Jeskyně (2005)

Som si nikdy nevśimol, že to bolo u nás v kinách, ale ako televízny film by som to ohodnotil na celkom slušné béčko, nápad a scenár boli podľa mojho názoru veľmi slabé, ale kamera v tomto filme bola skvelá

Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže (2006)

Ako pokračovanie rozhodne nesklamalo, prejavil sa však typický hollywoodsky fenomén (ako svojho času Star Wars), dobrý nápad, prečo z toho nevytrieskať viac, takže celých 150 minút dvojky je vlastne jeden dlhý trailer k trojke, aspoň že nás ušetrili hlášky typu To be continued...Niektoré postavy vytiahli zo záhrobia celkom zbytočne, čo celý dej len viac zamotáva, taktiež kládli občas zbytočný doraz na vývin charakteru postáv, jednotke nič nechýbalo, všetci boli spokojní, lebo to nemali s čím porovnať, no pre niekoho mohlo byť až zarážajúce, ako sa niektoré postavy v dvojke doslova "vyfarbili". Napriek všetkému je to úspešné pokračovanie, a ako letný trhák rozhodne nesklamalo

Růžový panter (2006)

Ako komédia to ešte celkom ujde, aj keď sa v nej vyskytuje menej náročný humor, ak to však beriete ako ďalšieho Ružového pantera, tak je to len ďalší neúspešný pokus o napodobnenenie Petera Sellersa

6. Batalion (2005)

Priemerný film založený iba na scénach, kde sa scenárista odbavoval na japonskej brutalite, tí museli jasať z toho, keď videli tento film, naozaj, bez týchto scén by film nestál za nič, ale keby tam boli iba tie scény, príliś by mu neuškodili

Casino (1995)

Peniaze kazia charakter.Aj to sa dozviete zo Scorcesseho gangsterky Casino.No to zďaleka nie je všetko. Film obsahuje niektoré nezabudnuteľné momenty ako napríklad umlátenie telefónnym slúchadlom, lámanie ruky kladivom, prípadne presila baseballových pálok 3:0. 35 sposobov ako brutálne robiť človeku zle dodáva Casinu skutočne reálny gangsterský vzhľad

Sahara (2005)

Ďalší nepodarený pokus o dobrodružný film typu Indiana Jones.Film je na míle vzdialený svojej knižnej predlohe (čo by nemusel byť problém, no v tomto prípade to bol a veľký!), nečudo že sa autor novely Clive Cussler od filmu dištancoval.Dirk Pitt ako suchý hľadač pokladov, Al Giordino ako jeho dementný poskok, ktorý si nevie ani uviazať kravatu alebo správne nasadiť čiapku.Voľba Penelope Cruzovej ako šarmantnej doktorky Evy Rojasovej bola nevhodná.Každému, kto čítal knižnú predlohu nezostane nič iné ako sklamane pokrútiť hlavou:nie, toto nie je Dirk Pitt, ba dokonca ani Clive Cussler.

Válka světů (2005)

Ako fanúšik Wellsovej knihy som bol zvedavý ako sa Spielberg vyporiada s niektorými pasážami.Odhliadnuc od toho, že sa scenár líšil od knižnej predlohy, výsledok sa mi zdal výborný-plný pôsobivých efektov, aj keď s "hollywoodskym" happyendom

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Jednoznačne najlepší snímok trilógie I,II,III.Humorné hlášky v štýle epizód I a II vystrieda pútavý boj o rozhodnutie mladého Anakina Skywalkera, ktorý sa, ako všetci vieme, aj keď za trošku nedotiahnutých-do-konca-udalostí, rozhodne pre temnú stranu sily, čo je trochu škoda, lebo v epizóde II aj na začiatku epizódy III im to s Obi-Wanom šlo fajn.

Mr. Deeds - Náhodný milionář (2002)

Celkom vydarená komédia, niekedy však až príliš naivne opisujúca jednoduchosť hlavného predstaviteľa, na ktorej je postavený celý príbeh