Zimní prázdniny (2023)

V úvodu trochu zpět: Letošní Oscary jsou odpovědí diváků a Academie na vnucované „rozmanitosti“, na  nutnosti zahlcovat filmy černými herci a účelově demonstrovat, že v populaci je 50% LBGT+, kterým se navíc permanentně a zřejmě i záměrně ubližuje. Nic z toho v reálném světě nebylo vzdálenější pravdě, ale okopírovaná komunisticko-nacistická propaganda udělala své. Obludné filmy začaly propadat, nevydělávat a nikoho nezajímat. Hollywood se musel vrátit z nebes stupidní propagandy na Zem a s ním se vrátila i hodnota Oscarů. Da'Vine Joy Randolph obdržela Oscara za vedlejší roli ve filmu The Holdovers (česky Zimní prázdniny, o kterých to ale až tak nebylo) takže zvítězilo umění a nikoliv politika, což Oppenheimer rozřízl suverénně a Chudáčci to dorazili. (že propadl Maestro jsem uvítal, ten film mě skoro naštval..) Takže proč tu píšu u Oscarech místo abych hodnotil film, který svým komorním příběhem plným lidskosti a citových zvratů, pohledů a hodnocení nemá nic co dělat s kopanci super-hrdinů (filmy propadají), nic s filmy plných politického švindlu (propadají), kterému se eufemisticky říká korektnost a ve skutečnosti je to rasismus. Vlastně to, co vše tento film podle politicko/stupidno/pokrokových teorií nemá jej činí skvělým, když herecké výkony jsou perfektní a do děje filmu vklouznete a ven se dostanete až když film skončí. Zdá se, že Amerika ve vrací k hodnotám, které zajistily její velikost ekonomickou a uměleckou a Zimní prázdniny, jakkoliv je to neokázalý snímek, to jen dotvrzuje.  Paul Giamatti a Dominic Sessa rozehrají koncert takových, které potkáváme, mnozí z nás i takoví jsme a stejně tak, jako ti dva , v těch podstatných chvílích se zachováme správně. I za cenu osobních ztrát. Je to o těch přehlížený, nedoceněných, někdy i nemilovaných... a přesto jim fandíme a držíme palce. Držíme je tím i sobě.

Argylle: Tajný agent (2024)

SPOILER: Agentka se ztrátou paměti...Dlouhý polibek na dobrou noc: Geena Davis jako nájemná vražedkyně, která ztratila paměť, její nepřátelé ale nikoli... Takže tu máme plagiát. No jdme dál: Agent podle kniky, auto jej vidí....Spisovatelův vysněný hrdina brakových románů a nejlepší role Jean-Paula Belmonda... Bob Saint-Clare je nejlepším a nejrafinovanějším agentem na světě. Takže tu máme další vykrádačku. Za obě padají hvězdy dolů. A to Sam Rockwell je jako vždy skvělý... Henry Cavill nudný, S.L.J okoukaný, Ariana DeBose má štěk a Bryce Dallas Howard je v závěru přehlídka obézní trapnosti. (To se nám to s tou protekcí natáčí...) Nepřekvapuje mě, že film jinak technicky dobře natočený, s rychlými zvraty nakonec končí na hranici slátaniny. 55% ale bolí mě u tří hvězd ruka..

Pes na Vánoce (2022) (TV film) odpad!

Určitě je možné ještě více urazit diváka a ponižovat ho na úroveň debila. Ale thenle film rozhodně v té odpornosti povede čelo peletonu.

Světlo Vánoc (2022) (TV film)

Totálně promarněný potenciál vánočního filmu navíc obsazen podle politické objednávky a to dost škodí každému filmu. A hlavní hrdinka byla geniální výrobce všeho za pár dní , a protože prodávali svíčky, žila si rodina v domě za několik miliónů dolarů.  A všechen její kšeft řídila alergická modelka... To se nedalo rozchodit.10% Tohle raději příště netočte..

Nedoručené Vánoce (2022) (TV film) odpad!

Tohle bych nazval skoro sprostotou na diváka... Tam nebylo nic ani vtipného, ani logického, ani správného a nechutnost z toho v závěru čišela doslova otřesná. Odpad.

Doručení do Vánoc (2022)

Fí to bylo překvapení.... ona na mě šereda, o na mě idiot, zápletka přihlouplá a přesto se to rozvine, vyvine, zamotá domotá a nakonec je z toho skvělý zážitek za 70%. Po prvních deseti minutách jsem to chtěl vypnout... naštěstí  dokoukal. To bylo dobré...

Láska s vůní Vánoc (2022) (TV film)

Nulová chemie mezi herci, všudypřítomná vzpomínaná mrtvola a snaha konzervovat svět, přiblblá soutěž s jedním porotcem a nuda a nuda.. žádné Vánoce. 10%

Jiskra Vánoc (2022) (TV film) odpad!

Klišé, fráze, stupidita (60 let starý se za 3 minuty zamiluje do 71 leté dost obehrané dámy) a poučné fráze tečou filmem jako špinavá řeka. Odpad.

Maestro (2023)

Bylo to technicky brilantní, na Oscara jsou masky, ale jinak je to nudné vyprávění v izolovaném umělém světě, v jakém se kdysi natočil seriál Přátelé. Doba a politika vedle těchto lidí neexistovala? Válka, McCarthy-ismus, vražda Kennedyho, protesty proti válce ve Vietnamu .. nic z toho nemělo na "Lenyho" žádný vliv? Zajímalo ho jen homosexuální požitkářství a vlastní úspěch? Trochu zjednodušený pohled na jinak hudebního génia své doby, ve světě proslaveného zfilmovaným muzikálem WSS (dokonce má už i remake od Spielberga), o které se film zmíní a jinak nic... hm. Film neuspokojil moje očekávání a technická preciznost zůstala studená jak leklá ryba. 45%

Plán pro rodinu (2023)

Slušná zábava, která mělo pár dobrých vtípků, jedno malé překvapení, dva odzkoušené herce, kteří to odehráli s profi úsměvem, jedno veselé Vegas a jeden obehraný námět o ukrývaném... Přidány dětičky, aby to mělo ten nádech, že "jde o lidi" (což nikdy nejde), ale šlo to a ten superfunkční výtah v hotelu na zbourání a s barem plným láhví mě taky "dostal". Ale 65% si to zaslouží, dobré řemeslo se má pochválit a tohle si na umění nehrálo.