Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Drama
  • Animovaný
  • Krimi

Marťan (2015)

Tenhle Scottův "Jedlík brambor" byl celkem koukatelný. Takovým tím předvídatelným hollywoodským způsobem. A ruku na srdce: Mohl by survival, ve kterém hraje na plný pecky Waterloo od ABBY, dopadnout špatně?

plakát

Star Trek: Do neznáma (2016)

Dovolím si navázat na kolegu Pepince: Kdo je kdo, co je co, proč je něco tak a čí je kdo co? Který? Jaký? Jenž! Jinak je nový Star Trek číslo XYZ opravdu kompletně zapomnutelný zážitek. Stejně jako předchozí díly tohohle lehce nepovedenýho rebootu. Jediná zábavná postava, který se dá alespoň minimálně držet palec, je Scotty. Jinak kdyby kdokoli jinej během masakru natáhnul brka (včetně Kirka nebo Spocka), nepřimělo by mě to hnout brvou.

Kukuřičný ostrov (2014)

4x Ano: 1) Ano, je to přesně ten film, který sbírá ocenění na indie festivalech. Je syce trojjazyčný, ale dohromady tam padne šest a půl slova. 2) Ano, je to celé o tom, že děda s vnučkou pracně staví chatrč s kukuřičným polem na bahnitém ostrohu veprostřed řeky. 3) A ANO, dopadne to tak, jak všichni už od začátku víme, že to dopadne. Ach, ty umělecké filmy. 4) Ano, triky se do tohohle filmu dělaly u nás v Čechách, v UPP. Akorát nechápu, kde tam jaký triky byly. Že by CGI kukuřice? Hm...

plakát

Monstrum (2017) (TV film)

"Kámen a Blbost" ... Hele, spíš než kdo s kým chrápal a jak se asistenti prali o samici s agitačním hercem, by mě například zajímaly detaily práce na sousoší a důvody úpadku velkého sochaře. Že byla Švecova "Fronta na maso" vyčerpávající monstrprojekt, je myslím intuitivně zřejmé - jenže na dno jsme si s hlavním protagonistou vlastně nikdy nesáhli. Proboha, tam se muselo řešit takovejch těžkostí, problémů a překážek, který od prvotního nadšení vedly k naprostýmu vyčerpání a rezignaci. Jenže v Monstru se o nich nedozvíme, hlavní hrdina se zhruba v polovině filmu vytratí. Dále se tu "dějí věci", lidi se buď peleší nebo se chovají "náhodně"... a na konci to dopadne špatně. Hm. Tak sorry.

plakát

Okupace (2015) (TV seriál)

Hele já nevím. Možná už jsem fakt nerudnej stařec, kterýho nedokáže nic nadchnout. Jenže mě prostě nedokáže upoutat politickej seriál, kde základní premisa tak strašlivě šustí papírem, že přes ten šustot skoro není slyšet herce. Takže si trošku zaspoilerujme: Jasně, v Dánsku objevili nový zdroj ekoenergie založenej na nějakým pseudo-mumbo jumbo blábolu, shodou okolností tam vyhrál volby zelenej fanatik a rozhodl se vydírat celou Evropskou Unii tím, že okamžitě uzavřel dánský ropný kohouty. To se samozřejmě zabedněcům z EU nelíbí, hrozí energetická krize a tak se čelní představitelé rozhodnou, že nechají Dánsko okupovat Ruskem, aby mohlo černé zlato dál vesele proudit do našich nekonečně žíznivých fosilních tepen.. Ehm... COŽE? Takže popořadě: Vydírat Evropskou Unii tím, že způsobíte energetickou krizi a ze dne na den závažným způsobem poškodíte ekonomiku celýho kontinentu? To musíte bejt už opravdu nepříčetnej. Ale i kdyby se v čele demokratickýho státu octnul blázen, místní politická mašinerie už by si našla způsob, jak se případnýho magora zbavit. Absolutně nevěřím tomu, že by takový rozhodnutí získalo jakoukoli politickou podporu a ža by "pan premiér" neskončil hned druhej den jako manager městský skládky někde u městečka Bloeslunde. No a pak tady máme ty Rusáky, že? Jasně, protože v případě hrozící krize si Evropa natáhne za svý hranice ještě větší problém. Nehledě na to, že kdyby už Švábi v tom Dánsku byli, rozhodně by neřešili nepohodlného politického protivníka nějakým zastrašováním. Tohle prostě není ruský způsob řešení problémů. Pokud by se do věci opravdu vložil Ivan, pan premiér by se v žádným případě nedožil konce prvního dílu. Buď by s ním spadnul vrtulník nebo by třeba omylem pozřel bagetu s příchutí plutonia. "Problém vyřešen. Drugoj..." Závěrem: Tohle je celý tak strašně nepravděpodobný a vycucaný z Nesbova paralytického údu, že jakýkoli další mikroděje v rámci politického "propletence" pro mě postrádají smysl. Nehledě na to, že je to celý docela únavný a první série naprosto nic nevyřeší.

Gejša (2005)

Osm hodin patetický nudy. Jak říkal Earl: Nejhorší Kung-fu film, jakej jsem kdy viděl....

Krotitelé duchů (2016)

Tak jo, děcka. Strýček Havran radí: Pusťte si Ghostbusters z roku 2016 a následně ihned potom téměř stejnojmennou Reitmanovu komedii ze čtyřiaosmdesátýho. A zjistíte ÚPLNĚ PŘESNĚ, co je špatně se současnou americkou kinematografií.

plakát

Warcraft: První střet (2016)

Proč mám jen pocit, že všechny současné digitální blockbustery musí příběhově vypadat jako pilot k seriálu, který do budoucna slibuje "kolosální epiku"? Bohužel ničeho kolosálně epickýho ani extra vzrušujícího se člověk v jednom filmu nedočká - to už bychom chtěli asi moc, že? Stačí, že je to barevné a že se to hýbe. Takže: o čem to celé je? Především Vžum, prásk, bum, bum...! a pak zhruba ve tří čtvrtích filmu tak nějak samovolně chcípne hlavní hrdina. Jo, zapomněl jsem upozornit na spoiler. Ale ono je to podané tak bezvýznamně, že si toho kdekdo možná ani nevšimne.

plakát

Nádraží (2017) (TV seriál) odpad!

Žalostně nevtipná, nekonečně natahovaná kydanice, která zcela bezostyšně parazituje na britské "Come fly with me". Proč se proboha u nás musí krást i vtipy? Ptám se. Proč? Je opravdu trapné sledovat "partičku" impotentních komiků, kteří nejnen že nedokážou být originální, ale jsou dokonce tak ubozí, že nedokážou ani okopírovat fór tak, aby byl vtipnej. Zvratek. Absolutní dno odpadu.

plakát

Korunní princ (2015) (TV film)

Hele, nebylo to zlý. Pár povedenejch vtipů se zapomínáním a pár dobrejch dějovejch šmodrchanců, který se rozuzlily celkem plynule a nenásilně. Problém se současnou pohádkou mám především v tom, že postavy zkrátka postrávdají osobnost. Nejde o to, že by herci hráli blbě, jenom za těma lidma prostě necítím nic dalšího, "hlubšího". Plakátoví kluci a holky říkají semtam nějaký vtip. Zábavné? Ano. Zapomenutelné snadno.