papilon395

okres Prostějov

1 bod

<< předchozí 1 2
    • 17.3.2020  13:38

Tak jsem se až teď, v seniorním věku, na tento cooltovní film prvně podívala. Nemám totiž ráda násilí, Ale tohle je tak velká kravina, že divák brzy pochopí nadsázku a pak už se jenom kochá. Myslím, že herci si svoje party náležitě užívali. A taky věřím, že to bude stát za další shlédnutí.

• 9.3.2020  16:48
    Případy Anniky Bengtzonové (TV seriál) (2012)

Knižní předlohy Lizy Marklundové jsem přečetla před x lety. S odstupem času, kdy už jsem stačila zapomenout, kdo to udělal, jsem se podívala na televizní zpracování. A nejsem zklamaná. Anniku ztvárnila perfektní představitelka. Příběhy jsou samozřejmě zkrácené, ale přesně, jak je třeba. I ostatní charaktery sedí. Velmi dobrá zábava.

• 29.2.2020  16:36
    Skandál po anglicku (TV seriál) (2018)

Krásná studie o tom, jak se z mazlení s králíčkem stane Jen počkej, zajíci. Zvlášť když ten ušák žije v Anglii šedesátých let. Vynikající výkony obou hlavních představitelů. Jak už někdo napsal, Hugh Grant předvedl rok po padouchovi z pokračování Paddingtona opět skvělého záporáka. A Ben Whishaw se od Parfému vypracoval v hvězdu první velikosti. Velmi britské, včetně hlášek.

• 20.2.2020  08:37
    Na Pavláska (TV pořad) (2020)

U mě dobrý. Lukáš Pavlásek to zvládá bez křečí a civilně, což je mi sympatické.

• 17.2.2020  12:42
    Všechnopárty (TV pořad) (2005)

Karel Šíp mě takřka nikdy nezklame. Jeho humor je laskavý, příprava fundovaná, výběr hostů nepřestává být zajímavý. Nejde po senzacích, zviditelňuje neokoukané tváře z různých oborů. Umí se i bez problémů ztrapnit, čemuž se občas nevyhne díky nedoslýchavosti, zapomnětlivosti či neznalosti novodobých reálií. A samozřejmě umí skvěle smečovat, když dostane nahrávku. Jsem pravidelný sledovač.

• 17.2.2020  11:47
    Show Jana Krause (TV pořad) (2010)

Nechť se pan moderátor klidně urazí, ale na jeho pořad jsem zanevřela natolik, že jsem ho úplně přestala sledovat. Co je to za talkshow, do které se hosté bojí chodit? Místo toho, abych se dozvěděla něco o osobě hosta, čím je zasloužilý nebo zajímavý, je rozhovor pojat jako prezentace nepřekonatelně trefného všeználka Jana Krause. Poslední zbytky mé trpělivosti skočily plkáním s Ester Ledeckou o její chuti na čokoládu a opravdu trapným chováním vůči Radce Třeštíkové, která to schytala za to, že nutí manžela uklidit po sobě ze stolu. Takového macha aby svět pohledal. Bohužel z obrazovky jen tak nezmizí, protože kdo nebyl u Krause, jako by nežil.

• 17.2.2020  11:16
    Marta (TV pořad) (2019)

Pár dílů jsem zhlédla, třeba ten s Ivou Janžurovou a Pavlínou Štorkovou. Líbí se mi, že Marta má o hosty živý zájem a snaží se je i něčím potěšit/překvapit. Většina pozvaných je natolik známá a vedení hovoru natolik povrchní, že se nemám co nového dozvědět.

• 17.2.2020  11:05
    Na forbíně TM (TV pořad) (2012)

Před pár lety jsme s kamarádkou zakoupily lístky do brněnské Reduty na natáčení dvojpořadu této talkshow. Ač měla hvězdné hosty (toho večera Babčákovou s Tomicovou a před nimi nějaké pány), přišlo mi to tak bezobsažné a nezáživné, že jsem se na jakékoli televizní vysílání dál nedívala.

• 17.2.2020  10:48
    Koptashow (TV pořad) (2019)

Jeden citát praví, že " Dobré kamarádky jsou takové, které se nechají mluvit přibližně stejnou dobu". A tady se stala chyba. Od pozvaných hostů jsem se nedozvěděla téměř nic, pořád byli pod palbou rádoby vtipných vstupů moderátora.

• 16.2.2020  13:18
    Endeavour - Pilotní díl (TV film) (2012)

Tohle mě dostalo na první dobrou a to mi jméno inspektora Morseho dosud nic neříká. Asi si budu muset načíst Colina Dextera. Filmové zpracování fascinuje křehkým herectvím ústředního hrdiny, košatým dějem a malebným universitním prostředím.

• 16.2.2020  13:03
    Vraždy v Oxfordu (TV seriál) (2006)

Inspektor Morse musí být v Británii pojem, když na jeho postavu navázali jeho žákem a nástupcem v pořádné sérii. Líbí se mi kvalita scénáře i dobové kulisy. Spokojenost.

• 16.2.2020  12:53
    Rocketman (2019)

Škoda, že tenhle film zůstal nějak ve stínu Bohemian Rapsody, vůbec si to nezaslouží. Pravda, Elton není persona ani hudebník, na kterém by kdekdo ujížděl. To ani já. Ale tenhle životopisný muzikál se po čertech povedl. Úžasní britští kluci, úžasná britská fantazie, hravost, barevnost a ironie.

• 16.2.2020  12:45

Viděla jsem svého času na ČT Art dvoudílný dokument o kapele, ve kterém účinkovali samotní členové Queen. Paráda. Nabitý fakty, oduševnělý, se všemi druhy emocí a se spoustou písní, tak jak vznikaly. V porovnání s ním mi film Bohemian Rapsody, který se stal celosvětovým fenoménem, připadá jako slabý odvar čaje.

• 12.2.2020  15:18

Baštila jsem paní učitelku/tanečnici i Amundsena.

• 11.2.2020  00:21

Králíček Jojo je hanlivá přezdívka předpubertálního chlapce, oddaného přívržence nacismu, žijícího v nejmenovaném německém městě v závěru války. Táta chybí, tak se sám pro sebe radí se samotným vůdcem. Doma má laskavou kolaborující maminku a ducha své sestry. Všechno, co se kolem něho děje, je nám po většinu času servírováno s nadsázkou a humorem, díky čemuž lze přečkat i neveselé okamžiky. Jak už zmínili jiní, je z toho cítit Wes Anderson.

• 10.2.2020  20:25

Můj největší doják za posledních 10 let. Skvělí herci na všech postech. Vřelá Luisa s neuvěřitelnou mimikou obočí, Will jako ideální kluk s handicapem. Vyváženost vtipných i dramatických okamžiků. A hvězdní autoři písní. To všechno jsou spouštěče silných emocí.

• 10.2.2020  20:16

První půlku mě to vůbec nevzalo za srdce, chyběla nějaká vzájemná chemie. Pak to napravil pěvecký konkurs, odtajnění vazby mezi Kate a Tomem a samozřejmě famózní George Michael.

• 10.2.2020  10:30
    Panství (1999)

Film mi připomněla zpověď Martina Dejdara v Kabinetu dr. Honzáka. V době jeho uvedení do kin jsme ho s manželem viděli. Oproti tehdejší domácí produkci byl něco výjimečného, asi i vysoko rozpočtového, co mělo západní úroveň a ambici. Bohužel je štěstěna vrtkavá.

• 10.2.2020  10:04
    Kabinet Dr. Honzáka (TV pořad) (2020)

Dívám se od začátku a mám jenom superlativy. Půjde asi o převzatý formát, který na našich obrazovkách dosud chyběl. Pan doktor sice nemá známou tvář a chování baviče, ale je v současné době snad jediný s vlastní talkshow, kdo se ke svým hostům chová s úctou, netlačí na pilu a vede zajímavé a inteligentní dialogy. Když budete naslouchat, dozvíte se věci, které vás poučí, potěší a nakopnou do života. Pořad není prvoplánově zábavný a v tom bude kámen úrazu. Možná je v protikladu vysílací čas a cílové publikum, ale přesto mě šokuje dosavadní nízké hodnocení. Holt doma není nikdo prorokem.

• 8.2.2020  08:49

Nejdřív jsem byla na pochybách, že oproti původnímu filmu půjde o paskvil, ale brzy mě to chytlo a nepustilo. Oceňuji, že příběh se posunul do současnosti tím, jak byla poskládaná parta hráčů a využitá forma počítačových her. Vlastně s jedinou zmínkou o Alanu Parishovi to vůbec nekopírovalo předchozí Jumanji. Dobrá zábava na americký způsob. Jenom jsem zase na pochybách, zda skousnout i trojku,

• 8.2.2020  08:30
    Jumanji (1995)

Znám už takřka zpaměti a stále mě baví, stejně jako moje potomky (ač už má na bedrech 25 křížků). Pro mě dojemný příběh o odvaze, vzájemné pomoci v nouzi a vůli dohrát až do konce. Vynikající dětští i dospělí herci.

• 8.2.2020  08:19
    Jack a obři (2013)

V současnosti nejoblíbenější film mého šestiletého vnuka. Výpravné zpracování pohádky o kouzelných fazolích za účasti řady britských herců. Ústřední dvojice od pohledu spíš nehrdinská, ale štěstí jim přeje. Skvělí padouši, ať už v lidské nebo v přerostlé podobě. Napínavý děj odlehčován špetkami humoru. Vřele doporučuji všem klukům i statečným holkám.

• 4.2.2020  22:41
    Chlapectví (2014)

Film působí velmi přirozeně, jako bychom zpovzdálí sledovali životní milníky kluka ze sousedství. Tím, jak jsou záběry autentické, protože vidíme stále tytéž aktéry, zanechaly ve mně silný dojem. Chlapectví má přesah i v tom, že nám umožňuje spoluprožívat normální život obyčejných Američanů v delším časovém úseku a porovnávat se s nimi. Jak s ním nakládají, jak vychovávají děti, jak se motivují a usilují v cestě za živobytím, láskou a štěstím. Jak pravila Masonova máma: "Fakt mě baví činit v životě rozhodnutí, která nás udržují na hranici chudoby".

• 3.2.2020  21:40
    MOST! (TV seriál) (2019)

Měla jsem obavu se na to dívat v repríze, abych si nezkazila výborný první dojem z loňska. A ono ne! Najednou vidím i detaily, které dřív unikly pozornosti a je to ještě lepší. Geniálně napsáno, geniálně zahráno, geniálně natočeno..

• 3.2.2020  20:06

Barevná fantazie ze štětce národního umělce Karla Zemana. Námořník brázdí nekonečný oceán a zažívá dobrodružství, která se mohou přihodit pouze v dalekém Orientu. Příjemný komentář Jana Třísky. O hvězdičku míň za místy neposlouchatelnou scénickou hudbu.

• 3.2.2020  17:39

Připojuji se k tomu, co napsal(-a) dejavu26. Na sledování mě navedla kamarádka, zavalená starostmi, která si při tomto seriálu dělá radost. A opravdu je to milé a dobře stravitelné, zábava na úrovni. Dobře odvedená práce všech, scénáristy počínaje.

• 2.2.2020  08:22

Nefalšovaný Divoký západ včetně pojízdné zubní ordinace. Atmosféra, při které místy naskakuje husí kůže. Umocněno řadou nezapomenutelných hlášek. Steinfeldová, Bridges a Damon ve svých životních rolích.

• 1.2.2020  19:48
    Zimní zámek (TV film) (2019)

Když zima za nic nestojí a zapomínáme, jak vypadá sníh a led, není nad to pustit si tenhle film o svatbě v ledovém hotelu. Originální interiéry a samozřejmě romantika každým coulem.

• 29.1.2020  10:34
    Avatar (2009)

Dodnes si vybavuji pocit nadšení a úžasu, když jsme šli prvně na tohle 3D. Fantastická fauna a flora na Pandoře i promyšlený příběh boje o záchranu v přetechnizovaném světě si našly nadšený ohlas u všech diváků. Podle mě toto zjevení už nemůžou překonat chystaná pokračování.

• 29.1.2020  10:14
    Den Šakala (1973)

Knižní předloha Den pro Šakala z r. 1971 skvostná, filmové zpracování z r. 1973 rovněž tak. Jako mladá jsem měla možnost tento film sledovat v televizi. Pamatuji se, jak jsem byla vnitřně rozpolcená, protože se mi Edward Fox s hlasem Eduarda Cupáka hrozně líbil, a přitom se tak nelidsky choval. Anatomie spiknutí, stíhání a zabití. která Vás připoutá k obrazovce.

<< předchozí 1 2