blackJag

Jan Joch

okres Hodonín

<< předchozí 1 2 3 4 15 30 44 58
    • 15.1.2018  16:21

Životopisný film o hrdinné nezdolnosti a odvaze (jiného než obvyklého střihu)... Po desátníku Dossovi znovu s Garfieldem v hlavní roli... Film se povedl, herci hrají skvěle, Serkis se při vyprávění chytře vyhýbá tradičně protěžovaným momentům (svatba, narození děcka) a soustředí se na meritum věci - jak se něčím takovým, jako je obrna, nenechat úplně zničit. A daří se mu to. Na režijní prvotinu to není špatný výsledek. 80%

• 8.1.2018  02:28

Pořádný vesmírný brajgl a komiksový maglajs, který je důkladně veselý už od své podstaty. Part hlavní komediální postavy si pro sebe překvapivě (ovšem naprosto samozřejmě) loupí Bautistův hromotluk a nemluva a vzhledem k tomu, že ostatní z početného zástupu ani moc nezaostali, lze palcem zamířit k nebesům. 90%

• 8.1.2018  02:17

Svižná muzikálová historka, dělající ze své naivity překvapivého spojence. Jde o vyprávěnku zaměřenou na první signální, mající především pobavit diváka, a pokud mu předat nějaké poselství, potom jen v triviální rovině. 75%

• 8.1.2018  02:08

Tohle je film, který pro Winsletovou málem udělal to stejné, co JASMÍNINY SLZY pro Blanchettovou. Málem. Co že to té Kačence kazí? Jsou to kluci, hrozný Belushi (jeho výkon nedovolí Winsletové svou postavu opřít) a podivný Timberlake (snaží se svůj part hrát jako Woody za mlada, ale vychází z toho skoro parodie). A v malé roli David Krumholtz, který sice nestihne nic pokazit, zato zaujme tím jaká je z něj bečka. Co se mi určitě líbilo, tak na Allena nezvykle indiskrétní kamera, pěkně se během dlouhých záběrů stěhující z postavy na postavu - to mělo super rytmus. 50%

• 5.1.2018  03:08

Tragicky nezvládnutý film, se zbytečnou a vyloženě trapnou "současnou" linií (označit tuto část jako sci-fi, potom zásadně v sarkastickém tónu) a děsně ufňukaným odérem laciné telenovely. Pokud na snímku lze něco ocenit, jde o klady čistě provozní povahy - ucházející výpravu v indických exteriérech, za jejichž působivostí jde kompletní penzum dobrodružné tinktury, v snímku v stopovém množství obsažené. 30%

• 5.1.2018  02:48

Holá šablona snímku ze sportovního prostředí, se všemi obvyklými stádii, nastřelená na kostru dětského filmu, s akutní rezignací na jakýkoliv tvůrčí vklad. Prozíval jsem se tím, schopen ocenit maximálně tak Briana Coxe, ovšem vyloženě bezděčně, pod dojmem letitých sympatií. 30%

• 24.12.2017  03:20

Notoricky známá zápletka asi trochu zavazí objektivní optice, přesto měl bych-li se omezit na hodnocení Branagha jako nového Poirota, potom konstatuji, že s ním nemám problém. Co velice k filmu? Osazení značkové, výkony oscilující (Depp nic moc, Pfeifferová ve špatné věkové kategorii), výprava myslím příkladná. A Branagh jako režisér? Možná až zbytečně vysazený na jistotu. 70%

• 24.12.2017  03:02

Buraniáda ve stopách Dannyho a jeho parťáků, v klasicky prostém a účelném Soderberghově stylu, kdy se všechno tváří hrozně zmatlaně a až na konci vykoukne ona genialita celého plánu. Ani zdaleka se to nestalo tak úspěšné jako Dannyho triptych, ovšem špatné to není. Tatum s Driverem mají své bratry na háku a Craig? Ten musel být super vděčný za roli stavějící bondovskou image do kaleidoskopické formace - materiál matrice je totožný, jen ta reinkarnace je krapet mešuge. 80%

• 24.12.2017  02:31

Svého času mě to minulo a dnes už si k tomu nedokáži najít cestu. Jó, Victoria bývala kus, jó je tu pár slušných fórků, jó, na ty, co to umí na prkně, se dá se zájmem dívat, ale bože (!), všechno to okolo je tak děsná vata (navíc i s tou Victorií je to dudy-free), že se to navzdory ideální stopáži dá ustát jen tak tak. 30%

• 24.12.2017  02:22
    V utajení (2017)

Další z celé plejády neurážejících filmů na jedno podívání. Zápletka běžná, dějový twist očekávaný, produkce vedená ve stereotypním rytmu. Snímek v podstatě vyčnívá solidním obsazením a čistě pro našince závěrečnou pražskou tečkou. 60%

• 24.12.2017  02:12
    7 životů (2017)

Podle hesla nemusí pršet, stačí když kape vnímám tento úsporný (predikcí budoucnosti, nikoliv titulní multi-rolí) scifáč. Jde vlastně o souhrnné žánrové klišé, s nepřekvapivou pointou, zato s chutí a nekompromisně odvyprávěné. Nakonec, nemusí být všechno třeskutě překvapivé, někdy stačí nakažlivé nadšení. 75%

• 24.12.2017  02:01

Tohle mohlo v klidu fungovat, komedie v duchu Pána much, no proč ne, i pokleslý žánr může fundovaně pobavit... Tímto fušerským způsobem ovšem opravdu ne. Bezradný scénář bez vtipu (dost často připomínaly dialogy improvizaci bez kritické moderace) a nudná režie, která nedokáže využít ani onu prostou skutečnost, že se to celé neodehrává v Bulharsku v lesích, ale v prosluněných tropických lokacích. 30%

• 24.12.2017  01:42

Kylo Ren je super zmrd a Driver si ho vychutnává jak jen situace dovoluje - ta postava mě fakt baví. Vlastně mě to bavilo celé a trochu bych přiškrtil jen ten zbytečný infantilní humor (taky jsem se zasmál, ale napodruhé vím, že mě to bude srát) a na druhou stranu bych zas klidně přitlačil na odkazech na původní trilogii (Yoda v klasickém pojetí mě fakt dostal - pure nostalgia). 80%

• 29.11.2017  13:31

Klasický případ úplně zbytečného remaku. Děj se nikam neposunul, atraktivita se díky nemastnému-neslanému castingu ještě snížila a režie je vyloženě rutinní. 50%

• 29.11.2017  12:00

Rekapitulace všech žánrových klišé v bezprostředním (nebál bych se říct až dětském) podání. Neskutečně blbé, ale velmi roztomilým způsobem, který evokuje remástrované dětské vzpomínky z prvních dospěláckých filmů (a ne, nemyslím porno). Většina revizí takto zakonzervovaných vzpomínek nedopadá moc dobře, tady je to tak napůl. 50%

• 27.11.2017  10:34

Potom co rande Batmana se Supikem dopadlo tak nějak blé a když i po Sebevražedné partičce zůstal leda tak břichabol, nic extra jsem nečekal a to bylo rozhodně dobře :-) Jako je fakt dobře, že to netrvá 3 hodiny, ono čistě objektivně vzato, děj filmu je tak generický, že jakékoliv umělé natahování by jej odsoudilo k zívání a ignoraci. Sem tam pobavil mimoň Flash nebo macho Aquaman, kalhotkových scén Wonderky mohlo být víc, Batman má co dělat, aby utáhl nálož product placementu ("super" scénka s holícím strojkem), no a co se týče Štěpána Vlků, růžkatého záporáka, inu jeho hlasový fond je to jediné, co stojí za zmínku... 60%

• 16.10.2017  14:09

Dětské lásky, no jo, je daleko lehčí natočit je trapněji, než jejich dospělou variantu - to je bez debat. Mantinely přirozené korektnosti jsou svůdné a zaběhnuté postupy chlácholí tvůrčího ducha do spolehlivé letargie, přesto, našla se produkce, co zvolila jedinou logickou cestu - cestu nadsázky. Mladá láska si tak projde všemi klasickými stádii, činí tak ale svižně, vtipně a bez přílišného pocitu zprostředkovaného studu. 70%

• 16.10.2017  11:56
    Eastonská soukromá (TV seriál) (2009)

...že prej už se na to musíme dodívat :-) Tohle se původně mělo točit jako porno, určitě :-) Slečny by se v nějakém tom sprostém filmečku slušně vyjímaly, zato ten klučina, co vypadá jak Justin Bieber pro chudé (duchem), by měl hned dostat zákaz činnosti :-) A režisér a scénáristky pro jistotu také (bez smajlíku)... 0%

• 16.10.2017  11:42

Překvapivě ne tak špatné, jak jsem se obával :-) Samozřejmě, film má hned na začátek poměrný handicap (Christensen je ukázkový případ špatného herce a Cage si do svého seznamu bizarních výkonů připsal další štaci), přesto přežít se dá bez nutnosti aktivace dávivého reflexu. Příběh prostý, filtr všudypřítomný, nedostatečný rozpočet maskovaný záběrovou fašírkou, etc. ALE (!), nějaký ten solidní exteriér tu je, i ta výprava nakonec není tak hrozná a pokud bych měl dát tomuto odpad, nesměl bych vidět věci jako LEGENDA O ČTYŘECH BOJOVNÍCÍCH nebo libovolný díl série MYTHICA. 40%

• 16.10.2017  11:24

Je to tak cool, jak si jen važně se beroucí film může dovolit - skutečně, na samotné hraně. V bezvadně zprodukovaných kulisách Berlína těsně před pádem železné opony si to Karlička pěkně dává (s agentama mrtvolně natvrdo, se Sofií ezotericky naněžno) a s přibývajícími modřinami se sice vytrácí potřeba poznat jakže to vlastně celé bylo, zato Theronové se daří nepůsobit o nic méně sexy, ať už se leduje ve vaně nebo válí v prachu. 75%

• 16.10.2017  11:08
    Spojenci (2016)

Válečné dobrodružství z Casablacy - pro nové století. Má to všechno, osudovost, překvapení, tragiku, kultovní jako CASABLANCA se to asi nestane, strávit s tímto filmem 2 hodiny ale není žádná ztráta času a to se taky počítá. 75%

• 13.10.2017  10:54
    Sněhulák (2017)

Vyděsil mě už začátek - hodně primitivní uvedení do děje, bez atmosféry (a že to muselo být "opravdu" těžké právě takto natočit, v tak atmosférickém prostředí). A zbytek? Žádná velká sláva. Zoufalý scénář, množství zbytečných postav, které jsou ve filmu jen proto, aby jakože odváděly pozornost (identita vraha je přitom maskována dost tristně), strašně použitě vyhlížející Val Kilmer (to dávno přesáhlo potřeby role) a režie překvapivě bez nápadu. Díky žánru se to dá skousnout, ovšem o zklamání jde enormní. 50%

• 11.10.2017  11:12

Podobná jízda, jakou byl Scorseseho VLK Z WALL STREET nebo McKayova SÁZKA NA NEJISTOTU. Zábavně o vážných věcech. Liman tuhle životopisnou dramatizaci zvládl skvěle, s Cruisem si padli do noty a na filmu je to poznat. 85%

• 11.10.2017  11:01
    Wind River (2017)

Mráz, který zalézá pod nehty, western, který se vzepřel času a udeřil v době, která pohrobkům indiánské kultury sepisuje testament. Zapůsobilo to na mě, ať už uvzdychaným hudebním doprovodem, atmosférickým prostředím nebo nijak zbytečně rozpitvaným scénářem. 80%

• 11.10.2017  10:36

Unikátně vydařené pokračování starého kultovního scifka (které je pořád vynikající). Rozvláčnost, futuristická deprese, apatie k akci - jako smekám. Sice to asi bude finanční průser, ale smekám. Celou dobu filmu jsem se cítil vtažen, dlouhá stopáž není ani v nejmenším na obtíž a klasicky, když film končí, přál jsem si, aby ještě pokračoval. 85%

• 11.10.2017  10:25

Jestli Idris a Kate netušili, jak zahrát romanci v extrémních podmínkách, proč se nemrkli na Toma a míče Wilsona v TROSEČNÍKOVI? Mezi Tomem a míčem bylo tehdy tolik nuancí všeho, tady není nic než evidentní předstírání. Červená knihovna na horách - buď jsem si měl přečíst anotaci nebo mě mělo trknout nezvyklé množství rukodržných dvojic, trousících se do sálu. 40%

• 11.10.2017  10:17

Film, který měl zaděláno na skvělé generační pnutí, v netradičním prostředí a se skvělými herci. Spousta z těchto atributů je ve filmu obsaženo a asi jsem byl nakonec i rád, že se to celé nějak bolestně nezvrhlo, přesto zážitek z filmu mi po jeho skončení přišel nekompletní. 60%

• 11.10.2017  10:06
    Frank (2014)

Tváří se to záhadněji, než jaké to nakonec je. Jedno tomu ale upřít nelze - Fassbender Franka zahrál přesvědčivě :-) 60%

• 29.9.2017  11:57
    Oklamaný (2017)

Pěkně natočené drama, kterému trochu chybí kontext. Strohý záznam zrovna u tohoto druhu filmů moc nefunguje a pokud si Coppolová myslela, že herci uhráli nevyřčené nuance svým výrazem, tak ne-e. 60%

• 29.9.2017  11:52

Jednička byla super a dvojka si všeho v dokonalé okázalosti nakládá dvojnásobně (naštěstí kromě stopáže, která nabobtnala jen nepatrně). Možná by bylo lepší pouštět si to po částech, jako Rkový večerníček, aby z toho mysl jednoho nebyla tak unavená :-) Nekorektní zábava pro mladé a... a mladé (aspoň svou myslí), tohle pro páprdy není. 75%

<< předchozí 1 2 3 4 15 30 44 58