UncleG

Česko
profesionální budižkničemu

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 19 25
    • 28.4.2021  00:40
    Like House (TV pořad) (2021)

"Prosím tě... co je to ten in-flu-e-ncer?" ... "To je člověk, který je úplně zbytečný, nic neumí a nepřináší zhola nic pro společnost. Vydělává si peníze tím, že se předvádí na kameru." ... "A kdo se na takový lidi dívá?"... "Děti a pitomci".

• 25.4.2021  21:13

Prázdno a pusto. Naproto bez spádu, děje nebo nedej bože napětí. Hodně velký špatný.

• 26.12.2020  20:53
    O léčivé vodě (TV film) (2020)

Vyprázdněný televizní zvratek vržený do tváře každého diváka, který snad od pohádky něco čekal. Kvalitativně zhruba na úrovni německých pohádek, které zpravidla dávají někdy kolem páté ráno. Obsahem díla je především to, že se tam někdo hýbe v historickém kostýmu. Jinak scénář o ničem, dramaturgie nulová, střih je naprosto tristní. Pokusy o humor snad nemá cenu komentovat. V podstatě každá scéná vyznívá jalově, prázdně... do ztracena. Nejvíc si ale užívám dialogové pauzy, v nichž každý herec jakoby čekal, než se věta jeho předřečníka vsákne do vzduchu a pak teprv začne mluvit. Zase jedou lahůdka, todlecto...

• 12.7.2020  20:09

Arnold Schwarzenegger je Roman Mělník. Jako takhle: na světě jsou jen dva typy lidí. Ti, co vypadají jako Roman a ti, co nevypadají jako Roman. Někteří dokonce vypadají jako Roman, ale mají jiné křestní jméno. U takových lidí se většinová společnost shodne, že by se měli jmenovat Roman. Naopak, některí Romanové vůbec nevypadají na Romana. A pak je tady Arnold Schwarzenegger, co nevypadá ani jako někdo, kdo by mohl hrát někoho jménem Roman. A hlavně, prosím vás, když už je herec starej a nemohoucí, že by už ani obřímu hadovi v kravavé svatyni hlavu neusek,... Tak to neznamená, že ho můžete začít obsazovat do "charekterních" rolí, v nichž sedí a brečí. Moje hlavní chyba nastala, když jsem se přesně po půl hodině rozhodl proklikat filmem do bodu, kdy se tam konečně začně něco dít.... Nějaký to sekání hlav hadům a tak... A s hrůzou jsem zjitil, že jsem se proklikal až do titulků. Jako co?...

• 11.6.2020  22:05

První polovina filmu: zábavnej akčňák, u kterého rádi vypnete mozek, protože je to prostě nekomplikovaná roztomilá srandička. Druhá povolina sestává převážně z následujícího dialogu: "Nedokážu to!" - "Dokážeš, věř si. Máš na to přece ve hře schopnost." - "Aha, dokázal jsem to!" - "Nedokážu to!" - "Dokážeš, máš na to přece ve hře schopnost. Věř si" - "Aha!" - ... nedokážuto.veřsimášnatoschonost.aha.. nedokážumášnatoschopnst... nedokažumašaha ...nedořpingfpinoainabúoinbúě´čéěuíghjwéíg...

• 10.6.2020  15:25

Asi jako když se člověk těší na prázdniny k dědovi.. Plánuje si všeliká dobrodružství... A nakonec, když k dědovi opravdu přijede, dostane tejden skuhrání, že stáří je na hovno, život je na hovno, všechno je na hovno. Děda ani úplně neví, kdo jsou jeho příbuzní nebo kam dal klíče od kůlny ... A když už máš pocit, žes ho konečně ukacal na výlet do lesa (čili, že se po tom týdnu skuhrání začne konečně něco dít), tak si omylem počůrá kamaše. Jako je to svým způsobem zábavný, žejo... Ale člověk u toho spíš trpí.

• 3.5.2020  22:17
    Anatomie zrady (TV film) (2020)

Nebyl by to vůbec špatnej film. ... Kdyby ovšem v titulní úloze hrál někdo, kdo má alespoň minimum hereckého talentu. A kdyby vypadal alespoň vzdáleně jako VOJÁK a ne jako pochodující brambora. Marián bohužel působí příliš slabošsky, uboze, pyknicky, než aby dokázal ztvárnit bezcharakterní svini s ocelovejma koulema, jakou Moravec bezesporu byl. A taky kdyby do toho, prosím, nešmidlala naprosto irelevantní dojemná hudba a kdyby to celé mělo o cisternu míň vizuálního kejče. Kapitolou samou pro sebe jsou pak naprosto otřesný postsynchrony, který posouvaj celej tenhle spektál daleko za hranici nekoukatelnosti. Příběh byl ale přitom fakt dobrej...

• 19.4.2020  17:45
    Čertoviny (2017)

Překvapié pozitivum: na Trošku celkem koukatelné. Nemám pocit, že bych byl trýzněn mučivou pitomostí a řve se tam zhruba o 20% míň než je v jeho filmech obvyklé. Každopádně dramaturgicky je to takový nepříjemný bezvýchodný slepenc, v nemž se nic nikam neposouvá, všichni chodí náhodně sem a tam, trousí mezi sebou neustále stejné dialogy a do toho se navíc furt zpívá. V momentě, kdy jde Hanička už asi po sté po té naší jihočeské hrázi a zpívá zase nějakou tu irelevantní lidovku, člověk by si skoro přál, aby spadla do rybníka a sežraly jí piraně.

• 1.4.2020  00:39
    Koptashow (TV pořad) (2019)

Ale teď vážně... Jako PROČ je všude na ČTku Kopta? Jako PROČ? PROOOOČ?

• 1.4.2020  00:35
    Kabinet Dr. Honzáka (TV pořad) (2020)

"Na hlavu mi serou bílí ptáci..." Teda při vší úctě k panu doktoru Honzákovi (a to ho mám jako osobnost velmi rád), tenhle pořad je jedním slovem příšernej. Radkin dokáže vést zábavné, smyslupné a poučné monology. Ale absolutně nezvládá vést s někým dialog tak, aby byl alespoň rámcově poslouchatelnej. Střih tomu celému navíc taky hodně nepomáhá. Mám pocit, že z osmihodinového hovoru vybrali v režii nějaký ten střípek, který někdo možná považoval za "zábavnou část" večera. Celkově z toho vychází nějaká podivná nudná splácanice, která musí nutně unudit i důchodce až do stavu narkoleptického.

• 22.3.2020  14:52
    Sůva z nudlí (TV film) (2006)

Další televizní "pohádka", která je tak hloupá, nudná, bezobsažná a repetitivní, že to skoro fyzicky bolí.

• 21.3.2020  22:06
    O chytrém Honzovi (TV film) (1985)

V padesáti letech se Chytrý Honza Král (i s pleší a knírem) vydává do světa provdat za draka kvadráta... Cestou přemůže lupežníka Krvavýho Járu, potká bratry jménem Bajaja a Banene a málem se nechá svést strašidlem Žežikůže (která je mimochodem princezna Kardanka ze Saabu). Tak tohle je přesně ta pohádka, které absolutně vyhovují laciný televizní kulisy. Protože kdyby to bylo točené v exteriérech a za velký peníze, absolutně by se z toho vytratilo to nádherný punkový kouzlo. A to až tak punkový, že drak celou dobu není vůbec vidět a několikeré souboje mezi ním a Honzou se odehrávají jen zprostředkovaně, před zraky drakových čtyř žen. A proč má drak čtyři ženy? No protože... Drak má čtyři nohy, čtyři hlavy,... Zkrátka... "On má prostě všechno čtyřikrát". Tyvole, pane Sýkoro! Díky.

• 8.1.2020  23:19
    Čertí brko (2018)

Myslím, že v historii české (vysokorozpočtové) pohádky nebylo dosud natočeno nic tak úmorně nudného a bez drajvu. 99 minut, v nichž se naprosto nic neděje, poslouží maximálně jako kulisa k vybírání starý kůže zpod place u nohy. Čertovo brko řadím na úroveň Troškových ublemcaností typu Princezna ze Mlejna 2, jejichž přínos pro diváka spočívá v tom, že "se tam něco hejbe". V Čertově brku se naštěstí tolik neřve. To mi ale nestačí.

• 10.10.2019  22:25
    Premiér (TV seriál) (2019)

Jenom H.P. Lovecraft by dokázal popsat ty ohavné, nelidské hrůzy, které prostřednictvím šílence propadlého peklu vyhřezly devátého října léta páně 2019 na televizní obrazovku. Žádné zobrazovací metody nebyly dosud navrženy tak, aby vydržely příliv něčeho tak esenciálně odlidštěného, zrůdně cizího. Žádná dosud známá mysl nebyla tolik ztýrána, aby mohla v plném rozsahu přijmout a pochopit strašlivou zrůdnost "TOHO", co bylo vyvrženo ze světů vymykajících se všemu rozumu. Průměrně odolný jedinec začne zhruba po třiceti sekundách Soukupova "Premiéra" krvácet z očí a po minutě pocítí utrpení duší navždy uvězněných v Tartaru. Honem přepnout na Šlágr TV, kde je svět ještě normální.

• 5.10.2019  17:04

Průměrně koukatelná, lehce otřepaná a hodně předvídatelná báchorka o "podivné sešlosti". Nakročeno bylo k bombě, ale nakonec z toho bylo jenom plácnutí do vody.

• 1.10.2019  01:57

Velmi podařená "zlodějna", uvěřitelně zpracovaná, vymazlená žánrovka, v níž tak nějak nikomu nejde držet palec. Protože jak policajti tak i lupiči jsou i nejsou "v právu". Jeden z mála filmů za poslední dobu, kterej dokonale graduje, neonanuje nad vlastní "coolovostí" a má všechno tak nějak "akorát" poskládaný. Překvapení a oba palce nahoru.

• 1.10.2019  01:47

Film, ve kterým je nejvíc supercool zpomalovaček za zvuků supercool rocku, zobrazujících jak někdo někam náhodně jde. Naprosto tragická práce s hudbou, která jakoby chtěla vykrádat Ritchieho "Lock, Stock", ale žalostně selhává. Stejně tak jako na všech dalších filmařských frontách. V ústřední gerontí skupině by člověk těžko pohledal "cool zlodějskýho dědka", jakákoli sympatie s kýmkoli z hlavních hrdinů je nemožná. Zvlášť proto, že během 100 minut stopáže se zaměnitelní páprdové tak nějak podle generátoru náhodných čísel random klackují sem a tam, aniž by udělali cokoli, kvůli čemu by se jim dal držet palec. Závěrečná vykrádačka je zajímavá asi jako sledovat jak si chcíplá vopice užívá jízdu na porouchaným kolotoči.

• 4.1.2019  17:22

Kdo má místo mozku nudle, nechť si pustí tudle... Prosím vás, ono to asi chtělo být vtipné, že? A to jakože za každou cenu, že?

• 26.12.2018  05:57

Bažanti (Les Bidasses) vs Predátor, který touží státi se autistou. A kde jsou tam nějací prdící permoníci? A proč nikdo nespadl z balkónu do dvacetipatrovýho dortu?

• 26.12.2018  05:48
    Kouzelník Žito (TV film) (2018)

Ukázka, jak filmařsky funguje pan Zelenka: Scéna 1: Peklo. Žito hovoří s čertem a čerticí. Čert pronese monolog a zmizí v trikovém kouři. Žito položí otázku. Čertice odpoví a zmizí v trikovém kouři. Dialog se uzavírá. Scéna trikem končí. Scéna 2: Přeneseme se na 10 sekund na jiné místo, kde se děje cosi, co nedává moc smysl. Sdělení nula. Scéna 3: Skáčeme zpátky do pekla, kde Žito jakoby nerušeně debatuje s čerticí, jakoby jejich debata před deseti sekundami neskončila. Mám pocit, že za tohle se na filmařských školách vyhazuje od zkoušek. Jinak ano, pohádka je kolosálně nudná. Na "ústředního paňáka" se v podstatě nedá dívat, aniž by člověku samovolně neodumřelo půl milionu mozkových buněk. Celé je to děsivě tupé, prázdné. Pobavila mě ale příšerná dokreslovačka hradu. "Hudba" (ehm) k nevydržení. Tak jo, Zelenka. Zase ses předved.

• 24.2.2018  04:22

Běžnej generickej "vidláckej" horor, kterých se na americkém venkově urodilo habaděj. A to je strašná škoda. Protože si evidentně před natáčením filmaři společně nesedli a nepodumali nad otázkou v čem tví kouzlo vrahouna s hokejovou maskou. A tak se z děsivý, nemilosrdný a naprosto nezastavitelný tupý síly jménem Jason Voorhees stala jenom obyčejná figurka z jakéhokoli jiného hororu. Pardon, ale chcete snad naznačit, že Jason si rozsvěcuje světlo, aby viděl na svoje oběti? Jason že bere zajatce? Jason že sprintuje? "Střélá šípe" z luku? Jason že si kope tunýlky a pořádá páteční čajové dýchánky se štrůdlem? Tohle prostě NENÍ Jason. Nehledě na naprosto špatný použití klíčovýho zvuku "Kee Kee Kee, Ma Ma Ma..." úplně ve všech případech, kdy zazněl. Jako teda Strejda Havran je zklamanej.

• 27.12.2017  00:35

Bože! Takže se zase (znovu a tudíž opakovaně) plácáme v nebi plném supertrapnejch vtipů na všemožné svaté a nesvaté... (Křéééééč!) a pak opět sestoupíme s čertem a andělem na povrch zemský, kde se tentokrát uděje jedna veliká prdlačka. A pak si na závěr za odměnu užíváme dalších několika rádobyhumorných laciných křečí ve vizuálně laciném nebi. Některé z "nebeských" nevtipů z prvního dílu byly považovány za tak zdařilé, že nám je dvojka musela připomenout. Radostí krvácejmež z očí, prosím!

• 27.12.2017  00:13
    Nejlepší přítel (TV film) (2017)

Teda takhle, plantážníci... Mám pocit, že tohle je ta nejvysokoropočtovější pohádka, jakou ČT kdy natočila. Ty prachy z toho doslova cákají do našich diváckých oček... A to s takovou intenzitou, až by to jednomu způsobilo zrudnutí duhovky. Má to světlo a má to výtvarnou atmosféru. Rozhodně se nejedná o pohádku v papudenklových kulisách, ale o počin, který by (z pohledu vizuálního) mohl být bez hanby promítaný v kinech.. Za to body navrch. Jenže! Proč se vypláclo TOLIK (--- tolik! ---) peněz na příběh o ničem? Ptám se! Klasický nešvar novodobé pohádkové o-hovnovosti se tu dostává do doslova obludných rozměrů. Dějová pustina vrcholí tím, že hlavní postavy mění bezdůvodně svoje motivace a přesvědčení několikrát dokola. A pak už to celé naštěstí skončí. No jo, tak zase snaha byla, žejo? ... (Jo a mimochodem... Hana Vágnerová, Míša Maurerová a Vica Kerekes fakt nejsou jedna a tatáž ženská? Jste si tím jístí? Viděl jě někdo někdy pohromadě na jednom místě? )

• 16.10.2017  22:19
    Vůně Athén s Miroslavem Donutilem (TV seriál) (2017)

Tohle je naprosto geniální koncept. Mireček Donutilů si odjede na dovolenou, kterou mu zaplatíme my všichni, televizní koncesionáři. Tam se kolosálně přežere, div mu panděro nepraskne a ještě za celou tuhle šaškárnu dostane zaplaceno. Já nevím jak vy, ale opravdu si nedokážu představit jediného diváka, kterého by mohl jakýmkoli způsobem uspokojit pohled na olezlého, upoceného Donutila, kterak půl hodiny rozmělňuje žvanec v hubě. A teď pěkně po falloutovsku: "Je mi špatně, budu blinkat".

• 23.8.2017  02:26

Nevím, zda mě na Dívce ve vlaku zaujalo něco jiného, než že ústřední padouch nakonec zemřel slušivou Hogo-Fogo smrtí.

• 23.7.2017  01:43

Velmi uvěřitelné a velmi sugestivní vyprávnění ve filmu, jehož atmosféra by se dala krájet. Bože, ta skvělá statická kamera! Kompozice! To světlo! A ta hudba! 57% na CSFD pro jeden z vůbec nejvybroušenějších hororů, jaké jsem viděl? To si děláte kozly!

• 22.7.2017  22:45

Inteligentní, napínaná a zcela neakční sci-fárna, která uvěřitelným (a o to děsivějším) způsobem ilustruje postup lidstva tváří v tvář snad nejhorší možné katastrofě. Film, který jednoznačně dokazuje, že nedostatek akce rozhodně nemusí znamenat nedostatek napětí. A taky film, který by v současném Hollywoodu asi těžko vznikl, protože Tomu Cruisovi by se po laboratořích blbě běhalo.... (Spoileroidní poznámka na konec: jestliže zhoubné účinky Andromedy nefungují na opilce a kojence, dost možná by si její přítomnosti v Rusku ani nevšimli)

• 22.7.2017  22:19
    Mammon (TV seriál) (2014)

Asi jako když se chcete podrbat na ... ehm, dejme tomu na patě... a za tímto účelem sestrojíte škrabku poháněnou parním strojem, která využívá osmnáctset rychlostních převodů a je mimochodem ještě napojena na soukolí pražského Orloje a vodovodní okruhy hadronového urchylovače v Cernu. Protože proč to dělat zbytečně jednoduše, když to jde zbytečně složitě? Mamon je podivná mixáž mystérií Dana Browna a politického thrilleru, která se utápí v bezbřehé kaši samoúčelné a strojené komplikovanosti.

• 22.7.2017  04:15
    Wilsonov (2015)

Proč je to celý tak strašně debi... Aha. Epstein.

• 4.7.2017  23:46
    Kriminálka Anděl (TV seriál) (2008)

Viděl jsem příliš málo dílů, abych tenhle seroš dokázal pocitivě hodnotit. Ale upřímně musím konstatovat, že všechny epizody, co jsem doposud zhlídnul, byly zatraceně kulhavý. Ono to celé drží pohromadě takovým nějakým podivným chatrným způsobem, stačí menší závan logiky a dějově se nám to sesype. To, že se tam odehrává fůra nerealistickejch a krkolomnech dialogů, přeskočme. Ale nemůžu tvůrcům odpustit permanentní přívaly zhovadilosti - v rozmezí od menších spršek (policista se ptá svědkyně, zda její bratr náhodou neměl v minulosti opletačky se zákonem) až po kolosální tsunami (mordparta se 50 minut tváří, že neexistujou DNA testy... a když si vzpomenou, případ je rázem vyřešen. "Really, dude?" ).

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 19 25