut mohlo být dotaženější, ale prostřední část je taková "feel good", kde klukům fandíte, i když je jasné, že by tak asi nevydrželi měsíce a budou se muset vrátit domů. Líbilo se mi i obsazení, navíc postava Biaggia je tu příjemné oživení. 75 %

• 29.3.2019  09:11
    matka! (2017)

Velmi dobře natočený a zahraný film se skvělou atmosférou a.. to je asi všechno? Upřímně nemám rád filmy, ve kterých se má hledat nějaké skryté poselství a každý si v tom vlastně může najít cokoli ho napadne. Tohle je bohužel jeden z nich a ačkoli první polovina (nebo spíš dvě třetiny) vlastně fungují na výbornou, jakmile se film začne zamotávat, jde to kvalitou dolů. Konec je pak spíš ranou z milosti pro běžné diváky.

• 19.3.2019  08:08

Komu se líbily předchozí díly, asi nebude zklamaný ani tentokrát. Koncept je trochu jiný, do Očisty není zapojena celá země, ale jen Staten Island a každý se mohl svobodně rozhodnout, jestli ji podstoupí. Jinak jede film ale v klasických kolejích a nutí diváka vypnout mozek a jen sází na surové/akční scény. 6/10

• 18.3.2019  11:15
    Jason Bourne (2016)

Dobré akční scény jsou bohužel "vyvážené" zbytečně roztahanými a nudnými scénami okolo. Zkrátka chtělo to o 20 minut snížit stopáž a bylo by to hned o úroveň výše. Matt Damon na podobné filmy pořád má a klidně bych si dal další díl (opět s A. Vikander, které to tu sedlo). Celkově obsazení je opravdu hodně dobré, bohužel ani to netahá film do většího nadprůměru. 6/10

• 12.3.2019  12:40

V podstatě klasický Marvel origin, což je vlastně pochvala. Musím říct, že po trailerech a dalších promo materiálech jsem byl spíš skeptický, ale Brie Larson naštěstí nemá jen jeden výraz v obličeji a nakonec příjemně překvapila. Velkou roli navíc dostal Samuel L. Jackson, který si to určitě zaslouží, a snad dostane v dalších filmech opět více prostoru. Trošku zamrzí, že i přes poměrně natáhlou stopáž nezískáme mnoho informací o Skrullech a rase Kree. Také režie akčních scén by mohla být lepší. 7/10

• 8.3.2019  09:29

Až moc artově natočený horor, kdy pomalé záběry občas opravdu kazí atmosféru (někdy ji naopak příjemně dolaďují, není to prostě vyvážené). Zkrácení o 20 minut by filmu určitě prospělo. Jinak herecké výkony byly fajn, příběh v zásadě taky. 5/10

• 14.11.2018  07:52
    Laggies (2014)

Kdo si Laggies pustí jako romantickou komedii, asi bude zklamán (jde spíš o drama). Na druhou stranu se jedná o pohodový film s velmi dobrým hereckým obsazením a neokoukanou zápletkou. A tím pro mě z celé té řady romantických komedií, které jednou podle jediné šablony, příjemně vyčnívá. 7/10

• 8.11.2018  13:13

Po slabším druhém díle se úroveň opět zvedla a dostáváme více ucelený příběh a lepší fórky (spíše ty animované než v dialogu). Závěr mohl být trochu dopilovanější, Johnny se mohl chovat více jako v prvním díle, ale jinak to celé funguje a nové postavy dobře zapadly. 7/10

• 9.10.2018  10:44

První polovina (možná dvě třetiny) filmu je bohužel o mnoho lepší, než druhá část. Vinu na tom má hlavně scénář, kdy s blížícím se koncem jako by chtěl film gradovat s množstvím akčních scén, ale povedl se přesný opak. Akce obsahuje až moc nepodařených digitálních efektů, je bez nápadu a nudí. Možná za to může už předloha, kterou jsem ale nečetl, tak nemohu posoudit. Každopádně Burton od Alenky jen tápe a ani jeden film mu pořádně nesedl.

• 6.8.2018  07:31

Určitě slabší než první díl, hlavně začátek byl hodně zkratkovitý a byl to takový slepenec jednotlivých scén. Jonathan tu nemá moc prostoru a místo "cool týpka" tu je většinu stopáže za blbce. Jeho rodiče v podstatě taky, tohle spojení absolutně nevyužilo potenciál. 55 %

• 25.4.2018  00:02

Dokonalý vizuál včetně kamery, zbytek za tím bohužel pokulhává. Nečekal jsem, že bude druhý Blade Runner akčním filmem, ale to tempo je prostě šíleně pomalé a opravdu by se to dalo o hodinu více sestřihat aniž bychom přišli o cokoli zásadního. 6/10

• 9.3.2018  08:58

Většinu filmu skvělá režie, zajímavá zápletka i komornost filmu (téměř celý se odehrává na jednom místě s pár herci). V podstatě z toho nešlo vytřískat víc, jen by šlo asi dopilovat chování dvou hlavních postav v určitých situacích. Jsem rád, že nebylo použito zbytečně moc triků a když už byly, tak kvalitní. 65 %

• 9.3.2018  08:49

Rozjelo se to trochu pomaleji, prostřední část filmu byla skvělá, ale závěr to celé pokazil. Celé to vlastně melo velice dobrý potenciál (atmosféra v městečku, postava Tall Mana, herci..), bohužel bez pořádného závěru se dobrý film neobejde. 65 %

• 20.2.2018  10:53

I když je to hodně vyumělkované, asi by se to dalo zařadit mezi sociální dramata pro teenagery. Na tehdejší dobu fajn a neokoukané téma, které sází hlavně na naprosto jednoznačné odlišení postav a záměrné přehánění. Kdo by tu hledal čistokrevnou komedii, asi by těžce pohořel, na druhou stranu tu pár úsměvných momentů určitě je. 7/10

• 19.2.2018  10:34

Black Panther přinesl trochu originality do Marvel Universe a za to mu patří dík. Neokoukané prostředí i hrdinové, zajímavý záporák (hlavně herecky) i vhodně zvolená hudba z něho dělají lepší origin, než měl například Ant-Man. Očekával jsem sice větší (= nějaké) napojení na Avengers, ale i tak to bylo fajn. 75 %

<< předchozí 1 2 3 4 11 20 30 39