blackJag

Jan Joch

okres Hodonín

<< předchozí 1 2 3 4 16 31 45 60
    • 5.10.2018  15:31

Háló, háló, zavolejte mezigalaktickou pořádkovou službu, došlo tady ke znásilnění! Ano, ano, někdo vzal predátora, to bezvadně zformované monstrum Stana Winstona a ošukal mu rekt. Je nepochopitelné, jak tuhle bezpohlavní pošetilost mohl dopustit zrovna Shane Black, prostě nepochopitelné. Akce jalová, herci otřesní (co je to Olivia Munn???), dějová linie diskutabilní. AvP (ten první) se naráz jeví v úplně jiném světle. 50%

• 5.10.2018  15:23
    Venom (2018)

Sony vyměklo, jak jinak, je to banda kompromisních čuráků, takže VENOM skučí se zataženou brzdou a šetří si to jedno povolené fuck jako dvacetiletá panna svůj věneček, tohle se fakt stát nemělo. Hardy přehrává jak o duši, ale momenty při venomovském dialogu mají svou zábavnost (Venom je skvěle "ozvučen"), akce je běžná žalostným způsobem a Michelle Williamsová úplně mimo. Ze začátku to vypadalo na hrozný průser, což naštěstí není, ale že bych z toho ucvrkával, to opravdu ne-e. 60%

• 5.10.2018  15:16
    Upgrade (2018)

No jo no, VENOM bez licence, s borcem, co vypadá jak Tom Hardy a taky tak hraje. Navíc je fakt prdel, že je tento revival lepší, než ta Hardyho venomovská kreace. 70%

• 11.9.2018  15:08
    Lady Bird (2017)

Nadprůměrně povedený film o naprosté průměrnosti. Zahraný, napsaný, natočený, skoro jako by to nic nebylo. 80%

• 6.9.2018  14:47

Není to úplně klasický sequel cheap shit, ale daleko od této kategorie to také není. Tom Sizemore to už nějakou dobu poměrně schytává, hraje v jedná podřadné ptákovině za druhou a tady nepřekvapivě dominuje ve stylu jednooký mezi slepými králem (i když se celý film nepohne z jedné jediné místnosti). Další věc, která ještě trochu zaujme, je cosi jako solidní režie, kdy ty přestřelky nevypadají úplně hovadsky a mají určitou dávku zručnosti - na druhou stranu nejsou dvakrát nápadité. Scénář je samozřejmě tragédie a to jsou i všichni ti no name "herci" 30%

• 27.8.2018  15:04

Tak přeci se to nakonec povedlo! Vysněný a prokletý projekt Terryho Gilliama je tu - vyplatilo se jej dokončit? Z děje zmizelo cestování časem (to mě třeba zamrzelo hodně), z původního obsazení nezbyl nikdo, těžko si představit, co Gilliam musel podstoupit, aby se dočkal, ale ze všech těch změn poučený divák aspoň tuší... Myslím, že výsledná podoba filmu k nezkrotnému a živelnému naturelu Terryho Gilliama celkem sedí, zároveň je na něm cítit jakási omšelost, únava nebo z nouze ctnost, která nepatří k estetice filmu, ale jde na vrub věkovitosti tématu a všem těm kompromisům, které za ní stojí. Nicméně substituce Depp - Driver a Rochefort - Pryce, tak tam je to myslím bez chyby. 65%

• 27.8.2018  14:48

Zpracovat takové téma aniž by z toho konzument měl bolení nebo křeče, to chce talent. Spike Lee ho má. Skvěle si dokázal poradit s tématem, které je normálně příjemné jako žiletka na jazyku, a úplně se přitom vyhnul parodii. Díky tomu může tato satira fungovat desetiletí. 80%

• 27.8.2018  14:33
    Equalizer 2 (2018)

Jedničce jsem vyčítal přehnanost v závěru a to tady je tomu teprve nasazena pořádná koruna (ale naprosto zbyteční). Jinak v pohodě, kupodivu nejde o pouhý recyklát původní látky, ale posouvá se to krapet dál a to si myslím zaslouží pochvalu. 60%

• 27.8.2018  14:19

Vytříbená filmařina v notně debilních službách. Mám rád úspornost, když si na ni někdo nehraje a umí s ní pracovat (a to Lanthimos umí), ale logická neuchopitelnost příběhu mě donutila všechny klady filmu (včetně brilantního herectví) odložit mimo sféru mého zájmu. Přes to jsem se prostě nedokázal přenést - to co mělo být působivé/děsivé/mysteriózní bylo naráz jen nehorázně otravné. Úplně totiž vidím rejžu, z manického chechotu se popadajícího za břicho nad tím, jak si intelektuálští laikové můžou ucintat pentli nad obhajobou této hypnotické blbosti. 50%

• 27.8.2018  13:58

Parafráze nejznámější monster hlášky myslím bude mluvit za vše: Mega-bestii nezabil Statham, mega-bestii zabila přístupnost. Tzn. žádný výživný (neřkuli nápaditý) gore, žádná viditelná radost z toho, že někdo dostane na hraní megalodona a slušný rozpočet, místo toho jen unavený Statham (ne unavený věkem, ale z toho, jak ho chtějí za každou cenu spářit) a přemrštěná stopáž. 40%

• 27.8.2018  13:38
    Boj o patent (2008)

Boj o uznání patentu na cyklovač stěračů, to zní vzrušivě jako četba etikety na zavařovačce od okurek, a přesto, má to cosi do sebe. Příběh podle skutečných událostí má velmi civilní pojetí, se ždímáním emocí to nepřehání a stejně tak přistupuje k soudním tahanicím, které mohly z "pouhého" zadostiučinění vypěstovat úplný triumf vůle, leč nestalo se. Skutečný Robert Kearns to ale prý takto chtěl, aby to bylo co nejreálnější a to se myslím povedlo. 75%

• 27.8.2018  11:55
    V tajnosti (2013)

Dokáži si představit, že při čtení Zolova románu každému ten film běží před očima, herci by klidně mohli zůstat, výprava nemá chybu, ovšem jsou příběhy, na které neradno je aplikovat filmovou zkratku a tohle je právě jeden z nich. Klíčový moment přerodu extatické vášně v nepřekonatelnou nenávist se tu tak nemá o co opřít a působí jen jako suchá interpretace pokynů režiséra. 60%

• 25.7.2018  11:25

Nebýt Del Tora s Brolinem asi by se tahle sicariova kára až do kin nikdy nedoplazila. Celé to jemně smrdí infekcí nevítaných sequelů s nálepkou direct-to-video, kdy je všechno horší než v původním filmu (zvlášť scénář tu působí nedotaženě). 60%

• 26.6.2018  09:57

Je to chladné, s předepsanými emocemi, zůstávajícími na papíře. Mezi ústřední dvojicí nefunguje chemie a to potom nezachrání ani záplava triků nebo nápadů. Dívat se na to dá, to ale i na porno a tohle je zrovna orgie v podobném duchu, sice dráždivá, ale šíleně odosobněná. 60%

• 25.6.2018  15:17

Slabý tento film dělá z mého pohledu určitě velké očekávání a když už bych se chtěl dotlačit do nějaké objektivní polohy, stejně tam cítím šustění papíru - spousta dialogů ve filmu je namotaná na nostalgii a není namotaná správně, působí těžkopádně, nemá přirozený spád a budí leda tak rozpaky. 50%

• 22.6.2018  12:05
    Escobar (2017)

Bardem si Pablíka dává slušně, ono taky fyziognomie tohoto herce pasuje k pověsti postavy lépe než skutečnost (Escobar připomínal spíš lázeňského seladona), ovšem film samotný je v daném ranku standardní až běda. Jako by se tvůrci nemohli rozhodnout, jak k látce přistoupit (např. ta až komicky prostoupená angličtina španělštinou a jejím akcentem - věřím, že v tomto případě by bylo jednoduše působivější, kdyby se vsadilo na autenticitu). 60%

• 22.6.2018  11:50

Taková ta neškodná letní popcornovka pro celou rodinu. Je to škoda, myslím si, že dinosauři implementovaní v našem moderním světě mají pořád co nabídnout, chtělo by to ale trochu lépe promyslet. Ze všech postav má jakýsi rozměr jen ta Prattova (a taky se s ní pojí jediné fungující zábavné momenty), ostatní jsou jen jak špatně rozestavené kuželky. Taky hororový naturel režiséra je z filmu cítit jen velmi stopově, což je kór promarněná šance. 60%

• 22.6.2018  11:37

Rozjezd na výbornou, plně ponořený v atmosféře ticha a strachu, závěr sice neurazí, ale je hodně otřepaný. 75%

• 20.6.2018  16:14

Nebýt těch čerstvých tendencí kolem kampaně #MeToo, asi bych to prostě přešel jako další průměrný heist biják, ale takto se to musí uvést do souvislostí, jinak by hrozila přinejmenším inkvizice :-) Nejenom, že to Debbie nešlape ani zdaleka jako Dannymu (a opravdu to není tím, že dámy jsou zatížené mascarou, že by na to lopata na sníh nestačila), pohlaví ne-pohlaví, je to prostě celé takové jednodušší. Asi nějaká rafinovaná vendeta zlých mužů... I když, pokud film vydělá, podružnosti se řešit nebudou :-) Upřímně se divím, že to nechali natočit chlapa (vždyť jenom těch potenciálně možných obvinění, Matt Damon by mohl povykládat, chudák projevil svůj názor a voilà, avizované cameo je v režimu #NotMeToo :-))... 50%

• 19.6.2018  14:58

Čekal jsem větší "výprask" :-) Je to skoro až moc standardní, na druhou stranu je potřeba dodat, že závěrečná moralitka je slušně protažená blátem, ve stylu "jó, karma je svině", takže i s ohledem na to, že Wahlberg s Ferrellem jsou super dvojka, to nakonec ten průměr ještě je :-) 55%

• 18.6.2018  15:39

Působivé především tím, jak zručně je to udělané. Žádné digitální orgie, zato pořádná porce nápaditě (a nenáročně) budovaného napětí - ve třech dějstvích a pointě věrné heslu proklamované samotným filmem - nic není takové, jak se na první pohled zdá. Pokud bych ze tří "případů" měl vybrat ten nejpovedenější, volba padne na druhý v pořadí ("STAY..." "FUCK NO!"). 75%

• 18.6.2018  15:31

Vtipné... dost mrazivým způsobem. Nemám problém uvěřit, že v době Stalina to soudruzi přesně takto vedli, sorta několika zmrdů, která si z celé země udělala soukromý bordel a ještě se musela mít kurevsky na pozoru před sebou navzájem. Ať žije paranoia :-) Ta komiksová "nadsázka", až na pomezí grotesky, tomu sedla jak kulka do kebule. 80%

• 17.6.2018  20:31
    Paprika (2006)

Je s obdivem, jak tvůrci animé (a mangy) dokáží jedno základní téma (technologická novinka-dostane se do špatných rukou-jak z toho ven?) obhospodařit tolika různými způsoby - prostě imaginace na plné obrátky, která se neomrzí. 80%

• 17.6.2018  20:18

Překvapivě výborné. Nečekal bych, že mě to tak chytne, Ehrenreichem v roli mladého Sola jsem nebyl původně moc nadšený, ale celkem v pohodě a všechno ostatní se poměrně dost podařilo. Promarněná šance z toho nesmrdí (důležité milníky tu jsou), škoda, že diváctvo (worldwide) se moc nechytlo :-/ 80%

• 17.6.2018  19:18

Povedené obsazení, neokázalá filmařina, co víc je vlastně potřeba? Působí to lehce, samozřejmě smutně, ale aspoň autenticky. Žádné velké vymýšlení, zato poctivost je v tom znát pořádně. 85%

• 27.5.2018  01:44
    Nikdys nebyl (2017)

Kladivo jako velmi sugestivní rekvizita. Ne poprvé. A stačí to. Phoenixovi stačilo, v dokonale neokázalém, minimalistické stylu, na pomezí artu, tak jak jej vnímá popcornová divácká obec (asi i za). 75%

• 27.5.2018  01:32
    Deadpool 2 (2018)

Po jedničce těžko uvěřit, že celý ten partyzánský koncept, kterému není nic svaté (doslova), našel ještě prostor, kam expandovat. Respekt :-) 90%

• 27.5.2018  01:28

Vlastně je to unikátní, tolik postav, taková potřeba obhospodařit tolik motivů, a ono se to pod těma rukama nerozsypalo. Je nasnadě, že naléhavá chvilka v závěru (plná popílku) nakonec pozbude svou relevanci (taky jak jinak, je to komiks pro děcka a náramně vydělává), ale čert to vem, zábavné to bylo. 80%

• 25.5.2018  23:36
    Taxi 121 (2016)

Inu, žádná sláva. Tomsa je slušný herecký mameluk, ale snaží se, snaží, seč mu síly stačí ztlumit ten divoký nedostatek svého talentu jak jen to jde, ovšem scénář, hmm, to je panečku paráda a pořádná mačeta do zad :-) Celé je to velmi blbé, v té ukrutné stopáži (při tak niterných tvůrčích schopnostech) naprosto bez šance a když v závěru začne hřímat hudební doprovod (asi v očekávání emocionálního vrcholu) je to tak super poskládané, že nejde slyšet, co Tomsa do toho telefonu žvatlá :-) Během sledování filmu jsem byl nečinností hlavního hrdiny podobně iritován, jako svého času hrdiny pana Hanekeho (FUNNY GAMES), ovšem to, že Pánek není Haneke, snad ani není potřeba dodávat :-) 20%

• 9.5.2018  11:24

Nerad bych tomu upíral snahu, protože ta tam evidentně je (přepadení mají slušnou atmosféru), ale celé se to do sebe nějak zamotává (víc, než je scénárista schopen utáhnout - divák úplně cítí, jak se to za pochodu rozpadá pod rukama - takové ty rádoby hodnotné úvahy a s tím spojené zbytečné postavy) a výsledek je díky tomu nevalný. Willis měl své scény hotové tak za půl dne? Jen odhad :-) 40%

<< předchozí 1 2 3 4 16 31 45 60