Enola Holmesová (2020)

Neviem, čo mám na to povedať. Mám o tomto filme dve myšlienky. 1) Ak sa na to pozriete kriticky, uvidíte veľa historických chýb a diskriminácie mužov , čo sa mi veľmi nepáči. 2) Ak sa na tento film budete pozerať ako bežný divák bude sa vám pravdepodobne páčiť, pretože má skutočne dobré herecké obsadenie, vizuál aj atmosféru.

Bratři z donucení (2008)

Tento film je zábavný od prvej minúty po poslednú. Naozaj by som si prial, aby takýchto komediálnych filmov tohto kalibru bolo viac. :)

Leon (1994)

Tento film úplne obstojí v skúške času. Môžete si ho pozrieť dnes a stále sa cítite rovnako sviežo a relevantne, ako keď vyšiel. Medzinárodný strih je lepší ako strih v USA, ale každá verzia stojí za pozretie. Už ako dieťa môžete poznať, že Natalie Portman je predurčená na veľké veci. Mám pocit, že aj keď je postava Garyho Oldmana trochu nad vecou, stále ho robí čo najdôveryhodnejším. Vynikajúcim však zjavne je Jean Reno. Úžasné ako vždy. Pre neho dokonalá rola. Tento film som musel vidieť minimálne 20-krát a zakaždým, keď zachytím malú nuansu, ktorá mi v minulosti chýbala, alebo vidím niečo iné, ako som mal predtým. Určite nebudete sklamaní, a ak nejako ste, dajte tomu ďalšiu šancu, aby na vás vyrástla.

Titanic (1997)

Titanic tento film vás rozosmeje, rozplače i naučí všetko v jednom! Takýto krásny príbeh lásky. Jeden z najlegendárnejších filmov, aké boli kedy natočené, a mám ho veľmi rád! Herectvo je teda skutočne úžasné, Leonardo Dicaprio a Kate Winslet sú obaja takí talentovaní a svoje role zaklincovali! Dej je super dobrý a nemyslím si, že táto klasika obsahuje nejaké negatívne veci okrem skutočnosti, že tento film je veľmi smutný, ale stále sa mi tento film páči. Aj členovia mojej rodiny tiež milujú tento film.

Have Dreams, Will Travel (2007)

Film „Have Dreams, Will Travel “ je svojrázny druh filmu, plný malých výstredností a menších chýb, ktoré tvoria jeho osobnosť. Nemal som žiadne očakávania, žiadne predsudky a ani som netušil, čo ma čaká, a musím povedať, že som bol úplne unesený. Fakt skvelý film !

Sám doma (1990)

Sám doma je klasický komediálny a dobrodružný film, ktorý bol natočený v roku 1990. Hral v ňom Macaulay Culkin, ktorý si zahral Kevina. Film odvádza skvelú prácu a zobrazuje niektoré témy, ako napríklad rozpadnutá rodina. Kevin nie je sám, nie úmyselne, ale musí prevziať zodpovednosť. Je odvážny a nikoho sa nebojí. Film tiež vyvoláva rôzne strašidelné okamihy. Dôležitú úlohu zohrávajú podivné zvuky, ktoré zvyčajne vydesia deti, ale Kevina to nevystrašilo . Keď sa zlodeji snažili vlúpať do domu pripravoval pre nich pasce, čo znamená, že sa nikoho nebál. Jeho vynaliezavosť, prístup k problémom, vďaka čomu bol film zábavný, a vždy ma držal na svojom mieste kde som premýšľal, čo bude nasledovať.

Sedm (1995)

Film „Sedm“ s vynikajúcimi výkonmi Brada Pitta a Morgana Freemana, ako aj s krátkym, ale dôležitým výkonom od Gwyneth Paltrow, je geniálnym majstrovským dielom úplného vzrušenia, hrôzy a najlepšieho napätia, aké kedy uvidíte. Druhé filmové uvedenie Davida Finchera vás nechá premýšľať celé týždne, až do konca je tak šialene strhujúce, že si ani neuvedomíte, že film skončil po nezabudnuteľnom konci. Film je inšpirovaný fantastickou tematikou, má zaujímavý temný vizuálny štýl, náladovú atmosféru a je všestranne dokonalý.