mysiouxsie

mysiouxsie

okres Brno
Quando perdo il controllo divento un caos

6 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Divočina (2014)

 • poster

  Love (2015)

  Au..tak tohle zcela rozervalo moji melancholickou duši..velice smutné, naturalistické a nestydatě erotické..Koukat na Love je docela emocionálně vyčerpávající, ale věřím, že přesně tak to progresivní režisér Gaspar Noé chtěl..zkrátka žádný odpočinkový film pro dobrou náladu..a mně tenhle film rezonuje hlavou už zatraceně dlouho, což je pro mě subjektivní známka kvality. Love Actually...French Love Actually.

 • poster

  Já, Tonya (2017)

  Konečně pořádný a originálně zpracovaný film s krasobruslením v hlavní roli. Už bylo dost všech těch romantických a naivních hovadin à la Princezna ledu, které tomuto tvrdému sportu jen kazí pověst. Po čase musím říct, že mám tento film čím dál víc radši. Je to podle mě jeden z nejlepších životopisných filmů vůbec..a ať už to tenkrát bylo s Tonyou Harding jakkoli, myslím, že si takový finiš nezasloužila, je to prostě smutné. Zkrátka je to zářný příklad toho, že se život s lidmi někdy ani trochu nesere.

 • poster

  Mulholland Drive (2001)

 • poster

  Nebezpečná rychlost (1994)

 • poster

  Ztraceno v překladu (2003)

 • poster

  Candy (2006)

 • poster

  Zvrácený (2002)

  Gaspar Noé je pro mě svým způsobem génius. Jeho nekompromisní postoj k divákovi a ignorování konvencí hraného filmu zasluhují respekt. On dokáže i z banality a kompilace intertextuálních odkazů udělat nezapomenutelný film. Ačkoli se zdá, že jeho filmy jsou nekoukatelné a že filmuje jen masakry a sex, podle mě je ve skutečnosti především empatický filmař, který prostě točí filmy o lidech a o tom, čeho všeho jsou schopni. Irreversible je vlastně ze své podstaty film o lásce, která se nešťastnou náhodou „zvrátila“ v teror. Ale mě nejvíc na Irreversible fascinuje fluidní atmosféra, proplouvání od bizarních a brutálních scén až k něžné intimitě, to je dech beroucí. No a Monica Bellucci je tady neskutečně krásná. Ze symbolického hlediska si Noé nemohl pro tuto tak náročnou roli vybrat lepší herečku.

 • poster

  Kalifornie (1993)

 • poster

  Mládí (1992)

  Film Singles je moje krabička poslední záchrany. Tento devadesátkový poklad mě vždycky svým nadhledem a upřímností postaví na nohy, když to nejvíc potřebuji. A návrat zpět v čase do Seattlu, kde se tehdy rodilo to nejlepší z grunge muziky je hrozně moc fajn.

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace