Tolkien (2019)

Životopisný průměr. Naštěstí jsem věděl, že půjde o rekapitulaci Tolkienovy životní pouti PŘED tím, než se pustil do Hobita, věřím ale, že u spousty diváků právě tento koncept mnoho sympatií nezískal - navíc, když nějaké to romantické ňuhňání v podání Houlta a Collinsové nemá správnou chemii a spousta detailů filmu ani prý není správně interpretována. 50%

Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019)

Nemůžu říct, že by mě to nějak uráželo, závěrečný díl je natočen velmi slušně, triky má parádní, ale těch nesmyslů je tam i na někoho tak přejícího a shovívavého jako já neuvěřitelné množství. Scenáristé bouchli jak saze v komíně, špekulovali a špekulovali, až vyšpekulovali voňavý prd. 65%

Dej mi své jméno (2017)

Atmoška prosluněného léta, pěkně někde v Itálii, na pěkné vilce a do toho pořádná první láska. Super, skvěle zahrané, bez jediného náznaku pochyb heterosexuální povahy. Některé scénky sice chtě nechtě musím před svou pamětí zapřít (uff, plněná broskev, uff), ale jinak smekám. 80%

Hledání Aljašky (2019) (seriál)

No jo, Green a střední škola, ono se to celkem rýmuje. Obsazení rolí vyhovující, atmosféra zdařilá, až na závěrečné tryznění mě to poměrně vtáhlo, ale opět jsem si oprášil, jak nesnáším retrospektivní výrazové prostředky, nota bene natažené přes 8 dílů.

Bažináč (2019) (seriál)

Žádné sraní, mladá paní, tady musí být jasno, tohle je krutě vyvážená látka, takže ještě než se začne něco dít, šup jeden gay (checked), Asiat k tomu (checked), lezba (checked), černoška k tomu (checked), ok můžeme pokračovat :-) Né, je to úsměvné, taková ta hyper korektnost za každou cenu, nu což, popojedeme... Pěkné prostředí s atmosférou, Bažináč si je taky podobný, má to nějakou tu "zásadní" příběhovou linii, ale přes všechny ty epizodické zápletky je to skoro až moc natažené - dokázal bych si to představit na 5 dílů a fertig, hotovo... Will Patton skvěle zahrál zámožného jižanského buráka z bažin, Kevin Durand si vychutnává svého asociálního doktora, Ian Ziering zas jako by nestárnul (skoro mu nějakou tu normáln(ějš)í roli přeji). Nicméně po první sérii bye bye...

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny (2018)

Potřeba Rowlingové připodobňovat kouzeln(ick)ý svět náckovským móresům jede na plné kule, bez debaty, temné je to jak díra do prdele tetičky Esmeraldy, ale že by to bylo nějak zábavné, sorry, to není. 50%

Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw (2019)

Když si ti dva testosteronoví kohouti vzájemně vjíždí do peří, je to zábava, když ne, je to další CGI slušná akce nebo Dominic Toretto style, což znamená over the top žvásty o rodině a toho už tu fakt bylo moc. Jó, dobrý, zábavné to celkem je, ale s tou rodinou trochu uber, vóleé, có? 65%

24 hodin života (2017)

Snaha svést se na stylovém masení á la Johnny Wick, se sníženou potřebou kontroly obsahu zásobníků a naopak zvýšenou potřebou sci-fi blouznění. 60%

Le Mans '66 (2019)

Klaplo to s herci, klaplo to s auty, klaplo to na okruhu, tak teď už jen aby to klaplo i v kasách. 80%

Rodiče na tahu (2019)

Tohle nevypadá, jako by to spíchnul někdo na koleni, tohle vypadá jako výsledek píchání slečny Improvizace a pána Podkolenní Jamky. Áno, a výsledkem je tenhle filmový bastard, u kterého sice dost často nevíte která bije, zato jste rádi, že aspoň někdo dostává na budku a přitom ještě používá neokázalá slovní spojení :-) Celkem zábava. 55%