SkyCaptain

okres Kutná Hora

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 5.7.2019  16:05
    Karate Kid 3 (1989)

Překvapivě plně souhlasím se slovy režiséra - o svém díle podle Wikipedie řekl: In 2015, director John G. Avildsen himself called the film "a poor imitation of the first one" and "a horrible movie". Tak si tak. Jo a pokud někdo podobně jako já shlédl celý film a neviděl tam hrát Jana Třísku tak koukněte sem - https://thekaratekid.fandom.com/wiki/Milos_Dadok

• 16.8.2017  20:32

Docela slušný horor, který je bohužel celý postavený na lekačkách a příběh aby pohledal. Když sledujete desátou lekačku za sebou začne to už trochu nudit. Sem tam se vyskytne velice zajímavá scéna, ale sem tam i vyloženě blbá (např katapultace z křesla - WTF?!) Mnohokrát se kino právem rozesmálo, protože některé scény jsou strašně předvídatelné a provedením na hranici trapnosti - ovšem jindy byli všichni bez dechu. Prostě film houpačka - pardon houpací křeslo.

• 10.1.2013  03:12
    Chata v horách (2012)

Hrozně jsem se nudil od začátku až do konce. Přehlídka klišé opravdu na dobrou zábavu nestačí zvlášť když herci všechno berou smrtelně vážně. Asi to mělo být vtipné, ale já (i když mám spoustu hororů nakoukaných) jsem se ani jednou neusmál nebo nebál. Film k ničemu.

• 13.12.2012  22:35
    Resident Evil: Odveta (2012)

Jak tomuhle může někdo dát něco jiného než odpad nechápu. Prosím promiňte, ale svět kde tenhle filmový exkrement vydělá 221 milionů USD je svět ve kterém je něco hodně špatně. Miluju RE hry a jejich příběhy i postavy. Filmy jsem viděl ze zvědavosti všechny, považuju je sice do jednoho za odpad, ale alespoň jsem se u nich moc nenudil, nebo jsem se trochu zasmál. Tenhle film je ale jedno velké ZERO. Nyní již série obsahuje naprosto nulový děj, nulové herecké výkony, nulovou zábavu a nulové triky. Jediné co mě rozesmálo byl LOTRovský záver, to už moje bránice nevydržela. Smutno mi ale bylo, když jsem viděl své nejoblíbenější herní postavy Adu, Leona, Jill nebo Weskera jak jsou ztvárňováni céčkovými "herci" a v roli statických panáků jenom dělají křoví ještě prkenější manželce pana režiséra. Ptám se, kdy už tahle urážka mé oblíbené herní série konečně skončí a proto apeluji: Prosím, kdo na to chodíte do kina nebo to kupujete na DVD/BD, zamyslete se nad sebou a dejte ty peníze na něco lepšího a nekrmte už tenhle zahnívající rodinný podnik!

• 27.10.2012  00:22
    Skyfall (2012)

Po nekonečných třinácti letech konečně pořádná bondovka ! V mých očích má všechny klady - je obrazově dokonalá, s čistým příběhem, vynikajícím záporákem, vtipem, nadhledem a je přitom elegantní a zároveň moderní jako nikdy dříve. Neuvěřitelné. Smývá špínu upachtěných titulů jako Quantum of Solace, Dnes neumírej nebo částečně i Casino Royale. Je to v podstatě asi nejlepší restart série co jsem kdy viděl. Velice mě také potěšilo netradiční finále, dobré dialogy a mnoho odkazů na klasické bondovské atributy. Jedinou výtku bych měl k opětovné insipiraci Temným rytířem - záporáka, který se nechá zavřít do klece či prosklené místnosti, je o krok napřed před svými vězniteli a pak uteče už tu máme celkem potřetí. Bylo to v Temném rytíři, Avengers a teď i v Bondovi, to bych už potřetí nemusel vidět :-) ale jinak SUPER film!

• 26.9.2012  11:42

Celkově o něco lepší než Degeneration, zvláště úroveň animace je úplně jiná liga. Leon a Ada táhnou celý film a také vedlejší postavy jsou narozdíl od minula mnohem zajímavější. Některé akční scény se moc povedly, jiné jsou drobet přepísknuté. Také škoda že úvodních cca. 50 minut je podobně jako v Degeneration trochu nanicovatých, prostě taková představovačka základních RE pojmů a zombíků, což mě jako starého fandu trochu nudilo. Úrovně her sice tento film nedosahuje, ale je už blízko a myslím, že nemusím zmiňovat že je o pár světelných let lepší než ty hrané odpady. Stačilo by dát třeba trochu více invence do dialogů a hlášek, (setkání Lona s Adou je například skoro do puntíku opsané z herního RE4, což nevím jestli je dobrá cesta) nebo přidat na temnější atmosféře či zlepšení smysluplnosti příběhu a byl by to film o mnoho lepší.

• 12.8.2012  23:23

No páni! snad nejlepší horor co jsem za poslední roky viděl, a že jsem jich viděl! Oliver Reed je skutečně herec na kterém se dá stavět, celý film stojí na jeho výkonu. Nekonají se skoro žádné laciné lekačky nebo "monstra" a přesto jsem se pěkně bál. Atmosféra strachu přichází především od toho, že divák vlastně neví kdo je tím zlem - je to hlavní hrdina? nebo jeho manželka? nebo bazén? nebo tetička? nebo záhadná paní z půdy? nebo dům? nebo ten kluk? nebo něco jiného? Tímto geniálním nápadem je vybudovaná pekelně dobrá atmosféra a film se navíc celou dobu snaží být před divákem a překvapovat což není u hororů zrovna obvyklé. U konce už ani nedýcháte i když je celkově vzato trochu předvídatelný. No prostě jeden z NEJ hororů 70. let - dekády toho nejlepšího z klasického hororu.

• 10.8.2012  13:34

Začátek vypadal hodně slibně, ale přecejenom film trvá tři a půl hodiny (viděn Ultimate Cut) a to se takřka bez děje utáhnout nedá. Levný klipoidní feeling, absenci akce a často samoúčelné násilí by se dalo překousnout, ale modráskovo filozofování o ničem, nekonečné nudné dialogy postav a již zmíněnou absenci děje už nikoliv. Tři hvězdy jsou za místy dobře zvládnutou temnou vizuální stránku, hlavní sexy hrdinku a za Rorschacha, díky kterému jsem to dokoukal do konce. Takové blábolivé komiksáky, ale opravdu příště nemusím.

• 10.8.2012  10:01

Opravdu moc nechápu zdejší pochvalné komentáře. Mám rád 80s horory, ale tenhle je naprosto naNICovatý, vůbec se nedivím že je takřka neznámý. Je 1) natočený naprosto sterilně 2) není ani strašidelný a ani zábavný (a to se místy snaží o obojí) 3) nemá zajímavý příběh ani herecké výkony (soudím samozřejmě v rámci slasher žánru). Já jsem se teda při jeho pozdně večerním sledování dost nudil a opravdu nevím co mě na něm mělo jako bavit.

• 30.7.2012  22:56

Byl jsem na filmu v IMAXU a jsem opravdu nadšený. Lepší než Temný rytíř. V podstatě žádný z často uváděných negativ se nepotvrdil. Film drží pohromadě, má spoustu dech beroucích momentů a příběhové zvraty nepůsobí moc násilně protože jedou po jedné linii. RISE téma je myslím využito dokonale a je opravdu radost sledovat jak se Batman znovu dostává do formy. Rovněž téma okupovaného města s nadvládou lidu je fascinující. Kdybych chtěl rýpat tak můžu filmu vytknout pár věcí, ale myslím že by to bylo zcela zbytečné. Temný rytíř povstal je v rámci žánru natolik komplexní, promyšlené a skvěle technicky podané dílo že to absolutně nemá smysl. Povstaňte a jděte na to do kina!

• 26.6.2012  12:22
    Osvícení (1980)

Viděna rozšířená verze. Geniální horor - jeden z nejlepších vůbec. Hlavně takhle špičková práce s kamerou a především zvukem se jen tak nevidí. Je vidět že se některé scény točili 120x až do vymlácení duše, protože hercům to budete věřit, dokonce i Nicholsonovi. Zvláště některé scény jako ty v baru, na toaletě či na schodech s pálkou by zasloužili zarámovat jako jedny z nejpůsobivějších v kinematografii vůbec. Jediná "výtka" na tento film je v tom, že k němu budete potřebovat si nejdříve přečíst knihu. Spousta důležitých scén tu chybí a divák neznalý knihy nejspíš nebude proměnu Jacka a její souvislost s historií hotelu vůbec chápat a mohl by se teoreticky i začít nudit. Tento film je totiž spíše geniální vizuální a zvukový doprovod ke knize. Kéž by takhle výrazně autorsky vypadalo zfilmování všech Kingových děl a ne ty hromady polopatických TV převedení s mizernými herci.

• 12.6.2012  16:43
    Rošťáci (1985)

Úplně se vidím, že kdybych tento film znal jako dítě tak bych to z VHS sjížděl pořád. Bohužel se ke mně dostal až dnes a přesto mě vůbec nezklamal. Kombinace Donnera, Spielberga a Columbuse uprostřed 80s prostě ani nemůže dopadnout špatně. Jenom už si prostě dnes tolik nemůžu užít těch jednoduchých vtípků a dobrodružných situací - velká škoda že jsem to tenkrát v TV nezachytil, nebo že to neměl nikdo z mých kamarádů. Tohle mi opravdu nemělo uniknout.

• 12.6.2012  00:00

Promarněná příležitost a bohužel ještě větší jízda na horské dráze kvality než minule. Je to mnohem soudržnější než "dvojka" a není už tady chválabohu žádné divoké střídání časových rovin, ale záporů je opět celá řada. Celkově musím ovšem říct jsem se u filmu dobře bavil i přes absenci zajímavých bitevních scén a nějakého pořádného příběhu. Michalkov dává na na mnoha místech poznat že je pánem řemesla a nejednu vykouzlí naprosto úžasné scény u kterých ani nedýcháte. O to ovšem potom více zamrzí hluboké pády v kvalitě. Tento díl má ambice se v atmosféře přiblížit geniální jedničce a právě tam nejvíce drhne - scény s "návratem domů" si mohl Michalkov odpustit. Jsou naprosto zbytečné, trapné a jen u nich nejvíce bije do očí že toto pokračování žádný vlastní příběh nemá a jenom przní a vykrádá jedničku. Velmi se divím že v tom všichni ti původní herci chtěli hrát. Navíc Michalkov se po většinu filmu chová dost divně, je takový strejda-zombie co druhé prudí se svojí pískací kachničkou, drápe svými "fredkrůgerovskými" drápy a náramně ho to baví. Poselství filmu je taky patřičně divné - myslel jsem že se dívám na protistalinský film a přitom nakonec shledávám, že se náš hlavní hrdina u Stalina "vykoupil" aby mohl pokračovat pod jeho vedením ve šťastném životě ?!?!. Spousta scén je jako minule na hraně parodie a veškerá logika si vzala dovolenou, ovšem docela dobrá závěrečná hodinka tuto filmovou apokalypsu mírně napravila.

• 11.6.2012  13:34
    Game Page (TV pořad) (1998)

Pět z nostalgie. Díval jsem se na to jenom v roce 99 a pak chvíli když to uváděla Šárka Ulrychová. Neměl jsem ještě doma PC a moji kamarádi taky ne (jen "žluté kazetky" od vietnamců), takže jediné médium na kterém jsem mohl vidět PC hry v akci byl tento pořad. Nahrával jsem si to na VHS a pořád to sjížděl - hlavně mi utkvěl v paměti speciální Star Wars díl se Sisou Sklovskou hrající SW: Rogue Squadron a pak díl kde hrál Zdeněk Izer na PSX Gran Turismo 2. Jo, to byly časy :-)

• 31.5.2012  09:42

Viděl jsem to před mnoha lety u kamaráda na VHS a líbilo se mi to. Včera jsem to zkouknul a chytilo mě to zas. Je to prostě svým způsobem unikátní film u kterého jsem se navíc několikrát od srdce zasmál. Hlavně v druhé polovině se sice jedná o absolutní béčko, ale atmosféra nejhlubších 80s, celková stylizace a hodně povedený český dabing mě chytil za srdíčko. Dnes navíc už nikdo nic podobného nenatočí. Takže leť kačere!

• 30.5.2012  11:13
    Osvícení (TV film) (1997)

Otrocká "trucverze" mistra Kinga dopadla přesně podle mého očekávání, pokud jste viděli televizní Dům v růžích, To nebo skoro jakýkoliv TV film podle Kinga hned budete jako doma. Kuchařka pro vznik "Kingovského TV filmu" je vždy následující: Bez jakékoliv filmařské invence vezmeme scény a dialogy z knihy, ty téměř 1:1 přetavíme s neznámými nudnými herci na plátno, délku zvolíme alespoň 4 hodiny aby se tam jó vešlo skoro všechno a samozřejmě i to co se na obrazovku vůbec nehodí a sílu to má pouze jako psaný text. Celé dílo v tomto případě navíc okořeníme strašnými "CGI" obživlými keřovými zvířaty (ty mi přišli pitomí už v knize). Sakra, kdy už konečně tyto tvůrci (včetně Kinga) pochopí že kniha a film jsou dvě zcela odlišná média a pouhé (sice přesné) převedení 1:1 fungovat nemůže? Ještě navíc když tu máme naprosto dokonalou, každým coulem geniální verzi Stanleyho Kubricka? Smysl vzniku tohoto "díla" opravdu nechápu.

• 24.5.2012  12:31
    Botostroj (1954)

Tenhle film opravdu není žádné Guilty Pleasure nýbrž zlo v krystalické podobě. Narozdíl od jiných 50s filmů mi zde úsměv na tváři opravdu ztuhnul (hlavně v závěru), sledovat to bylo až fyzicky nepříjemné. Goebbels hadr.

• 24.5.2012  09:37
    Medvídci mývalové (TV seriál) (1985)

Konečně jsem ho našel :-) Celé roky hledám ten seriál "kde byla nějaké zvířátka v lese, ale už ani nevím jaká a proti někomu bojovali" a nikdo z mého okolí o něčem takovém nevěděl. A dnes na mě vyskočí na YouTube obrázek z jednoho jejich videa a hned jsem doma :-) Jsou to přece mývalové - The Racoons !!! Divím se že tenhle super seriál tady má tak málo komentářů (asi mají ostatní podobný problém ho najít), já jsem na to v dětství koukal pořád a hrozně mě to bavilo. Myslím že to běželo taky v rámci Magionu. - YouTube CZ znělka - http://www.youtube.com/watch?v=T_aUPz7ivNI.

• 22.5.2012  09:04
    Superman 2 (1980)

Výborné pokračování, které sice ztratilo malou část šarmu jedničky, ale kvalitu si rozhodně drží. Je to asi vůbec první hraný superhrdinský film co jsem kdy viděl a jako malý jsem ho žral i s navijákem. První polovina je trochu rozpačitá díky divokému střihu a mírným nelogičnostem na kterém je znát že film provázeli hluboké produkční potíže. Od poloviny snímku se ovšem kvalita zvedá a výborní záporáci, Gene Hackman a na svou dobu úžasné akční scény ho zvedají do výšin jedničky. Škoda že následná trojka rozjetý vlak zcela zastavila.

• 22.5.2012  08:59
    Superman (1978)

První Superman je jeden z mých nejoblíbenějších komiksových filmů. Na castingu se rozhodně nezmýlili když vybrali zrovna Reeva - v obou rolích (Clark,Superman) je prostě famózní. Celý film zvláště dnes vyzařuje úžasnou pohádkovo-strarosvětskou atmosférou, kvůli které se mu těžko odolává a díky ní se dají přehlédnout i některé nedostatky. Filmu taky dodává svým herectvím vtip Gene Hackman (mimochodem s výborným dabingem Somra) a o hlubší podtext se stará Marlon Brando. Prostě SUPER.

• 21.5.2012  23:30

Tato verze je podle mě o jen fous lepší. Přidané scény s Jor-Elem, Louis a Clarkem a pár situačních vtípků vhodně doplňuje/přetvořuje původní verzi. Problém je ale v tom že hlavně z důvodu vynecháním mnoha Lesterových scén (a to někdy hodně dobrých) tu bohužel nové nelogičnosti vznikají. Například: 1) odkaz na scénu s pomerančovou šťávou, která tu není 2) udivená Louis u vodopádu když si Clark sundá brýle a ona vidí jeho podobu se Supermanem, neladí s novou úvodní scénou filmu, ve které si uvědomí totéž a mocněji 3) Scéna ve fast-foodu po vrácení času zpět je úplný nesmysl, protože si ho ten surovec nemůže pamatovat (a ono celkově je recyklovaný nápad z jedničky s vrácením času zbytečnost, Donner promine, ale takhle by mohl Superman zařídit každý problém v každém díle). No já bych si nejradši dal nějakou třetí verzi, která už by byla KONEČNĚ kompletní a ne tyto dvě trochu nedovařené, z nichž každá má něco do sebe a zároveň jí toho spousta chybí. Jinak je ale Superman II SUPER film takže pod pět kvůli nelogičnostem rozhodně nejdu.

• 7.5.2012  21:05

Tudy cesta k dobrému komiksáku opravdu nevede. Spousta lidí zde na databázi podle mě tomuto filmu nadržuje prostě protože ho točil Brian Singer. Já mám Supermana moc rád, i jako komiks i jako filmová zpracování ze 70. let s Reevem ale tento film mě velice zklamal. Především je naprosto chladný, nudný a jako by zvláštně odtržený od diváka. Vůbec mě nedokázal vtáhnout a celou dobu jsem se spíše pekelně nudil než bavil. Film by především potřeboval: jiného záporáka s jiným Supermanem-hercem a k tomu koňskou dávku nadhledu a akce. Recyklovat 100x viděný nápad s Luthorem co má v kapse kryptonit opravdu není ta nejlepší scénáristická cesta. Nejhorší je, že pořádné akční scény tady skoro vůbec nejsou což je u filmu o muži z oceli opravdu na pováženou. Není divu že film v kinech propadl.

• 7.5.2012  18:35
    Avengers (2012)

Opravdu poctivý a dokonale promyšlený superhrdinský film, který nenudí ani na minutu. Samostatné předcházející filmy mám moc rád, ale tenhle je ještě o třídu výš. Hlavně se mi líbí že všichni hrdinové dostali zhruba stejný prostor a nepřipadalo mi že by byl někdo výrazně upozaděn nebo upřednostňován (ani Stark ne). Závěrečný souboj je opravdu super, hlavně v jeho prvních minutách jsem se doslova tetelil blahem, jako už dlouho v kině ne. No a nejlepší na celém filmu je asi jeho úžasný humor. Tvůrce stál určitě spoustu potu, protože nacpat humor skoro do každé "vážné" scény a neshodit jí tím je doopravdy umění. Jo a mě se nejvíc líbil kapitán Amerika - je to prostě klasik :-)

• 2.5.2012  23:25

Stokrát lepší než divná trojka, o dvojce ani nemluvě. Hlavní klad je, že celý film je zároveň "svěží" i držícící se těch principů nejstarších bondovek. Vzniká tak dokonalý mix akce a zábavy navíc s vymazleným vizuálem.

• 28.4.2012  15:52
    Neviňátka (1961)

Na takto starých hororech většinou moc neulítávám (mám radši 70s a 80s). Tento je ale vyjímka. Ani vlastně nevím co se mi na něm tak líbí, ale má svoje specifické kouzlo, které vás doslova přiková k obrazovce. Atmosféra se dá krájet a celé je to opravdu děsivé, čemuž výrazně napomáhají perfektní herecké výkony hlavních představitelů.

• 17.4.2012  14:02

Geniální film o Stalinském Rusku, který ač je tak krátký a nízkorozpočtový, disponuje obrovským myšlenkovým přesahem. Je opravdu obdivuhodné kolik se toho dá říci na tak malém prostoru. Nikita Michalkov z něj jednoznačně čerpal pro své Unaveni Sluncem. Motiv leteckého stalinova dne a ústřední píseň jsou toho viditelnými důkazy.

• 7.4.2012  14:13

Tento film může diváka bavit jenom v případě že ho bude brát jako sled zajímavých scén a úplně odhlédne od jakékoliv logiky či návaznosti na původní film. Jednotlivé záběry jsou poskládány bez ladu a skladu a divoké střídání časových rovin je ještě horší. K tomu si přidejte kupu patosu a nechtěně legrační situace. Ovšem jako soubor zajímavých momentek z války na Východě funguje film takřka na jedničku. Atmosféru, některé nápady a drahý vizuál by mu mohli leckteré filmy závidět. Bohužel to jako celek vůbec nefunguje a to také díky tomu že hlavní hrdina je vlastně celkově na plátně jen na pár chvilek a v nich neříká/nehraje nic moc zajímavého.

• 3.4.2012  20:23
    Hra (1997)

K obrazovce vás přiková především typicky Fincherovsky "studená" vizuální podoba snímku a nečekané zvraty. Pocit že za rohem číhá něco nečekaného a nepříjemného je zde velmi intenzivní. Celkově výborný film.

• 25.3.2012  11:40
    Rastignac aneb ctižádostivost (TV seriál) (2001)

Ústřední Balzacovu trilogii (a spousta dalších románů od něj) mám načtenou a jsem jejím velkým fanouškem. Tento seriál jsem viděl cca. v roce 2004 tedy krátce po jejím přečtení. Seriál se mi velmi líbil a i když občas moc tlačí na pilu tak myslím věrně vystihuje ducha Balzacových románů. Určitě na něm pracovali věrní fanoušci. Zvláště Rastignac a Lucien mi sedli a pokud bych si je měl představit zasazené do současnosti, vypadali by podobně. Bylo by zajímavé to vidět po letech znovu, jestli bych měl stejný názor.

• 3.3.2012  19:12

Rozhodně nejlepší indiana Jones a zároveň pro mě nejlepší dobrodružství všech dob. Skoro každá scéna je ikonická a neznám "chemičtější" dvojku než Harrisonna Forda Seana Conneryho. Filmová dokonalost.

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9