Men (2022)

"MUŽI NĚKDY ŽENY UDEŘÍ. NENÍ TO PĚKNÉ, ALE NENÍ TO TĚŽKÝ ZLOČIN." Velká podivnost (ve výsledku), do určité míry velmi sugestivní, působivá, znepokojivá, divák čumí, čeká, v napětí, co za tím vším bude a jak to dopadne, ale závěr je tedy hodně bizarní, nebojím se říct nechutný, ovšem nechutný velmi odtažitým způsobem. Smysl celého defilé je vzdálený, dokonce podezřívám samotného tvůrce, Alexe Garlanda, že sám neví, co to všechno mělo znamenat - a pokud tvrdí, že to smysl má, jde o zástupné motivy obecného charakteru, které lze s trochou vynalézavosti naroubovat na cokoliv. 50%

Krotitelé duchů: Říše ledu (2024)

Afterlife mě málem rozbrečel dojetím, Frozen Empire, už jen tak mírně lechtají nostalgii. Námět se mi líbil, obsazení je v klidu, objeví se staří známí (Dan Aykroyd má v podstatě roli běžného rozsahu, jeho Raye jsem vlastně viděl úplně nejraději... a ještě Slimera :)), přesto nemohu si pomoci, ale těch dušších vylomenin je snad ještě méně, než v Afterlife, a to je rozhodně škoda. Scénář i režii bych osobně viděl v daleko lepší kondici, hudební doprovod mi přišel vyloženě mdlý... i přesto všechno hodnotím film mírně pozitivně. 60%

Godzilla x Kong: Nové impérium (2024)

Už i monstra se pěkně týmují, jedno oko nezůstane suché, jak se ti netvoři organizují na ochranu lidského švábstva - tu strašnou devastaci výstavby velkoryse pomineme :) Nahlížet film z nějaké pravděpodobnostní perspektivy je přísně zakázáno! Nicméně si myslím, že to ani nebylo ambicí této taškařice - ta odsýpá jedna radost, v podstatě se furt něco děje, triky jsou cajk, nějakých člověčích citových prodlev je super poskrovnu, takže ano, je to v pohodě popcornová zábava. 65%

To se mi snad zdá (2023)

"KÉŽ BY TO NEBYL JEN SEN." Nicolas Cage ve formě a opět jako hlavní postava v normální, běžné kinodistribuci, super, přeji mu to. Souhlasím s těmi, kteří tvrdí, že za podobný výkon by slušela alespoň oscarová nominace. Přitom se vůbec nejedná o jediný pozitivní aspekt snímku - námět je povedený, celkem originální, volně se sunoucí z komediálních pozic do poněkud hororovějších a daří se jej dobře rozvíjet, pročež mi postavy profesora Paula bylo postupně velmi líto. 75%

Opičí muž (2024)

"BOLEST OPUSTÍ VŠECHNO NAUČÍ." Další film o pomstě, má smyl se tím znovu zabývat? Není to tak, že by vás to odrovnalo, ale ano, vidět se to dá. Dev Patel překvapil. Ani ne tak jako akční hrdina (tam vidím rezervy), ale jako režisér - má to natočené velmi zručně, svižně, s množstvím nápadů, u celovečerní prvotiny bych podobně sebevědomý styl nečekal. Scénář bohužel není nijak převratný, těží sice z autenticity prostředí, ale tam, kde by mohl překvapit, sklouzává k běžným tónům a zbytečně zdržuje. 65%

Zataženo, občas trakaře 2 (2013)

"SPUSTIT OPERACI FAŠÍRKA." Pořád to odsýpá, což o to, ani barevně to prvnímu dílu ostudu nedělá, ale na téma obživlého jídla jsem se jaksi nedokázal naladit, sorry. Pořád jsem přemýšlel, jak to všechno hnije za pochodu :) Jako je to nápad, který se snažím ohodnotit nestranně, určitě je to minimálně originální, i ty nesčetné fúze a všechno, ovšem tohle bych si už znovu nepustil, zatím co jedničku v pohodě. Z obživlých okurek prostě noví Mimoni nebudou ani kdyby se salátovky na hlavu stavěly, fakt ne. 50%

Hysteria (2021)

V pohodě zahraný a zinscenovaný kraťas, i s odpovídající pointou, akorát bych asi potřeboval, aby na mě atmosféra působila o pár momentů déle.

Prostě tak (2020)

Minimalistická filmová miniatura. Trochu to působilo jako óda na lhostejnost, v různých stádiích rozpuku, i ta filmová řeč tomu odpovídala. Myslím, že cit pro řemeslo z toho cítit je, kamera je pěkná, záběry dávají smysl, ale tak nějak se tím "ničím" nechali zbytečně všichni unést...

Callie & Son (1981) (TV film)

"NEMÁM VE SVÉM ŽIVOTĚ ČAS PRO NIKOHO DALŠÍHO." Taková ta televizní sága, levná soap opera vedená v nezvyklé rovině, poukazující na úskalí opičí lásky a kam až může člověka dohnat. Vyústění poměrně nečekané, celý dojem z laciného vizuálu to trošku vylepšuje, přiznám se, že dobrovolně bych si podobný snímek nikdy nepustil, ale bylo tu to lákadlo v podobě Michelle Pfeifferové v počátcích své kariéry a to jsem si nemohl nechat ujít :) 40%

Marmaduk (2010)

"WHO LET THE DOGS OUT?" Neurážející blbina pro děcka, celkem solidně trikově obdařená (psiskům se tlamiska pohybují věrohodně a rozdíl mezi čistým CGI a mixlým není bůh-ví-jak tragický) a vyloženě vhodně namluvená - Owen Wilson byl do role přerosteného psího mameluka dobrou volbou, přičemž ani ostatní dabingovému řemeslu ostudu nedělají. Psí výrazivo a jeho vynalézavé přizpůsobování se mi občas vykouzlilo úsměv na rtech, to musím přiznat. 50%