Kimecu no jaiba - Hinokami (2019) (epizoda)

Doteraz sa mi to páčilo, ale tak nejak som stále čakala niečo viac a v tejto epizóde som to "viac" dostala. Nádherný súboj, do toho krásna pesnička, mala som zimomriavky a konečne si to zobralo moje srdce.

Barbie (2023)

Aj by sa mi to páčilo, ale nejak každý potenciál ostal niekde pochovaný. Boli scény, ktoré som si naozaj užívala, aj mi mäkko prišlo, ale nešlo to do hĺbky. Aj keď chcelo. Len sa to tak sklzlo po povrchu. Vizuálne to fungovalo, pekne sa na to pozeralo, Margot ako Barbie bola dokonalá. Ale nestačí to. Tak veľmi sa to snažilo dať nejakú hlbokú myšlienku, ale vyznela nakoniec strašne plytko.

Šingeki no kjodžin (2013) (seriál)

S týmto anime som začala a dostalo sa mi pod kožu tak, že nie je dňa, kedy by som na to nemyslela. Úžasné spracovanie, príbeh, súboje, postavy, ktoré budete milovať, budete plakať, zúriť a držať im všetkým palce a na konci vám to zlomí srdce. A hudba! Nesmiem zabudnúť na famózny soundtrack, z ktorého mám zimomriavky a slzy na krajíčku.

Demolice (2015)

Tiež ma to tak nejak zdemolovalo. Jake je úžasný herec.

Džudžucu kaisen (2020) (seriál)

Zamilovala som sa. Úžasná animácia, postavy, súboje, hudbu z openingov počúvam každý deň v aute 😁 Z toho bude nové tetovanie 😀

Wonka (2023)

Veľmi ma tento film potešil. Nie len pohľad na roztomilého Timotheeho, ale aj krásne rozprávková atmosféra. Čarovný zážitok.

Rozum a cit (1995)

Nádherná adaptácia mojej obľúbenej knihy. Krásne výkony hercov, emotívna hudba, nádherné scenérie a celková atmosféra, ktorá ma úplne vytiahla do tohto príbehu a obdobia.

Láska & gelato (2022) odpad!

Ja nechápem, prečo je tam uvedené, že je to na základe knihy, keď s nou má spoločný len názov. Namiesto Florencie Rím, namiesto otca nejaká jeho sesternica, o chalanoch ani nehovorím a dej je úplne mimo. Herci sú neskutočne nesympatickí a hrajú jak vo škôlke. Susanna Skaggs asi veľa pozerala Twilight, pretože som mala pocit, že pozerám na druhú Bellu. K tomu si prirátajte hnusnú hudbu, ktorá mala asi navodiť nejakú infantilnú atmosféru. Chcela som si pozrieť rovnako príjemný film, ako je kniha a dostala som porciu sračiek. Diky, Netflix.

Spider-Man: Napříč paralelními světy (2023)

Tak som sa dočkala! A som nadšená! Do Milesa som zaľúbená ešte viac, nadšená som všetkými zmyslami. Oproti jednotke je toto viac depresívne, ale stále to má svoj vtipný, mladý a svieži štýl. Nové postavy fantastické a co sa animácie týka, to ani neviem opísať, aká som bola nadšená a excited. No a hudba je kapitola sama o sebe, už cestou domov z kina som si v aute robila vlastný Morales koncert. Hej, a ešte príbeh! Ani chvíľka nudy a emócie fungovali na plné pecky a koniec ma zamrazil a teraz neviem, ako prežijem ten čas do tretieho dielu. Asi tak, že si toto budem púšťať stále dookola, až kým to nebudem vedieť naspamäť, tak ako to bolo u mňa aj pri prvom diely 😀 love you, Morales ❤️