Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Akční
  • Drama
  • Animovaný
  • Krimi

Oblíbené seriály (10)

Mighty Boosh (2004)

Nedivím se, že je z tohoto seriálu mnoho lidí zmateno. Obláště přátelé amerických sitcomů mají květák vedle, že umělý smích neoznačuje místa, na nichž bychom se všichni měli za pupky popadat. No a pak je tu to proklaté srování s Pythonem, že? Zatímco často srovnávavný Monty Python jsou "trapný skeče vo hovně", Mighty Boosh jsou naopak "trapný skeče s pointou" zasazený do celkového příběhu. Tedy do příběhu "vo hovně", abychom si rozuměli. Čili mi vůbec nedochází, proč tyhle dva seriály lidi pořád porovnávaj, když jsou až natolik diametrálně odlišný. Mighty Boosh je podle mnohých trapná nuda, která nesahá Monty Pythonům po kolena, zatímco já tvrdím, že Monty Pythoni vykradli tenhle seriál přes časoprostorovou kapsu a tak si svou nudnou trapností jeden s druhým nezadají, ani co by se loosovi za kostým vešlo. Čili ano, takto se dělá kvalitní trapnosranda. A vy ostatní, kdož se neklaníte kárli MODů, se jděte vostrouhat.

Futurama (1999)

"A jak řekl robobůh: jedna, jedna, nula, jedna, nula, jedna..." Dávám sice pět hvězdiček, ale je to víceméně jen za první tři série. Lahůdkové, nápadité, vtipné, chytré, přímené, překvapivé, zoidbergoidní a ztřeštěné! Zkrátka nádhera. Zbytek už mi bohužel přišel jako další mlácení prázdné slámy ala poslední díly Simpsonových. Charakterizace postav se i ve Futuramě postupem času zvrtla a tak se z příjemných nešiků stali totální dementi, ze zapomětlivého profesora senilní imbecil, z nestřídmého Zoidberga žrádelní ignorant... a z "kamaráda" Bendra, který si robotické (i lidské) zákony zpočátku "vysvětloval po svém" se stal stroj na špatnost. V závěru už to působí, jakoby se osobnost Homera Simpsona rozpadla na dílčí zlozvyky a z těch vznikly nové postavy. První a druhá série 100%, třetí 85%, dál střídavě oblačno, místy přeháňky. P.S. - mou nejoblíbenější postavou je pochopitelně ...éééé... h -y -p -n -o -ž -a- b- -ááááá -k ... ééé

Star Trek (1966)

„Pane Spocku, vaporizujte karbohydráty a neutralizujte inhibitory.“ Nesmrtelná klasika, z dnešního pohledu naivní, ale pořád má obrovské kouzlo. Kapitána Kirka jsem vnímal jako nějakého vlastního kamaráda. Je to v podstatě jednoduchý jedinec, který se s nepřáteli vypořádá podle základní soustavy rovnic: Je to mužskej = Dám mu jednu po hubě. Je to ženská = Skončím s ní v posteli. Primitivní? Ale účinné! Zároveň mi vždycky přišel rajcovní nikdy nevyřčený fakt, že pan Spock by určitě dokázal velet vesmírné lodi lépe než Kirk... a Enterprise by se pod jeho střízlivou logikou vyhnula minimálně osmdesáti procentům průserů. No jo, ale o čem by pak ten seriál byl, žeano?

Father Ted (1995)

Takže tu máme hluchýho, páchnoucího, alkoholickýho Otce Jacka, kolem jehož křesla se nebezpečně rozlízá plíseň po půlce obýváku. Agresivní toť stařec s hnijícíma zubama, jehož základní dvě fráze jsou: "WhaaAAA?" a "Fekoff!" Pak je tady otec Dougal - totální mimoň, kterej by nenašel svou zadnici, ani kdybyste ho do ní kopli. Dále šílená, knírem práskající, hospodyně, jejíž jedinou prací je nekonečné otravovaní s šálkem čaje...A mezi tím vším stojí celkem normální otec Ted, kterej ze všech sil kočíruje tenhle cirkus na venkovské faře. Velmi hrubozrnné? Velmi nekorektní? Hulvátské? Urážející prostý lid z venkova? Možná! Hlavně ale naprosto brilantní!

SpongeBob v kalhotách (1999)

Tenhle od pohledu protivnej, zdrogovanej antropomorfní "ementál" můžete buď milovat nebo nenávidět. ... Ústřední postavou seriálu je ultrakreténské duo, které dovedlo termín "blbý a blbější" do dosud nepoznaných dimenzí. Spongebob i Patrik jsou chytří asi jako... no... skutečná mořská houba a skutečná mořská hvězdice po mozkové obrně. Dobrodružství těchhle dvou retardů může díky neexistenci pravidel leckdy nabývat až dadaistických kvalit, s lehkým dotekem surreálna a řádnou dávkou demence. A já jednoduše miluju, když se zhovadilost umí dotáhnout za úměrnou mez. Pozdraven buď Spongebob ve své hranatosti!

Reklama

Reklama