UncleG

Česko
profesionální budižkničemu

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 18 24
    • 24.2.2018  04:22

Běžnej generickej "vidláckej" horor, kterých se na americkém venkově urodilo habaděj. A to je strašná škoda. Protože si evidentně před natáčením filmaři společně nesedli a nepodumali nad otázkou v čem tví kouzlo vrahouna s hokejovou maskou. A tak se z děsivý, nemilosrdný a naprosto nezastavitelný tupý síly jménem Jason Voorhees stala jenom obyčejná figurka z jakéhokoli jiného hororu. Pardon, ale chcete snad naznačit, že Jason si rozsvěcuje světlo, aby viděl na svoje oběti? Jason že bere zajatce? Jason že sprintuje? "Střélá šípe" z luku? Jason že si kope tunýlky a pořádá páteční čajové dýchánky se štrůdlem? Tohle prostě NENÍ Jason. Nehledě na naprosto špatný použití klíčovýho zvuku "Kee Kee Kee, Ma Ma Ma..." úplně ve všech případech, kdy zazněl. Jako teda Strejda Havran je zklamanej.

• 27.12.2017  00:35

Bože! Takže se zase (znovu a tudíž opakovaně) plácáme v nebi plném supertrapnejch vtipů na všemožné svaté a nesvaté... (Křéééééč!) a pak opět sestoupíme s čertem a andělem na povrch zemský, kde se tentokrát uděje jedna veliká prdlačka. A pak si na závěr za odměnu užíváme dalších několika rádobyhumorných laciných křečí ve vizuálně laciném nebi. Některé z "nebeských" nevtipů z prvního dílu byly považovány za tak zdařilé, že nám je dvojka musela připomenout. Radostí krvácejmež z očí, prosím!

• 27.12.2017  00:13
    Nejlepší přítel (TV film) (2017)

Teda takhle, plantážníci... Mám pocit, že tohle je ta nejvysokoropočtovější pohádka, jakou ČT kdy natočila. Ty prachy z toho doslova cákají do našich diváckých oček... A to s takovou intenzitou, až by to jednomu způsobilo zrudnutí duhovky. Má to světlo a má to výtvarnou atmosféru. Rozhodně se nejedná o pohádku v papudenklových kulisách, ale o počin, který by (z pohledu vizuálního) mohl být bez hanby promítaný v kinech.. Za to body navrch. Jenže! Proč se vypláclo TOLIK (--- tolik! ---) peněz na příběh o ničem? Ptám se! Klasický nešvar novodobé pohádkové o-hovnovosti se tu dostává do doslova obludných rozměrů. Dějová pustina vrcholí tím, že hlavní postavy mění bezdůvodně svoje motivace a přesvědčení několikrát dokola. A pak už to celé naštěstí skončí. No jo, tak zase snaha byla, žejo? ... (Jo a mimochodem... Hana Vágnerová, Míša Maurerová a Vica Kerekes fakt nejsou jedna a tatáž ženská? Jste si tím jístí? Viděl jě někdo někdy pohromadě na jednom místě? )

• 16.10.2017  22:19
    Vůně Athén s Miroslavem Donutilem (TV seriál) (2017)

Tohle je naprosto geniální koncept. Mireček Donutilů si odjede na dovolenou, kterou mu zaplatíme my všichni, televizní koncesionáři. Tam se kolosálně přežere, div mu panděro nepraskne a ještě za celou tuhle šaškárnu dostane zaplaceno. Já nevím jak vy, ale opravdu si nedokážu představit jediného diváka, kterého by mohl jakýmkoli způsobem uspokojit pohled na olezlého, upoceného Donutila, kterak půl hodiny rozmělňuje žvanec v hubě. A teď pěkně po falloutovsku: "Je mi špatně, budu blinkat".

• 23.8.2017  02:26

Nevím, zda mě na Dívce ve vlaku zaujalo něco jiného, než že ústřední padouch nakonec zemřel slušivou Hogo-Fogo smrtí.

• 23.7.2017  01:43

Velmi uvěřitelné a velmi sugestivní vyprávnění ve filmu, jehož atmosféra by se dala krájet. Bože, ta skvělá statická kamera! Kompozice! To světlo! A ta hudba! 57% na CSFD pro jeden z vůbec nejvybroušenějších hororů, jaké jsem viděl? To si děláte kozly!

• 22.7.2017  22:45

Inteligentní, napínaná a zcela neakční sci-fárna, která uvěřitelným (a o to děsivějším) způsobem ilustruje postup lidstva tváří v tvář snad nejhorší možné katastrofě. Film, který jednoznačně dokazuje, že nedostatek akce rozhodně nemusí znamenat nedostatek napětí. A taky film, který by v současném Hollywoodu asi těžko vznikl, protože Tomu Cruisovi by se po laboratořích blbě běhalo.... (Spoileroidní poznámka na konec: jestliže zhoubné účinky Andromedy nefungují na opilce a kojence, dost možná by si její přítomnosti v Rusku ani nevšimli)

• 22.7.2017  22:19
    Mammon (TV seriál) (2014)

Asi jako když se chcete podrbat na ... ehm, dejme tomu na patě... a za tímto účelem sestrojíte škrabku poháněnou parním strojem, která využívá osmnáctset rychlostních převodů a je mimochodem ještě napojena na soukolí pražského Orloje a vodovodní okruhy hadronového urchylovače v Cernu. Protože proč to dělat zbytečně jednoduše, když to jde zbytečně složitě? Mamon je podivná mixáž mystérií Dana Browna a politického thrilleru, která se utápí v bezbřehé kaši samoúčelné a strojené komplikovanosti.

• 22.7.2017  04:15
    Wilsonov (2015)

Proč je to celý tak strašně debi... Aha. Epstein.

• 4.7.2017  23:46
    Kriminálka Anděl (TV seriál) (2008)

Viděl jsem příliš málo dílů, abych tenhle seroš dokázal pocitivě hodnotit. Ale upřímně musím konstatovat, že všechny epizody, co jsem doposud zhlídnul, byly zatraceně kulhavý. Ono to celé drží pohromadě takovým nějakým podivným chatrným způsobem, stačí menší závan logiky a dějově se nám to sesype. To, že se tam odehrává fůra nerealistickejch a krkolomnech dialogů, přeskočme. Ale nemůžu tvůrcům odpustit permanentní přívaly zhovadilosti - v rozmezí od menších spršek (policista se ptá svědkyně, zda její bratr náhodou neměl v minulosti opletačky se zákonem) až po kolosální tsunami (mordparta se 50 minut tváří, že neexistujou DNA testy... a když si vzpomenou, případ je rázem vyřešen. "Really, dude?" ).

• 4.7.2017  23:18
    Marťan (2015)

Tenhle Scottův "Jedlík brambor" byl celkem koukatelný. Takovým tím předvídatelným hollywoodským způsobem. A ruku na srdce: Mohl by survival, ve kterém hraje na plný pecky Waterloo od ABBY, dopadnout špatně?

• 4.7.2017  23:12

Dovolím si navázat na kolegu Pepince: Kdo je kdo, co je co, proč je něco tak a čí je kdo co? Který? Jaký? Jenž! Jinak je nový Star Trek číslo XYZ opravdu kompletně zapomnutelný zážitek. Stejně jako předchozí díly tohohle lehce nepovedenýho rebootu. Jediná zábavná postava, který se dá alespoň minimálně držet palec, je Scotty. Jinak kdyby kdokoli jinej během masakru natáhnul brka (včetně Kirka nebo Spocka), nepřimělo by mě to hnout brvou.

• 4.7.2017  22:56

4x Ano: 1) Ano, je to přesně ten film, který sbírá ocenění na indie festivalech. Je syce trojjazyčný, ale dohromady tam padne šest a půl slova. 2) Ano, je to celé o tom, že děda s vnučkou pracně staví chatrč s kukuřičným polem na bahnitém ostrohu veprostřed řeky. 3) A ANO, dopadne to tak, jak všichni už od začátku víme, že to dopadne. Ach, ty umělecké filmy. 4) Ano, triky se do tohohle filmu dělaly u nás v Čechách, v UPP. Akorát nechápu, kde tam jaký triky byly. Že by CGI kukuřice? Hm...

• 5.6.2017  00:52
    Monstrum (TV film) (2017)

"Kámen a Blbost" ... Hele, spíš než kdo s kým chrápal a jak se asistenti prali o samici s agitačním hercem, by mě například zajímaly detaily práce na sousoší a důvody úpadku velkého sochaře. Že byla Švecova "Fronta na maso" vyčerpávající monstrprojekt, je myslím intuitivně zřejmé - jenže na dno jsme si s hlavním protagonistou vlastně nikdy nesáhli. Proboha, tam se muselo řešit takovejch těžkostí, problémů a překážek, který od prvotního nadšení vedly k naprostýmu vyčerpání a rezignaci. Jenže v Monstru se o nich nedozvíme, hlavní hrdina se zhruba v polovině filmu vytratí. Dále se tu "dějí věci", lidi se buď peleší nebo se chovají "náhodně"... a na konci to dopadne špatně. Hm. Tak sorry.

• 27.4.2017  14:57
    Okupace (TV seriál) (2015)

Hele já nevím. Možná už jsem fakt nerudnej stařec, kterýho nedokáže nic nadchnout. Jenže mě prostě nedokáže upoutat politickej seriál, kde základní premisa tak strašlivě šustí papírem, že přes ten šustot skoro není slyšet herce. Takže si trošku zaspoilerujme: Jasně, v Dánsku objevili nový zdroj ekoenergie založenej na nějakým pseudo-mumbo jumbo blábolu, shodou okolností tam vyhrál volby zelenej fanatik a rozhodl se vydírat celou Evropskou Unii tím, že okamžitě uzavřel dánský ropný kohouty. To se samozřejmě zabedněcům z EU nelíbí, hrozí energetická krize a tak se čelní představitelé rozhodnou, že nechají Dánsko okupovat Ruskem, aby mohlo černé zlato dál vesele proudit do našich nekonečně žíznivých fosilních tepen.. Ehm... COŽE? Takže popořadě: Vydírat Evropskou Unii tím, že způsobíte energetickou krizi a ze dne na den závažným způsobem poškodíte ekonomiku celýho kontinentu? To musíte bejt už opravdu nepříčetnej. Ale i kdyby se v čele demokratickýho státu octnul blázen, místní politická mašinerie už by si našla způsob, jak se případnýho magora zbavit. Absolutně nevěřím tomu, že by takový rozhodnutí získalo jakoukoli politickou podporu a ža by "pan premiér" neskončil hned druhej den jako manager městský skládky někde u městečka Bloeslunde. No a pak tady máme ty Rusáky, že? Jasně, protože v případě hrozící krize si Evropa natáhne za svý hranice ještě větší problém. Nehledě na to, že kdyby už Švábi v tom Dánsku byli, rozhodně by neřešili nepohodlného politického protivníka nějakým zastrašováním. Tohle prostě není ruský způsob řešení problémů. Pokud by se do věci opravdu vložil Ivan, pan premiér by se v žádným případě nedožil konce prvního dílu. Buď by s ním spadnul vrtulník nebo by třeba omylem pozřel bagetu s příchutí plutonia. "Problém vyřešen. Drugoj..." Závěrem: Tohle je celý tak strašně nepravděpodobný a vycucaný z Nesbova paralytického údu, že jakýkoli další mikroděje v rámci politického "propletence" pro mě postrádají smysl. Nehledě na to, že je to celý docela únavný a první série naprosto nic nevyřeší.

• 26.4.2017  23:54
    Gejša (2005)

Osm hodin patetický nudy. Jak říkal Earl: Nejhorší Kung-fu film, jakej jsem kdy viděl....

• 10.4.2017  02:05

Tak jo, děcka. Strýček Havran radí: Pusťte si Ghostbusters z roku 2016 a následně ihned potom téměř stejnojmennou Reitmanovu komedii ze čtyřiaosmdesátýho. A zjistíte ÚPLNĚ PŘESNĚ, co je špatně se současnou americkou kinematografií.

• 5.4.2017  17:09

Proč mám jen pocit, že všechny současné digitální blockbustery musí příběhově vypadat jako pilot k seriálu, který do budoucna slibuje "kolosální epiku"? Bohužel ničeho kolosálně epickýho ani extra vzrušujícího se člověk v jednom filmu nedočká - to už bychom chtěli asi moc, že? Stačí, že je to barevné a že se to hýbe. Takže: o čem to celé je? Především Vžum, prásk, bum, bum...! a pak zhruba ve tří čtvrtích filmu tak nějak samovolně chcípne hlavní hrdina. Jo, zapomněl jsem upozornit na spoiler. Ale ono je to podané tak bezvýznamně, že si toho kdekdo možná ani nevšimne.

• 15.2.2017  01:45
    Nádraží (TV seriál) (2017)

Žalostně nevtipná, nekonečně natahovaná kydanice, která zcela bezostyšně parazituje na britské "Come fly with me". Proč se proboha u nás musí krást i vtipy? Ptám se. Proč? Je opravdu trapné sledovat "partičku" impotentních komiků, kteří nejnen že nedokážou být originální, ale jsou dokonce tak ubozí, že nedokážou ani okopírovat fór tak, aby byl vtipnej. Zvratek. Absolutní dno odpadu.

• 29.12.2016  23:42
    Korunní princ (TV film) (2015)

Hele, nebylo to zlý. Pár povedenejch vtipů se zapomínáním a pár dobrejch dějovejch šmodrchanců, který se rozuzlily celkem plynule a nenásilně. Problém se současnou pohádkou mám především v tom, že postavy zkrátka postrávdají osobnost. Nejde o to, že by herci hráli blbě, jenom za těma lidma prostě necítím nic dalšího, "hlubšího". Plakátoví kluci a holky říkají semtam nějaký vtip. Zábavné? Ano. Zapomenutelné snadno.

• 28.12.2016  19:14
    Cats (TV film) (1998)

Tak jo. Přiznávám. Mám fetiš na lidský kočky.

• 27.12.2016  00:19
    Zázračný nos (TV film) (2016)

Velice špatná, velice laciná a velice nekompaktní pohádka s příšerným obsazením a naprosto, naprosto úděsným scénářem. Jako... že to hodně zlý, poznám podle toho, když se musím po šedesáti minutách nahlas ptát: "Vo čem to kurva je?" a dostanu odpověď: "Vo ničem, přepni to, prosím."

• 20.9.2016  20:23
    Já, Mattoni (TV seriál) (2016)

Kolosální monstrnuda, snažící se parazitovat na velkopodnikatelských ságách typu "pan Selfridge" a historických nekonečnostech typu "Panství Downton". V Panství sice také můžeme v přímém přenosu sledovat, jak krafající postavy pomalu zarůstají mechem, nicméně oproti našemu zaprděnýmu Mattonimu jsou dialogy v Downtonu vždy chytré a zábavné. Mattoniho konverzační kysibelka jakoby vyprchala před dvaceti lety. O tom, že by se v seriálu snad vyskytla nějaká zajímavá postava, snad ani nelze uvažovat. Ústřední recitační poleno redukovalo veškeré své člověčenství na fakt, že "chce býti bohaté". Kdyby vystříhli Švehlíka z kartónu a někdo s ním na klacku třepal, vyšlo by to nastejno. Ostatní postavy pak povětšinou trousí útržky zoufale nezáživných mouder, kostrbaté nesmysly nebo trailerové proklamace ("Ještě nejsi KRÁÁÁL!" --- Proboha!!!). O postelových scénách, vynikajících převelikou trapností, raději pomlčím. Venkoncem shrnuto: nuda, nuda, šeď, šeď. A navrch cisterna blbosti.

• 16.9.2016  13:19
    Svědci paranormálních jevů (TV seriál) (2011)

Když se někdo snaží točit horor jako dokument. Vyhlané, hloupé, hrané.

• 27.4.2016  14:16
    Věda na vlastní kůži (TV pořad) (2011)

Moderátorka Agáta je hezká. Tím bohužel končí výčet kladných vlastností její osoby i celého pořadu.... Inu... Co čekat od Francouzů? Notabene, když jeden z nich je Angličan...

• 27.4.2016  13:54
    Pořad (TV pořad) (2015)

Jílková: "Hezký večer, dámy a pánové. Vítám vás v pořadu Máte slovo." Staněk: "Pokud se díváte na Máte slovo, můžete si být jisti, že váš hezký večer právě skončil." Luděk je fakt velikej řízeček, naprosto s nikým a s ničím se nepáře a přitom všem si ještě dokáže zachovat velkou míru slušnosti a nadhled. Dokonce si troufám tvrdit, že Luďkova osvětová činnost v rámci televizní zábavy má větší účinek než kdejaká upocená pseudointelektuální katovna. V té může učený kritik blekotat o pokleslosti masové zábavy dvě hodiny, pak přijde tlustej Luděk a shrne to celý jednou větou. Tleskám, Luďku. A chci tě za kamaráda...

• 27.4.2016  13:12

Co to DO HAJZLU mělo bejt? ... Co to DO VŠECH PODĚLANEJCH HAJZŮ mělo bejt? ... CO!!? Moje oči! Moje oči!

• 27.4.2016  13:06
    3 plus 1 s Miroslavem Donutilem (TV seriál) (2004)

Škoda, že si Mirda vydobyl přízeň mas na dvou příhodách s Frantou Kocourkem... Teď už nemá co vyprávět a tak musí skoro každý den strašit v televizi jako veřejnoprávní bubák.... "Nezlob, Mařenko, nebo ti pustíme Donutila...." Scénáře k sérii 3+1 pravděpodobně někomu vypadly přímo z příslušného otvoru, vytrousil je za chůze nohavicí a Mireček Donutil s panem režisérem to pak rozšlapali po chodníku. Nečekal jsem, že sada civilních příběhů "ze života" může být až taková ubohá bezzubá splácanina, bez jiskry nebo snad nedej bože nápadu. Celá kocenpce, jak jsem pochopil, spočívá v tom, že je tam Donutil a ...N-Ě-C-O... hraje. Přičemž pravidelně střídá polohu: arogantní nádiva, naivní blbeček a protřelý lišák. Jeho zázračné herecké kreace stihnou svou repetitivností nudit už v rámci jednoho dílu.

• 5.4.2016  21:55
    Magnesia Litera (TV pořad) (2016)

Tak přátelé, tenhle pořad je svou "live" dramaturgií naprosté, kolosální, KOLOSÁLNÍ FIASKO. Takové fiasko, na které se bude v historii přímých přenosů v televizních kruzích ještě léta vzpomínat. Je opravdu smutné sledovat tu ostudnou nepřipravenost a bohapustou šlampárnou, kterou duo Písařovicová-Havelka absolutně rozklížilo celý ceremoniál. Jakoby nikdo nevěděl, co má říkat, kde má stát a kterou cenu komu zrovna předat (no shit, Havelka opravdu neví, kterou cenu zrovna předává). Jiří Havelka se coby moderátor pořadem pouze mátožně potácí, skáče oceněným i předávajícím do řeči, nenechá je domluvit a překotně a bezkoncepčně mele pantem. Aniž by měl, prosím pěkně, přehled o dění na jevišti nebo o následující náplni. Daniela Písařovicová jakoby vrávorala na hranici rezignace a infarktu. Snad kdyby do studia přitáhli vandráka od popelnic a nechali ho s butelou rumu v ruce předávat ceny, zvládl by roli konferenciéra v menších křečích. Kdyby při tom ještě nablil do předních řad, byla by show rázem hodnotnější. Ručník do ringu vhodit nejde, ale opona by mohla jít dolů... EPIC FAIL!

• 23.3.2016  04:51
    Konfrontace Petra Fischera (TV pořad) (2014)

Fischerova novodobá Katovna patří formátem i umaštěným stylem spíš dávné minulosti. Stejně jako tričko s véčkem do saka. Pro boha živýho!

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 18 24