blackJag

Jan Joch

okres Hodonín

<< předchozí 1 2 3 4 16 30 45 59
    • 26.6.2018  09:57

Je to chladné, s předepsanými emocemi, zůstávajícími na papíře. Mezi ústřední dvojicí nefunguje chemie a to potom nezachrání ani záplava triků nebo nápadů. Dívat se na to dá, to ale i na porno a tohle je zrovna orgie v podobném duchu, sice dráždivá, ale šíleně odosobněná. 60%

• 25.6.2018  15:17

Slabý tento film dělá z mého pohledu určitě velké očekávání a když už bych se chtěl dotlačit do nějaké objektivní polohy, stejně tam cítím šustění papíru - spousta dialogů ve filmu je namotaná na nostalgii a není namotaná správně, působí těžkopádně, nemá přirozený spád a budí leda tak rozpaky. 50%

• 22.6.2018  12:05
    Escobar (2017)

Bardem si Pablíka dává slušně, ono taky fyziognomie tohoto herce pasuje k pověsti postavy lépe než skutečnost (Escobar připomínal spíš lázeňského seladona), ovšem film samotný je v daném ranku standardní až běda. Jako by se tvůrci nemohli rozhodnout, jak k látce přistoupit (např. ta až komicky prostoupená angličtina španělštinou a jejím akcentem - věřím, že v tomto případě by bylo jednoduše působivější, kdyby se vsadilo na autenticitu). 60%

• 22.6.2018  11:50

Taková ta neškodná letní popcornovka pro celou rodinu. Je to škoda, myslím si, že dinosauři implementovaní v našem moderním světě mají pořád co nabídnout, chtělo by to ale trochu lépe promyslet. Ze všech postav má jakýsi rozměr jen ta Prattova (a taky se s ní pojí jediné fungující zábavné momenty), ostatní jsou jen jak špatně rozestavené kuželky. Taky hororový naturel režiséra je z filmu cítit jen velmi stopově, což je kór promarněná šance. 60%

• 22.6.2018  11:37

Rozjezd na výbornou, plně ponořený v atmosféře ticha a strachu, závěr sice neurazí, ale je hodně otřepaný. 75%

• 20.6.2018  16:14

Nebýt těch čerstvých tendencí kolem kampaně #MeToo, asi bych to prostě přešel jako další průměrný heist biják, ale takto se to musí uvést do souvislostí, jinak by hrozila přinejmenším inkvizice :-) Nejenom, že to Debbie nešlape ani zdaleka jako Dannymu (a opravdu to není tím, že dámy jsou zatížené mascarou, že by na to lopata na sníh nestačila), pohlaví ne-pohlaví, je to prostě celé takové jednodušší. Asi nějaká rafinovaná vendeta zlých mužů... I když, pokud film vydělá, podružnosti se řešit nebudou :-) Upřímně se divím, že to nechali natočit chlapa (vždyť jenom těch potenciálně možných obvinění, Matt Damon by mohl povykládat, chudák projevil svůj názor a voilà, avizované cameo je v režimu #NotMeToo :-))... 50%

• 19.6.2018  14:58

Čekal jsem větší "výprask" :-) Je to skoro až moc standardní, na druhou stranu je potřeba dodat, že závěrečná moralitka je slušně protažená blátem, ve stylu "jó, karma je svině", takže i s ohledem na to, že Wahlberg s Ferrellem jsou super dvojka, to nakonec ten průměr ještě je :-) 55%

• 18.6.2018  15:39

Působivé především tím, jak zručně je to udělané. Žádné digitální orgie, zato pořádná porce nápaditě (a nenáročně) budovaného napětí - ve třech dějstvích a pointě věrné heslu proklamované samotným filmem - nic není takové, jak se na první pohled zdá. Pokud bych ze tří "případů" měl vybrat ten nejpovedenější, volba padne na druhý v pořadí ("STAY..." "FUCK NO!"). 75%

• 18.6.2018  15:31

Vtipné... dost mrazivým způsobem. Nemám problém uvěřit, že v době Stalina to soudruzi přesně takto vedli, sorta několika zmrdů, která si z celé země udělala soukromý bordel a ještě se musela mít kurevsky na pozoru před sebou navzájem. Ať žije paranoia :-) Ta komiksová "nadsázka", až na pomezí grotesky, tomu sedla jak kulka do kebule. 80%

• 17.6.2018  20:31
    Paprika (2006)

Je s obdivem, jak tvůrci animé (a mangy) dokáží jedno základní téma (technologická novinka-dostane se do špatných rukou-jak z toho ven?) obhospodařit tolika různými způsoby - prostě imaginace na plné obrátky, která se neomrzí. 80%

• 17.6.2018  20:18

Překvapivě výborné. Nečekal bych, že mě to tak chytne, Ehrenreichem v roli mladého Sola jsem nebyl původně moc nadšený, ale celkem v pohodě a všechno ostatní se poměrně dost podařilo. Promarněná šance z toho nesmrdí (důležité milníky tu jsou), škoda, že diváctvo (worldwide) se moc nechytlo :-/ 80%

• 17.6.2018  19:18

Povedené obsazení, neokázalá filmařina, co víc je vlastně potřeba? Působí to lehce, samozřejmě smutně, ale aspoň autenticky. Žádné velké vymýšlení, zato poctivost je v tom znát pořádně. 85%

• 27.5.2018  01:44
    Nikdys nebyl (2017)

Kladivo jako velmi sugestivní rekvizita. Ne poprvé. A stačí to. Phoenixovi stačilo, v dokonale neokázalém, minimalistické stylu, na pomezí artu, tak jak jej vnímá popcornová divácká obec (asi i za). 75%

• 27.5.2018  01:32
    Deadpool 2 (2018)

Po jedničce těžko uvěřit, že celý ten partyzánský koncept, kterému není nic svaté (doslova), našel ještě prostor, kam expandovat. Respekt :-) 90%

• 27.5.2018  01:28

Vlastně je to unikátní, tolik postav, taková potřeba obhospodařit tolik motivů, a ono se to pod těma rukama nerozsypalo. Je nasnadě, že naléhavá chvilka v závěru (plná popílku) nakonec pozbude svou relevanci (taky jak jinak, je to komiks pro děcka a náramně vydělává), ale čert to vem, zábavné to bylo. 80%

• 25.5.2018  23:36
    Taxi 121 (2016)

Inu, žádná sláva. Tomsa je slušný herecký mameluk, ale snaží se, snaží, seč mu síly stačí ztlumit ten divoký nedostatek svého talentu jak jen to jde, ovšem scénář, hmm, to je panečku paráda a pořádná mačeta do zad :-) Celé je to velmi blbé, v té ukrutné stopáži (při tak niterných tvůrčích schopnostech) naprosto bez šance a když v závěru začne hřímat hudební doprovod (asi v očekávání emocionálního vrcholu) je to tak super poskládané, že nejde slyšet, co Tomsa do toho telefonu žvatlá :-) Během sledování filmu jsem byl nečinností hlavního hrdiny podobně iritován, jako svého času hrdiny pana Hanekeho (FUNNY GAMES), ovšem to, že Pánek není Haneke, snad ani není potřeba dodávat :-) 20%

• 9.5.2018  11:24

Nerad bych tomu upíral snahu, protože ta tam evidentně je (přepadení mají slušnou atmosféru), ale celé se to do sebe nějak zamotává (víc, než je scénárista schopen utáhnout - divák úplně cítí, jak se to za pochodu rozpadá pod rukama - takové ty rádoby hodnotné úvahy a s tím spojené zbytečné postavy) a výsledek je díky tomu nevalný. Willis měl své scény hotové tak za půl dne? Jen odhad :-) 40%

• 26.4.2018  00:47

Jeffrey Dean Morgan teď už žádnou roli nezahraje jinak než Negana? Špatný nápad. Všechno ostatní má průměrné parametry (samozřejmě kromě Skály, tam jsou rozměry mimo všechny tabulky už dlouhá léta) a chybí tomu vlastní tvář (jde o bohapustý recyklát). Komu se líbil druhý PACIFIC RIM, tohle ho může bavit taky, protože blbé je to stejně. Já se tím trochu prozíval (film by chtěl pokrátit tak o 20 minut). 50%

• 26.4.2018  00:35

Nikdo z protěžovaných komiksových hrdinů nezažil v tak krátké době tak mnoho reinkarnací (vlastně ano, Hulk taky, ten ale samostatný film pro svou třetí verzi nemá). Člověk by si řekl, že už na tom budou muset dojet, no, teď evidentně ještě ne. Třetí Spidey pěkně modernizoval, přímo navazuje na události MCU (postava do rozběhnutého runu zaplula snadněji než Marlon Brando do máselnaté dírky) a dostal do vínku super záporáka bez černobílého žaketu (Keaton se pro křídla narodil, buď si jak buď). Drží to pohromadě, baví to, jen víc, jen houšť :-) 80%

• 26.4.2018  00:18

To, že se z Pantera stane takový hit, asi nevyvěštil ani ten největší optimista... Zaslouženě, nezaslouženě? Není to nejlepší marvelovka, ale třeba na konkurenční DC to s přehledem stačí. Líbilo se mi, že celý ten aristokratický podtext filmu (který by sám o sobě mohl být vážný jako prdel) snáší ironizovaný majestát s přirozeným nadhledem. 70%

• 26.4.2018  00:07

Mno, působí to trochu jako špatný vtip... Především pro ty, co neznají filmy Eli Rotha. Ti, kteří mají tu pochybnou čest, asi jen lhostejně pokrčí rameny. Film má poměrně podvratnou náladu a fakt to sedí, protože Roth je slušný filmový podvraťák. Dnes už se divím, že taková věc šla i do kin, přeci jen Roth zabředl do bezvýznamnosti před dlouhými lety a Willis na tom usilovně pracuje. 40%

• 25.4.2018  23:58

Ještě dnes je z toho patrná pohodová atmosféra filmů 90let, jinak ale nápad celkem vachrlatý a pramálo využitý. Herci v pohodě... 50%

• 8.4.2018  00:26

Asi je tu především potřeba ocenit tu ideu... Kraťas má jinak podobnou obsahovou kvalitu s desítkami jiných v příslušném ranku (spoustě z nich se záznamu na filmových databázích ani nedostane), co ho odlišuje, je profesionální péče, které se příslušnému úryvku dostalo - a všechna čest, hvězdný ansámbl ani moc nepřehrává (jak v obdobných krátkometrážních případech charitativního charakteru bývá zvykem).

• 7.4.2018  23:37

Jeden z těch nekonečně iritujících snímků, ve kterých není nic správně. 20%

• 30.3.2018  23:32
    Bulšit (2001)

Je na čase odložit spravedlivou povýšenost a uznat, že ze všech těch teenage klišé si právě tento film dělá prdel daleko nejlépe :-) Spousta scén je i dnes dost vtipná, na druhou stranu jsou tam věci, na které se znovu nedokáži podívat ani po těch letech :-)

• 30.3.2018  00:20
    Já, Tonya (2017)

Film, který boří posvátnou hranici divákova komfortu, má mé sympatie, v tomto jsem heretik. Margotka tak nejenom sehraje buranku na bruslích od puberty až po zasloužilou vyžilost, ještě toho stačí spoustu okomentovat tak říkajíc z očí do očí, ze svých očí, do divákových očí. Přes smutnou podstatu všeho, co se ve filmu děje, jde tak o zábavný film. Pokud to tak tvůrci chtěli, nemám důvod cítit se za svůj smích provinile. 80%

• 30.3.2018  00:08

Robotí rubačka pro děcka. Víc bych v tom nehledal (ono to ani nejde). V závěru filmu jsou naznačeny ambice pro pokračování, vzhledem k tomu, že film bude asi solidní propadák, se něčeho takového nemusíme bát. Škoda, že podobná péče, která byla věnována robotímu ansámblu, nebyla věnována postavám a jejich interakci. 50%

• 29.3.2018  23:54

Na film je škoda nahlížet jen z pozice "skandálu" ohledně eliminace faktoru Spacey - jednak je film opravdu dobře natočený (skvělá výprava i nenápadné triky) a potom Christopher Plummer filmu jen těžko mohl ublížit. Snad jen Romain Duris nemusel svého italského druhořadého mafoše stylizovat jak z příběhů o Dicku Tracyim. 75%

• 29.3.2018  23:43

Upřímný záznam všedního dění někde na odvrácené straně turistického pozlátka. Děcka jsou prvotřídní (chvílemi iritující, ne ale svým výkonem), dospělým kraluje Dafoe - ten by pokérované mamině (Bria Vinaite) mohl dát pár lekcí neb přehrávala daleko za potřeby své role. 80%

• 29.3.2018  23:34
    Zakladatel (2016)

Standardně vedený (i povedený) životopisný snímek. Ray s chlapci McDonaldovými vydrbal pěkně po česku a že po předcích fakt věděl, co dělá :-) 60%

<< předchozí 1 2 3 4 16 30 45 59