blackJag

Jan Joch

okres Hodonín

<< předchozí 1 2 3 4 16 31 45 60
    • 10.12.2018  11:40

Překvapivě povedené :-) Sedlo si i to obsazení, přestože Malek není Freddiemu moc podobný (jenom ty modré oči!) a má to tempo, které neopadává a při Live Aid báječně graduje. Jde sice o jakousi zidealizovanou verzi, ve které má veškerá kontroverze posunutou přístupnost, přesto z pohledu středoproudého publika asi není důvod moc remcat. 70%

• 10.12.2018  11:22

Ve spoustě aspektech velmi trefné, navíc tempo filmu má dynamickou strukturu, která je zábavná sama o sobě, v závěrečné fázi už ale ten střed zájmů, kdy obvinění i obhajoba ztrácí pevnou půdu pod nohama, ústí v dost nejapnou manifestaci girl power. 60%

• 10.12.2018  11:10

Filmu chybí ambice být jedinečný i v jiné sféře, než je ta vizuální (ta je parádní). Scénář má ty nejprůměrnější parametry, chybí mu originalita, vtip, děj filmu už ani nemohl být průhlednější. I obsazení je dost odbyté, doslova všichni, snad kromě Weavinga kolísají na škále od "ještě ucházející" po "naprosto děsný". Škoda, kde není odvahy, není vavřínů. 65%

• 30.11.2018  09:44

Televizní láce se slušným obsazením, nijak světoborným nápadem a fádními filmařskými postupy. 30%

• 30.11.2018  09:38
    Vdovy (2018)

Standardní. Nadstandardně zahrané, ale jinak standardní ve všech ohledech (všiml jsem si tak dvou-tří slušných filmařských nápadů). Zápletka mi přišla dost odbytá, sice odpovídající naturelu hlavních hrdinek (do akce se pouští amatérky a dělají to amatérsky), ale z hlediska gradace příběhu jde o nepřirozený vývoj. 60%

• 30.11.2018  09:22
    Alfa (2018)

Slabá dějová linka opírající se o náhodu v absolutní kondici a něco jako urychlovač léčebných procesů (klučina i po nedobře vypadajícím zranění nohy za chvilku běhá jak srnka). Natočené to není zle, jen z té ústřední prekérní situace se nějak potratila naléhavost - chyba herce v hlavní roli nebo nedostatků v tvůrčích procesech odpovědných? Řekl bych, že "férová" kombinace obojího.50%

• 27.11.2018  10:36
    Oldboy (2013)

Přechodem z asijské provenience to ztratilo perverzní půvab, nebo minimálně jeho většinu, perverzní je to v podstatě pořád. Tento remake si prostě nedokázal vydobýt svoji tvář (možná ještě tak pro ty, co originál neviděli) a když už to vypadalo nadějně, nedostavila se tvůrčí preciznost (např. zběsilá řežba "na jeden zátah" přes několik úrovní je už na druhý pohled nedostatečně zaranžovaná). Výstřednost postav Jacksona a Copleye moc nefunguje, Brolin taky nepodává nejlepší výkon a Olsenová zaboduje hlavně svou nahotou (ta je precizní ve všech ohledech). I když jde o předělávku a ten handicap tam prostě automaticky visí, pecka to mohla být každopádně (síla v námětu je enormní), ale není. 60%

• 27.11.2018  09:58

Strašné :-) Ve všech směrech :-)) Strašný scénář, zahlcený všemožným (možná veškerým) klišé, strašné herecké výkony, strašné režijní vedení. Ani ten tanec nezaujal. Film je esencí zmatených hormonálních projevů chlapců na prahu puberty, kdy je každá póza ostrá jako umělohmotná břitva na hraní. Fuj :-) 10%

• 5.10.2018  15:31

Háló, háló, zavolejte mezigalaktickou pořádkovou službu, došlo tady ke znásilnění! Ano, ano, někdo vzal predátora, to bezvadně zformované monstrum Stana Winstona a ošukal mu rekt. Je nepochopitelné, jak tuhle bezpohlavní pošetilost mohl dopustit zrovna Shane Black, prostě nepochopitelné. Akce jalová, herci otřesní (co je to Olivia Munn???), dějová linie diskutabilní. AvP (ten první) se naráz jeví v úplně jiném světle. 50%

• 5.10.2018  15:23
    Venom (2018)

Sony vyměklo, jak jinak, je to banda kompromisních čuráků, takže VENOM skučí se zataženou brzdou a šetří si to jedno povolené fuck jako dvacetiletá panna svůj věneček, tohle se fakt stát nemělo. Hardy přehrává jak o duši, ale momenty při venomovském dialogu mají svou zábavnost (Venom je skvěle "ozvučen"), akce je běžná žalostným způsobem a Michelle Williamsová úplně mimo. Ze začátku to vypadalo na hrozný průser, což naštěstí není, ale že bych z toho ucvrkával, to opravdu ne-e. 60%

• 5.10.2018  15:16
    Upgrade (2018)

No jo no, VENOM bez licence, s borcem, co vypadá jak Tom Hardy a taky tak hraje. Navíc je fakt prdel, že je tento revival lepší, než ta Hardyho venomovská kreace. 70%

• 11.9.2018  15:08
    Lady Bird (2017)

Nadprůměrně povedený film o naprosté průměrnosti. Zahraný, napsaný, natočený, skoro jako by to nic nebylo. 80%

• 6.9.2018  14:47

Není to úplně klasický sequel cheap shit, ale daleko od této kategorie to také není. Tom Sizemore to už nějakou dobu poměrně schytává, hraje v jedná podřadné ptákovině za druhou a tady nepřekvapivě dominuje ve stylu jednooký mezi slepými králem (i když se celý film nepohne z jedné jediné místnosti). Další věc, která ještě trochu zaujme, je cosi jako solidní režie, kdy ty přestřelky nevypadají úplně hovadsky a mají určitou dávku zručnosti - na druhou stranu nejsou dvakrát nápadité. Scénář je samozřejmě tragédie a to jsou i všichni ti no name "herci" 30%

• 27.8.2018  15:04

Tak přeci se to nakonec povedlo! Vysněný a prokletý projekt Terryho Gilliama je tu - vyplatilo se jej dokončit? Z děje zmizelo cestování časem (to mě třeba zamrzelo hodně), z původního obsazení nezbyl nikdo, těžko si představit, co Gilliam musel podstoupit, aby se dočkal, ale ze všech těch změn poučený divák aspoň tuší... Myslím, že výsledná podoba filmu k nezkrotnému a živelnému naturelu Terryho Gilliama celkem sedí, zároveň je na něm cítit jakási omšelost, únava nebo z nouze ctnost, která nepatří k estetice filmu, ale jde na vrub věkovitosti tématu a všem těm kompromisům, které za ní stojí. Nicméně substituce Depp - Driver a Rochefort - Pryce, tak tam je to myslím bez chyby. 65%

• 27.8.2018  14:48

Zpracovat takové téma aniž by z toho konzument měl bolení nebo křeče, to chce talent. Spike Lee ho má. Skvěle si dokázal poradit s tématem, které je normálně příjemné jako žiletka na jazyku, a úplně se přitom vyhnul parodii. Díky tomu může tato satira fungovat desetiletí. 80%

• 27.8.2018  14:33
    Equalizer 2 (2018)

Jedničce jsem vyčítal přehnanost v závěru a to tady je tomu teprve nasazena pořádná koruna (ale naprosto zbyteční). Jinak v pohodě, kupodivu nejde o pouhý recyklát původní látky, ale posouvá se to krapet dál a to si myslím zaslouží pochvalu. 60%

• 27.8.2018  14:19

Vytříbená filmařina v notně debilních službách. Mám rád úspornost, když si na ni někdo nehraje a umí s ní pracovat (a to Lanthimos umí), ale logická neuchopitelnost příběhu mě donutila všechny klady filmu (včetně brilantního herectví) odložit mimo sféru mého zájmu. Přes to jsem se prostě nedokázal přenést - to co mělo být působivé/děsivé/mysteriózní bylo naráz jen nehorázně otravné. Úplně totiž vidím rejžu, z manického chechotu se popadajícího za břicho nad tím, jak si intelektuálští laikové můžou ucintat pentli nad obhajobou této hypnotické blbosti. 50%

• 27.8.2018  13:58

Parafráze nejznámější monster hlášky myslím bude mluvit za vše: Mega-bestii nezabil Statham, mega-bestii zabila přístupnost. Tzn. žádný výživný (neřkuli nápaditý) gore, žádná viditelná radost z toho, že někdo dostane na hraní megalodona a slušný rozpočet, místo toho jen unavený Statham (ne unavený věkem, ale z toho, jak ho chtějí za každou cenu spářit) a přemrštěná stopáž. 40%

• 27.8.2018  13:38
    Boj o patent (2008)

Boj o uznání patentu na cyklovač stěračů, to zní vzrušivě jako četba etikety na zavařovačce od okurek, a přesto, má to cosi do sebe. Příběh podle skutečných událostí má velmi civilní pojetí, se ždímáním emocí to nepřehání a stejně tak přistupuje k soudním tahanicím, které mohly z "pouhého" zadostiučinění vypěstovat úplný triumf vůle, leč nestalo se. Skutečný Robert Kearns to ale prý takto chtěl, aby to bylo co nejreálnější a to se myslím povedlo. 75%

• 27.8.2018  11:55
    V tajnosti (2013)

Dokáži si představit, že při čtení Zolova románu každému ten film běží před očima, herci by klidně mohli zůstat, výprava nemá chybu, ovšem jsou příběhy, na které neradno je aplikovat filmovou zkratku a tohle je právě jeden z nich. Klíčový moment přerodu extatické vášně v nepřekonatelnou nenávist se tu tak nemá o co opřít a působí jen jako suchá interpretace pokynů režiséra. 60%

• 25.7.2018  11:25

Nebýt Del Tora s Brolinem asi by se tahle sicariova kára až do kin nikdy nedoplazila. Celé to jemně smrdí infekcí nevítaných sequelů s nálepkou direct-to-video, kdy je všechno horší než v původním filmu (zvlášť scénář tu působí nedotaženě). 60%

• 26.6.2018  09:57

Je to chladné, s předepsanými emocemi, zůstávajícími na papíře. Mezi ústřední dvojicí nefunguje chemie a to potom nezachrání ani záplava triků nebo nápadů. Dívat se na to dá, to ale i na porno a tohle je zrovna orgie v podobném duchu, sice dráždivá, ale šíleně odosobněná. 60%

• 25.6.2018  15:17

Slabý tento film dělá z mého pohledu určitě velké očekávání a když už bych se chtěl dotlačit do nějaké objektivní polohy, stejně tam cítím šustění papíru - spousta dialogů ve filmu je namotaná na nostalgii a není namotaná správně, působí těžkopádně, nemá přirozený spád a budí leda tak rozpaky. 50%

• 22.6.2018  12:05
    Escobar (2017)

Bardem si Pablíka dává slušně, ono taky fyziognomie tohoto herce pasuje k pověsti postavy lépe než skutečnost (Escobar připomínal spíš lázeňského seladona), ovšem film samotný je v daném ranku standardní až běda. Jako by se tvůrci nemohli rozhodnout, jak k látce přistoupit (např. ta až komicky prostoupená angličtina španělštinou a jejím akcentem - věřím, že v tomto případě by bylo jednoduše působivější, kdyby se vsadilo na autenticitu). 60%

• 22.6.2018  11:50

Taková ta neškodná letní popcornovka pro celou rodinu. Je to škoda, myslím si, že dinosauři implementovaní v našem moderním světě mají pořád co nabídnout, chtělo by to ale trochu lépe promyslet. Ze všech postav má jakýsi rozměr jen ta Prattova (a taky se s ní pojí jediné fungující zábavné momenty), ostatní jsou jen jak špatně rozestavené kuželky. Taky hororový naturel režiséra je z filmu cítit jen velmi stopově, což je kór promarněná šance. 60%

• 22.6.2018  11:37

Rozjezd na výbornou, plně ponořený v atmosféře ticha a strachu, závěr sice neurazí, ale je hodně otřepaný. 75%

• 20.6.2018  16:14

Nebýt těch čerstvých tendencí kolem kampaně #MeToo, asi bych to prostě přešel jako další průměrný heist biják, ale takto se to musí uvést do souvislostí, jinak by hrozila přinejmenším inkvizice :-) Nejenom, že to Debbie nešlape ani zdaleka jako Dannymu (a opravdu to není tím, že dámy jsou zatížené mascarou, že by na to lopata na sníh nestačila), pohlaví ne-pohlaví, je to prostě celé takové jednodušší. Asi nějaká rafinovaná vendeta zlých mužů... I když, pokud film vydělá, podružnosti se řešit nebudou :-) Upřímně se divím, že to nechali natočit chlapa (vždyť jenom těch potenciálně možných obvinění, Matt Damon by mohl povykládat, chudák projevil svůj názor a voilà, avizované cameo je v režimu #NotMeToo :-))... 50%

• 19.6.2018  14:58

Čekal jsem větší "výprask" :-) Je to skoro až moc standardní, na druhou stranu je potřeba dodat, že závěrečná moralitka je slušně protažená blátem, ve stylu "jó, karma je svině", takže i s ohledem na to, že Wahlberg s Ferrellem jsou super dvojka, to nakonec ten průměr ještě je :-) 55%

• 18.6.2018  15:39

Působivé především tím, jak zručně je to udělané. Žádné digitální orgie, zato pořádná porce nápaditě (a nenáročně) budovaného napětí - ve třech dějstvích a pointě věrné heslu proklamované samotným filmem - nic není takové, jak se na první pohled zdá. Pokud bych ze tří "případů" měl vybrat ten nejpovedenější, volba padne na druhý v pořadí ("STAY..." "FUCK NO!"). 75%

• 18.6.2018  15:31

Vtipné... dost mrazivým způsobem. Nemám problém uvěřit, že v době Stalina to soudruzi přesně takto vedli, sorta několika zmrdů, která si z celé země udělala soukromý bordel a ještě se musela mít kurevsky na pozoru před sebou navzájem. Ať žije paranoia :-) Ta komiksová "nadsázka", až na pomezí grotesky, tomu sedla jak kulka do kebule. 80%

<< předchozí 1 2 3 4 16 31 45 60