benyy

benyy

3 body

<< předchozí 1 2 3 4
    • 15.4.2007  21:49

Veľmi posobivo prevedený film, normálne som dostal chuť prečítať si komixovú predlohu, aj keď nemám rád Franka Millera, ľuďmi oceňovaná gitarová akčná hudba na mňa miestami posobila skorrušivo, keďže som zástanca tradičných filmových melódií, no v každom prípade tento film vrelo odporúčam

• 4.3.2006  20:45
    6. Batalion (2005)

Priemerný film založený iba na scénach, kde sa scenárista odbavoval na japonskej brutalite, tí museli jasať z toho, keď videli tento film, naozaj, bez týchto scén by film nestál za nič, ale keby tam boli iba tie scény, príliś by mu neuškodili

• 24.9.2010  23:07

Nerozumiem tomu slabému hodnoteniu. Skvelý výkon Clinta Eastwooda, Genea Hackmana a Eda Harrisa, veľmi príjemná atmosféra, skrátka niekedy nerozumiem, ale tento film si rozhodne zaslúži vyššie skóre

• 30.7.2008  13:45

Pre skalných fanúšikov prináša tento film mnohé odpovede na otázky, ktoré vyvstali počas seriálu. Za seba musím povedať, že veľmi dobre sa na dvojicu Duchovny-Anderson po dlhej prestávke pozeralo. Dej má typickú atmosféru seriálu, takže pripomína skor predĺženú epizódu. Prirovanie kritikov k Mlčaniu jahniat nie je náhodné. Aby som to zhrnul, ako bývalému skalnému fanúšikov seriálu sa mi ten film veľmi páčil, no ako milovník filmov mu nemožem dať viac ako 3 hviezdičky

• 21.11.2009  23:23
    Amistad (1997)

Dojmy bezprostredne po dopozeraní sú výborné. Veľmi mi to pripomína Vykúpenie z väznice Shawshank, dokonca aj Morgan Freeman spája oba filmy, ale Spielbergov film mám pocit sa niekedy berie až príliš vážne v porovnaní so Shawshankom. Ale dosť už o porovnávaní, je to veľmi silný príbeh so skvelými hereckými výkonmi, každý, kto videl Djimona Honsoua alebo anthonyho Hopkinsa pochopí, že herectvo nie je len o státí pred kamerou. Niekde som cital, ze Anthony Hopkins ako ex-prezident Adams má jeden z najlepších filových monológov a s týmto názorom sa plne stotožňujem. Na konci filmu som bol veľmi prekvapený, že za hudbu bol tradične zodpovedný John Williams. Medzi obrovským množstvom afrických motívov som vôbec nepostrehol jeho typické melódie. Rozhodne treba povedať, že tento film ma obohatil, ale netreba zabúdať, že ako to u väčšiny historických filmov býva, ide iba o argumenty z jednej strany, ostatné strany nemajú šancu sa obhájiť.

• 20.4.2005  10:01

Veselá, veľmi vtipná oddychová komédia v štýle televíznych seriálov 70.rokov, pri ktorej sa nebude nudiť.(teda úplne:))

• 25.12.2009  14:29
    Avatar (2009)

Myslím, že Cameronov koncept je veľmi jednoduchý - do detailov vygenerovať prekrásny svet, ktorý si divák ihneď zamiluje, dať tam "padouchov", ktorí ho pustošia kvôli zisku. Jasné je, komu diváci budú fandiť. Ale vcelku známy a trochu predvídateľný príbeh je zasadený do neuveriteľne krásne prepracovaného prostredia, navyše 3D tu nie je samoúčelné, umožňuje divákovi lepšie vychutnať občasné fantastické zábery. Bol som veľmi milo prekvapený, veľa som od Avataru nečakala teraz by som na to kľudne šiel ešte raz:)

• 20.1.2010  13:04

Basketbal, basketbal a kooopec basketu. Podľa toho, ako to vykreslili snaď všetci por obote prípadne namiesto roboty chodia na "svoje" ihrisko a stávkujú všetko čo majú. Okrem basketu je tam vidieť aj Woodyho a Wesleyho:) Snipesova postava balansuje na hrane medzi príjemnosťou a nepríjemnosťou, kdežto Woodyho postava odzačiatku vyvoláva ľútosť. Scenár a zápletka a hlavne rozpracovanie postáv mohlo byť dôkladnejšie, takto sa ani po hodine a 50 minútach človek naozaj nevyzná v ústredných postavách. Stále je to však príjemná oddychpvka so skvelou hudbou, atmosférou slnečnej Kalifornie a prázdninovou náladou. 3 a pol hviezdičky.

• 18.2.2006  18:03
    Casino (1995)

Peniaze kazia charakter.Aj to sa dozviete zo Scorcesseho gangsterky Casino.No to zďaleka nie je všetko. Film obsahuje niektoré nezabudnuteľné momenty ako napríklad umlátenie telefónnym slúchadlom, lámanie ruky kladivom, prípadne presila baseballových pálok 3:0. 35 sposobov ako brutálne robiť človeku zle dodáva Casinu skutočne reálny gangsterský vzhľad

• 4.9.2007  19:31

Komédia / Dobrodružný / Experimentálny - tieto tri slova by som zhrnul do dvoch - psychedelicka groteska. najefektnejsia cast filmu je venovana Peterovi Sellersovi, coby profesionalnemu bakaratistovi so zenskym menom Evelyn Tremble, ktory zastupi Jamesa Bonda. Po efektnom kartarskom suboji s Le Chiffrem vsak uz film sklza do miestami az absurdnej grotesky.

• 17.3.2010  23:42

eddie Murphy v najlepšej forme, celá spústa známych hercov skvelým Jamesom Earl Jonesom počnúc a Samuelom L. Jacksonom končiac. Skvelý nečakaný štek Dona Amecheho a Ralpha Bellamyho, sledujúci osudy dvoch bývalých milionárov z Murphyho predhádzajúceho filmu s Johnom Landisom Výmena. Zlaté osemdesiate roky:)

• 14.2.2011  19:25
    Cizinec (2010)

Nuž, ja si pomôcť nemôžem, ale dávam za 5. Nerozumiem nízkym hodnoteniam, ale veď koľko ľudí, toľko chutí. Výborné výkony, známe tváre, príjemná hudba, napínavý dej a skvelý dojem. Nedá sa naozaj nič robiť, 5 hviezdičiek.

• 13.11.2008  19:48

Každý, kto od Hugha Granta v tomto filme čaká jeho typickú postavu plachého skromného mladíka, bude prekvapený. No rozhodne zmena občas nezaškodí. ani napis "Fuuuuuuuuuuuuck!" cez celu obrazovku:) veľmi príjemná komédia, ale s trochu uponáhľaným záverom.

• 1.3.2010  22:56

Z väčšej časti detektívny film. Teda približujúci prácu knižného detektíva:) Zaujímavé povolanie:) Prudko vypointované, plné zvratov, oplatí sa vidieť.

• 2.10.2009  23:11
    District 9 (2009)

Prekvapenie roka pre mňa. Sharlto Copley exceluje v desivo ľudskom príbehu. Tradičný námet obyčajného človeka vrazeného do neobyčajnej situácie je poňatý netradične antihrdinsky, chudák Vikkus chce predovšetkým zachrániť sám seba. Príbeh i jeho podanie je natoľko presvedčivé, aź prinúti človeka zamyslieť sa, čo by robil na mieste pána Van der Merwe. Scenáristi alibisticky nechali jemne pootovorené vrátka, žeby sme sa mohli tešiť na District-10?:)

• 7.1.2010  22:33
    Do útoku (1987)

Náhodou, opäť tradičné podceňovanie Stalloneovho talentu. Efektne namiešaná dávka adrenalínu a sentimentu presne apeluje na divákove city, tak ako Rocky mi spravil dobrú náladu a určite stojí za opätovné zhliadnutie:)

• 12.12.2009  14:02

Pri tomto filme som mal veľké očakávania, nakoľko konkurenčný film Iluzionista s Edwardom Nortonom vo mne zanechal veľký dojem. Tým pádom musím porovnávať a v konkurenčnom boji pre mňa jednoznačne zvíťazil Iluzionista. Dokonalý trik ma očaril svojím nezvyčajne podaným a poskladaným príbehom, no v tej prekombinovanosti som sa po čase stratil. Prekvapujúce rozuzlenie som si musel pozrieť viackrát, aby som mu pochopil, takže som nakoniec rád, že som na to nešiel do kina:)

• 30.9.2010  19:41

Skvelo namiešaná akčná jazda. Sly vs. Eric, stará osvedčená rovnica z The Specialist. Sly a Arnold podpichujúci jeden druhého narážkami na ich skutočné životy. Skvelý súboj Jet Li vs. Dolph Lundgren. Koho by to napadlo? :) Strhujúce akčné scény, skvelý hudobný podklad, veľký filmový zažitok.

• 22.4.2011  23:04
    Femme Fatale (2002)

Opäť raz nerozumiem nízkemu hodnoteniu. Uaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaau. Tá pointa. Niet čo dodať. Zážitok!!!

• 14.2.2010  22:39
    Fletch (1985)

No ja som sa bavil kráľovsky:) Nehovorím, že som sa celý čas smial, ale film mal veľmi príjemnú atmosféru, dobre sa naň pozeralo. Chevyho skvelé prevleky, hlavne mohamedán na kolieskových korčuliach nemali chybu. Skvelé skvelé:)

• 6.3.2010  20:19
    Fletch žije (1989)

Opäť Fletch, ešte neuveriteľnejšie prevleky, výsmech z amerických sektárov (vymývačov mozgu a peňaženiek), dom na vidieku, a nacistickí motorkári :)

• 23.12.2010  17:47

Chémia medzi De Nirom a Stillerom stále funguje! Toto je najpodstatnejšie, čo som si z kina odniesol, vzhľadom na to, že na nej je postavený už tretí film série. Je tu menej Dustina Hoffmana a Barbry, pacifistický flákač v podaní Harveyho Keitela bol príjemným prekvapením. Menej príjemná bola Laura Dern a totálne neznesiteľná bola Jessica Alba. Toľko krátke zhrnutie, inak je film veľmi príjemný a dobre sa naň pozerá:)

• 27.8.2009  21:46

Trantino, BRAVO! Ci uz Aldo "The Apache" Rayne a jeho neskutocny prizvuk, Rothov Golem s jeho psychopatickym pohladom, ktory asi musel hodne dlho trenovat, ci Til Schweiger ako zabijacky odpadlik, alebo Gedeon Burkhard vrazdiaci nemeckych vojakov, alebo vsetko naraz, film aj napriek svojej dlzke zanecha pamatovu stopu na dobr dlhy cas:)

• 18.1.2010  12:45
    Hard Boiled (1992)

Nezničiteľný Tequilla a takmer nepriestrelný Alan vytvorili skvelé útočné duo, ktoré zlikvidovalo okolo 300 chudákov zločincov, sem-tam aj zopár policajtov. Na strane druhej nesmrteľný jednooký gangster a jeho takmer európsky pôsobiaci boss. Nikdy neprestávajúca akcia, napätie do posledného dychu, miliardy vystrieľaných nábojov, stovky mŕtvol, to je iba zlomok vecí, ktoré robia tento film výnimočným.

• 2.3.2011  19:07

Príjemná oddychovka so skvelým Harrisonom Fordom a Diane Keaton, ktorá mu nič nezostáva dlžná. V tejto komédii nikto nie je dokonalý, úplne každá postava má aj negatívne vlastnosti, čo robí film podstatne uveriteľnejším. Veľmi príjemný hudobný podklad v kmobinácii so skvelým hercami - 4 hviezdičky.

• 16.2.2010  22:51

Kombinácia Tajomného okna a Osvietenia. Nijak inak sa to nedá definovať. De Niro skvelý, Dakota Fanning snaď ešte lepšia. 3 a pol hviezdičky ale naozaj som čakal nejaký lepší záver.

• 23.1.2011  23:08

Hugh Grant vo svojej ďalšej typickej roli, tentokrát s výborne sekundujúcou Drew Barrymore. Vtipné hlášky, príjemné situácie, retro hudobný klip...príjemný film na vylepšenie nálady s výbornou hudbou:)

• 18.6.2010  22:26

Dlho som tento film ignoroval, ale uffff. Oslava pre tych, co ziju svoje sny. Zivot je prilis cenny na to, aby clovek zabudal na svoje sny. Priznam, ze kila patosu, ale tak nebezpecne namixovaneho, ach jaj. UZASNE!

• 10.5.2009  23:38
    Iluzionista (2006)

Naposledy som mal taký pocit, keď som videl prvýkrát Vykúpenie z väznice Shawshank. Skvelá kamera, vynikajúce výkony Edwarda Nortona a Paula Giamattiho, historická Viedeň, rozhodne sa oplatí vidieť. Už len preto, aby ste zistili ako sa robí trik s pomarančovníkom:) Vrelo odporúčam:)

• 30.5.2008  09:49

Ťažko sa hľadajú slová, ktorými začať. 19 rokov od posledného Indyho. Musím sa priznať, že do kina som šiel trochu s obavami, ale hlavne plný očakávania. A rozhodne to prekonalo moje očakávania. 63-ročný Harrison Ford je rovnako charizmatický ako v predchádzajúcich dieloch, Indy je rovnako akčný, Marion má stále svoj okúzľujúci úsmev...a Shia LaBeauf je Shia LaBeauf. Rozhodne je to zmena, po 19 rokoch znovu vidieť nové dobrodružstvo Indyho, navyše, keď sa odohráva v 50-tych rokoch a jeho nepriatelia už nie sú nacisti, ale Rusi. No filmové postavy ako Indy sa už dnes nerodia, a na plátne to bolo badateľné. Dávno som sa tak dobre nebavil v kine. Treba prekonať predsudky, že Indy už je starý dedo, pretože on sa rozhodne ako dedo nespráva. Napokon treba ešte vyzdvihnúť výkon Cate Blanchett, ktorá bola ako hlavná záporáčka veľmi presvedčivá. Tento film sa rozhodne oplatí vidieť, či už ste alebo nie ste Indyho fanúšik, je to "akční podívaná", ktorá rozhodne stojí za to.

<< předchozí 1 2 3 4