Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Animovaný
  • Akční
  • Komedie
  • Drama
  • Horor

Recenze (112)

plakát

Policajt v Beverly Hills: Axel F (2024) 

Taaak jsem se těšil na tenhle film a opravdu mě nezklamal. Čekal jsem něco podobného jako předchozí filmy. Žádná extra předražená filmová patlanina. Prostě to pokračuje na notě předchozích filmů. Záporák v podstatě známej od  začátku, protože to bylo jasný, ale stejně vás to prostě pohltí a sjedete to jako malinu či lajnu kokainu. Takové lehké večerní pokoukáničko. Na to je to ideální. Určitě bych doporučil :)

plakát

Godzilla x Kong: Nové impérium (2024) 

Tak tenhle film je opravdu pecka. Není to umělecký, psychologický či prostě film, který by měl šanci na Oscarech, ale je to film, u kterého nemusíte přemýšlet. Lidští herci jsou tam upozaděni ( ikdyž Brian Tyree Henry to tam komendionálně obohacuje ) a naprostou většinu filmu jsou tam monstra a moc se nemluví, ale i tak všichni vědí kdo se jak cítí. Rozhodně nejlepší epizoda u které jsem vysypal pytlík s brambůrkami je ta, kde Kong mlátí mini-Kongem ostatní opice. To mě úplně rozbilo a zničilo. Jako velké příšery a celkově monstra jsou moje guilty pleasure. Jsem schopen dát Oscarovému snímku * a tomuhle ***. Hold to tak prostě je. Jen doufám, že to vydělá a klidně nám to budou rok co rok strkat pod nos :).

plakát

Rebel Moon: Druhá část – Jizvonoška (2024) 

Mám rád sci-fi a nemusí to být ani dobré sci-fi. První díl je takové guilty pleasure .... Ale druhý díl .... upřímně tomu dílu nepomůže ani Snyder Cut .... Tak nějak první díl jsem viděl před pár měsíci, kdy vyšel a do teď jsem stihnul zapomenout všechny jména postav. Tolik asi k tomu jak mě to upoutalo a jaký vztah jsme si za ty  4 hodiny vytvořili s těmi postavami. No teď se začalo umírat a mně to ani nevadilo, takže  tolik k tomu vztahu k hlavním postavám. Není to nejhorší sci-fi co jsem kdy viděl. Je tu hodně a to ksakru hodně dějových nesmyslů, že kdybych byl scénarista, tak se takových chyb nedopustím, ale ty efekty nebyly špatné, generál Titus sice moc prostoru neměl, ale taky byl fajn .... hele je to špatnej film a to do prdele hodně :D .... dávám tomu 30%.

plakát

Gisaengsu: Deo Geurei (2024) (seriál) 

Tak jelikož s menší angínou ležím v posteli, tak jsem si rozhodl pustit tenhle seriál. Navíc jsem pár měsíců zpátky viděl anime, ze kterého tohle vychází, tak se to zdála jako jasná volba. Těšil jsem se na Šiničiho a Migiho, ale ejhle ani jeden tam není. Start seriálu jsem popravdě musel hodně pokousat, ale jelikož mám tu nemoc, že co začnu sledovat, tak prostě musím dokoukat, ale naštěstí poslední dvě/tři epizody se mi líbily. Hlavně konec poslední epizody. Pokud bude série druhá, tak by to mohla být opravdu pecka !!! :) ... Ale co se první série týče, tak přes pomalý rozjezd ( myslím opravdu pomalý, jako vlak českých drah ) se to ke konci rozjede ( a to jako opravdu rozjede jako Šinkansen ). A ty animace/CGI nejsou opravdu špatné. Jde vidět, že je to trochu levnější seriál, ale pokud to budu srovnávat s Death Notem .... No v podstatě .... Všichni víme, že níže se rozhodně jít nedá. Dal bych tomu nějakých 70%, protože prostě můžu a to anime bylo super. :)

plakát

Hrozba smrti (2024) 

Jelikož jsem neměl včera moc filmový den, díval jsem se na Madame Web a francouzské The Wages of Fear, tak jsem si říkal, že mrknu na novinku s Jakem Gyllenhhaalem a CMG. Naprosto to splnilo moje očekávání a zabavilo mě to na bezmála dvě hodiny času. Je to klasická akčňák u kterého od začátku víte jak to skončí, ale na druhou stranu splnil očekávání. Že to zahraje skvěle Gyllenhaal se očekávalo u mě, ale jak to zahrál Conor ... No myslím si, že tu jeho roli ani moc hrát nemusel a alespoň šlo vidět, že nezanedbával  trénink a již letos se můžeme těšit na jeho návrat do UFC. Celkově bych tomu dal 65-70%.

plakát

Oppenheimer (2023) 

Co bych napsal k tomuhle filmu. Víme, že to vyhrálo tuším 5 Oscarů, takže bych měl říct, že asi dobrý. Někdo by si mohl stěžovat na velice dlouhou stopáž, ale pro mě tohle problém nebyl. Přátelé si mohli všimnou, že jsem ten film hodnotil až po půl roce od premiéry. Proč tomu tak bylo? No dokumenty a životopisné díla nejsou zrovna moje parketa a pokud to má navíc 3 hodiny, tak se na to musím drobně psychicky připravit. Nakonec to nebylo takové zlo. Ze začátku jsem měl trochu problém s časovými liniemi, ale zorientoval jsem se v tom rychleji než v první sérii Zaklínače. Dokonce prostě to spoustě lidem vysvětlilo jak si vyrobit atomovou bombu a jaká rizika to obnáší. Musím tomu nechat, že to nebylo přehnaně intelektuálně náročné a tu zmiňovanou fyziku by pochopil i Franta, co nedodělal základní školu. Zatím ten film více méně chválím, ale hodnocení je na 4*. To hodnocení nechám takhle ,,nízké,, z důvodu toho, že prostě tyhle filmy nejsou můj šálek kávy. Souhlasím s tím, že by to bylo vidět v Imaxu stejně jako Dunu parádní, ale Praha je daleko a já jsem línej ( pokud by tedy nějaká kamarádka taktně nenaznačila, že by to tam ráda viděla. V tom případě bych objednával už taxi do Prahy :D :D ). No to jsem odbočil. Prostě tomu dávám 4*. Všem to rád doporučím, protože Cillian Murphy je skvélý herec. Minulý rok uzavřen :).

plakát

Mladá dáma (2024) 

Na draky mě to přitáhlo. Kvůli drakům jsem zůstal. Chtěl jsem si pustit něco lehčího a Netflix mi tohle vehementně nutil. Kdybych věděl, že hlavní roli hraje Millie, tak se na to asi ani nepodívám. Dle mého názoru, který si tu dle mě, doslova přečte 0 lidí, ta herečka neumí vůbec hrát. Dwayne Johnson ani Keanu Reeves, taky neumí hrát, ale ty role co dělají jim prostě sedí. Každopádně než spadla do jeskyně, tak jsem čekal co to bude za horor dle traileru, nebo alespoň nějaké drama, ale nedočkal jsem se. Byla to upřímně nuda. Připomnělo mi to film Krvavá nevěsta - kdo neviděl, nekoukejte - a jako v případě krvavé nevěsty tomu dám 2*. Tady to potahali draci a kostýmy a ta hora se mi líbila a celkem i ten hrad - trochu mi to připomínalo Toussaint z Witcher 3 hry.

plakát

Duna: Část druhá (2024) 

Tak po nekonečných odkladech a jednom pár denním uspíšení zde máme tenhle filmový skvost. Byl jsem na něm již na předpremiéře 28.2.2024 a musím říct, že to spojení minima CGI, kdy většina věcí vypadala opravdu jako reálných a hudby od Hanse Zimmera, se opravdu povedlo a dle mě, byť to není úplně přesně dle knihy, kterou jsem jako jeden z mála lidí tady četl, je to hit roku ... again. Každopádně doufám, že na další díl nebudeme čekat zase déle jak 3 roky .... nebo nedej bože jako na dalším díl The Elder Scrolls. Věřím, že zrovna tenhle snímek v imaxu bude velice impozantní, ale komu by se kvůli tomu chtělo do Prahy. Dávám tomu 100%, ikdyž ten konec byl opravdu trochu uspěchaný, ale po dlouhé době tu máme v kině film, který nám dodává naději, že všechny filmy nebudou jako Marvels, Eternals, Madam Web a jim podobné. Je to svíčka v temnotě kinematografie poslední doby.

plakát

Tetris (2023) 

Dnes budu velice stručný ... to se často nestává, ale tohle je taková pěkná pohádka před spaním, která s realitou má společné maximálně jména a názvy, ale  overall pokud neřeším realitu, tak film byl super :)

plakát

The Last Voyage of the Demeter (2023) 

Z nějakého důvodu jsem u tohohle filmu nedokázal udržet moc jednotek pozornosti. Na konci jsem si říkal, že jsou blbí, pač mohli zapálit loď hned ráno a odplout na člunu, ale asi to vidím moc jednoduše. Každopádně nic extra ...