Henk

2 body

<< předchozí 1 2 3
    • 17.2.2019  18:36
    Heavy Trip (2018)

Věřím,že lidem kteří nikdy neměli kapelu a neposlouchají Metal trochu drsnějšího rázu,tenhle film nic neřekne. Měl jsem z něho také trochu obavy,ale po prvních deseti minutách jsem se přenesl do svého mládí, kdy naší kapelu brali lidi taky jako bandu pošahanejch mániček,který vyluzujou na divný nástroje ještě divnější zvuky a ještě k tomu hodně nahlas. Pro mne tenhle snímek znamenal odlehčení a příjemnou zábavu,skoro jako bych byl někde na festu. Pasi mě fakt dostával. Díky Verbalovi za skvělej komentář.

• 31.12.2017  22:39

Plně souhlasím s monologovým komentářem. Očekával jsem sci-fi horror se zlounem Dieselem, ale ten se jaksi nekonal. Filmu chybělo napětí i akce. Za mě nejslabší z Riddicků.

• 31.12.2017  22:24
    Repo Men (2010)

Poměrně zajímavý příběh s výborným hereckým obsazením. Nepříliš vhodný pro slabší nátury. Ale trochu mi v něm chyběla atmosféra. Ne, že bych se nudil, ale na sci-fi thriller jsem moc napnutý nebyl.

• 3.1.2017  18:08

Do více jak poloviny filmu jsem se dobře bavil,ale pak se pomalu začalo vytrácet tempo i atmosféra a závěr mi přišel trochu jalovej. Ale jinak se na to dalo v pohodě koukat.

• 28.12.2016  21:11

K tomuhle filmu jsem se dostal náhodou při pročítání komentářů k "Michielu de Ruyterovi". Se zájmem jsem si jej stáhl a pokoušel se srovnat s výše zmíněným nizozemským dílkem. To se mi bohužel nepodařilo. Zatímco prvně jmenovaný film jsem bez problému dokoukal a měl jsem pocit,že jsem se velmi dobře pobavil,kdybych u tohoto snímku nečekal na závěrečnou bitvu(která mne nakonec také zklamala),vypnul bych jej už po půlce. Asi jsem kulturní barbar,ale filmy o válečných lodích,kde se (čtvrt filmu věnuje opravám lodi,čtvrt filmu se proplouvá bouří,čtvrt filmu se žvaní a tvoří dobová pop music,desetina se věnuje výzkumu nových živočišných druhů a teprve ten zbyteček je na válčení),tak ty mne opravdu moc neberou. Dvě hvězdy za obsazení a slušné herecké výkony.

• 26.12.2016  16:35
    Admirál (2015)

Až do tohohle filmu jsem si myslel,že největším holandským námořním hrdinou byl bukanýr Piet Heyen. Asi to bude tím,že o holandské historii toho vím velmi málo. Také proto jsem zřejmě přehlédl časový posuv udáostí a bitev. Ani mi nevadilo,že hlavní hrdina tu byl vykreslen jako neotesanec s vizáží venkovského starosty. Film mne už od začátku vtáhl a nepustil do samého konce. Režisérovi mám trochu za zlé,že nechal admirála Maartena Trompa(Rutger Hauer) odstřelit hned na začátku filmu,ale asi k tomu měl jeden,nebo druhý své důvody. Po celou dobu sledování filmu na mne dýchal takový pocit národní hrdosti Holanďanů,podobně jako ve filmu "Černá kniha". Každopádně se na něj rád podívám znovu.

• 26.12.2016  14:48

Když filmu odpustím všechny nelogičnosti,kterých jsem byl svědkem,musím říci,že jsem se docela bavil. Půl hvězdičky bych přidal Páně Emmerichovi za prozíravost s kterou v závěru přestěhoval další díl série na jinou planetu. Kdo by probůh zvládl za dvacet let vystavět půlku zdevastovaného světa. Už se těším na ten "Den závislosti 3", jak zmasakrujeme třeba Mars,nebo Venuši.

• 26.12.2016  14:12

Protože se tak trochu zajímám o problematiku sériových a masových vrahů,dost jsem se na tenhle film těšil. Viděl jsem filmy o Tedu Bundym,Jeffrey Dahmerovi,Johnu Gacym,Henry Lee Lucasovi a dalších,ale ten mrazivý pocit jsem měl snad jen u dvou. U Olgy Hepnarové a u filmu "Evilenko". V obou případech za to mohou představitelé hlavních postav - Michalina Olszanska a Malcolm McDowell. Myslím,že v obou případech udělali režiséři naprosto perfektní volbu, Tenhle příběh je podle toho,co jsem četl o případu Olgy Hepnarové poměrně věrný od jejího odcizení se rodině až po samotnou popravu. Jediné,co jsem postrádal bylo zjištění jakou duševní poruchou vlastně trpěla. Ačkoli to v závěru trochu hrála na schizofrenii,po celou dobu předtím se tak nechovala. Ale to je jen detail. Každopádně ve mně zanechal film hluboký dojem.

• 26.12.2016  13:37
    Pátá vlna (2016)

Jelikož jsem tenhle film viděl až po přečtení zdejších recenzí,očekával jsem nepříliš zajímavý apokalyptický thriller,kterých bylo v poslední době natočeno mnoho. Ale tenhle film měl poměrně zajímavý námět,který by se ovšem jen těžko dal nacpat do 111 minut. A tak režisér musel proběhnuvší čtyři vlny emzácké invaze trochu oškubat,aby se do stopáže s hlavním příběhem vešel. Pátá a finální vlna měla také poměrně zajímavý námět i když se divák vlastně moc nedozvěděl,proč by nástrojem vyhlazení lidstva měly být zrovna děti. Přesto mne ani tahle část filmu nenudila. Navíc si myslím,že Chlöe odvedla velmi dobrý výkon,když celý film odtáhla v podstatě sama. Spíš bych dal asi 3 a půl.

• 16.6.2016  23:49
    Krvavá odplata (2005)

Snad by mi ani nevadila indiánka křížená s černochem,kdyby tenhle film měl alespoň něco,pro co by se na něj dalo vůbec koukat. Můj zatím nejhorší filmový zážitek tohohle roku.

• 7.3.2015  20:35
    Zvuky temna (1977)

Přiznám se,že neznám definici pojmu "giallo", ale jako thriller se mi tento snímek z Fulciho dílny zdál poměrně zdařilý. Dle mého názoru film hodně držely velmi dobré herecké výkony v čele s charismatickou Jennifer O'Neill,která mne o svém herectví přesvědčila už v thrilleru z psychiatrické léčebny "Osudná smlouva". Plný počet nedávám snad jen proto,že se mi zdálo jako by film v několika místech ztrácel tempo a atmosféru. Ale jinak všem co neviděli-doporučuji.

• 7.9.2014  20:08

Asi vše už tady bylo o tomto "díle" řečeno, ale neodpustím si poznamenat, že kdyby všechny armády byly jako tahle jednotka potřebující tisíce nábojů k zastřelení jednoho třímetrového raptora, mohl by svět žít v míru protože by zbrojní průmysl nestíhal vyrábět. Jedna hvězdička je za závěrečnou přestřelku, ta byla opravdu exkluzívní.

• 5.4.2014  16:13
    Srážka s kometou (TV film) (2007)

Ačkoli jsem před celkem nedávnou dobou několik katastrofických dílek vymazal myslím,že tohle si ponechám. Film mne zaujal nápadem umístit první akční část hned na začátek,když střed vyplňují slovní šarvátky mezi vědci a deprimující záběry na ukazatel percentuální možnosti zásahu země kometou. Závěrečná,apokalyptická část je hodně zkrácena,ale na druhou stranu asi všichni jsme viděli 2012,tak co by nám mohli britové ještě nabídnout. Můj názor je,že z toho co v poslední době na katastrofické scéně vyvřelo,tohle není ani zdaleka nejhorší.

• 17.3.2014  20:44

Jak už tu bylo řečeno podchytit za dvě hodiny historii Heavy Metalu je zhola nemožné. Přesto se dle mého podařilo tvůrcům v náčrtu popsat existenci a vznik tohoto hudebního žánru tak,aby jej mohli shlédnout i nefanoušci této hudby. To je samozřejmě má domněnka, jelikož se řadím do kategorie příznivců. Film však obsahuje kromě dobré muziky,hodně dobrých hlášek a také některá fakta,která mnoha lidem nebyla známa. Celou dobu jsem neodtrhl oči ani uši od obrazovky a myslím,že se na film rád podívám i znovu.

• 26.11.2013  14:20

Film o Williamu Boninovi mi trochu přišel jako dokument. Jediné,co se režisérovi docela povedlo bylo zachycení narůstajícího Boninova šílenství. Tři hvězdy za snahu.

• 26.11.2013  14:10

Asi už stárnu,ale já si tenhle kousek docela užíval. Už téma napadení země mne zaujalo a Guillermo Del Torro sliboval záruku jisté kvality. Nebudu to natahovat,prostě jsem na to vejral s otevřenou hubou,až mi uniklo,že ke mně přišla návštěva. Po dokoukání musím konstatovat,že jsem už viděl spoustu větších zhovadilostí,co se v poslední době vyrojily v tomhle ranku. Jediné co mne zaujalo(asi je to kravina),ale jak těch pár vrtulníčků nese jaegera,když normálně má helikoptéra ve větru problém s pár traverzama. Rona Pearlmana bych si asi dokázal představit spíš jako pilota některýho z Jaegerů. Ale jinak docela dobrý.

• 14.3.2012  16:08
    Evilenko (2004)

Jen těžko lze vtěsnat do 111minut profil někoho(něčeho) takového jako byl Andrej Čikatilo. Přesto bych řekl,že mne film příliš nenudil. Asi bych mu dal tři hvězdy,ale čtvrtá je za výkon Malcolma McDowella. McDowell je ve filmu snad ještě odpudivější a úchylnější, než sám Čikatilo. Když si na něj vzpomenu vždycky mi naskočí husí kůže. Perfektní výkon !

• 14.3.2012  13:49

Myslím, že o tomhle dílku tady bylo řečeno všechno. Neodpustím si ale poznámku, že se dle mého názoru Věře Chytilové podařila poměrně trefná sonda do duše malého českého národa. Já jsem se smál jako blázen, ale když to běželo podruhé, tak mne tak napadlo, jak bych se choval asi já v té době,v tak skoro idylickém prostředí. Asi by mi hráblo a choval bych se podobně jako protagonista filmu. Dneska je to jiné, kdybych přišel k tolika penězům,zatajil bych to i před příbuzenstvem, aby mne nesejmuli i s celou rodinou. Jinak hlavním tahounem filmu jsou herecké výkony, dokonce i ve vedlejších rolích, kdy mi všechny akce přišly naprosto přirozené a nenásilné na rozdíl od některých slovutných děl české kinematografie poslední doby.

• 4.12.2011  21:45

Tenhle film jsem si stáhl asi před 14ti dny a očekával jsem víceméně suché,dokumentární zpracování Brownovy předlohy. Naštěstí se tak nestalo a já bez problému zvládl celou stopáž filmu. Tolik smutku a beznaděje jsem už dlouho, pokud vůbec někdy v nějakém snímku neviděl. Ač tu proběhly výhrady k výkonům herců, dovolil bych si polemizovat. Za všechny další si vybavuji scénu,kdy voják vybízí jednoho ze soukmenovců Sedícího býka, aby si ulovil býka v ohradě. Náčelníkův pohled podtrhuje celou atmosféru tohohle pro mne velmi zdařilého dílka. Na závěr bych se chtěl ztotožnit s názorem kolegy 666teena, že když naši američtí "bratři" začnou udílet světu rady ohledně etnik, měli by si nejdříve pustit tento film. Howgh

• 28.6.2011  18:57
    Ztracená budoucnost (TV film) (2010)

Očekával jsem katastrofický film,viděl jsem spíš dobrodružný snímek průměrné kvality.Spíš 2,5

• 7.3.2011  17:32
    Rudá krev (TV film) (1997)

Trochu mi to připomnělo film "Šedý orel",jen v trochu zjednodušeném provedení. Námět stejný jako u mnoha indiánek, ale má to něco do sebe. Na konci jsem si skoro zafňukal.Řekl bych 3,5

• 7.3.2011  16:55

I když podle názvu jsem nečekal žádnou taškařici,po shlédnutí snímku musím říct,že to byla docela soda. Bruce Beresford je pro mne neznámé jméno,ale všechna čest! Tenhle film si myslím zaslouží,aby neupadl v zapomění. Samozřejmě příznivci akční zábavy si na své asi moc nepříjdou,ale jinak kdo neviděl,vřele doporučuji.

• 6.3.2011  19:01
    District 9 (2009)

Ačkoli ve mně film v koprodukci čtyř zemí nebudil příliš důvěry,stahl jsem jej a rozhodně toho nelituji. Velmi dobrý nápad, precizně odvedená práce a nakonec i výkony hlavního protagonisty mne utvrdily v přesvědčení,že jsem v posledních pěti letech lepší akční sci-fi neviděl. Ostatní už tady bylo řečeno.Dávám plný počet.

• 5.3.2011  18:53

Původní snímek jsem viděl asi před třemi roky a pravdu říci,byl jsem trochu zklamán. Ačkoli samotné několikanásobné znásilnění hlavní protagonistky bylo poměrně naturisticky pojato,zbytek filmu už byla taková limonádka,naprosto bez atmosféry,která by filmu s přívlastkem horor,neměla chybět. V tomto remaku je to tak nějak naopak. Naštěstí toho ponižování Jennifer bylo dost na to,abych alespoň na chvilku zalitoval někoho z těch čtyř týpků a šerifa si vychutnala naprosto exkluzívně. V samotném filmu bylo několik hluchých míst,ale i tak jsem se bavil o trochu víc než při jeho před- chůdci.

• 4.11.2010  21:44

Na tenhle film mne upozornila manželka po shlédnutí nějaké upoutávky s tím,že se bude jednat o nějakou tvrďárnu. Nejsem z těch,kteří by mohli hodnotit uměleckou kvalitu snímku,ale jako prostého diváka mne Prokletý ostrov nechal naprosto chladným.Tři hvězdy dávám za herecké obsazení a výkony hlavních protagonistů. Celý film mi trochu připomínal jazzový jam-session,jelikož jazzové muzikanty upřímně obdivuji,ale výsledný celek nejsem schopen pochopit a moc mne nebaví.

• 29.7.2010  22:48
    Soudný den (2008)

Nynější divák má v poslední době dost a dost příležitostí k udělání si obrázku o dalším vývoji "života" na naší malé planetce,protože katastrofických filmů běží teď opravdu přehršel. Ale toto dílko si myslím patří k tomu lepšímu,co bylo v poslední době natočeno. Jedinou drobnou výtku bych měl,že se tvůrci dále nezmínili o osudu dcery hlavní hrdinky,když jejich rozloučení proběhlo za poměrně pohnuté situace. Ale jinak vážně moc dobrý !

• 29.7.2010  22:30
    Rallye smrti (2008)

Název filmu ve mně evokoval spíše dokument z Valašské rally,než akční film. Další záhadou pro mne bylo obsazení,jelikož nejsem zase příliš pilným divákem. Při policejní akci ve fabrice dobrý,ale jak to že se Jensen dostal v pohodě domů,když zrubal dvě benga. No budiž říkám si,ale jak se dostal za katr,začínalo to mít šťávu,tak jsem vydržel a nelituju toho. Drsný chlapi,rychlý auta a hezká holka,co víc chtít. Ani jízda to nebyla špatná a můžu říct,že jsem se moc pobavil.

• 16.5.2010  00:35
    Mučedníci (2008)

Po shlédnutí tohoto snímku jsem si připadal, jako bych zrovna viděl nějaký otřesný dokumentární film. Film se naprosto vymyká všemu,co je dnes běžně k vidění v médiích apod. Určitě bych dal víc hvězdiček, ale stáhl jsem jej v původním znění a franština není zrovna můj šálek kávy. Ačkoli jsem tedy úplně nepochopil. o co vlastně šlo,přesto musím říci,že jsem film bez problémů dokoukal až do konce a ukájel se výbornou prací kameramanů,maskérů a v neposlední řadě i představitelek hlavních rolí. Co dodat,prostě : soda.

• 15.5.2010  19:14

Žádná velká sláva,ale koukat se na to dalo. Dal bych 2 a půl,ale Tobin Bell byl bezva.

• 25.6.2009  22:00
    Van Helsing (2004)

O tomhle filmu jsem do jeho shlédnutí neslyšel snad ani jedno kladné hodnocení a tak mne ani nenapadlo se po něm pídit. Až minulý týden šly ukázky na TV JOJ a tak jsem to zkoukl. No, asi se mi parťáci v hospodě vysmějou, ale já jsem se od začátku až do smutného konce výborně bavil. Byla to sice pekelná jízda, ale na rozdíl od filmů jako Matrix apod. jsem neztrácel nad dějem kontrolu až na to, že jsem nestačil jaksi podchytit ty zápory, které se objevily v hodnocení mých kamarádů a jak koukám i většiny ze zdejších přispívatelů. Přátelé, smekám před Vámi. Asi je to tím, že už jsem starší člověk a při takhle svižném filmu už nestihnu sledovat chyby ve scénáři,originalitu a další "důležité" složky snímku. Ale zábava přece také není zanedbatelnou složkou filmových děl ! Tu hvězdičku strhávám za to, že jsem pořádně neviděl ani jednoho Zubatce.

<< předchozí 1 2 3