Sprosťárny (2013)

Už dlouho jsem neviděl film, ke kterému by název tak sedl. Bad Words si opravdu nehrají na nějakou hravou komedii pro děti, byť se odehrávají v prostředí soutěže ve spellingu. Dialogy jsou tu ale skvěle napsané, Jason Bateman je tak zvláštní postavou, že i přes jeho ne-zrovna-milé chování mu začnete časem fandit. No a malý Slumdog je super. Přesto hlavně začátek filmu, než se začne něco opravdu dít, je lehce nudný. 6/10

Spider-Man (2002)

Nostalgické vzpomínky ovlivňovaly moje hodnocení Spider-mana, takže když jsem ho teď po letech viděl znovu, byl jsem lehce zklamaný. Tobey Maguire se do role Parkera opravdu moc nehodí, některé efekty vypadají jako levné počítačové hry (a ano, beru v potaz, že to je film z roku 2002) a celkově dnešní komiksové filmy se mi většinou líbí víc. Kirsten Dunst a Willem Dafoe mi ale do jejich rolí sednou, režie je jinak povedená a celkově je příběh poskládaný dobře. 75 %

Annabelle (2014)

Solidně provedený horor, na který ale nejspíš hned zapomenu. Sice mám celkem v oblibě panenky jako hororové postavy, ale tady mi nepřišla nějak dobře využitá - chyběla tu nějaká větší interakce (a to nemyslím zrovna to, že by měla chodit po pokoji se sekyrou v ruce). The Conjuring pro mě bylo o třídu lepší. 6/10

Falešní poldové (2014)

Přidávám i čtvrtou hvězdu, protože já se fakt bavil. Dobrý nápad i provedení, film nemá nějaká hluchá místa, pořád se něco děje a padají fóry (samozřejmě na různé úrovni, ale nejsou to žádné trapnosti). Navíc v hlavních rolích zatím ne moc okoukaní herci, a i když je to lehce klišovité, u komedie s tím problém nemám.

Tváře v davu (2011)

Lehce nadprůměrný thriller, ale nic víc jsem od něj ani neočekával, takže celkem spokojenost. Klasická zápletka okořeněná nemocí, kdy Milla Jovovich nemůže rozpoznávat obličeje, proto všude kolem vidí sériového vraha. Bohužel rozuzlení asi nikoho nepřekvapí, ale i tak film zvládne zabavit.

Evidence (2013)

Na detektivní thriller originální forma, ale tím v podstatě plusy tohohle filmu končí. Byť ještě musím pochválit režii v "ne found footage" místech, ale těch je tu bohužel dost pomálu. Problém je hlavně v tom, že roztřesená kamera po delší době začíná nudit - ze začátku je až zbytečně moc vaty a ke konci, kdy vypadávají záběry, je to zbytečně nepřehledné. 4/10

Mama (2013)

Píšu to samé k naprosté většině hororů a ani Mama se toho nevyvarovala. Záběry bez triků jsou super, ale jakmile tam někdo začne cpát lacinné efekty, všechno jde do háje a film naprosto ztrácí atmosféru. Jinak mu není co vyčítat, příběh ještě není moc okoukaný, herci si v klidu odehráli své a celkově je to dobře natočené. Ale doporučoval bych všem tvůrcům vsadit na lepší masky než CGI (smutné je, že třeba v televizním American Horror Story to bez problémů může fungovat).

96 hodin: Odplata (2012)

Hloupý scénář a špatně natočené akční scény, taková je vizitka druhého dílu po skvělé jedničce. Bohužel podle recenzí dalšího pokračování to nevypadá, že by se úroveň měla nějak zvyšovat, tak alespoň, že film zachraňuje Liam Neeson a jeho charizma. 5/10

Kick-Ass 2 (2013)

První díl považuji za absolutní špičku, proto jsem se obával (a trailery mi to potvrdily), že nastane výrazný sešup v kvalitě. O to příjemnějším překvapením je pak výsledný film. Co mi tu chybělo do ještě vyššího hodnocení je luxusní soundtrack z jedničky, ale i tak je to příjemná oddechová zábava plná humoru a akčních scén. Příběh naštěstí nijak nepokulhává (prostě se musí brát s velkou nadsázkou), snad jen více prostoru mohlo být věnováno postavě Jima Carreyho, jinak nemám výhrady. 8/10

Dom Hemingway (2013)

Jude Law se neskutečně odvázal a předvádí herecký koncert. Jen díky němu tak film získává diváky na svou stranu, protože jinak by postava Doma Hemingwaye podle mě neměla nejmenší šanci. Opilec, zločinec a špatný otec na jedné straně, ale díky Lawovi také skvěle vtipná postava. 65 %