Heywood

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 23.2.2021  08:40
    The Doorman (2020)

Zmydlí tří chlapy a ani se u toho nezapotí....Oni si najme vražedné padouchy a asi v konkurzu ukazovali, jak se umějí profesionálně prát...a každý blbec uvěří, že Rembrandt stojí pár korun... A prostřelené břicho je máček, tedy "to je dobrý". To už nemohlo být hloupější. Jedna za výběr lokace.

• 19.2.2021  11:45

Komedie to byla asi tak 15% filmu, zbytek byl žalostný pohled na aktéry i na dnešní Francii. A to si tvůrci odpustili tu vyžadovanou politickou korektnost, jenom jeden z "kamarádů" byl Afrofrancouz. Tyhle trosky asi nejsou vzorem EU a výhra medaile je jenom snaha udržet komediální linku, ale jinak nic. Herci obstáli, (Mathieu Amalric se z bondovského padoucha změnil v trosku úžasně), nápad by originální a nevleklo se to. 3 hvězdy a jedno zhlédnutí stačí.

• 18.2.2021  20:31
    Střípky (2021)

50% nelze, tak dvě hvězdy. Sice dobře natočené, zdánlivě z reality, ale dva policajti se de facto ze svého případu málem pominou. To ale až tak normální není a Malek se v závěru choval jako puberták a nikoliv. jako detektiv. Navíc důkazů pomálu a vrah kde asi tak? V záběru stíhané běžící dívky vidíme jiný vůz a dívku zřejmě už dlouho sledoval, jak věděl, kdy chodí běhat? Náhoda? Opět? Možná..Kritika kariéry přes katolictví byla zajímavá, arabští migranti, co kašlali na práci ještě zajímavější. Přesto nudné, táhlé a bez vyvrcholení..

• 11.2.2021  09:06

Výborné triky, očekávaná podívaná pro děti 10-12 let, oslava korejského nacionalismu a očekávaný příběh přeplněný šťastnými konci v několika vrstvách. Má to spád, pohled na kapitánku musí potěšit i 17-ti letého. Padouch (Gates, Bezoš, Zuckerberg Dorsey - vyberte si, protože je to o nich), si samozřejmě hraje na Boha a ve vodopádu ušlechtilých slov se skrývá obyčejná hamižnost a vražedná nenávist. Herec vybrán skvěle, triky udělány výborně, hvězda za něj navíc. Hudba mě minula, ale nerušila. Ve 4K to musí být ještě o něco lepší, ale stačí to vidět jednou. Mohl bych tu vypsat všechny vykrádačky ať už filmového světa sci-fi nebo seriálového, ale tak to bude i u dalších podobných děl. Kdo hledá zábavu a netrvá úkorně na umění, tak bude spokojen.

• 4.2.2021  22:44
    Parchanti (2010)

Nadsázka, padouch a hrdinové, bleskové tempo, šťastný konec a peníze lítají vzduchem. Provedení špičkové, námět pro děti, herci skvělí. Bod za to, že někdo se bojí, že CIA byť v komiksu si dělá, co chce.

• 4.2.2021  20:17

Dnes by si nikdo netroufl takový film natočit. 2021 po BLM, volební šaškárně a potickokorektním terorismu, který v USA vládne takový film už neuvidíme. A přitom vidíme přesně, jak svět vypadá: Hodní a zlí a barva pleti je vedlejší. Výborně zahrané, s napětím a spádem, s věrohodnou zápletkou a koncem, který život přináší. Za výhru se platí. Honička na sněhu nezapomenutelná a ti tichounce hrající the temptations- papa was a rolling stone (1972), to bylo něco.

• 3.2.2021  20:52

Ukázka, jak funguje zglobalizovaný systém. Lidský život v něm nemá cenu. Hudba mě neoslovila, Carey Mulligan je tu neskutečně výborná. Kdysi dávno v jednom francouzském filmu (Bestie musí zemřít 1969) odezněla věta, že aby zemřela bestie, musí zemřít i člověk. Tady se to přesně naplňuje.

• 2.2.2021  20:55
    Vykopávky (2021)

Stará dobrá Anglie v doslova poetické filmu s vynikajícím hereckým obsazením. Velmi oceňuji s jakou surovosti autoři ukázali ty "pracovníky muzeí", kde jejich osobní zájem byl téměř nade vše. Psát o Lily James by znamenalo utopit se přívalu nekritických superlativů, Ralph Fienes výkonem pokukoval na Oscara, Carey Mulligan předvedla dech vyrážející výkon. Nádherná kamera neplýtvala sentimentem a nesklouzávala ke kýči, byť vybrané scenérie k tomu vybízely. Pomineme-li poučný příběh o skutečném odhalení části britské historie a navíc na pozadí blížící se války, pak film plyne uklidňujícím tempem, zvraty v něm jsou nedramatické, příhodné, i poznání homosexuality a krachu manželství je tu nenásilné a smutné tak, jak by mělo být.Hudba příjemně stoupá filmem a konec je v čase, kdy uspokojení diváka vrcholí. Co si od filmového díla přát víc.

• 1.2.2021  22:51

Jednoduché, předvídatelném, milé, úsměvné a tu s nejhezčí postavou nikdo nesbalil... Jinak tuctovka, kterou za 10 minut zapomenete, hvězda navíc za to krásné léto a za fakt, že i mladí Italové musejí pracovat. (černí a asiati nebyli na natáčení přizváni, tak to si musejí tam vyřídit sami)

• 1.2.2021  22:44

70% byť výtka je tu jasná. Převoz nebezpečných vězňů má jasně stanovený protokol všude, tady si filmaři vymysleli "nová pravidla". Opačně lze říci, že je ve filmu nápověda, proč a kdo dříve, než přijde konec. Jinak velmi dobrá kamera, profily vězňů ukazují, že tam "omylem" nikdo není (výborně zahrané) a hlavní hrdina je trouba, ale jinak férovej chlap. To nádherný jezero byl záběr... mrzl jsem s herci.

• 21.1.2021  18:41

Parodie, která zcela určitě není určená hlupákům. Ostatně "hustý Asiat a modelka, která chce být herečkou" je jasné poselství. Svalovec Rock je debilem na 2 a přiznejme si, že Hobbs a Shaw dotáhli na Samoi tu politickou korektnost do stoupy přímo nevídané. Jistěže v chatrči se spravuje nejmodernější světová technika, jak jinak... Kritika přihlouplého černošského pozdravu se tu také vyjímá dokonale, včetně černého rappera, bez kterého se dnes film ani nesmí v USA už natočit. Původní "odlehčený" film Rychle a Zběsile a celá série se ikonovala do gangstersko-sociálního dramatu a začala se brát tak vážně, až to opravdu bolelo. Tento film se všem těm klišé vysmál a to velmi dobře. A pokusil se připomenout, že celá "oblíbená" série je jenom divadlo á la Hollywood. Nic více. Zaslouží si proto tato parodie plný počet nikoliv, že by to byl tak skvělý film,ale za odvahu to vůbec natočit. V roce 2021 by tento film byl zakázán a jeho tvůrci vymazáni ze sociálních sítí. Nejspíš.

• 21.1.2021  15:29

Na první kouknutí za 2, na druhé za 3 a nakonec 4 za to, že se někdo nebojí ukázat, jak to není v tomto světe grázlů a zrádců snadné a necpe tam žádnou přihlouplou politickou korektnost.

• 19.1.2021  20:40

Málo kdo umí kritiku zblblých "zasíťovanců" postihnout jak Seth Rogen. Také ta "svoboda slova a názoru" tu dostala na frak. Jinak řada vtipných fórků (kozáci přišli o reklamu), ale nakonec ta židovská nostalgie musela prosáknout. Kamera bez chyby, hudba akorát, ale něco tomu chybělo. Tuším, že přes optimistický konec je tu moc hořkosti celý film. Ta první asistentka, která v minutě přejde k protestujícím je dokonalá ukázka mizérie a Ben možná miloval rodiče, ale jinak je to flákač bez cíle a bez odvahy. Taková ta houba - nasát a vypustit - až příliš vrstevníků v západní civilizaci je mu podobno. Proto to Rogen natočil, byť směřoval k parodii se stoletým pradědou a měla to být především legrace. To byla, ale smutek z ní setrvává.

• 19.1.2021  19:28
    Stážista (2015)

Je každému jasné, že šéfová soukromé firmy si "staletého staříka" stážistu strčí do své postele... jojo...to se to potom spinká. Ona každá limonáda se nesmí přehánět.

• 19.1.2021  19:26

Kdysi dětská filmová hvězda, dnes ubožák na3. To je Radcliffe, který ještě nenatočil slušný film. Tento odpad jsem nedokázal dokoukat, jak to bylo naprosto nemožné. Snad aby si ten chudák užíval vydělaných peněz, protože na herectví prostě nemá a ten námět je tak zoufale tuctový a okoukaný, prostě bída a bída.

• 18.1.2021  20:06
    Za čárou (2021)

Anthony Mackie hraje HAL 9000, kterého stvořil A.C.Clark v roce 1968. Jenomže robot plánující zničit své stvořitele útokem jaderné zbraně je fakt idiotské téma, protože Terminátor už má tolik dílů, že je to jen pitomý plagiát. Tím výčet idiotismů nekončí. Damson Idris s Anthony Mackiem spěchají dodat vakcínu, ale každých deset metrů se zastaví, aby hovořili "duchaplnosti" tváří v tvář. Bože. V zemi, kde zuří cholera a baráky jsou na cimpr campr pak v roce 2036 jezdí současné modely aut Mercedes G, Escalade ap., a jsou nablýskané jako když vyjely z myčky. Damson Idris má být poručík z akademie a nemá ani vojenský styl chůze, ani vojenské chování ani nic. Vypadá jak DJ z dobrého baru, kterému natáhli uniformu a navíc je děsivě nesympatický a vypadá půl filmu přihlouple a půl arogantně. A jen tak brnkne kámošce do řídícího centra dronů a ta místo drinku mu namíchá info a vobráázkem. Protože to je u amíků máček. Aha. Anthony Mackie to táhne ze všech sil, ale námět, hudba, provedení... to vše je doslova tragické. A ti vylupovači banky s maskovacími šátky na ústech se maskovali před kým, když to byli "bojovníci za svobodu"? Před policií, která neexistovala? A ta ukrajinská vůdkyně, která to chtěla natřít amíkům útokem jaderné bomby vypadal jako dobrá máma z vánočního love story. Ostatně ty tzv. vzpomínkové vratky, zde užité, jsou právě ve vánočních filmech obvyklé. Takže Mikael Håfström si může na stromeček zavěsit akorát tak ostudný film, ve které odezněla jediná pravda a to ta, že na rusko-ukrajinském konfliktu si někdo pakuje kasičku a mladý Biden, synáček novoprezidenta je příkladnou ukázkou. Ale točit film pro jednu větu? Odpad.

• 14.1.2021  21:51

Souhlas s tím, že film v roce 1958 musel mít jiný ohlas než dnes. Oba hlavní představitelé byli výborné, záběry skvělé, ale...přesto mě film příliš neoslovil. Možná, že jsem čekal víc. Z válečných ponorkových filmů jsem tento zařadil mezi průměrné.

• 14.1.2021  21:39
    Jersey Boys (2014)

Milé, i lehce zajímavé, herecky slušné, písně neznám, takže nemohu srovnávat s originálem, mírně romantické a takové "proamerické". Stačí vidět jednou.

• 14.1.2021  21:35

Naprosto šílená nadsázka a skvělý závod. Autobus nemá chybu. To "Rychle a zběsile" z toho kouká ze všech stran, ale dá se to.

• 14.1.2021  15:06
    Holiday Hearts (TV film) (2019)

Ona nekoukatelná, on vypadající jako manipulovatelný blb, všichni se jenom měli rádi a nedalo se na to koukat. Jedna za výzdobu sálu, jinak nikdy více.

• 14.1.2021  15:03

Ona v 39 úžasně vypadající, on vypadající jako trouba, kompars mizerný, námět tuctový a okoukaný, celý film hluchý a jedna je dost.

• 12.1.2021  19:15

Nesovětský válečný film. Hodně odlišné od obvyklé propagandy soudruhů. Přiznání v kostele rozhodně nebylo o lásce k Sovětskému svazu. Ale vědomí, že plán Němců bylo vyvraždit všechny Slovany ( film to ukazuje) vedl k tomu, že i za cenu ztrát Rusové a další to nevzdali. Film má skvělou doslova masakrovou úvodní sekvenci, výborné reálie, a tu děsivou vojenskou doktrínu, podle které je život jen prostředek k cíli. Řada hereckých výkonů si zaslouží uznání a soundtrack také nezahálel. Trochu toho optimismu autoři nalili, ale i vzepětí v hořící vesnici bylo už jen holdem těm, kteří v té operaci zemřeli. Dobré dílo. Velmi dobré.

• 9.1.2021  20:02

Zasazeno do doby Gorbačova a rozhodně to bylo zajímavé. Depresivní vrt byl ztvárněn výborně, postavy už méně. Ten ve službě nadbíhají a vrkající major mě tedy fakt nebral, Milena Radulović byla o to více přesvědčivá, byť závěrečná líbačka asi musela nadzdvihnout žaludek každému. A poněkud se tu ztrácena komunikační linka, protože vždy někdo na povrchu bdí. I palkovník měl šéfy, co chtěli být v obraze. A jen tak by nenechali někoho mizet v díře. To sice závěr jaksi nabízí, ale opět s nulovou informatikou, takže jsme tam, kde jsme byli. Nepřítel měl tvar hodně vyzkoušený, osvědčený a nedávno sáhli Amíci po podobné předloze a strčili si tam Willisa. Ten to dotáhl na odpad, zde to bylo lepší, byť kdo rozuměl těm teplotám v ledu...? Ukázka, jak to chodilo v SSSR byla učebnicová, protože film se od reality asi moc nelišil, jen ten nebeský průšvih měl jiným rozměr (antrax, novičok atd.) Tři hvězdy, protože každý ruský film kazí rozvláčnost.

• 6.1.2021  21:44

Málokterá komedie mě tak nadchne. Hvězda navíc za soundtrack (Aktar vynikající) a hvězda za Aubrey Dollar, která opustila své seriály a šla točit film. Takže nekritických 5.

• 6.1.2021  19:23

Gerard Butler opět tuctově stejný a Morena Baccarin po svých plastikách už jen vzpomíná na Serenity, kdy ještě něco hrála. Ve filmu nebyl ani jeden nápad, který by už jinde v nějakém sci.-fi nebyl použitý. Konec předvídatelný asi od 10 minuty a kratší stopáž by se rozhodně snesla. A ti "dokonalí" vojáčci... 3 hvězdy, ale 50%, že to, že to až tak nenudilo, jako jiné počiny roku 2020. Ale zítra si na ten film ani nevzpomenu..

• 5.1.2021  21:26
    Palm Springs (2020)

Překvapivě dobré... Vždy bude někdo, kdo si bude chtít užívat bez odpovědnosti a následků. Průšvih je když se to stane modlou celé jedné generace. TÉ TENTO FILM UKAZUJE POMÝLENOST celého císařství konzumu. Že to dali do známé podoby "Na Hromnice"? To je jen forma, obsah hovoří. Výběr lokace skvělý, herci výborní, muzika překvapivá, některé kousky úžasné (Kate Bush např.) Ten vtípek z brontosaury byl originál a ten záběr oranžového svítícího stanu byl "rembrandtovský". Zážitek.

• 4.1.2021  21:12
    Fatman (2020)

Jedna navíc za Gibsona, ale kdo tam našel něco komediálního? Tu horu mrtvol a nepotrestaného objednatele? Walton Goggins opět nezklamal, Marianne Jean-Baptiste mi do scénáře nezapadala a ten údajný snad sex? To vánoční tedy nebylo. 50% je až dost, byť originální to bylo, ale depresivní. Zimní lokace to vylepšily, ale USA Army jako banda idiotů moc ne.

• 4.1.2021  21:06
    Děťátko z jesliček (TV film) (2019)

Ona skoro nekoukatelná a závěr podivný. Dvě hvězdy, ale je to 30%

• 3.1.2021  19:38
    12 Gifts of Christmas (TV film) (2015)

Takové jasné od začátku, jak to už u vánočních filmů bývá. Námět práce hlavní hrdinky je ale originální a hlavní postavy sympatické a milé.

• 3.1.2021  19:35
    Christmas Made to Order (TV film) (2018)

Hlavní hrdinka vypadá, že by mohla být matkou hlavního hrdiny, byť kontrolou zjistíte, že věkově je to správné. Pokud herečka vypadá ve 30 (doba natáčení) na 45 tak někde je chyba. Dvě hvězdy, ale už jsem čekal na konec. 30%

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9