Callie & Son (1981) (TV film)

"NEMÁM VE SVÉM ŽIVOTĚ ČAS PRO NIKOHO DALŠÍHO." Taková ta televizní sága, levná soap opera vedená v nezvyklé rovině, poukazující na úskalí opičí lásky a kam až může člověka dohnat. Vyústění poměrně nečekané, celý dojem z laciného vizuálu to trošku vylepšuje, přiznám se, že dobrovolně bych si podobný snímek nikdy nepustil, ale bylo tu to lákadlo v podobě Michelle Pfeifferové v počátcích své kariéry a to jsem si nemohl nechat ujít :) 40%

Marmaduk (2010)

"WHO LET THE DOGS OUT?" Neurážející blbina pro děcka, celkem solidně trikově obdařená (psiskům se tlamiska pohybují věrohodně a rozdíl mezi čistým CGI a mixlým není bůh-ví-jak tragický) a vyloženě vhodně namluvená - Owen Wilson byl do role přerosteného psího mameluka dobrou volbou, přičemž ani ostatní dabingovému řemeslu ostudu nedělají. Psí výrazivo a jeho vynalézavé přizpůsobování se mi občas vykouzlilo úsměv na rtech, to musím přiznat. 50%

Čokoláda (1988)

"ODJEĎ RYCHLE, NEŽ TĚ SEŽEREME." Velice vydařený debut, sebevědomý, autentický. Ono to zmiňují i popisy, že má jít o hledisko malé dívky, která jenom vnímá bezprostřední okolí, které je pro ni standardní realitou, nic nekritizuje, nic nehodnotí a přesně tak film i vyznívá - rasové i sexuální napětí filmem probublává jakoby mimoděk. Scéna, ve které se holčička černého sluhy ptá, jestli ta trubka od generátoru pálí, je velice silná - střet dětské naivity a bezelstné důvěry s jen těžko potlačovaným vztekem poněkud schizofrenního původu (cítí jednoduchou deziluzi z přeřazení na podřadnější práci a nebo se mu hledisko posouvá do širších celků?). 85%

Drive My Car (2021)

"NEMÁ SMYSL, ABYCH CHTĚL NĚCO, CO TY NECHCEŠ." Skoro hodinový prolog a potom až začnou běžet titulky a jakože začíná film, to jsem ještě nezažil :) Film je myslím velmi pečlivě sestaven a odprezentován, ale nemyslím si, že musel být tak dlouhý, jsou tam postavy, které kdyby se vystřihly nebo zredukovaly, vůbec nic by se nestalo a hlavní námět filmu o potřebě smíření by tím nijak neutrpěl. 70%

Duna: Část druhá (2024)

Dočkali jsme se, bylo to dlouhé čekání, vlastně chvilku i nejisté (první část nevydělala žádné zázračné sumy), ale je to tu a je to báječné, téměř dokonalé... Co scházelo? Chtělo to nechat trochu dýchat, nepospíchat, Duna rozprostřela krásný svět a nějaké 3 hodiny na jeho prezentaci nestačilo, klidně bych si ještě hodinku připlatil :) Asi to lze chápat jako pochvalu, a já to taky tak myslím, herci skvěle vybraní, vizuál nádherný, kéž by vznikl ještě třetí díl, zatím je to sice jakože uzavřené... ale v podstatě taky není a z toho, co Frank Herbert stačil napsat, se dá ještě hodně čerpat. 85%

Vzdálené horizonty (2021)

Velmi nudný kraťas. Slibná premisa sama o sobě nestačí, i na malé ploše (nebo na ní možná především) je potřeba vybičovat schopnosti na maximum a to se tady neděje ani v jediném aspektu - herci scénář, kamera, režijní vedení, vše působí silně podprůměrně.

Sweet Tooth (2008)

Pěkná věcička, jak dělaná pro dětičky, které ne a ne poslechnout - čistě jako varování :)

Život je román (1983)

"SVĚT JE ORCHESTR A LIDÉ JSOU HUDEBNÍCI." Na první pohled podivná kombinace tří nesourodých témat, učitelské konference, utopistického dýchánku a wágnerovské pohádky... Neboj diváku, nesourodou tato trojice motivů zůstane i po skončení snímku, střídání dějových poloh jest ale při sledování díla vítanou úlevou - nedostává se pocitu zahlcenosti jako u jiných Resnaisových filmů. Také vzít jednotlivé fragmenty, rozstříhat je a složit dle příslušnosti, vznikly by 3 smysl-dávající práce nevelkého rozsahu, bravo :) Ano, je tu ještě onen prvek muzikálový - co na to říct, je to přesně takový úlet, jako když si představíte, že někdo jako Alain Resnais zkouší muzikál :) Přesto všechno (nebo snad právě proto), pro mě osobně zatím nejzábavnější a nejpřístupnější dílo svébytného francouzského režiséra 65%

Muriel neboli v čase návratu (1963)

"ODDĚLENĚ SE BUDEME MÍT RADŠI." Když jsem si přečetl obsah filmu, skutečně to vypadalo poutavě, skoro jako thriller v hitchcockovském střihu, nicméně realita se nakonec ukázala býti krapet odlišnou. Jak také jinak, Alain Resnais si notuje s novou francouzskou vlnou a pokud by chtěl, aby jeho filmy připomínaly Hitchcocka, potom jedině natolik, aby se vůči němu pěkně po svém vymezil... Nevím, nerad bych to šmahem odsoudil, materiál nepůsobí zle, ale dějová linka je v něm zachycena chaoticky (několikrát se ve film objeví podivně sestříhané plochy) a divák si tak logicky říká, co že jen tím chtěl básník říct? A chtěl vůbec něco říct? 50%

Madam Web (2024)

Už trailery nevěštily nic dobrého. Výsledek ten dojem ještě předčil. Tak špatná komiksovka tu nebyla minimálně od CATWOMAN... Další ukázkový kolaps girl power v krátké době, ale zatím co MARVELS "jen" hnuly žlučí, MADAM WEB spolehlivě trápí celou zažívací soustavu - velmi, velmi špatný film, u kterého je s podivem, že byl vůbec vpuštěn do kinosálů. Když něco tak otřesného pustilo Sony do světa, jak špatná asi musela být BATGIRL, kterou WB nekompromisně zařízli? Je zajímavé, že všechny tyto špatné komiksovky (uvedené i neuvedené) pojí stejný jmenovatel - to už nebude náhoda :) Nebo že by zlotřilí komplot mužského establishmentu jak znemožnit něžné pohlaví? Buď jak buď, filmový fanoušek trpí jako zvíře :) 20%