Vraždy podle předlohy (1995)

Fajn kriminálka, kde nejde o odhalení vraha, ale jen jeho dopadení (pro někoho to může být zásadní nedostatek). Sigourney Weaver umí hrát a ani tady se neztratí, naopak Holly Hunter mě tu vyloženě štvala už od začátku. Jak už názec napovídá, vrah kopíruje své předchůdce a tak se ve filmu pořád něco děje a dvě hodiny opravdu nenudí. 7/10

Sběratel polibků (1997)

V podstatě průměrná detektivka, kde mě ke konci zklamala režie jedné z mála akčních scén. Pátrání je celkem fajn, občas se ale postavy chovají dost nesmyslně a nebýt Morgana Freemana, tak na to asi nemá smysl koukat.

Všechno nejhorší (2017)

V záplavě podobných filmů se jedná určitě o silný nadprůměr, který vyniká i originální zápletkou. Jessica Rothe je (časem) fajn, scénář je místy lehce nedotažený, ale to se dá odpustit. V podstatě čím méně o filmu víte, tím víc si ho užijete. 7/10

Chůva na zabití (2017)

Svěží hororová komedie se sympatickou Samarou Weaving v jedné z hlavních rolí. Chvílemi režie až moc tlačí na pilu (zejména v krvavých scénách), ale jinak hlavně díky krátké stopáži film ani chvilku nenudí. 7/10

Špióni odvedle (2016)

Celkem pohodová komedie na jedno zkouknutí. První třetina mi přišla výrazně lepší, pak se to zbytečně natahovalo a filmu došel dech (přibylo akce - i když ne úplně špatné na komedii - a ubylo fórů). Navíc Gal Gadot tu je fajn, byť jí třeba jako WW nijak neobdivuju. 6/10

Sněhulák (2017)

Jsem rád, že jsem film neviděl hned po dokončení knížky. Nějak nechápu, proč se scénář nedržel více předlohy a některé scény dost upravil. Fassbender jako Hole je celkem fajn, ale s jeho postavou se film (scénárista) nějak nedokázal popasovat, takže tu působí jinak než v knize. Také rozuzlení je celkem zmatené a motiv vraha není moc jasný. 4/10

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Zbytečně digitální a v podstatě bez nějakého příběhu, prostě název je naprosto vystihující. Všechny bitvy z Pána prstenů ale tenhle film strčí do kapsy, což je docela smutné, když vše točil Peter Jackson. Není to úplně špatné, ale krom samotné bitvy tu opravdu není moc zapamatovatelných míst. 65 %

Wind River (2017)

Kdyby byl film pojatý jako severská krimi a byl byl kladen větší důraz na vyšetřování, byl by o úroveň jinde. Takhle se vlastně jedná jen o drama s krimi prvky (pochopíte při odhalení vraha). Přitom prostředí i postavy jsou fajn, jen to chtělo ještě dotáhnout scénář. 6/10

Z for Zachariah (2015)

Očekával jsem větší důraz na thrillerový žánr, je to chvílemi zbytečně artové drama. Na druhou stranu má i silnější momenty a zajímavé (dobře zahrané) postavy. Asi bych klidně zvládl seriál ze stejného prostředí točený trochu jiným stylem, takhle je spousta otázek nedořešených. 55 %

Kingsman: Zlatý kruh (2017)

Podstatně slabší než první díl, přesto nadprůměr. Nejhorší ze všeho je počáteční honička v autech, která má naprosto příšerné efekty i kameru. Myslím, že leckterá in game videa v Need for Speed jsou zvládnutá lépe. Pak se film postupně ustálí a i tady jsou určitě zapamatováníhodné scény. Bohužel jich není tolik jako v minulém filmu. 6/10