Joe kontra sopka (1990)

Veľmi príjemný romantický film s mladučkým Hanksom a Meg Ryanovou na tri rôzne spôsoby. Človek sa aź musí zamyslieť nad vlastným životom. Priznávam, že zápletka je pomerne jednoduchá, no tento film sa neberie vážne a preto je výsledok viac ako sľubný. Odporúćam pozrieť, keď sa človeku nedarí:)

Když se setmí (2004)

Skvelá vtipná, osviežujúca sympatická letná komédia:-D

Ledové ostří (1992)

Romantický film, so všetkým, čo k tomu patrí. Veľmi vhodne vybraná ústredná dvojica, ktorej veríte každú hádku, každý bozk.

Ledově ostří (2007)

Veľmi príjemný filmík, pripomínal mi Kokosy na snehu, keby nebolo primitívnych záporákov, bol by to typický film 90. rokov, napriek tomu veľmi pripomenul staré zlaté časy jednoduchých oddychových filmov:)

Letec (2004)

Trochu dlhý film ospravedlňujú mimoriadne presvedčivé herecké výkony Leonarda Dicapria a Cate Blanchettovej

M*A*S*H (1970)

Napriek tomu, že som odchovanec seriálu, Donald Sutherland ako Hawkeye je vynikajúci. Len nechápem, prečo sa jeho postava vola "Koumes", čo ani netuším ako sa píše, pretože mám pocit, že keď som kedysi dávno čital predlohu, Hawkeye bol proste Hawkeye-Benjamin Franklin Pierce. Radar mal bohužiaľ oveľa menej priestoru, čo bolo trochu sklamaním, ale ústredné trio - Koumes, John a Duke je neprekonateľné. Seríal pre mňa naďalej ostáva najlepším seriálom vštkých čias, ale film si zaslúži všetkých 5 hviezdičiek.

Mizerové II (2003)

Opäť pekne rozporuplné hodnotenia:) Skrátka, treba sa riadiť vlastným úsudkom:) Slušný akčný film, nechápem niektoré hodnotenia, ale koľko ľudí toľko chutí. Jediné, čo mi na filme vadilo bola scéna požičaná z Police story, prejazd cez chatrné plechové domčeky. Ale ujo Bay, tam vysvetlili, prečo tie domčeky vybuchujú. Číňania tam varili na plynových bombách. Tuto sčista jasna vybuchuje jedna chatka za druhou, verím, že to vyzerá akčne, ale...:) Inak veľmi slušné, zabavilo:)

Mr. Deeds - Náhodný milionář (2002)

Celkom vydarená komédia, niekedy však až príliš naivne opisujúca jednoduchosť hlavného predstaviteľa, na ktorej je postavený celý príbeh

Na doraz (2010)

Skvelý Downey Jr., ktorému perfektne sekunduje Galifianakis. Jamie Foxx mi v tomto filme vyslovene prekážal. Skvelé cameo na záver:)