Fotři jsou lotři (2010)

Chémia medzi De Nirom a Stillerom stále funguje! Toto je najpodstatnejšie, čo som si z kina odniesol, vzhľadom na to, že na nej je postavený už tretí film série. Je tu menej Dustina Hoffmana a Barbry, pacifistický flákač v podaní Harveyho Keitela bol príjemným prekvapením. Menej príjemná bola Laura Dern a totálne neznesiteľná bola Jessica Alba. Toľko krátke zhrnutie, inak je film veľmi príjemný a dobre sa naň pozerá:)

Na doraz (2010)

Skvelý Downey Jr., ktorému perfektne sekunduje Galifianakis. Jamie Foxx mi v tomto filme vyslovene prekážal. Skvelé cameo na záver:)

Expendables: Postradatelní (2010)

Skvelo namiešaná akčná jazda. Sly vs. Eric, stará osvedčená rovnica z The Specialist. Sly a Arnold podpichujúci jeden druhého narážkami na ich skutočné životy. Skvelý súboj Jet Li vs. Dolph Lundgren. Koho by to napadlo? :) Strhujúce akčné scény, skvelý hudobný podklad, veľký filmový zažitok.

Absolutní moc (1997)

Nerozumiem tomu slabému hodnoteniu. Skvelý výkon Clinta Eastwooda, Genea Hackmana a Eda Harrisa, veľmi príjemná atmosféra, skrátka niekedy nerozumiem, ale tento film si rozhodne zaslúži vyššie skóre

Čistá práce (2008)

Film sa do prvej polovice tvári ako absurdná komédia (partia ultranešikovných lupičov, ktorí po úspešnom prevŕtaní tunelu priamo do sejfu v banke sa vráti naspäť, aby si chvíľu pospali, kým sa usadí prach a celý čas sa oslovujú vo vysielačke menami na otvorenej frekvencii), v druhej polovici sa zase berie ultra vážne, ako napínavý akčný triler zo zloćineského prostredia. Jason Statham ani trochu nepôsobí ako v 70. rokoch, prvých 20 minút mi to ani neprišlo. Napriek tomu je na čo pozerať

Hřiště snů (1989)

Dlho som tento film ignoroval, ale uffff. Oslava pre tych, co ziju svoje sny. Zivot je prilis cenny na to, aby clovek zabudal na svoje sny. Priznam, ze kila patosu, ale tak nebezpecne namixovaneho, ach jaj. UZASNE!

Vražda na Eigeru (1975)

Dychvyrážajúce úchvatné zábery, napätie do posledného momentu, ale aj trochu rýchle ukončenie. Skvelý Clint Eastwood, verne sekundujúci George Kennedy. Dirty Harry na skalách. Stojí za to. Bonus: ako vždy úžasná hudba Johna Williamsa, krása:)

Věc (1982)

Doslova mrazivá atmosféra, skvelé vizuálne efekty, dokonalý pocit izolácie, minimalistická hudba Ennia Morriconeho - nezabudnuteľný filmový zážitok.

Souboj Titánů (2010)

Opäť raz zbytočne nízke hodnotenia...kto nemá rád blokbastre, nech na ne nechodí. Ísť na taký film a čakať nejaké veľké umenie...Blokbaster by mal byť veľkofilm nabitý akciou, sympatickými hrdinami a človek by mal pri ňom zabudnúť na problémy a starosti a užiť si tú jazdu. Ja som od toho nič iné ako popcornovú zábavu nečakal a bavil som sa veĺkolepo. Z Ralpha Phiennesa priam sálalo zlo, božsky nevinne vyzerajúca Gemma Arterton, Sam Worthington so svojou vizážou z Terminator Salvation...:) Komu sa nepáčia triky, nech si spomenie na Dwaynea Johnsona v závere filmu Múmia sa vracia. Rozhdone mi to stálo za to a za štyrmi hviezdičkami si stojím.

Cesta do Ameriky (1988)

eddie Murphy v najlepšej forme, celá spústa známych hercov skvelým Jamesom Earl Jonesom počnúc a Samuelom L. Jacksonom končiac. Skvelý nečakaný štek Dona Amecheho a Ralpha Bellamyho, sledujúci osudy dvoch bývalých milionárov z Murphyho predhádzajúceho filmu s Johnom Landisom Výmena. Zlaté osemdesiate roky:)