BuryGol

okres Praha
Movie Fan

<< předchozí 1 2 3 4 7 12 18 23
    • 1.11.2018  20:56

Už je to dlouho, co jsem psal k hodnocení i komentář, ale tady prostě nemůžu jinak. Na dnešní promítání jsem se těšil jak malej kluk a celý dopoledne jsem si říkal jen jedno - "Jen ať ten trailer není lepší, než bude sám film a ať to u Odina nikdo nepodělá!" Mno...moje obavy byly zbytečnější, než prodejce ledniček na severním pólu. Od první minuty jsem si to v kině užíval, jak už dlouho ne. Nebudu psát žádnej spoiler, abych někoho nenaštval a řeknu jen jedno - běžte do kina, kupte si k tomu něco dobrýho a užijte si to! Stopáž utekla jako voda z prasklýho chladiče, katarze byla jen krůček daleko a touha vidět to znova je silnější, než já. Pokud za tohle nepadne aspoň jeden Oscar, tak tohle oceňování můžou klidně zrušit. A co se týče hlavní role, Rami Malek právě vstoupil mezi nesmrtelné. Moc děkuju a smekám imaginární klobouk.

• 3.1.2016  11:54

Tu jednu hvězdu dávám hlavně sobě, protože jsem to dokázal přetrpět. Ale když už se na to vaše slečna chce koukat, tak co máte dělat? Jinak k filmu: klasická teenagerská komedie kdy v podstatě dospělý koště zjistí, že umí bruslit a najednou je mnohem lepší než ostatní krasoruslařky, co na ledě stojí od tří let...

• 3.11.2013  20:13

Nemůžu si pomoct, ale Simon Pegg je můj velkej oblíbenec a tak se může stát, že mu budu nadržovat. A spolu s Nickem Frostem možná i dvojnásob. Nebylo až taková pecka jako Shaun of the Dead, ale nemělo to k němu daleko. Asi každej chlap zná pojem "pub crawl", kterej sem přišel z Anglie. Několik hospod a v každý pivo. Jde se pěšky, jede metrem nebo tramvají...jak libo. A jak to dopadne, se nikdy neví. V tomhle filmu je Zlatá Míle 12 pint (cca 16 našich půllitrů). Gary King a jeho parta v roce 1990 došli někam za půlku a tak to Gray chce po 20 letech dotáhnout do konce. To ale ještě netuší, že jejich rodný městečko obsadili neMimozemský neRoboti, kteří to s lidstvem vlastně myslej dobře. Je lepší zdrhnout nebo konečně Zlatou Míli dokončit? Herecký obsazení a myšlenka super, zpracování obstojný, dojem dobrej. Za sebe můžu doporučit. A mimochodem...kdo půjde na pivo?

• 31.5.2013  00:07

Rozhodně se nechci s nikym hádat, že to je asi jedna z nejlepších porevolučních kriminálek, ale asi mi tak úplně nesedla. Když se zamyslim nad námětem, nelze mu vytknout skoro nic. Ale to zpracování už podle mě trochu hapruje, stejně jako výběr postav. Prostě jsem se do toho filmu nemoh ponořit, nešlo to. Nedokázal jsem se ani vžít do časovýho období. Všude jezděj Favority a pak přijede taxík Oktávka? Půlka lidí vypadá jak veksláci a druhá pomalu jak v dnešní době? A jestli mi někdo těžce nesed, byl to Honza Dolanský. Sice chápu, že hrál co mu rejža řek, ale já trpěl. U věty "to jsem ale čtverák" jsem měl nutkání se oběsit na šňůře od bedny. Takže asi takhle: je to film, kterej má svý kvality, stejně jako svý mouchy. Je to film co umí ukázat hnusný český podsvětí a jak to asi může leckde vypadat. Určitě se dá zařadit do kolonky "povedené". Ale asi jsem čekal víc. Kdyby tady šlo dát 3.5 hvězdiček, udělám to. Ale bohužel.

• 25.5.2013  14:56
    Ill Manors (2012)

Britský podsvětí už neni, co bejvalo. Drogy, děvky, chlast, přepadení, férovky a gangy byly, jsou a budou, teď už se to ale hodně točí kolem...ehm, menšin. Je to až smutná ukázka toho, jak se mladý kluci můžou chytnou party a pak už se to veze. A sem tam se najde i nějakej ten dobrák, kterej ještě neni úplně ztracenej. No, zase jedna solidní britská kriminálka z trochu jinýho úhlu pohledu, která dokáže zpříjemnit večer. Každopádně, pokud je tohle prvotina Bena Drewa, tak se můžeme jenom těšit, s čim tenhle chlapík ještě přijde.

• 12.5.2013  14:56
    Ve stínu (2012)

Za poslední dobu jeden z nejlepších filmů vyrobenej v naší malý zemičce. Kriminálka z 50. let se všim všudy. Politický intriky, tajná služba, pouliční galérka, jeden urputnej detektiv a poválečný vyřizování. Trojan se sem hodil jak málokdo jinej, ale na druhou stranu zbytek mně nijak neohromil. Důvod přítomnosti policajta z NDR mi došel asi po půlhodince filmu, ale i tak mě to bavilo. Sice jsem koukal na verzi kde u německejch částí nebyly titulky, ale to mi nijak nevadilo. :) Každopádně Ondříčkův nejlepší počin hned po Samotářích a já doufám, že zase něco vymyslí. A zvaní herců ze zahraničí do českejch filmů? Já jsem jen pro!

• 23.4.2013  01:39
    Polívka na víně (TV pořad) (2013)

Pokud si dá Prima tohle jako hlavní tahoun diváků na sobotní večer, musí na tom bejt hodně špatně. Na to bych se nekoukal, ani kdyby to víno teklo z obrazovky...

• 23.4.2013  01:36
    Gympl s (r)učením omezeným (TV seriál) (2012)

Na tohle bych se díval jedině v případě, že by mě někdo přivázal k židli a nacpal mi do očí sirky abych je nemoh zavřít. Jinak ne.

• 23.4.2013  01:24

Už je to sakra dlouho, co jsem naposled viděl kvalitní britskou kriminálku. Po dvou úletech si Nick Love přišil koule na svý místo a naservíroval nám na plátno koukatelnej snímek. Winstone jako trochu špinavej, ale férovej podla se mi moc líbil, stejně jako zbytek jednotky, gangsteři i zápletka. Stopáž byla příjemná, kanclkrysy zase jednou ostrouhaly a všechno dopadlo jak má. Neni to sice film, ze kterýho bych nadělal samou radostí do kalhot, ale i tak ho můžu s klidym srdcem doporučit. We are the Sweeney!

• 23.4.2013  01:13
    Bastardi (2010)

Tohle je přesně typ filmu, u kterýho si řikám "Blbečku, vypni to!" a stejně to dokoukám až do konce a nakonec jsem naštvanej. Na nervy jdoucí neherci, nesympatickej Magnusek ve stylu obtloustlýho mstitele, 20497 sprostejch slov a naprosto nemožnej spád namíchalo koktejl, ze kterýho mi bude blivno ještě dlouho. Ať si pan Magnusek dál vyučuje na škole (jen nevim, kde ve svym mladym věku sebral ty dlouholetý zkušenosti) a už nic podobnýho netočí. Sice je mi jasný, že ten děj a "hlavní hrdinové" nejsou úplně mimo mísu, ale tohle je Amerika ve spreji. Vůbec nechápu, jak se k tomuhle dílu mohli propůjčit relativě známí a kvalitní herci. Pardon, ale na dvojku a trojku už se dívat radši nebudu, taky bych to nemusel rozdejchat. Jedna hvězda za odvahu natočit film o tomhle...řekněme problému.

• 23.4.2013  01:05
    Rebelka (2012)

Dobře vyrobená pohádka pro nejenom děti, ale i dospělý. Historicky celkem přesně ztvárnenej film se zápletkou ze života každýho teenegera. Už jsem se trochu bál, že mě Pixar nebude bavit, ale tentokrát se to (zase) nestalo. Ale nejvíc bodů má u mě ten chlapík, kterýmu nebylo rozumět. :-D

• 1.4.2013  20:24

Tak tohle mě v dětství úplně minulo...a možná to tak mělo zůstat.

• 14.2.2013  12:48

Dlouho jsem přemejšlel, jaký tomu dát hodnocení. Jelikož pracuju na dispečinku kde se mj. řeší odtahy vozidel, chtěl jsem tohle vidět. Je to něco mezi Need for speed a Mad Max zamíchanej do omáčky z odtahovek. Dost přehnanej námět, slabý herecký výkony a až roztomilý prostředí z 80. let. Buď jak buď, na víc jak 2 hvězdy to neni . Ale líbil se mi hlavně výkon Dona Swayzeho (bratra Patricka), kterej zahrál ukázkovýho zákeřňáka.

• 1.2.2013  21:49

Pro mě je tohle podceňovanej film. Já jsem si ho užil a až na pár věcí se mi líbil. Herecký obsazení mi sedlo (hlavně Eguene Hütz, kterýho ale můžete znát spíš jako frontmana skupiny Gogol Bordello). Obecně to mělo takovej Kusturicovskej nádech a to mam rád. Wood sice hrál trošku pošuka, ale zvyknul jsem si. Mohl bych se ohradit, že většina Ukrajiny byla natočená v ČR. Proč to sakra nenatočili přímo na Ukrajině? Zase tak daleko to odtud není. No nic, je to příjemná komediálně-dramatická road movie s dobrym hereckym obsazením. Zasloužila by si víc pozornosti. Akorát jsem nepochopil tu babku sběratelku. Jak tam 60 let žila?

• 22.1.2013  20:12

Na tohle jsem se těšil víc, než šlapka na konec šichty. A hlavně jsem doufal, že nebudu zklamanej. No, Tarantino to zase dokázal. Vzal úplně jinou dobu a námět než je u něj zvykem, a světe (ne)div se, nepodělal to. Herce vybral výborný (hlavně Waltz je sám za 5 hvězd), hudba geniální, kamera á la Quentin... Možná bych tam našel pár "ale" nebo "ehm", ale neudělám to. Dialogy, humor, hektolitry krve, střílečky, občas hodně drsný scény mi za to stojej. A taky mě pobavila přítomnost nejpoužívanější filmový věty ze všech "Let´s get out of here". Dost možná film roku 2013. Ale na to je možná ještě brzo. Uvidíme. PS: originálnější způsob smrti si už Quentin asi vybrat nemoh :-D . Viděno 21.1.03

• 20.1.2013  18:08
    Hustej nářez (TV pořad) (2009)

Tak tohle ne. Jedna hvězda a za občas zajímavý videa...ale kde proboha sehnali ty komentátory?

• 20.1.2013  18:01

Zajímavej film z několika pohledů, kterej se každou minutu odhaloval o něco víc a na konci do sebe všechno pěkně zapadlo jak tetris. Sice ty věčný opakovačky po chvíli nudily, ale konec mi to bohatě vynahradil. Když pominu oár nesmyslů nebo nedomyšlenejch věcí, bylo to dobrý. Já jsem spokojenej.

• 20.1.2013  17:59

Já jsem docela zklamanej. Nevim, jestli je to tim že jsem byl při koukání už docela unavenej, ale nějak mě to neoslovilo. Farrell si odehrál svý, ale kdo mě hrozně nebavil byl Rockwell. A obecně vzato jsem tomu filmu nerozuměl..nebo nechtěl rozumět? Kdoví. Ale In Bruges bylo lepší, a to o dost.

• 7.1.2013  00:26

Celkem roztomilá pohádka, ale převážně starej příběh navlečenej do neforemnýho novýho kabátu. Pro mě ne úplně hezká animace, občas nudný pasáže a uspávající hlas Clooneyho. Ale na nudnej večer to celkem šlo. PS: proč maj v Americe lidi britský přízvuky? Proč to namlouval i Gambon?

• 7.1.2013  00:23

Až bude náš život u konce, zjistíme s hrůzou, kolik věcí jsme v něm nestihli. Proto se snažim si to splnit už za života. Shánění na poslední chvíli nesnášim. :-D

• 22.12.2012  04:53

Jsem exot. Nezajímá mě LOTR ani Star Wars. Do kina jsem šel jenom proto, že šla parta. Hobita neznám, knihu jsem nečet, nijak mě to nebere. Takže jsem si vlastně užil jen to dost solidně zpracovaný 3D v IMAXu. Víc hodnotit nebudu, protože jsem zaujatej. Vlastně jednu věc jo - Freeman mě bavil. :)

• 23.11.2012  13:29
    Avengers (2012)

Zábavu a napětí tomu upřít nemůžu, ale pod tisícovkou superefektů a několika vyloženejch pitomostech tomu plnou palbu prostě nedám. Aspoň že Loki měl britskej přízvuk. :-D

• 23.11.2012  13:26
    Transamerika (2005)

Asi nejpodivnější Road Movie, co jsem kdy viděl. Ale námět zajímavej, což o to. Už i ten název se poved. Transsexuál, co vykoupí z kriminálu syna, o kterym ani nevěděl a musí se dostat zpátky na druhej konec Emeriky, aby se dočkal svý operace, kde mu ufiknou Pindíka je přinejmenším story na zamyšlení. Akorát to zpracování je už horší, a občas jsem se vyloženě nudil. Ale jedno se musí nechat - Felicity Huffman bych si s tim chlapem vážně splet!

• 28.10.2012  16:19

Podle mě tak 5 z 10 lidí nemá tušení, co to je lacrosse (nebo česky:lakros). Tím pádem si nemyslim, že by si tenhle film našel v ČR nějaký větší procento fanoušků. Ale já, jakožto člověk v jehož bydlišti frčí lakros už bezmála 30 let, jsem na film o tomhle sportu čekal dýl, než na Godota. Ano, jedná se o klasickej sportovní happyend o slabym týmu, jenž díky silnýmu duchu dosáhnul až na vrchol. Šikovně je do toho ještě zamíchaná stavba kasína v indiánský rezervaci a návrat bejvalý hvězdy v roli novýho kouče. Tvůrci se snažili zachovat historii a tradici lakrosu co nejvíc a podle mě se jim to i podařilo. Jestli by se mnou souhlasili i potomci Indiánů, to si netroufám tipnout. Já se každopádně bavil, myslel na zápasy našeho LCC Radotín a trochu si povzdechl nad tím, že jsem se tehdy na rozdíl od kvanta spolužáků nepřihlásil do týmu. Třeba není všem dnům konec. Jen víc takovejch filmů.

• 18.10.2012  12:47

Uff, tak to bylo dlouhý. Osobně se považuju za velkýho fandu Kevina Smithe (jak už moje ikonka napovídá) a tak mě štvalo, že jsem se nedokopal k tomuhe dílu. I když dílu - Kevin má přednášky na vysokejch školách, univerzitách či co to sakra je, kde odpovídá študákům na dotazy. Nuto dodat, že na stručnej jasnej dotaz odpoví 12ti minutovym monologem. Styl vyprávění se mu vytknout nedá, pusa mu jede nonstop, občas pustí ke slovu i Jasona Mewese a člově se hodně dozví o něm, jeho filmech, hercích, sexuálnim životě nebo třeba o zpěvákovi jménem Prince. Nicméně ta stopáž je vražedná a musel jsem si dělat malý pauzy. Právě proto tomu nemůžu dát plnej počet. Aspoň prozatím.

• 18.10.2012  12:41

Tvůrci tohohle filmu vzali původní kreslenou verzi, vytřeli si s ní s prominutím řiť a vniklo tohle. Nesmyslnej příběh, nepříjemný postavy, nuda. Místo psíka Idefixe je tam nějakej metrosexuál, českej dabing to dokopal ještě víc a z nějakýho důvodu se tam objevili Normandi, který zmizeli z filmu stejně blbě, jako se do něj dostali. Tvůrci si tam ještě přidělali anglickou královnu, snoubenku Jaxitaxe (proboha, kdo tohle vymyslel?), již zmíněný Normandy a pro jistotu to natáhli na 2 hodiny. Že mi kolem mýho místa pobíhali nevychovaný haranti a za mnou se nustále chechtal mentálně zaostalej jedinec, kterej se smál i když se Asterix napil piva, mi už ani moc nevadilo. Doufám, že to je poslední hranej počin, ale asi se pletu. On se najde někdo kdo udělá další film, obsadí zase jiný herce a zkazí kreslenej originál. Ale toho já se už účastnit nebudu. PS: abych nebyl za necitu - pár vtipnejch scén tam bylo, ale to je tak vše. Držte se radši kreslený verze. Viděno 16.10. 2012 v předpremiéře.

• 10.10.2012  05:09

Gordon tentokrát nevaří, ale snaží se zachránit krachující hotely. Je to sice zajímavý a člověk se ujistí, že jakejkoli trouba může vlastnit hotel, ale už to není ono. Gordon přece jen patří spíš do kuchyně, než na recepci.

• 17.9.2012  01:25

Fakt nádhernej dokument. Jiro dělá sushi už 75 let a pořád se mu nechce do důchodu. Má svojí restauraci, která sídlí ve stanici metra, vejde se do ní 10 lidí a "hajzly má na chodbě". I tak si účtuje vysoký ceny, rezervace jsou na měsíc dopředu a má 3 Michelinský hvězdy! Tohle není jen o něm. Ani o tom, jak se dělá sushi. Tohle je prostě něco vyššího. O životě. Protože když děláš něco, co tě baví, děláš to pořádně. Arigato.

• 11.9.2012  06:38
    Helena (TV seriál) (2012)

Nechci poznat osobu, která by se na tenhle škvár dívala dobrovolně.

• 6.9.2012  22:33
    Peklo na talíři (TV pořad) (2012)

Jsme popelnice Evropy. A každýmu je to u...

<< předchozí 1 2 3 4 7 12 18 23