Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Horor
  • Drama
  • Komedie
  • Animovaný

Zajímavosti k filmům (67)

Amore tossico

Amore tossico (1983)

Štáb měl zákonem zakázáno při scénách aplikace drog používat skutečné drogy, tyto drogy narkomanům obstarávat, předávat nebo je u sebe držet. Proto ve scénách injekční aplikace narkomané plní injekční stříkačky neutrální lékařskou substancí a ty si pak vpravují do žil.

Amore tossico

Amore tossico (1983)

Film měl téměř mizivý rozpočet a byl hotov za 1 měsíc.

Amore tossico

Amore tossico (1983)

Ve filmu hrají skuteční narkomané, které tvůrci filmu "sebrali z ulic".

Murder-Set-Pieces

Murder-Set-Pieces (2004)

Aby dostal film rating NC-17, muselo být vystřiženo 23 minut brutálních scén. Žádný film v historii nebyl dosud kvůli ratingu takhle zkrácen.

Murder-Set-Pieces

Murder-Set-Pieces (2004)

V mnoha zemích je film dodnes zakázán, v některých byl uvolněn až několik let po natočení.

Murder-Set-Pieces

Murder-Set-Pieces (2004)

Ve filmu je zavražděno 30 lidí a vypotřebováno 55 galonů umělé krve.

Drsnej Shaft

Drsnej Shaft (2000)

Jedná se o velice volný remake staré trilogie o Shaftovi z roku 1971, 1972 a 1973.

Valentýnská pomsta

Valentýnská pomsta (1981)

Až v roce 2009 vyšel první release v naprosto UNCUT verzi, s mnoha dříve vystřiženými gore scénami!! Neúspěch filmu byl původně způsoben mnoha cenzorskými zásahy. Naštěstí se podařilo zachovat vystřižené scény a do nového "special edition release" je znovu navrátit ...

Panoptikum

Panoptikum (1981)

Film byl na seznam zakázaných filmů ve Velké Británii (videonasties list) umístěn omylem. Byl zaměněn cenzory s mnohem brutálnější a násilnějším filmem The Last House on Dead End Street (1977), který nesl stejný alternativní název "THEFUN HOUSE", ovšem s mezerou.

The Last House on Dead End Street

The Last House on Dead End Street (1977)

Film měl být na počátku 80. let v UK umístěn na seznam zakázaných filmů, tzv. "videonasties list" pro zobrazování nahoty, sexu, násilí, krve a brutality. Cenzoři se však spletli a místo něj umístili na "videonastiest list" víceméně nesmyslně jiný film a to film The Funhouse (1981) od Tobe Hoopera. Stalo se tak proto, že film The Last House on Dead End Street nesl rovněž alternativní název "Fun House" (ovšem s mezerou) ...

Chlemtám tvou krev

Chlemtám tvou krev (1970)

Film se dočkal tradičního cenzorského "střihu", mnoho minut brutálních scén z něj bylo odstraněno. Později v 80. letech vyšla VHS verze, kde byl "odborný" příhovor jisté dámy Mary Whitehouse, která varovala před jeho obsahem, škodlivostí atd.

Chlemtám tvou krev

Chlemtám tvou krev (1970)

Toto byl první film, který byl cenzorskou organizací MPAA označen "X - ratingem" pro zobrazování brutality, násilí, krve atd.

Chlemtám tvou krev

Chlemtám tvou krev (1970)

Jedná se o jeden z prvních filmů vůbec, který obsahoval základní téma rychlého šíření nákazy a změny člověka v agresivní a nemyslící zombie.

Chlemtám tvou krev

Chlemtám tvou krev (1970)

Paradoxně však díky svému věku nebyl tento film nikdy umístěn na tzv. "videonasties list" ve Velké Británii.

Plivu na tvůj hrob

Plivu na tvůj hrob (1978)

Jistý profesor na universitě v USA kdysi tento film pustil ve třídě dívkám, aby je dostatečně a názorně varoval před nebezpečím znásilnění. Jeho čin vzbudil obrovský poprask a profesor byl z university propuštěn ...

Poslední oběť

Poslední oběť (1979)

Film byl v UK umístěn na seznam zakázaných filmů, tzv. "videonasties list" pro zobrazování násilí, brutality, nahoty apod.

L'ultimo treno della notte

L'ultimo treno della notte (1975)

Film byl pro zobrazování nahoty, brutality a násilí v UK brzy po uvedení zakázán a umístěn na tzv. "videonasties" list, tedy seznam zakázaných filmů. Ve zcela nesestříhané verzi byl vpuštěn v UK do oběhu až v roce 2008.

Lisa, Lisa

Lisa, Lisa (1974)

Film byl pro zobrazování násilí a brutality v UK na čas zakázán a umístěn na tzv. videonasties list, tedy seznam tzv. "škodlivých" filmů, které bylo zakázáno produkovat, půjčovat nebo prodávat.

Fight for Your Life

Fight for Your Life (1977)

Film byl v UK umístěn po svém uvedení na seznam zakázaných filmů, tzv. "videonasties list", pro otevřené zobrazování násilí, brutality, krve, sexuálního násilí, vulgárních dialogů a rasově ožehavých témat.

Reklama

Ovládací panel
70. nej uživatel Česko
330 bodů

Reklama

Reklama