Mapl

Mapl

2 body

<< předchozí 1 2
    • 21.2.2016  13:25

Vynikající český seriál s výbornými herci. Za mě určitě nejlepší počin za poslední roky. Hlavně díl "Tělo" je vrchol série.

• 25.12.2014  09:16
    Ulice (TV seriál) (2005)

Nekonečná kokotina, na kterou se dívají snad jen slaboduší lidé. Seriál s několika tisíci díly mě prostě vnitřně děsí. Otřes. 4 %

• 14.12.2014  23:20

Tento seriál byl hlavně plejádou hereckých hvězd první velikosti. Excelentní Jiří Sovák, Vlastimil Brodský, Petr Nárožný, Marián Labuda, František Filipovský (bohužel poslední role tohoto úžasného herce, který stál na jevišti až do posledních dní), Vladimír Dlouhý, Jiří Hálek,... Takže 4 * zejména díky těmto velikánům. Málokterý seriál je postavený na tak skvostných hercích a zejména ne porevoluční. I proto mám tohle pokračování rád stejně jako první sérii s úžasným panem Menšíkem. 88 %

• 11.12.2014  21:07
    Raluca (2014)

Mě film zaujal. Dolanský a Novotný hrají dobře a zápletka je dosti neobvyklá zejména díky napínavému a překvapivému konci filmu. Takže za mě 80 % a čtyři hvězdy. :-)

• 21.10.2012  10:10

Překrásný anglický venkov, temné kopce a pošmourné zimní počasí. Jinak zápletka zajímavá a rozuzlení jako vždy napínavé. Navíc díl má i prvky humoru. 90 %

• 20.9.2012  21:33

Velice zajímavé umístění děje - v dívčí škole. Pokud si myslíte, že pan Poirot nepatří do prostředí náctiletých dívek, učitelek a zahradníka, tak se mýlíte! Oproti knížce zde Poirot dostává více prostoru a myslím, že je to ku prospěchu věci. Film je sice lehce obestřen prostředím politiky, tajných služeb a podobných mnou příliš neoblíbených věcí, ale i tak se jedná o velice povedené dílo. Bravurní jsou též kostýmy, jež skutečně navozují pocit, že se napínavý a tajemný děj odehrává před mnoha desítkami let v prestižní a zdánlivě morálně akurátní britské dívčí škole. 86 %

• 20.9.2012  21:29

Další skvělý Poirot v podání Davida Sucheta. Ona vůbec Smrt na Nilu stojí za to - asi nejlépe napsané dílo od Agathy Christie spolu s Vraždou v Orient-Expresu a vůbec výprava, postavy a další aspekty jsou vybrány zcela výborně a místně. Mně se velice líbila ona tíživá atmosféra na lodi a hlavně závěrečná skoro až dechberoucí scéna. A jakožto příznivec Frances de la Tour patří ona pátá hvězdička i jí. Pokud jste neviděli, tak vřele doporučuji. 95 %

• 16.9.2012  23:44
    Expozitura (TV seriál) (2009)

Na naše poměry ojedinělý a výborný seriál po všech těch Cestách domů nebo Ordinacích. Napínavý a až asi na jeden díl laťku si držící seriál. Navíc výborné herecké výkony pánů Zedníčka, Kanyzy a Dolanského dělají ze seriálu prvotřídní dílko. Vágnerovou moc nemusím a některé chvíle jsem jí to nevěřil, ale zpětně vzato to nejlepší za posledních mnoho leta o to víc zajímavé, že je to skoro (!) všechno pravda. 82 %

• 15.9.2012  23:18
    Predátor (1987)

Akční filmy s "Arniem" obecně nemusím, ale tenhle akční horor vybočuje z řady - zajímavá výprava, neustálé napětí a strach, který se rozšíří až do vašeho obýváku. Film byl svého času skutečně třída a ni dnes tomu není jinak. Závěr je sice až trochu příliš sci-fi, ale koneckonců proč ne. Arnold vedle střílení a akčních opičáren (těch si tu taky užijeme) zabrousil do žánru, v kterém se rozhodně neztratil a spolu s hereckými kolegy setoho výborně ujal. Poslední/čtvrtou hvězdu dávám zejména právě za onu výpravu. A režie prvotřídní... 81 %

• 15.9.2012  23:15

Asi můj nejoblíbenější film s Hopkinsem a jeden z nejlepších amerických filmů, jež spatřily světlo světa. Překrásná výprava, napínavá zápletka a dechberoucí druhá polovina filmu. I Alec Baldwin zde hraje výborně a s Hopkinsem se skvěle doplňuje. Je fakt, že filmů z aljašské potažmo americké přírody tu bylo povícero, ale tenhle vysoce převyšuje ostatní a do budoucna nasazuje laťku velmi, velmi vysoko. Čtyři hvězdy za námět+scénář a poslední za výpravu (díky ní mi přijdou čtyři hvězdy skutečně málo). 92%

• 15.9.2012  23:12
    Prolomit zeď (TV film) (2008)

Výborný snímek, který u nás nebyl bohužel nijak moc obšírně uveden. Celkem věrohodně zobrazuje poslední léta Berlínské zdi amašinerie jmenem Stasi. Doporučuju včetně hereckých výkonů, které jsou v tomto televizním filmu z německé produkce nadpůrměrné. 85 %

• 3.3.2012  23:43
    Perfect Days (2011)

Některá místa výborná, jiná dost nudná a nezajímavá. Je to zajímavý počin se zajímavým námětem, ale zejména první polovina příběhu mi utíkala dostpomalu - příběhy se rozjíždějí velmi pomalu a vláčně. Ale konec překvapí a připoutá k obrazovkám. Velmi bych zde pochválil Kotka s Chýlkovou, které oba jinak moc nevyhledávám! A gay v podání Ondřeje Sokola se také vydařil aniž by klesl do sfér trapnosti. 61 %

• 3.3.2012  23:41

Mně se to líbilo. Krejčíková byla i přes moji počáteční nedůvěru velmi dobrá (tu slepotu jsem jí fakt věřil) a plejáda výborných herců to hodně držela a celý dojem držel hodně vysoko (výborný např. Nárožný, Vetchý nebo Stašová,...). Některá místa byla sice tak trochu zdlouhavá, ale já se skoro vůbec nenudil a v množství dnešních filmů řadím tento celkem vysoko už za tak zajímavý, vtipný i velmi smutný příběh zároveň. 80 %

• 25.9.2011  18:56

Nádherný, dokonalý film, který dojme, rozesměje i překvapí zároveň. Místo točení v Paříži je velmi hezké - Paříž sama o sobě je okouzlující a v dešti, jak říká hlavní hrdina, o to více, s tím souhlasím! Výprava do minulosti se zdá být právem mysteriózní, zajímavá a milá zároveň. Rád bych také vyzdvihl herecké obsazení, které mě přišlo brilantní zejména díkyOwenu Wilsonovi - svou roli zvládl z mého laického pohledu bravurně, svými "hláškami" mě kolikrát dostal....Kvalitní počin a výborný scénář! 87 %

• 27.8.2011  18:23
    Obhájce (2011)

Vrátil jsem se z kina a hodnotím více než kladně. McConaughey si střihl bravurně roli obhájce a film rovněž ukázal reálné problémy a nepravosti v justici. Ač ve filmu nehrají žádné zvučné hvězdy, tak výkony všech herců byly vynikající. Zejména druhá polovina filmu nenechá diváka ani se pořádně napít - ne akcí, honičkami nebo šílenými přestřelkami, ale inteligentním a zajímavým napětím, které se vesměs soustředí do soudní síně. Za mě kvalitní podívaná o které se ne až moc právěm nemluvilo před jejím uvedením do českých kin - a dle mě opravdu neprávem... 87 %

• 18.8.2011  20:58

Ačkoliv nemusím příliš americké komedie, tak tohle je prostě dokonalý film, s dokonalým dějem a dokonalými postavami. Sice trošku přisprostlé, ale velmi vtipné dílko. Herecké výkony se mi líbily, ačkoliv některé postavy mohly dostat více prostoru. Rovněž samotné rozuzlení a závěr proběhne trošinku haluzovým způsobem, ale to na ději nic nesráží a neubírá tomu vtip. Po dlouhé době jsem slyšel celý sál se smát. 80 %

• 11.8.2011  23:32

Všichni zdejší komentátoři a i kritici obecně tento snímek hodnotí vysoce kladně a zpravidla vysokým poštem hvězdiček, ale já budu tak trošičku výjimkou, ačkoliv ne tak do očí bijící. Prvně bych mu vytknul rozvržení stopáže - invaze samotná mohla být o 10 minut delší na úkor poměrně dlouhého úvodu, který však byl důležitý nejméně. Zkrátka nebál bych se filmu přidat pár minut navíc. Za další - přestože bereme v úvahu, že film je z kategorie sci-fi, tak překousnu jen stěží mluvící opici nebo to, že se opice pohybují jako ptáci - berte to i vzhledem k filmu - začátek a děj poměrně reálný, ale konec už méně (dost se to rozchází...) Na druhé straně ale kvituji s povděkem dobré herecké výkony a slušný scénář. Závěr filmu, který je sám o sobě zvláštní, pak donutí člověka zamyslet se a to je dobře. 75 %

• 7.8.2011  23:50

Kdo čekal monumentální finále a odhalení pravdy o všech postavách, tak se dočkal! Bravo! Nemám filmu téměř co vytknout. Snad jen onomu "dvojdílu" - 1. část šla klidně zkrátit a na to nádherné finále vyhradit více času a časově větší poměr, protože zejména poslední hodina druhého dílu je natěsnána poměrně značně. Herecké výkony úžasné, líbila se mi třeba Maggie Smith nebo úžasný Alan Rickman, ale i "dětští herci" se vyvíjejí docela zajímavě a dobře. A závěrem doporučení pasáže či scény? Určitě si vychtunejte krásnou scénu asi v polovině, kterak Harry pronikne do myslánky a vidí to, co se stalo dříve a hodně věcí je tam vysvětleno citlivou, dojemnou, ale strhující formou. 94 %

• 23.7.2011  22:48

Vůbec to není špatné - naopak. Nejsem příznivcem amerických bláznivých komedií, ale tahle špionážní legrace se hodně vymyká levným nízkonákladovým brakům a jedině mohu doporučit. Zejména herecký výkon Johna Malkoviche je jeden z důvodů, proč si tenhle film nenechte ujít. 82 %

• 23.7.2011  20:45
    Lidice (2011)

Mně se to velice líbilo - začátek možná trošičku vláčnější, ale od třetiny filmu do konce neodtrhnete od plátna oči. Herecký výkon Karla Rodena nebo Zuzany Bydžovské je téma samo pro sebe - bravurní. Autenticita a někdy možná až drsnost onoho příběhu také mluví jasně ve prospěch snímku... Někomu to může přijít citově lehce zabarvené, ale věřím tomu, že tak to opravdu podobně mohlo být a bylo. Výkon pana režiséra Nikoaleva tedy rozhodně kladně hodnotím. 88 %

• 31.12.2010  12:08

Simpsony "žeru" a celý seriál nemá téměř chybu, avšak film mě oslovil o něco méně, než krátké dvaadvacetiminutové epizody. Děj má hlavu a patu a možná právě v tom je ten problém.... Vtip zde rozhodně nechybí a zejména animace je na vysoké úrovni, ale pro mě jsou to prostě čtyři hvězdičky. Leckdo mi dá za pravdu, že druhá půlka filmu trochu ztrácí na kvalitě, ale za to ta první je zase velice nadprůměrná. Pro mě 85 %.

• 31.12.2010  12:04

Myslím, že tady lze stěží pochybovat o tom, kolik filmu udělím hvězd. Filmu vévodí naprosto famózní herecké výkony - Tom Hanks je jako vždy mistrný, ale rád bych vyzdvihl Davida Morse, který semi chvílemi líbil dokonce ještě víc nebo Sama Rockwella díky kterému měl snímek i trochu vtipu a šílenství zároveň. Příběh sám o sobě je také nádherný (King je prostě king) a zejména druhá polovina filmu vás nepustí od televize ani na krok; faktme je, že se jedná ze značné části o sci-fi, ale to filmu neubírá, naopak. Rozhodně nelžu, když tvrdím, že závěrečných třicet minut jsem na televizi hleděl téměř s otevřenou pusou. Někdo z vás se tím možná "pohltit" nenechá, ale pro mě osobně (a jak koukám, tak zdaleka nejen pro mě) je tohle jeden z nejlepších filmů, které jsem v životě viděl a nemá to prostě chybu. 100 %

• 31.12.2010  11:59

Tenhle film jsem viděl asi desetkrát převážně jako menší dítě a tehdy jsem jej doslova žral. S odstupem času však opravdu nevím, zdali se dá hovořit přímo o veselohře století, protože českých kvalitních komedií je určitě spousta. Je zde sice hafo úsměvných scén, plejáda dobrých herců, ale tak vám přesto nevím, jestli to na pět hvězd je. Určitě je to ale televizní klasika, kterou si v televizi nechává ujít málokdo. 89 %

• 31.12.2010  11:51

Jsem na rozpacích, jestli filmu dát 3 nebo 4 hvězdy. Rozhodně je to vcelku zdařilé pokračování odehrávající se v jednom z nejhezších měst Spojených států, ale je to tak trochu kopírování prvního dílu - začátek prakticky stejný, děj velice podobný a konec jakbysmet. Obecně mám ale rád zápletku v onom newyorském hotelu, kterak si malý Kevin doslova vystřelí z celého personálu... Na jedničku to ale nemá a mít nebude. 78 %

• 31.12.2010  11:47
    Sám doma (1990)

Televizní klasika... Culkin jako mrňous se mi moc líbil (na rozdíl od dalších filmů) a výběr herců je vůbec dobrý. To, že malý kluk rozestaví a vyrobí za 45 minut pasti v celém domě a mnoho dalších faktických chyb raději přehlédněme a užijme si tuhle vánoční klasiku se vším všudy a přestože nemám moc rád americké komedie, tak tohle je jedna z výjimek... Avšak přesto na mě některé scény a pasáže působí dlouze, ale jako malé dítě jsem to doslova žral. 87 %

• 31.12.2010  09:02

Vždycky, než začnou vysílat premiérové díly Hercula Poirota, tak se v koutku duše bojím, že už filmaři nemohou přijít s něčím novým nebo že film nebude tak vynikající, ale i tentorkát je na velmi vysoké úrovni. Rafinované vraždy a závěrečné rozuzlení (to ovšem zejména) nemají prostě chybu. Hlavním kladem u české verze je dabing Jaromíra Meduny, který namluvil postavu tohoto belgického detektiva skoro až geniálně. Rád bych zde také vyzdvihl herce, který hraje Poirotova přítele - totiž Martina Shawa, kterého si valná většina diváků pamatuje jako neohroženého Doyla z Profesionálů z přelomu 70 a 80. let, kde si mimochodem David Suchet také jednu epizodní roli zahrál! Hodně se rozmýšlím, kolik hvězdiček, ale nebylo by to fér vůči těm nejlepším....takže 4*+, ale rozhodně se dívejte. 88 %

• 31.12.2010  08:57

Mně se to prostě líbilo. Někdo může namítat, že film je povrchní a že je vcelku předvídatelný, nicméně Miroslav Donutil opět dokázal, že umí zahrát leccos a k tomu ta krásná tatranská příroda. Bohužel i několik hluchých míst zde najdeme nebo zbytečně dlouhých scén mezi Vladykou a Pauhofovou, které spíše na kvalitě snímku ubírají, takže ve finále 3*. 78 %

• 31.12.2010  08:51

Čtyři hvězdičky, ale uvažoval jsem i o pěti - zajímavý děj, slušné herecké výkony a hlavně krásná výprava nejen do skotské přírody. Někoho může mrzet, že se děj vůbec neodehrával v bradavické škole, ale myslím, že to rozhodně snímku neubralo na kvalitě. Mě akorát malinko mrzí, že nedostal více prostoru Alan Rickman, ale i tak velmi zdařilý film... 89 %

• 30.12.2010  22:23

Další velmi, velmi vydařená televizní podívaná. Zde bych (obdobně jako ve filmu Případ v ulici Hickory) vyzdvihl zdařilou, tajemnou a zajímavou hudbu a celý zvuk vůbec. David Suchet zde opět dokazuje, že je to pan herec a celé rozuzlení brutální vraždy si nezadá se všemi ostatními díly, bravo! 94%

• 30.12.2010  21:35

Viděl jsem ten nejfamóznější a nejlepší díl celé Herculovské série s Davidem Suchetem - dokonale natočené, nádherná hudba, brilantní herecké výkony a naprosto úžasný výkon Davida Sucheta. Nemůžu jinak, než 5* - stále se vzpamatovávám. Klidně by mohla být delší stopáž a ještě více rozvlečený děj, jinak bravo!!! 99 %

<< předchozí 1 2