blackJag

Jan Joch

okres Hodonín

<< předchozí 1 2 3 4 15 29 43 57
    • 16.10.2017  14:09

Dětské lásky, no jo, je daleko lehčí natočit je trapněji, než jejich dospělou variantu - to je bez debat. Mantinely přirozené korektnosti jsou svůdné a zaběhnuté postupy chlácholí tvůrčího ducha do spolehlivé letargie, přesto, našla se produkce, co zvolila jedinou logickou cestu - cestu nadsázky. Mladá láska si tak projde všemi klasickými stádii, činí tak ale svižně, vtipně a bez přílišného pocitu zprostředkovaného studu. 70%

• 16.10.2017  11:56
    Eastonská soukromá (TV seriál) (2009)

...že prej už se na to musíme dodívat :-) Tohle se původně mělo točit jako porno, určitě :-) Slečny by se v nějakém tom sprostém filmečku slušně vyjímaly, zato ten klučina, co vypadá jak Justin Bieber pro chudé (duchem), by měl hned dostat zákaz činnosti :-) A režisér a scénáristky pro jistotu také (bez smajlíku)... 0%

• 16.10.2017  11:42

Překvapivě ne tak špatné, jak jsem se obával :-) Samozřejmě, film má hned na začátek poměrný handicap (Christensen je ukázkový případ špatného herce a Cage si do svého seznamu bizarních výkonů připsal další štaci), přesto přežít se dá bez nutnosti aktivace dávivého reflexu. Příběh prostý, filtr všudypřítomný, nedostatečný rozpočet maskovaný záběrovou fašírkou, etc. ALE (!), nějaký ten solidní exteriér tu je, i ta výprava nakonec není tak hrozná a pokud bych měl dát tomuto odpad, nesměl bych vidět věci jako LEGENDA O ČTYŘECH BOJOVNÍCÍCH nebo libovolný díl série MYTHICA. 40%

• 16.10.2017  11:24

Je to tak cool, jak si jen važně se beroucí film může dovolit - skutečně, na samotné hraně. V bezvadně zprodukovaných kulisách Berlína těsně před pádem železné opony si to Karlička pěkně dává (s agentama mrtvolně natvrdo, se Sofií ezotericky naněžno) a s přibývajícími modřinami se sice vytrácí potřeba poznat jakže to vlastně celé bylo, zato Theronové se daří nepůsobit o nic méně sexy, ať už se leduje ve vaně nebo válí v prachu. 75%

• 16.10.2017  11:08
    Spojenci (2016)

Válečné dobrodružství z Casablacy - pro nové století. Má to všechno, osudovost, překvapení, tragiku, kultovní jako CASABLANCA se to asi nestane, strávit s tímto filmem 2 hodiny ale není žádná ztráta času a to se taky počítá. 75%

• 13.10.2017  10:54
    Sněhulák (2017)

Vyděsil mě už začátek - hodně primitivní uvedení do děje, bez atmosféry (a že to muselo být "opravdu" těžké právě takto natočit, v tak atmosférickém prostředí). A zbytek? Žádná velká sláva. Zoufalý scénář, množství zbytečných postav, které jsou ve filmu jen proto, aby jakože odváděly pozornost (identita vraha je přitom maskována dost tristně), strašně použitě vyhlížející Val Kilmer (to dávno přesáhlo potřeby role) a režie překvapivě bez nápadu. Díky žánru se to dá skousnout, ovšem o zklamání jde enormní. 50%

• 11.10.2017  11:12

Podobná jízda, jakou byl Scorseseho VLK Z WALL STREET nebo McKayova SÁZKA NA NEJISTOTU. Zábavně o vážných věcech. Liman tuhle životopisnou dramatizaci zvládl skvěle, s Cruisem si padli do noty a na filmu je to poznat. 85%

• 11.10.2017  11:01
    Wind River (2017)

Mráz, který zalézá pod nehty, western, který se vzepřel času a udeřil v době, která pohrobkům indiánské kultury sepisuje testament. Zapůsobilo to na mě, ať už uvzdychaným hudebním doprovodem, atmosférickým prostředím nebo nijak zbytečně rozpitvaným scénářem. 80%

• 11.10.2017  10:36

Unikátně vydařené pokračování starého kultovního scifka (které je pořád vynikající). Rozvláčnost, futuristická deprese, apatie k akci - jako smekám. Sice to asi bude finanční průser, ale smekám. Celou dobu filmu jsem se cítil vtažen, dlouhá stopáž není ani v nejmenším na obtíž a klasicky, když film končí, přál jsem si, aby ještě pokračoval. 85%

• 11.10.2017  10:25

Jestli Idris a Kate netušili, jak zahrát romanci v extrémních podmínkách, proč se nemrkli na Toma a míče Wilsona v TROSEČNÍKOVI? Mezi Tomem a míčem bylo tehdy tolik nuancí všeho, tady není nic než evidentní předstírání. Červená knihovna na horách - buď jsem si měl přečíst anotaci nebo mě mělo trknout nezvyklé množství rukodržných dvojic, trousících se do sálu. 40%

• 11.10.2017  10:17

Film, který měl zaděláno na skvělé generační pnutí, v netradičním prostředí a se skvělými herci. Spousta z těchto atributů je ve filmu obsaženo a asi jsem byl nakonec i rád, že se to celé nějak bolestně nezvrhlo, přesto zážitek z filmu mi po jeho skončení přišel nekompletní. 60%

• 11.10.2017  10:06
    Frank (2014)

Tváří se to záhadněji, než jaké to nakonec je. Jedno tomu ale upřít nelze - Fassbender Franka zahrál přesvědčivě :-) 60%

• 29.9.2017  11:57
    Oklamaný (2017)

Pěkně natočené drama, kterému trochu chybí kontext. Strohý záznam zrovna u tohoto druhu filmů moc nefunguje a pokud si Coppolová myslela, že herci uhráli nevyřčené nuance svým výrazem, tak ne-e. 60%

• 29.9.2017  11:52

Jednička byla super a dvojka si všeho v dokonalé okázalosti nakládá dvojnásobně (naštěstí kromě stopáže, která nabobtnala jen nepatrně). Možná by bylo lepší pouštět si to po částech, jako Rkový večerníček, aby z toho mysl jednoho nebyla tak unavená :-) Nekorektní zábava pro mladé a... a mladé (aspoň svou myslí), tohle pro páprdy není. 75%

• 29.9.2017  11:41
    Temná věž (2017)

Když si vezmu kolik humbuku se kolem toho za ta léta nadělalo a nakonec z toho vzejde taková bezpohlavní generická tragedie? No potěš koště. Kingova předloha není sama o sobě bůh-ví-co, ovšem takhle to dodrbat, to chce opravdu talent :-) Na hercích je vidět, jak jich to nebaví, jak je to blbé a ono fakt je. 30%

• 29.9.2017  11:36

Dalo by se to vzít na milost, kdyby to nebylo tak špatně napsané. Herci v pohodě, sedumdesátková sci-fi stylizace super, ale potácí se to od ničeho k ničemu, takže nuda. Vypadá to jako adaptace divadelního kousku z portfolia Joey Tribbianiho a něco na ten způsob to myslím taky je. 20%

• 5.9.2017  11:17

Pekelná sračka, tohle si VRÁNA nezasloužila... 5%

• 20.8.2017  02:13

Lundgren a jeho nízkonákladová turistika po nezajímavých lokacích celého světa. Levné (to se asi dalo čekat) a děsné (výsledek přeci nemusel být automaticky takový hnůj) - sám se nevysmívat konspiračním teoriím všeho druhu, já bych snad i věřil, že produkce tohoto "filmu" byla součástí nějakého podvodu. Obsazení celkem fajn (až na jakéhosi Capaldiho, který vypadá jako gumácká parodie na Rosse Gellera), nějaké kozy (dokonce i nějaké pravé) a závěrečná, krapet retardovaná (ale tak nějak roztomile) hra na invenci - chtělo to jen najmout nějakého gramotného psavce a režiséra, co nemá klapku zaraženou v prdeli... Nechápu, že jsem to dokoukal. 15%

• 17.8.2017  13:27
    Baby Driver (2017)

Pořádný moto-heist dnes už jinak než stylově natočit nelze. Nebo lze, ale k čemu? Wright to naštěstí pochopil, napsal a natočil a až na tu závěrečnou čtvrthodinku, která působí bezradně, je to fakt fajn jízda. 80%

• 17.8.2017  13:15

Tohle skoro vypadá jako na rychlo spíchnutá story, jen aby Mr. Allen naplnil svou kvótu a aby bylo jak zaplatit činži. Naštěstí to není úplně špatné (Allen si umí i ty "výplňkové" filmy celkem pohlídat) a je zajímavé, jak hodně dokáže zachránit samotný Allenův komentář, který by v jiném provedení (jak formou, tak obsahem) mohl vyzní násilně nebo bezradně, tady ale jednoznačně tvrdí chatrný příběh. 60%

• 15.8.2017  10:02

Westernové politikaření skrze zbraně a rozdílné pojetí smyslu pro zákon. Otravné a zdlouhavé následování práva je přeneseno i na náladu filmu, který je snad přesný, není natočený špatně, chybí mu ale švih a tempo. A když už i Earpovi (ve stoickém podání Jamese Gardnera) dojde trpělivost a vlastnímu pojetí spravedlnosti dá přednost před zákonem je vlastně pozdě už i pro diváka. 60%

• 2.8.2017  14:11

Jako dítko jsem z toho sral Maggi v kostkách, to jako jo. Z toho zalívání slečen horkým voskem zaživa jsem určitě schytal nejednu povedenou noční můru, dřevěná pyramida byla super kulisou, ale ber jak ber, dnes už mi na filmu vadí pár provozních neduhů. Triky, ty jsou kupodivu pořád hodně fajn, co hapruje je scénář, repliky ústřední trojice moc nefungují, dokonce i ti představitelé nejsou nic moc... No a samozřejmě stará dobrá logika, ta tu dostala pěkně na prdel. Co je naopak zajímavé, je ta bezděčná inklinace k filmové sérii Harryho Pottera (genderové složení trojice dětí, mladý Watson k nepoznání od mladého Harryho, prostředí školy, obchod ve městě, ...). Nemyslím si, že si tento pocit notuje se skutečností, nicméně i podle dalších komentářů nejde jen o mou chiméru. 60%

• 3.7.2017  09:39
    Slídil (2014)

Když se práce stane koníčkem :-) Úchylně hypnotická oneman show Jakea Gyllenhaala. 85%

• 3.7.2017  09:33

Film na pohodu. Obsahem i postupy. 80%

• 26.6.2017  16:06

Děsivě nevyužitý potenciál. Proč se to bralo tak vážně? Na Alexandru Daddario v plaveckém úboru se vždycky rád mrknu, proč ale ty své 2 pěkné dárečky radši pořádně neprovětrala v intencích odpovídající drsné pointě? Neřeknu kdyby Saša byla nějaká profláknutá stydlivka, ale takto? Nejdrsnější fórek v Rkové komedii bylo to improvizované homo-laškování s umělým penisem? Tak to jděte do prdele. 40%

• 26.6.2017  15:48

Letní blockbuster se vším všudy a pokud s nástavbou, potom jen v kašírované podobě kapitána Jacka S. a jeho mimózit. Spirála chabě pospojovaných grotesek se mele a mele, až je umleta v pa-pa-padavou konstrukci, jejíž nožky se třepou tak zoufale, že je radno vůbec nedýchat. Většinu postav by mohli hrát kdejací noname herci, tak nanicovatě jsou napsány - a to při přítomném obsazení není dobré vysvědčení. 65%

• 26.6.2017  15:37

Frenetická Bayova filmařina (představa fretky na speedu to celé vystihuje poměrně přesně), přebušená nápady a přístupnou akcí (spousta toho je jen bezcílně nakousnuta), odehrávající se v epických rozměrech, ve fantastickém vyvedení... Sledovat něco takového 2 a půl hodiny je únavné. 60%

• 14.6.2017  13:57

Tohle přesně JCVD potřebuje, krátkou stopáž a pořádnou dávku sebeironie. Na druhou stranu, nemít za sebou takovou kopu hnoje, těžko by tohle mohlo tak zazářit :-) 80%

• 13.6.2017  14:27

Tohle Sly vypotil jednou ráno na mise, když mu zrovna nešel bobeček :-) Žádné sofistikované mimikry, kdy se totální brak maskuje za umění nebo absolutní nedostatek nápadů za invenci, ne, prostě Statham, jak ho máme nejraději, nakopávající prdele těm, kteří si to evidentně zaslouží. V závěsu Franco ve své nepolevující snaze natřít to v počtu ročně realizovaných filmů i takovým personám (a mým oblíbencům), jakými jsou Madsen nebo Trejo :-) 50%

• 12.6.2017  15:38

Ty zpropadené motivační proslovy, jak se to přežene, je to nesnesitelná hrůza plná zprostředkovaného trapna a obrácených očí v sloup. Film, který bojuje se stereotypy dalšími stereotypy, formálními i obsahovými... a to už je samo o sobě fakt hrozně stereotypní :-) 50%

<< předchozí 1 2 3 4 15 29 43 57