Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Drama
  • Animovaný
  • Krimi

Pátek třináctého (2009)

Běžnej generickej "vidláckej" horor, kterých se na americkém venkově urodilo habaděj. A to je strašná škoda. Protože si evidentně před natáčením filmaři společně nesedli a nepodumali nad otázkou v čem tví kouzlo vrahouna s hokejovou maskou. A tak se z děsivý, nemilosrdný a naprosto nezastavitelný tupý síly jménem Jason Voorhees stala jenom obyčejná figurka z jakéhokoli jiného hororu. Pardon, ale chcete snad naznačit, že Jason si rozsvěcuje světlo, aby viděl na svoje oběti? Jason že bere zajatce? Jason že sprintuje? "Střélá šípe" z luku? Jason že si kope tunýlky a pořádá páteční čajové dýchánky se štrůdlem? Tohle prostě NENÍ Jason. Nehledě na naprosto špatný použití klíčovýho zvuku "Kee Kee Kee, Ma Ma Ma..." úplně ve všech případech, kdy zazněl. Jako teda Strejda Havran je zklamanej.

Anděl Páně 2 (2016)

Bože! Takže se zase (znovu a tudíž opakovaně) plácáme v nebi plném supertrapnejch vtipů na všemožné svaté a nesvaté... (Křéééééč!) a pak opět sestoupíme s čertem a andělem na povrch zemský, kde se tentokrát uděje jedna veliká prdlačka. A pak si na závěr za odměnu užíváme dalších několika rádobyhumorných laciných křečí ve vizuálně laciném nebi. Některé z "nebeských" nevtipů z prvního dílu byly považovány za tak zdařilé, že nám je dvojka musela připomenout. Radostí krvácejmež z očí, prosím!

plakát

Nejlepší přítel (2017) (TV film)

Teda takhle, plantážníci... Mám pocit, že tohle je ta nejvysokoropočtovější pohádka, jakou ČT kdy natočila. Ty prachy z toho doslova cákají do našich diváckých oček... A to s takovou intenzitou, až by to jednomu způsobilo zrudnutí duhovky. Má to světlo a má to výtvarnou atmosféru. Rozhodně se nejedná o pohádku v papudenklových kulisách, ale o počin, který by (z pohledu vizuálního) mohl být bez hanby promítaný v kinech.. Za to body navrch. Jenže! Proč se vypláclo TOLIK (--- tolik! ---) peněz na příběh o ničem? Ptám se! Klasický nešvar novodobé pohádkové o-hovnovosti se tu dostává do doslova obludných rozměrů. Dějová pustina vrcholí tím, že hlavní postavy mění bezdůvodně svoje motivace a přesvědčení několikrát dokola. A pak už to celé naštěstí skončí. No jo, tak zase snaha byla, žejo? ... (Jo a mimochodem... Hana Vágnerová, Míša Maurerová a Vica Kerekes fakt nejsou jedna a tatáž ženská? Jste si tím jístí? Viděl jě někdo někdy pohromadě na jednom místě? )

plakát

Vůně Athén s Miroslavem Donutilem (2017) (TV seriál) odpad!

Tohle je naprosto geniální koncept. Mireček Donutilů si odjede na dovolenou, kterou mu zaplatíme my všichni, televizní koncesionáři. Tam se kolosálně přežere, div mu panděro nepraskne a ještě za celou tuhle šaškárnu dostane zaplaceno. Já nevím jak vy, ale opravdu si nedokážu představit jediného diváka, kterého by mohl jakýmkoli způsobem uspokojit pohled na olezlého, upoceného Donutila, kterak půl hodiny rozmělňuje žvanec v hubě. A teď pěkně po falloutovsku: "Je mi špatně, budu blinkat".

Dívka ve vlaku (2016)

Nevím, zda mě na Dívce ve vlaku zaujalo něco jiného, než že ústřední padouch nakonec zemřel slušivou Hogo-Fogo smrtí.

Čarodějnice (2015)

Velmi uvěřitelné a velmi sugestivní vyprávnění ve filmu, jehož atmosféra by se dala krájet. Bože, ta skvělá statická kamera! Kompozice! To světlo! A ta hudba! 57% na CSFD pro jeden z vůbec nejvybroušenějších hororů, jaké jsem viděl? To si děláte kozly!

Kmen Andromeda (1971)

Inteligentní, napínaná a zcela neakční sci-fárna, která uvěřitelným (a o to děsivějším) způsobem ilustruje postup lidstva tváří v tvář snad nejhorší možné katastrofě. Film, který jednoznačně dokazuje, že nedostatek akce rozhodně nemusí znamenat nedostatek napětí. A taky film, který by v současném Hollywoodu asi těžko vznikl, protože Tomu Cruisovi by se po laboratořích blbě běhalo.... (Spoileroidní poznámka na konec: jestliže zhoubné účinky Andromedy nefungují na opilce a kojence, dost možná by si její přítomnosti v Rusku ani nevšimli)

plakát

Mammon (2014) (TV seriál)

Asi jako když se chcete podrbat na ... ehm, dejme tomu na patě... a za tímto účelem sestrojíte škrabku poháněnou parním strojem, která využívá osmnáctset rychlostních převodů a je mimochodem ještě napojena na soukolí pražského Orloje a vodovodní okruhy hadronového urchylovače v Cernu. Protože proč to dělat zbytečně jednoduše, když to jde zbytečně složitě? Mamon je podivná mixáž mystérií Dana Browna a politického thrilleru, která se utápí v bezbřehé kaši samoúčelné a strojené komplikovanosti.

Wilsonov (2015) odpad!

Proč je to celý tak strašně debi... Aha. Epstein.

plakát

Kriminálka Anděl (2008) (TV seriál)

Viděl jsem příliš málo dílů, abych tenhle seroš dokázal pocitivě hodnotit. Ale upřímně musím konstatovat, že všechny epizody, co jsem doposud zhlídnul, byly zatraceně kulhavý. Ono to celé drží pohromadě takovým nějakým podivným chatrným způsobem, stačí menší závan logiky a dějově se nám to sesype. To, že se tam odehrává fůra nerealistickejch a krkolomnech dialogů, přeskočme. Ale nemůžu tvůrcům odpustit permanentní přívaly zhovadilosti - v rozmezí od menších spršek (policista se ptá svědkyně, zda její bratr náhodou neměl v minulosti opletačky se zákonem) až po kolosální tsunami (mordparta se 50 minut tváří, že neexistujou DNA testy... a když si vzpomenou, případ je rázem vyřešen. "Really, dude?" ).