After: Polibek (2019)

Podívala jsem se ze zvědavosti, protože knižní série je oblíbenou četbou patnáctileté Viktorky ze sousedství. Byly doby, kdy jsem koupila dceři a pak sama do noci louskala Stmívání a chodila na zfilmované díly do kina, což moje vrstevnice jaksi nechápaly. Takže další generace teenagerek vyrůstá s předlohou, jak na milostný život, když se protiklady přitahují. Jenom nevím, o čem mají být pokračování. O rozchodech a návratech?

Pocta Freddiemu Mercurymu (1992) (koncert)

Zcela mimořádný koncert, jak důvodem uspořádání, tak zejména atmosférou a nasazením vystupujících umělců věhlasných jmen. Mezi pódiem a nabitým Wembley stadionem to rezonovalo a jiskřilo.

Princ Mamánek (2022)

Knižní předlohu, vydanou v r. 2017, jsem si kdysi koupila, přečetla a zase prodala přes Trhknih. Nestála mi za ponechání, protože mi přišla taková nijaká. Dnes jsem viděla premiérově film a dočkala se překvapení. Natočili to moc hezky, krásné vizuály mě dostaly, A i ten upřímný dialog tváří v tvář smrti měl něco do sebe. ,,Život je řeka, která plyne bez konce. Přesto všechno v životě má svůj začátek a konec..."

Tři zlaté dukáty (2023) (TV film)

Krásná pohádka, při které se mi zastesklo po bratrech Slovácích. Po 30 letech dabujeme kvůli dětem a já se tomu divím jako urozená panna Julie po 300 letech nad stavem svého zámku. Ale k pohádce. Trocha přírodního naturelu, trocha přiblížení slovenského venkova v r. 1900, chytlavé melodie včetně písně Húsky, příjemná ústřední dvojice. O mnoho víc než ve včerejší premiéře, kde mi kromě herectví Lukáše Příkazkého nelahodilo vůbec nic.

Někdo to rád zahalené (2017)

Tip od kamarádky, naštěstí to reprízují v televizi. Předesílám, že francouzské komedie mě nikdy nebraly, jejich humor je ztřeštěný a prvoplánový. Dala jsem si říct a nelituju, protože jsem se pobavila. Věděli jste, že SIM karta obsahuje vepřovou želatinu?

Santini - Cesta barokního génia (2023) (TV film)

Nový vynikající dokument o životě a díle našeho geniálního architekta přelomu 17. a 18. století. Je k neuvěření, jaké množství originálních a nadčasových stavebních projektů vytvořil během pouhých 20 let profesního života. Zemřel ve věku 46 let, ale po pravdě je nesmrtelný.

Zabijáci rozkvetlého měsíce (2023)

Pro mně dokonalý film, nejlepší za poslední roky. O osudu Osedžů a konkrétně rodiny Mollie jsem se dočetla v Reflexu, v článku, věnovaném zfilmovanému románu. Dějové překvapení jsem nečekala, ale stejně jsem byla uhranutá. Obdivuju všechny, kteří dokázali připomenout tuto nechvalnou část amerických dějin.

Hysteria (2021)

Tenhle sedmiminutový horor z covidové doby je výbornou ukázkou našeho strachu, manipulace a zbabělosti.