Jedna mezi oči (2012)

Ač komiksovou adaptací, tahle ta věc neměla v kinech co dělat (u nás měli aspoň rozum). Přehnaný rozpočet + přehnaná očekávání = propadák jak vyšitý. Být to ovšem titul "direct-to-dvd", pozitiva by se hledala už snáze... Zlatá doba akčních filmů se nevrátí, ani pro Stallona, ani pro jiné. EXPENDABLES zůstanou jen zábavnou kuriozitou, na kterou se žel nepodaří navázat (doba je ložená úplně jiným směrem). 50%

Útok na Bílý dům (2013)

Ucházející vzpomínka na akční filmy z 80. (SMRTONOSNÁ PAST) a 90. (SKÁLA) let, že by ale došlo k jejich vyrovnání nebo neřkuli překonání nemůže být ani řeč. Laxní režie, odfláknuté souboje muže proti muži, iritující dětská postava a kolísavé triky (přílet speciálních jednotek ve vrtulnících byl jak z videohry) byly jasně proti. 65%

Červená světla (2012)

Na vrcholu mého osobního žebříčku filmových point neotřesitelně sedí ŠESTÝ SMYSL, musím ale říct, že tady se celkem zadařilo. Cortés sice příběh nijak zvlášť zajímavě neobstaral, nakonec ovšem ve svých schopnostech našel potřebné množství eskamotérské manipulace, nenásilně odvedl pozornost a v posledních minutách skutečně překvapil. 70%

Wolverine (2013)

Ještě o krapet horší než předešlá sólovka. Hodně vaty, málo kloudné akce. Také děvčata (především ty japonské) mohla býti vybrána s trochou lepšího estetického cítění. 50%

Království nebeské (2005)

Troufám si říct, že lepší záběry z křižáckých válek nikdy natočeny nebyly (a jen tak nebudou). Armády jsou jak skutečné, famózně nasnímané s třepetajícími se praporci, v masivních formacích... Na film se hodně plive kvůli Bloomovi v hlavní roli, podle mě ale celkem solidně zahrál to, co měl (ztráta víry, vedoucí až k přesvědčení, že žádný Bůh není a nikdy nebyl - to vedoucí k deziluzivní apatii, drženou na uzdě odpovědností za druhé)... Výtečná výprava a výborný hudební doprovod. 100%

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Obří roboti a gigantická monstra ve fajnové postprodukci (pěkné triky), všechno co jí předcházelo, je ovšem zajímavé jen velmi málo nebo vůbec (obsazení je na draka skoro celé). 60%

Muž zázraků (1992)

Klubalo se to jako kritika nehoráznosti a podvodnosti církevních show, končí to nešťastně, jako jejich obhajoba. 40%

R.I.P.D. - URNA: Útvar Rozhodně Neživých Agentů (2013)

Proč na takové filmy chodí Leo Prďoši a hateři z povolání opravdu nepochopím :-) Film je v pohodě - letní podívaná, sympaticky zahraná, slušně trikově obstaraná a krátká. Beze zbytku naplňující hranice, vytyčené třeba sérií MIB. 70%

Osamělý jezdec (2013)

Podoba, ve které byl film vpuštěn do kinosálů, hodila se spíš na speciální rozšířené vydání na Blu-ray - stopáž si zasloužila zkrátit o dobrých 45-50 minut (zápletka neobsahuje nic, co by třeba Brisco County Jr. nedokázal vstřebat během jediného standardního dílu své série). 60%

Bublifuk (1991)

Podařená (a dobře obsazená) reakce na mýdlově-operní ohavnosti, které zasvinily život nejedné slaboduché bytosti na této planetě. Kdyby to byla ještě více satira a méně komedie, mohlo to být legendární. 70%