benyy

benyy

3 body

• 30.7.2008  13:45

Pre skalných fanúšikov prináša tento film mnohé odpovede na otázky, ktoré vyvstali počas seriálu. Za seba musím povedať, že veľmi dobre sa na dvojicu Duchovny-Anderson po dlhej prestávke pozeralo. Dej má typickú atmosféru seriálu, takže pripomína skor predĺženú epizódu. Prirovanie kritikov k Mlčaniu jahniat nie je náhodné. Aby som to zhrnul, ako bývalému skalnému fanúšikov seriálu sa mi ten film veľmi páčil, no ako milovník filmov mu nemožem dať viac ako 3 hviezdičky

• 16.6.2008  21:20
    Total Recall (1990)

TOTAL RECALL je vskutku mimoriadny film. Zo všetkých scén filmu mi však najviac utkveli v pamati "vákuové" zábery, ktoré skrátka nemajú chybu. Arnold podal presvedčivý výkon, záporák v podaní Michaela Ironsidea je veľmi nepríjemný, veľmi dobré vizuálne efekty, skelá hudba - skrátka film, ktorý si vždy rád znovu pozriem.

• 30.5.2008  09:49

Ťažko sa hľadajú slová, ktorými začať. 19 rokov od posledného Indyho. Musím sa priznať, že do kina som šiel trochu s obavami, ale hlavne plný očakávania. A rozhodne to prekonalo moje očakávania. 63-ročný Harrison Ford je rovnako charizmatický ako v predchádzajúcich dieloch, Indy je rovnako akčný, Marion má stále svoj okúzľujúci úsmev...a Shia LaBeauf je Shia LaBeauf. Rozhodne je to zmena, po 19 rokoch znovu vidieť nové dobrodružstvo Indyho, navyše, keď sa odohráva v 50-tych rokoch a jeho nepriatelia už nie sú nacisti, ale Rusi. No filmové postavy ako Indy sa už dnes nerodia, a na plátne to bolo badateľné. Dávno som sa tak dobre nebavil v kine. Treba prekonať predsudky, že Indy už je starý dedo, pretože on sa rozhodne ako dedo nespráva. Napokon treba ešte vyzdvihnúť výkon Cate Blanchett, ktorá bola ako hlavná záporáčka veľmi presvedčivá. Tento film sa rozhodne oplatí vidieť, či už ste alebo nie ste Indyho fanúšik, je to "akční podívaná", ktorá rozhodne stojí za to.

• 18.12.2007  23:19

Okrem špeciálnych efektov, ktorými je film doslova preplnený, nič nepresvedčí o tom, že malo zmysel pokračovať po prvom filme Piráti z Karibiku : Prekliatie Čiernej perly.

• 4.9.2007  19:31

Komédia / Dobrodružný / Experimentálny - tieto tri slova by som zhrnul do dvoch - psychedelicka groteska. najefektnejsia cast filmu je venovana Peterovi Sellersovi, coby profesionalnemu bakaratistovi so zenskym menom Evelyn Tremble, ktory zastupi Jamesa Bonda. Po efektnom kartarskom suboji s Le Chiffrem vsak uz film sklza do miestami az absurdnej grotesky.

• 21.4.2007  21:21
    Sunshine (2007)

Prezrádzať hocičo o deji tohto filmu by pokazilo cely filmový zážitok, nejedná sa však iba o tradičné sci-fi, kde dominujú hrdinské činy pre záchranu Zeme typu Armageddon. Cillian Murphy podal skvelý herecký výkon, ostáva len dúfať, že sa bude orientovať na podobne posobivé projekty a nie filmy typu Nočný let

• 15.4.2007  21:49

Veľmi posobivo prevedený film, normálne som dostal chuť prečítať si komixovú predlohu, aj keď nemám rád Franka Millera, ľuďmi oceňovaná gitarová akčná hudba na mňa miestami posobila skorrušivo, keďže som zástanca tradičných filmových melódií, no v každom prípade tento film vrelo odporúčam

• 14.3.2007  19:44

Skvelá vtipná, osviežujúca sympatická letná komédia:-D

• 4.2.2007  20:52

Je to film, ktorý si zaslúži aj piatu hviezdičku, mimoriadne dobre sa naň pozerá, aj keď je mi trochu smiešne prirovnávať to k Top gunu. Príbeh je síce podobný, ale preda len keď vidíte letku dvojplošníkov a vzdušné súboje, pri ktorých po sebe strieľajú aj pištoľami...V každom prípade je to veľmi sympatický film ktorý rozhodne predčil moje očakávania

• 27.1.2007  11:35

Pri tomto filme si človek uvedomí, že koľko ľudí, toľko chutí. Verím, že mnoho ľudí si po prečítaní kritík na tento film radšej pozrie niečo iné. Tento film je však celkom sympatický, napriek svojej dĺžke, dokáže vytvoriť dobrú náladu. Výprava zaujímavá a dovolím si tvrdiť, že Kevin Costner podal veľmi zaujímavý výkon nielen ako herec ale aj ako režisér. Za zmienku tiež stojí nečakaná cameo rola Toma Pettyho. Skrátka, odporúčam divákovi, ktorý tento film ešte nevidel, aby nedbal na kritiky a radšej si vytvoril vlastný názor, lebo tento film za to určite stojí

• 30.12.2006  14:48

Skvelý koncert, s mimoriadne dlhým settlistom, po zhliadnutí tohto koncertu zostáva už len zúfať že sme to nemohli vidieť naživo

• 30.12.2006  14:44
    Jeskyně (2005)

Som si nikdy nevśimol, že to bolo u nás v kinách, ale ako televízny film by som to ohodnotil na celkom slušné béčko, nápad a scenár boli podľa mojho názoru veľmi slabé, ale kamera v tomto filme bola skvelá

• 14.8.2006  13:59

Ako pokračovanie rozhodne nesklamalo, prejavil sa však typický hollywoodsky fenomén (ako svojho času Star Wars), dobrý nápad, prečo z toho nevytrieskať viac, takže celých 150 minút dvojky je vlastne jeden dlhý trailer k trojke, aspoň že nás ušetrili hlášky typu To be continued...Niektoré postavy vytiahli zo záhrobia celkom zbytočne, čo celý dej len viac zamotáva, taktiež kládli občas zbytočný doraz na vývin charakteru postáv, jednotke nič nechýbalo, všetci boli spokojní, lebo to nemali s čím porovnať, no pre niekoho mohlo byť až zarážajúce, ako sa niektoré postavy v dvojke doslova "vyfarbili". Napriek všetkému je to úspešné pokračovanie, a ako letný trhák rozhodne nesklamalo

• 16.4.2006  20:22

Ako komédia to ešte celkom ujde, aj keď sa v nej vyskytuje menej náročný humor, ak to však beriete ako ďalšieho Ružového pantera, tak je to len ďalší neúspešný pokus o napodobnenenie Petera Sellersa

• 4.3.2006  20:45
    6. Batalion (2005)

Priemerný film založený iba na scénach, kde sa scenárista odbavoval na japonskej brutalite, tí museli jasať z toho, keď videli tento film, naozaj, bez týchto scén by film nestál za nič, ale keby tam boli iba tie scény, príliś by mu neuškodili

• 18.2.2006  18:03
    Casino (1995)

Peniaze kazia charakter.Aj to sa dozviete zo Scorcesseho gangsterky Casino.No to zďaleka nie je všetko. Film obsahuje niektoré nezabudnuteľné momenty ako napríklad umlátenie telefónnym slúchadlom, lámanie ruky kladivom, prípadne presila baseballových pálok 3:0. 35 sposobov ako brutálne robiť človeku zle dodáva Casinu skutočne reálny gangsterský vzhľad

• 30.12.2005  14:39
    Sahara (2005)

Ďalší nepodarený pokus o dobrodružný film typu Indiana Jones.Film je na míle vzdialený svojej knižnej predlohe (čo by nemusel byť problém, no v tomto prípade to bol a veľký!), nečudo že sa autor novely Clive Cussler od filmu dištancoval.Dirk Pitt ako suchý hľadač pokladov, Al Giordino ako jeho dementný poskok, ktorý si nevie ani uviazať kravatu alebo správne nasadiť čiapku.Voľba Penelope Cruzovej ako šarmantnej doktorky Evy Rojasovej bola nevhodná.Každému, kto čítal knižnú predlohu nezostane nič iné ako sklamane pokrútiť hlavou:nie, toto nie je Dirk Pitt, ba dokonca ani Clive Cussler.

• 24.7.2005  21:00

Ako fanúšik Wellsovej knihy som bol zvedavý ako sa Spielberg vyporiada s niektorými pasážami.Odhliadnuc od toho, že sa scenár líšil od knižnej predlohy, výsledok sa mi zdal výborný-plný pôsobivých efektov, aj keď s "hollywoodskym" happyendom

• 24.5.2005  20:54

Jednoznačne najlepší snímok trilógie I,II,III.Humorné hlášky v štýle epizód I a II vystrieda pútavý boj o rozhodnutie mladého Anakina Skywalkera, ktorý sa, ako všetci vieme, aj keď za trošku nedotiahnutých-do-konca-udalostí, rozhodne pre temnú stranu sily, čo je trochu škoda, lebo v epizóde II aj na začiatku epizódy III im to s Obi-Wanom šlo fajn.

• 17.5.2005  12:53

Celkom vydarená komédia, niekedy však až príliš naivne opisujúca jednoduchosť hlavného predstaviteľa, na ktorej je postavený celý príbeh

• 22.4.2005  19:29

Skvelá paródia na letecké filmy, ktorých bolo v tej dobe dosť.Tento film je plný nečakaných a hlavne neopakovateľných hláškach typu:"Kapitán, je to vážne, kedy možeme pristáť ? -To vám nemôžem povedať. -Mne môžete, som doktor. -Odhadujem to najskôr za dve hodiny. -A nemôžete to odhadnúť o niečo skôr? -Je to vážne, ten človek musí ísť do nemocnice. Do nemocnice? Čo je to? -To je taká budova s pacientmi a doktormi ale to teraz nie je dôležité. Takže ak sa vám to takto nezdá vtipné (čo asi nie), vo filme to rozhodne stojí za to.Leslie Nielsen v najlepšej forme.

• 20.4.2005  10:40
    Sahara (TV film) (1995)

Prekvapujúce na tomto filme je rok vzniku.Keď ho pozeráte, máte pocit že je tak z osemdesiatych rokov, ale inak je to príjemný film, aj keď odporuje dejepisu

• 20.4.2005  10:01

Veselá, veľmi vtipná oddychová komédia v štýle televíznych seriálov 70.rokov, pri ktorej sa nebude nudiť.(teda úplne:))

• 10.3.2005  10:27

Hodinový čiernobiely dokument o vzniku albumu Blood Sugar Sex Magik.Poznámka:samozrejme tam nehrá len Flea a Gus van Sant ale aj ostatní členovia skupiny + celá škála priateľov

• 17.2.2005  20:09
    Letec (2004)

Trochu dlhý film ospravedlňujú mimoriadne presvedčivé herecké výkony Leonarda Dicapria a Cate Blanchettovej

• 17.1.2005  14:39

Tento sci-fi thriller nehýri hereckými výkonmi hlavných predstaviteľov, ale stojí na zaujíavom príbehu plnom nečekaných zvratov

• 14.1.2005  20:02

Zaujímavý film s hviezdnym obsadením a skvelou hudbou

• 14.1.2005  19:55

Len 3 slová-skvelý vojnový film.

• 14.1.2005  19:50

Ďalší skvelý film od Sergia Leonea plný skvelých hereckých výkonov

• 14.1.2005  19:46

Veľmi do hĺbky prepracovaná postava Frankieho alias Roryho (Brad Pitt) už vopred dáva tušiť, že to nebude len tak ľahko odfláknutý akčný film, ale skôr dráma s akčnými prvkami, Harrison Ford podáva vysoko kvalitný herecký výkon tentokrát však nie svojou typickou charizmou, ale pravým a nefalšovaným hereckým umením, a mladý Pitt za ním ani o krôčik nezaostáva. Priznám sa, že od Jamesa Hornera som čakal viac, naozaj som celý fil strihal ušami, ale veľmi málo sa prejavil tentokrát.