Argylle: Tajný agent (2024)

Prozatím nejslabší film Matthew Vaughna, skutečně. Jsou tam vtipné věci, nápady, já určitě ocením i obsazení, pořád to má řemeslnou úroveň, na kterou jsme u Vaughna zvyklí, nepochybně, ale chemie mezi Howardovou a Rockwellem nefunguje, bohužel. Taky si říkám, proč proboha je Howardová tak oplácaná? To je schválně? V návaznosti na vývoj děje je to úplně mimo a pro propagaci přirozené ženské "krásy" myslím tohle není ta správná platforma... Navíc je to celé strašně dlouhé. 55%

Duna: Část druhá (2024)

Dočkali jsme se, bylo to dlouhé čekání, vlastně chvilku i nejisté (první část nevydělala žádné zázračné sumy), ale je to tu a je to báječné, téměř dokonalé... Co scházelo? Chtělo to nechat trochu dýchat, nepospíchat, Duna rozprostřela krásný svět a nějaké 3 hodiny na jeho prezentaci nestačilo, klidně bych si ještě hodinku připlatil :) Asi to lze chápat jako pochvalu, a já to taky tak myslím, herci skvěle vybraní, vizuál nádherný, kéž by vznikl ještě třetí díl, zatím je to sice jakože uzavřené... ale v podstatě taky není a z toho, co Frank Herbert stačil napsat, se dá ještě hodně čerpat. 85%

Godzilla x Kong: Nové impérium (2024)

Už i monstra se pěkně týmují, jedno oko nezůstane suché, jak se ti netvoři organizují na ochranu lidského švábstva - tu strašnou devastaci výstavby velkoryse pomineme :) Nahlížet film z nějaké pravděpodobnostní perspektivy je přísně zakázáno! Nicméně si myslím, že to ani nebylo ambicí této taškařice - ta odsýpá jedna radost, v podstatě se furt něco děje, triky jsou cajk, nějakých člověčích citových prodlev je super poskrovnu, takže ano, je to v pohodě popcornová zábava. 65%

Krotitelé duchů: Říše ledu (2024)

Afterlife mě málem rozbrečel dojetím, Frozen Empire, už jen tak mírně lechtají nostalgii. Námět se mi líbil, obsazení je v klidu, objeví se staří známí (Dan Aykroyd má v podstatě roli běžného rozsahu, jeho Raye jsem vlastně viděl úplně nejraději... a ještě Slimera :)), přesto nemohu si pomoci, ale těch dušších vylomenin je snad ještě méně, než v Afterlife, a to je rozhodně škoda. Scénář i režii bych osobně viděl v daleko lepší kondici, hudební doprovod mi přišel vyloženě mdlý... i přesto všechno hodnotím film mírně pozitivně. 60%

Madam Web (2024)

Už trailery nevěštily nic dobrého. Výsledek ten dojem ještě předčil. Tak špatná komiksovka tu nebyla minimálně od CATWOMAN... Další ukázkový kolaps girl power v krátké době, ale zatím co MARVELS "jen" hnuly žlučí, MADAM WEB spolehlivě trápí celou zažívací soustavu - velmi, velmi špatný film, u kterého je s podivem, že byl vůbec vpuštěn do kinosálů. Když něco tak otřesného pustilo Sony do světa, jak špatná asi musela být BATGIRL, kterou WB nekompromisně zařízli? Je zajímavé, že všechny tyto špatné komiksovky (uvedené i neuvedené) pojí stejný jmenovatel - to už nebude náhoda :) Nebo že by zlotřilí komplot mužského establishmentu jak znemožnit něžné pohlaví? Buď jak buď, filmový fanoušek trpí jako zvíře :) 20%

Opičí muž (2024)

"BOLEST OPUSTÍ VŠECHNO NAUČÍ." Další film o pomstě, má smyl se tím znovu zabývat? Není to tak, že by vás to odrovnalo, ale ano, vidět se to dá. Dev Patel překvapil. Ani ne tak jako akční hrdina (tam vidím rezervy), ale jako režisér - má to natočené velmi zručně, svižně, s množstvím nápadů, u celovečerní prvotiny bych podobně sebevědomý styl nečekal. Scénář bohužel není nijak převratný, těží sice z autenticity prostředí, ale tam, kde by mohl překvapit, sklouzává k běžným tónům a zbytečně zdržuje. 65%

Air: Zrození legendy (2023)

"BOTA JE VŽDYCKY JENOM BOTA, NEŽ SI JI NĚKDO OBUJE." Film, u kterého jsem v podstatě dostal to, co jsem od něj očekával - feel good movie. Banda známých herců, kumpáni Damon/Affleck opět pohromadě (Ben tentokrát trošku lepší, překvapivě :-), jako ústřední motiv snaha korporátního underdoga přechcát svou konkurenci a podepsat budoucí sportovní superstar. Možná jsem trošku čekal, že to mrazení v zádech, až to všechno pěkně klapne, bude krapet výraznější, i přesto dojem pozitivní. 75%

Ant-Man a Wasp: Quantumania (2023)

"VŽDYCKY JE KAM RŮST." Jako, dva týdny po premiéře a v sále jsem byl sám samotinký :-) Dochází MCU dech? Zdá se... Film je vlastně celkem v pohodě, profesionálně digitálně provedený, začleňující se do provázaného vesmíru, nic víc, ani míň, než unavená zábava. Asi to mohlo být i kratší, jenom těch situací, kdy Scott Lang mohl prostě zmáčknout čudlík, zvětšit se a hotovo, protože Kang, nový arcipadouch MCU, zjevně není takový geroj, jak by se mohlo zdát :-) Nebo jsme svědky diverzní taktiky? Přítomnost Lokiho v obvyklém závěrečném přídavku něco takového naznačuje. Tak uvidíme, Kang se totiž vrátí! Hůů, bojim, bojim :-) 60%

Aquaman a ztracené království (2023)

Já nevím, mně to přišlo celkem zábavné, Aquaman je takový Thor v DCU, dovolí si opravdu infantilní fórky a to je fajn, když se povedou - a to se tady děje :) Celé to DC tažení pod někdejší taktovkou Zacka Snydera mohlo skončit i hůř a teď nás čeká restart. Jen abychom po staré gardě ještě jednou neplakali :) Ať se propadnu, po FLASHovi je druhý Aquaman nejlepší celovečerní hranou komiksovkou za jak dlouho? Dva roky? MCU nevyjímaje. 70%

Barbie (2023)

Margotka a Ryan dobří... ale tak před 10ti lety. Jinak ano, jsou tam i zábavné momenty, když se o tom začalo mluvit, nevěřil jsem tomu ani hovno, ale respekt, je to tu a není to úplná sračka, jupííí :) 60%