benyy

benyy

3 body

• 15.1.2010  14:15

Jack Ryan je pre mňa Harrison Ford. Hon na ponorku, je síce kvalitnejší film ako filmy s Fordovým Jackom Ryanom, no Harrison Ford a Alec Baldwin...a teraz tu máme aj Bena Afflecka ako Jacka Ryana. Ben so svojím niekoľkovýrazovým hereckým repertoárom tu prekvapivo podáva vskutku skvelý výkon. Za zmienku stojí aj výkon Morgan Freemana či James Cromwella, Lieva Schriebera. Prvotriedny akčný triler.

• 10.1.2010  22:18

Romantický film, so všetkým, čo k tomu patrí. Veľmi vhodne vybraná ústredná dvojica, ktorej veríte každú hádku, každý bozk.

• 7.1.2010  22:33
    Do útoku (1987)

Náhodou, opäť tradičné podceňovanie Stalloneovho talentu. Efektne namiešaná dávka adrenalínu a sentimentu presne apeluje na divákove city, tak ako Rocky mi spravil dobrú náladu a určite stojí za opätovné zhliadnutie:)

• 6.1.2010  23:13
    Pevnost (1983)

Jurgen Prochnow v prekvapivo pozitívnej roli:) Čo mi aź dych vyrazilo bolo maskovanie Iana McKellena, vyzeral presne tak ako vyzerá teraz, maskéri pri jeho "ostarovaní" odvietli dokonalú prácu. Veľmi zaujímavý príbeh, zopár dejových nejasností pravdepodobne ponechaných na divákovu predstavivosť, miestami dokonalé zábery, Scott Glenn so svietiacimi očami, Alberta Watson v evinom rúchu, to všetko si človek po pozeraní tohoto filmu odnesie. Čo bolo ozaj zvláštne bola hudba skupiny Tangerine dream. Bola výborná, ale ako keby nesedela do tohoto filmu, miestami geniálna a miestami úplne menila atmosféru scény. Ian McKellen sklonený nad písacim stolom, za ním sa zakráda v oblaku dymu príšera a hudba ako keby cestoval za slnečného dňa na lodi:) Ale film zanechal veľmi dobrý dojem.

• 30.12.2009  18:53

Veľmi príjemný filmík, pripomínal mi Kokosy na snehu, keby nebolo primitívnych záporákov, bol by to typický film 90. rokov, napriek tomu veľmi pripomenul staré zlaté časy jednoduchých oddychových filmov:)

• 25.12.2009  14:29
    Avatar (2009)

Myslím, že Cameronov koncept je veľmi jednoduchý - do detailov vygenerovať prekrásny svet, ktorý si divák ihneď zamiluje, dať tam "padouchov", ktorí ho pustošia kvôli zisku. Jasné je, komu diváci budú fandiť. Ale vcelku známy a trochu predvídateľný príbeh je zasadený do neuveriteľne krásne prepracovaného prostredia, navyše 3D tu nie je samoúčelné, umožňuje divákovi lepšie vychutnať občasné fantastické zábery. Bol som veľmi milo prekvapený, veľa som od Avataru nečakala teraz by som na to kľudne šiel ešte raz:)

• 12.12.2009  14:02

Pri tomto filme som mal veľké očakávania, nakoľko konkurenčný film Iluzionista s Edwardom Nortonom vo mne zanechal veľký dojem. Tým pádom musím porovnávať a v konkurenčnom boji pre mňa jednoznačne zvíťazil Iluzionista. Dokonalý trik ma očaril svojím nezvyčajne podaným a poskladaným príbehom, no v tej prekombinovanosti som sa po čase stratil. Prekvapujúce rozuzlenie som si musel pozrieť viackrát, aby som mu pochopil, takže som nakoniec rád, že som na to nešiel do kina:)

• 5.12.2009  23:33

Velikánske prekvapenie pre mňa. Na film ma nalákala kratučká televízna upútavka, hlavne výprava a kamera. Poćas celého filmu som nemohol spustiť oči z Anthonyho Hopkinsa, veril som mu každé slovo. Trošku mi bolo ľúto toho, že film smeroval celý ćas ku konfrontácii s medveďom pričom hlavná myšlienka filmu bola úplne iná. Film ma ale totálne zaujal a nemohol som z neho spustiť zrak až do konca.

• 22.11.2009  22:31
    Tajný agent Royce (TV film) (1994)

Ale no:) Video film, tak čo by ste čakali. Občas padne dobre. Nesúhlasím s komentármi, že James Belushi sa nehodí do role tajného agenta, je to klasický Belushi ako ho poznáme. Príjemná oddychovka.

• 21.11.2009  23:23
    Amistad (1997)

Dojmy bezprostredne po dopozeraní sú výborné. Veľmi mi to pripomína Vykúpenie z väznice Shawshank, dokonca aj Morgan Freeman spája oba filmy, ale Spielbergov film mám pocit sa niekedy berie až príliš vážne v porovnaní so Shawshankom. Ale dosť už o porovnávaní, je to veľmi silný príbeh so skvelými hereckými výkonmi, každý, kto videl Djimona Honsoua alebo anthonyho Hopkinsa pochopí, že herectvo nie je len o státí pred kamerou. Niekde som cital, ze Anthony Hopkins ako ex-prezident Adams má jeden z najlepších filových monológov a s týmto názorom sa plne stotožňujem. Na konci filmu som bol veľmi prekvapený, že za hudbu bol tradične zodpovedný John Williams. Medzi obrovským množstvom afrických motívov som vôbec nepostrehol jeho typické melódie. Rozhodne treba povedať, že tento film ma obohatil, ale netreba zabúdať, že ako to u väčšiny historických filmov býva, ide iba o argumenty z jednej strany, ostatné strany nemajú šancu sa obhájiť.

• 2.10.2009  23:11
    District 9 (2009)

Prekvapenie roka pre mňa. Sharlto Copley exceluje v desivo ľudskom príbehu. Tradičný námet obyčajného človeka vrazeného do neobyčajnej situácie je poňatý netradične antihrdinsky, chudák Vikkus chce predovšetkým zachrániť sám seba. Príbeh i jeho podanie je natoľko presvedčivé, aź prinúti človeka zamyslieť sa, čo by robil na mieste pána Van der Merwe. Scenáristi alibisticky nechali jemne pootovorené vrátka, žeby sme sa mohli tešiť na District-10?:)

• 27.8.2009  21:46

Trantino, BRAVO! Ci uz Aldo "The Apache" Rayne a jeho neskutocny prizvuk, Rothov Golem s jeho psychopatickym pohladom, ktory asi musel hodne dlho trenovat, ci Til Schweiger ako zabijacky odpadlik, alebo Gedeon Burkhard vrazdiaci nemeckych vojakov, alebo vsetko naraz, film aj napriek svojej dlzke zanecha pamatovu stopu na dobr dlhy cas:)

• 31.7.2009  21:50

Námet je veľmi podobný Blízkym stretnutiam tretieho druhu v kombinácii so Šiestym zmyslom, takže by sa dalo očakávať, že Ozveny mŕtvych neprinesú nič nové. Opak je však pravdou. Filmu dominuje skvelý herecký výkon Kevina Bacona, film sa nepohráva s tradičnými horrorovými ľakačkami, stvárnenie je miestami až Kubrickovské (scéna s hypnózou). Treba vidieť.

• 19.7.2009  23:20

Veľmi príjemný romantický film s mladučkým Hanksom a Meg Ryanovou na tri rôzne spôsoby. Človek sa aź musí zamyslieť nad vlastným životom. Priznávam, že zápletka je pomerne jednoduchá, no tento film sa neberie vážne a preto je výsledok viac ako sľubný. Odporúćam pozrieť, keď sa človeku nedarí:)

• 24.6.2009  22:46

Velmi silny pribeh, v ktorom Will Smith dokazal ze je PAN herec. Vsetky rany osudu ste tak nuteni prezivat spolu s nim a neostava nic ine iba drzat palce, nech sa konecne karta obrati.

• 22.6.2009  21:06

Mňo. V kine sme boli štyria cez tretí premietací týždeň:) Treba povedať, že McG to spracoval veľmi dobre. Trošku mi vadil tradičný utrápený výraz Christiana Balea, ktorý sa s ním tiahne uź od Temného rytiera, z Batmana si požičal aj drsný hlas. Michael Ironside opäť boduje v roli záporáka, aj keď nie v pravom zmysle slova. Príbeh sem-tam postrádal logiku, ale výsledok bol uspokojivý. Štvrtá hviezdička je za Arnolda:)

• 18.5.2009  21:55
    Zátah (1987)

Takto skvelo hláškujúceho Toma Hanksa som ešte nevidel:) Sympatická, svieža komédia, ako vraví Indiana, čo by som za to dal keby sa zase robili takéto oddychové filmy

• 16.5.2009  22:15
    Mizerové II (2003)

Opäť pekne rozporuplné hodnotenia:) Skrátka, treba sa riadiť vlastným úsudkom:) Slušný akčný film, nechápem niektoré hodnotenia, ale koľko ľudí toľko chutí. Jediné, čo mi na filme vadilo bola scéna požičaná z Police story, prejazd cez chatrné plechové domčeky. Ale ujo Bay, tam vysvetlili, prečo tie domčeky vybuchujú. Číňania tam varili na plynových bombách. Tuto sčista jasna vybuchuje jedna chatka za druhou, verím, že to vyzerá akčne, ale...:) Inak veľmi slušné, zabavilo:)

• 10.5.2009  23:38
    Iluzionista (2006)

Naposledy som mal taký pocit, keď som videl prvýkrát Vykúpenie z väznice Shawshank. Skvelá kamera, vynikajúce výkony Edwarda Nortona a Paula Giamattiho, historická Viedeň, rozhodne sa oplatí vidieť. Už len preto, aby ste zistili ako sa robí trik s pomarančovníkom:) Vrelo odporúčam:)

• 16.3.2009  22:18

PONAUČENIE:nepodceňujte americké akčné filmy 80.rokov. Film distribuovaný spoločnosťou so zaujímavým názvom ŘITKA Video nemá núdzu o silné momenty. Rutger Hauer svojou charizmou ripomína Christophera Walkena v najlepších rokoch, dvojka Sly-Williams nie je typickým príkladom televíznej zábavy, ale o to viac stojí za to. Navyše to má veľmi silný koniec. Stojí za pozretie, hlavne netreba od filmu nič čakať, potom budete príjemne prekvapení.Odporúčam

• 13.2.2009  19:45

Skutočne veľké prekvapenie. Niežeby Jacques Clouseau v podaní Stevea Martina pôsobil menej dementne, to sa žial povedať nedá, no vtipné situćie ú o dve triedy kvalitnejšie, skvelé sekundovanie známych tvárí ako Alfred Molina, Andy Garcia, Jean Reno, či Jeremy Irons. Rozhodne velikánske prekvapenie

• 21.1.2009  22:08

Skvelé! Úžasné! Dve slová, ktoré ma napadli bezprostredne po zhliadnutí filmu. Jude Law ako Sky Captain by mohol konkurovať aj samotnému Indymu Jonesovi. Skvelá podívaná, efektné triky (vzhľadom na to, že to bolo celé natočené pred zeleným plátnom nie je sa čomu diviť), hlavne poriadna akcia a perfektné aj keď ojedinelé hlášky Jude Lawa dodávajú aj piatu hviezdičku

• 8.12.2008  20:51
    Next (2007)

Tento film som sa rozhodol vidieť lebo mám rád Nicholasa Cagea a Philipa K. Dicka, a ich spojenie vyšlo prekvapivo dobre. Scéna ako Cris uniká z kasína v Las Vegas je skrátka perfektná. Kiežby to aj v skutočnom živote tak fungovalo. Jediné, čo ma sklamalo a ubralo piatu hviezdičku, bol trochu lacný koniec.

• 19.11.2008  18:55
    Vetřelec (1979)

Sigorney Weaver v nohavičkách, rozprávajúca hlava Iana Holma na zemi, či yaphet Kotto v prekvapivo nezápornej úlohe - to všetko ma napadne, keď si spomeniem, ako som prvýkrát videl Votrelca. Dusivá atmosféra temných zákutí kozmickej lode Nostromo, agresívny Votrelec a hlavne záverečný boj na mňa spravili dojem 4 a pol hviezdičky.

• 19.11.2008  18:51
    MASH (1970)

Napriek tomu, že som odchovanec seriálu, Donald Sutherland ako Hawkeye je vynikajúci. Len nechápem, prečo sa jeho postava vola "Koumes", čo ani netuším ako sa píše, pretože mám pocit, že keď som kedysi dávno čital predlohu, Hawkeye bol proste Hawkeye-Benjamin Franklin Pierce. Radar mal bohužiaľ oveľa menej priestoru, čo bolo trochu sklamaním, ale ústredné trio - Koumes, John a Duke je neprekonateľné. Seríal pre mňa naďalej ostáva najlepším seriálom vštkých čias, ale film si zaslúži všetkých 5 hviezdičiek.

• 13.11.2008  19:48

Každý, kto od Hugha Granta v tomto filme čaká jeho typickú postavu plachého skromného mladíka, bude prekvapený. No rozhodne zmena občas nezaškodí. ani napis "Fuuuuuuuuuuuuck!" cez celu obrazovku:) veľmi príjemná komédia, ale s trochu uponáhľaným záverom.

• 12.11.2008  20:16
    Ostrov (2005)

Človeka až zamrazí pri predstave, že takto by mohol fungovať obchod s ľudskými orgánmi. Steve Buscemi a Sean Bean vo svojich typických úlohách, skvelá kamera, vynikajúce triky ako napríklad naháňačka po diaľnici medzi vypadávajúcimi oceľovými nápravami robia z tohto sci-fi film, ktorý sa určite oplatí vidieť viackrát.

• 12.11.2008  20:09

Kiežby to každý, kto túži po pomste zvládol tak efektne ako Daniel Craig v 22. Bondovke. Quantum Of Solace dostojne zdvíha vyśšie vysokopostavenú latku Casino Royale. Odpovedá niektoré nezodpovedané otázky a hlavne ponúka vskutku drsný akčný film, pri ktorom nezostáva nič iné iba držať Jamesovi palce

• 9.11.2008  19:18

Knihu som necital,ale po zhladnuti filmu uz ani nemam chut. Film niesol typicke Kingovske znaky - partia deti, ktori sa v dospelosti musia postavit zlu aj striedanie minulosti a sucasnosti. morgan freeman sa do role plukovnika Curtissa absolutne nehodil, vyriesenie jeho postavy bolo lacne, samoucelne. A "lasicky", ktore vyliezaju z..., no hroza. Ale kupodivu som v tom filme nasiel nejaky mne nejasny dovod preco som ho dopozeral, mozno kvoli Kingovi, aj ked nezda sa ze by to bolo velmi verne kniznej predlohe...dal by som tri hviezdicky ale Duddits mi sepka ze pana Sedeho by to mohlo nahnevat.

• 12.10.2008  11:46

Film o tom, ako si vedia známi hollywoodski herci robiť srandu sami zo seba. Skvelý dej sa miestami, ako sa to občas Benovi Stillerovi stáva, sa občas ale vážne len občas strieda s trápnymi situáciami. Ale tie skvelé trailery na začiatku...kto nevidel neuverí. Prekvapením filmu bol pre mňa Tom Cruise, toto by som od neho nikdy nečakal a bol som doslova unesený. Zároveň chcem vzdať hold režisérskym schopnostiam Bena Stillera, pretože po technickej stránke je to plnohodnotný akčný film so všetkým, čo k tomu patrí. Oplatí sa vidieť.