mysiouxsie

mysiouxsie

okres Brno
Quando perdo il controllo divento un caos

<< předchozí 1 2 3
    • 24.8.2019  23:50

Sharon se jistě ve filmovém nebi doteď směje.

• 11.8.2019  21:42
    Slunovrat (2019)

Slunovrat že je horor? Ano, vidět tam tu hnusnou zrzku s vyblitym ksichtem a ze slámy upletenyma botama je pro mě neskutečný horor.

• 6.6.2019  22:11
    Černobyl (TV seriál) (2019)

Černobyl je seriál úplně podle mého vkusu, do posledního detailu. Všechno je na správném místě a ve správné míře.. pragmaticky strizlive, elegantní a inteligentní. Pro mě osobně je to bezkonkurenčně nejlepší televizní počin za poslední dekádu. Jsem teď hodně namlsana a myslím, že si na další věc, která by mě uspokojila v takovém rozsahu, počkám zase hodně dlouhou dobu..ale snad nebudu muset čekat až do další nukleární katastrofy..

• 2.6.2019  06:17
    Tanečník (2016)

Krása a osobitost se rodí jen z hnusu a bolesti.

• 21.5.2019  23:12

Trvá mi čím dál delší dobu než po těch šedesáti radioaktivních minutách přijdu k sobě. Nejlepším scenaristou je vskutku realita sama.

• 14.5.2019  22:54

Moje noční můry a fobie mi ožívají před očima..

• 9.5.2019  22:13
    Černobyl - 1:23:45 (E01) (epizoda) (2019)

Z té sovětské debility a arogance je mi zle. Postaví si jadernou elektrárnu, aniž by vůbec věděli, na jakém principu funguje, nad tím zůstává rozum stát. A totálně nevzdělaní občané s libostí pohlíží na hořící elektrárnu, ze které tryská uran..však taky jinou zábavu na výběr moc neměli že.. Na seriál jsem se moc těšila a věřím mu.. je totiž zřejmé, že autoři na rozdíl od pomatených soudruhů ví, co dělají.

• 4.5.2019  13:22
    Osm dní (TV seriál) (2019)

Je osvěžující představit si, že už nic není. Co bych asi dělala, kdyby měl život na Zemi existovat posledních osm dní..

• 30.4.2019  18:14

Bratři Lana a Lilly se zřejmě zbláznili, jinak si vznik filmu Jupiter Ascending nedovedu vysvětlit.

• 29.4.2019  21:30
    Pozůstalí (TV seriál) (2014)

Uplynulo pět let od premiéry první řady tohoto seriálu a mně se při vybavení si některých scén doteď svírá krk. Miluju, když mě film či jakékoli jiné audiovizuální dílo překvapí či nějakým způsobem vnitřně změní a Pozůstalí ve mně tyto pocity probouzeli díl od dílu. S příběhem jsem se tehdy dost ztotožnila a vnímala ho velmi intenzivně. Následující série už trochu utíkají směrem k bizarnosti, ale pořád je to velice originální seriál, který má v metaforické rovině co předat, pokud je tedy divák ochoten se nechat unést tak trochu houbičkovou fantazií.

• 28.4.2019  07:21

Tak za sebou máme další Řbitov zviřátek.. Naneštěstí je vyprávěn příliš popisně a celkový dojem je zkrátka dost obyčejný. Při dalším pokusu bych uvítala více psychologie a mysteriózního tajemna, tento Kingův příběh o to vyloženě prosí. Námět Řbitova má ohromný potenciál v emocionálním přesahu a z této populární literatury by mohl vzniknout trýzní napěchovaný psychologický horor, ale aktuální adaptace ke konci nezáměrně sklouzává spíše do černé komedie. Mně zde největší prožitek poskytl kocour Church, u něhož se paradoxně ta vnitřní proměna po zkázonosném zmrtvýchvstání povedla přesvědčivě. Dávám tři hvězdičky z nostalgie.

• 16.4.2019  22:13
    King Skate (2018)

Naše "Legendy z Dogtownu" :) Super dokument

• 4.4.2019  23:04

Došla mi slova. Rodiče těch kluků teda vyhráli titul máma a táta roku..Kdybych já měla jen sebemenší podezření, že by někdo mohl udělat něco podobného mému dítěti, tak ho vlastníma rukama zabiju.. O tom, že Michael Jackson zřejmě zneužíval děti se mluví dvacet let, ale dokument Leaving Neverland má dost důvěryhodnou výpovědní hodnotu..A navíc Wade Robson? Moje náctiletá platonická láska? Je nervyrvoucí vidět tak hezkého a talentovaného chlapa takhle zlomeného..Mám z toho teď dost rozporuplné pocity, jelikož jsem na hudbě Jacksona vyrůstala, ale bojím se, že jestli ještě někdy uslyším Heal the World, tak se pozvracím.

• 10.3.2019  09:17
    Amy (2015)

Je smutné, že tuto jazzovou bohyni s démonickým hlasem fatálně zdevastovala láska k muži, který byl proti ní jen ubohá sprostá nula.

• 25.2.2019  20:36

Kathryn Bigelow se svojí jadernou ponorkou zhmotnila snad všechny moje noční můry..zřejmě kvůli tomu, že jsem vyrůstala ve stínu chladících věží a hrála si s ilustrovanou evakuační příručkou pro případ havárie :D Ve filmu se podařilo vytvořit sugestivní úzkostnou a klaustrofobní atmosféru.

• 25.2.2019  20:16

Byznys versus etika. Moc zajímavý dokument o ne moc diskutované problematice. Pokud takový typ dokumentu přiměje pár lidí alespoň na chvíli uvažovat o svých spotřebních návycích a o skutečné hodnotě především módního zboží, tak to má smysl.

• 21.2.2019  21:18
    Útěk z vězení v Dannemoře (TV seriál) (2018)

Teď si připadám jako pitomá nána, co neví o seriálové naraci ani prd, ale mně tam zkrátka chyběl závěr..katarze se moc nekonala a ještě jsem celá zvědavá musela skočit za kamarádem googlem..

• 21.2.2019  21:00

Zažila jsem divné vizuální déjà vu..Laurence Fishburne, přetechnizovaná super loď, zákeřná realita blízké budoucnosti..už mi tam chyběla jen ta černá kočka, ohlašující chybu v červí díře..

• 13.2.2019  22:08
    Jezero smrti (2008)

Tip pro valentýnský večer.. :D

• 2.2.2019  21:38
    Destricted (2006)

Za nejoriginálnější snímek z kompilace Destricted považuji Hoist z dílny audiovizuálního umělce Matthew Barneyho. Těsně v závěsu za ním stojí We fuck alone Gaspara Noého, jenž soustřeďuje esenciální prvky Noého stylu jako je nebezpečí, otevřeně prezentovaný sex a hrátky s perverzí. Jak je u něj zvykem, zcela pohrdá jakoukoli cenzurou a dráždí diváka jemu typickou manipulací s obrazem a rozčilujícím výběrem zvukového podkresu. Zmíněný film je takovou reklamou na jeho jedinečnou autorskou značku. Ale nejlepším filmem z tohoto povídkového výběru je podle mě vskutku film Hoist. Kdybychom slili dohromady Andaluského psa a Mazací hlavu, vzešlo by z toho právě toto konceptuální dílo. Je to taková živočišná kombinace surrealismu, industrialismu a body artu. A výsledek je opravdu velice vzrušující a imaginativní a jde podle mého názoru o jedno z nejzajímavějších děl na téma umění a sex.

• 26.1.2019  22:30
    MOST! (TV seriál) (2019)

Téměř se to stydím přiznat, ale MOST! mě baví..Výkladní skříň českého buranova :D Aspoň že dělá Luďan čest mému příjmení :D

• 21.1.2019  20:39

Událost na Deepwater Horizon je ukázka neskutečné hrůzy a zmaru. Jen kdyby to alespoň přimělo lidi k větší úctě vůči přírodě a přírodním zdrojům, ale to se nikdy nestane. A nejspíš tomu nepomůže ani tento řemeslně dobře zpracovaný film.

• 6.1.2019  13:51
    The Prodigy - Baby's Got A Temper (hudební videoklip) (2002)

Jako reklamní kampaň „Více mléka do škol“ by to jistě sklidilo úspěch.

• 6.1.2019  13:42
    Průměrňákovi (TV seriál) (2009)

Seriál The Middle jsem zprvu neměla ani trochu ráda a dokonce jsem jím arogantně dost opovrhovala, ale postupem času si mě získal ohromným nadhledem a vzácným uměním zasmát se sobě a své vlastní obyčejnosti. Je to takový milý seriál o ničem, ale přitom vlastně úplně o všem.

• 6.1.2019  13:21
    Hledání ztraceného času (TV pořad) (1991)

Teď jsem si uvědomila, že tento pořad je vlastně jedním z důvodů, proč jsem se rozhodla vystudovat dějiny filmu. Byla to pro mě veliká inspirace.

• 3.1.2019  21:34
    Lady (Hear Me Tonight) (hudební videoklip) (2000)

Moje první písnička, kterou jsem si jako malá nahrála ještě na kazeťák..klip jsem našla náhodou až o pár let později..jednoduché a přitom perfektní..mít u sebe nejmilejší lidi, benzín v autě a vůbec žádné plány před sebou..Ano.

• 2.1.2019  21:21
    Simonova kočka (TV seriál) (2008)

Simonovy kočičí minifilmy jsou jednoduše perfektní. Genialitu těchto snímků může skutečně ocenit jedině člověk, který s kočkou někdy dlouhodobě sdílel svůj prostor. Každá animovaná sekunda zde je totiž absolutní pravda a pod to se i podepíšu:D Takhle věrně dokáže zachytit realitu opravdu velice vnímavý a empatický výtvarník.

• 30.12.2018  00:03

Intergalaktický kýč, proto pět hvězd :D

• 29.12.2018  01:12
    Pěšky po Americe (TV seriál) (2017)

Tak s tímhle pánem bych přešla celou zeměkouli a klidně i bosá..moc pěkný cestopisný dokument.

• 19.12.2018  19:18
    Po stopách duchů (TV pořad) (2008)

Já z tohoto pořadu jednou dostanu infarkt..i když je to zřejmě všechno fikce, spolknu jim to i s navijákem :D A Aaron je nejsladší drahoušek, stejně na to koukám, jen kvůli němu.

<< předchozí 1 2 3