Constantine (2005)

Tak jeden kultovní film dle comicsu. Zpracování tohohle filmu je daleko lepší jak hraný seríál od CW. Navíc Constantina hraje Reeves, což prostě není tomu co vytknout. Hudba velice podtrhuje gradaci příběhu + cool brokovnice a fakáč ve správnou chvíli. Co více si přát. Navíc příběh dle mě měl smysl od A do Z a zpracování prostě dopadlo na výbornou. Pokud se člověk přenese do roku 2005, kdy filmů dle comicsu ... či úspěšných filmů dle comicsu nebylo zase tolik, tak prostě Constantine tehdy musel všem natrhnout kaďáky. Jediné co si pamatuji za starší comicsové filmy je Spawn, Soudce Dredd a co dál? Upřímně ani krom Constantina další neznám. Marvel se rozjel v roce 2008. Takže když přihlédneme k době, kdy to vyšlo. A navíc ten film je super i teď a člověk vydrží koukat až do konce a užívá si to. Navíc se začalo mluvit o dalším dílu, který snad i s Reevsem výjde sice po XX letech, ale vyjde. Kdo se na tohle podívá tak neprohloupí. Kurva zdařilá démoní řezačka. A prostě ten Constantinovský charakter ... no mrkněte a dáte mi za pravdu, že to za to stálo :) .

Marťan (2015)

Tak Ridley Scott je zpátky po Prometheovi, kde řešil svoje myšlenky jak vznikl život, což by asi dle mě neměl řešit ve filmu o vetřelcích, ale co bylo to bylo, ikdyž s tím pokračoval v Covenantovi .... Každopádně zde Damon hraje jednu z filmů, kde prostě úplně září a ty cynické poznámky a komické poznámky, ikdyž se jedná o drama, tomu jen přidávají. Po celou dobu se u filmu budete bavit a budete si užívat kolonizaci Marsu a nebudete mít čas řešit zda je to realné nebo ne. Rád si tenhle film pouštím, abych u něj usl.Se sc-fi mívám celkem často problém, ale tohle je prostě jeden z mých oblíbených filmů. Tak kdo ještě neviděl, tak šup na něj.

Duna (1984)

Tak jelikož jsem na to dokoukal onehdá na Netflixu a pak jsem projel i rozšířený Cut, tak jsem si řekl, že napíši recenzi ... proč taky ne :) . Jelikož jsem díky tomuhle dílu koupil komplet knižní sérii z vesmíru Duny. Jelikož tedy já označuji filmy z minulého století ( tedy ty které se mi líbí ) za klasiku, kterou prostě musíte vidět, tak tohle třeba společně se Soudcem Dreddem, je prostě klasika co musíte vidět. Až budu mít manželku, tak to prostě bude znát nazpaměť :D . Každopádně musíme příhlednout k tomu, že je to z roku 84. Ano Lynch má prostě svůj styl, který se zde promítl a nebylo to dle mne na škodu. Film prostě si to sjel od startu po konec a mělo to hlavu a patu, což dle mne v dnešních filmech hodně chybí. Navíc zde je velice kvalitní zvuk - k němu nemám co vytknout. MacLachlan se mi zde ve filmu opravdu líbí a zahrál to více než solidně. A ano knihy jsem četl, ale člověk musí brát, že ty knihy jsou obsáhlé a mohl by z každé knihy být 8 hodin dlouhý film i delší a prostě stejně by tam nebylo vše, takže filmy musí být dělány s kompromisy. Za mě plný počet a rozhodně tenhle film mne neomrzí.

Naruto: Šippúden (2007) (seriál)

Takže máme zde pokračování Naruta ... Naruto končí jako nezkušený shinobi a zde se vrácí po dvou letech učení jako plnohodnotný shinobi. A ano dle mne je tohle pokračování Naruta daleko podařilejší než předchozí anime. To co Naruto dělá pro přátelé ... navíc prostě jak se zde dokážete vcítit do něj ... doopravdy zase kromě fillerů, je to prostě pecka a jízda těchle 500 epizod jsem již viděl 3x .... oblíbená část je bitva o Konohu s Peinem ... a ty bitvy se vážně oproti Narutovi posunuli velice dál ... již umíme něco víc než jen Kagebunshin no Jutsu a Rasengan. Prostě tahle série je opravdu výborný způsob jak začít s anime. Ségra to taky díky mne začala sledovat, ikdyž Narutem to i skončilo u ní :D . A ano vím o spoustě recenzích jak to oproti prvním 220ti dílům ztrácí tempo, ale pokud to prostě vydržíte ... Tak se od toho anime neodtrhnete ... jelikož je to srdcovka tak pod stovku nepůjdeme :) ....

Naruto (2002) (seriál)

No tohle je anime na kterém jsem začínal. Musím říct, že soundtrack v tomhle anime je proste výborný a pomáhá se člověku vcítit prostě do postav. Jediná škoda u takto dlouhých anime jsou fillerové epizody, ale bohužel jak anime dotahuje mangu, tak se to nedá jinak řešit a lepší filler než nic :) . K tomuhle anime prostě mám citové vazby a prožíval jsem to zároveň s Narutem. Od outsidera k plnohodnotnému shinobi, kterého vesnice uznává. Pokud tomu člověk obětuje čas, tak si zajisté tohle anime oblíbí ... nelze jinak :). A to ty lepší dvě třetiny naruta a to Shippuden vás teprve čekají. Určitě tomu dejte šanci a poznáte příběh, který vás zajisté osloví. Příběh o tom jak Naruto získává autoritu a přátelé a celou tu dobu to prožíváte s ním ...

One Piece (1999) (seriál)

Tenhle seriál tu s námi již pár let je a pár let bude. Je velice zajímavé sledovat jak se graficky od prvního dílu mění do nynější formy, seriál má již přes 940 epizod, ikdyž aktualizace dílů v sekci anime na csfd trošku vázne. Je to tak. Abych řekl pravdu všechny epizody jsem již sjel 2x. a těch více jak 20 500 minut bych klidně i zdvojnásobil. Mám vážně moc rád anime, které jsou dlouhé a máte čas si vybudovat s postavami vztah. Nezřídka prostě u těchto typů anime brečím jako malé dítě. Pokud někdo váha zda sledovat tohle anime, tak můžu doporučit je to další anime v duchu mnou oblíbených anime jako je Bleach, Naruto a další, kdy prostě hlavní protagonista chce se všemi kamarádit a pro kamarády by udělal cokoliv a bezmezně jim důvěřuje. Budem vám běhat mráz po zádech až budete sledovat kariéru kapitána Luffyho a jeho pirátských přátel jak se snaží stát pirátským králem, namalovat mapu celého světa, stát se nejsilnějším a nejlepším šermířem na celém světe a spoustu dalšího.

Ďábel (2020)

Tak tenhle film ... Zase jeden z filmů, který mě nalákal hlavně na herecké obsazení Holland, Patisson, Skarsgård, Stan a pár dalších jsou pro mne celkem lákadlo. Nicméně vraťme se k filmu. Film byl pro mne trošku utrpením sledovat. Jsem rád, že konec zapadl do sebe a bylo to ukončeno tak, abych nad tím nemusel přemýšlet. Nemyslel jsem si, že Patisson dokáže zahrát role, kde bych ho vnímal nějak negativně, but here we go .... Holland to zde dle mne zahrával na vysoké úrovni. No nekecám, vážně to zahrál lépe jako Spidermana. Takové filmy mu dle mě svědčí. A zase se vrátíme k filmu - děj mi moc nesedl, ale teď jak pár dnů poté co jsem ten film viděl píši tuhle recenzi tak z 40% tomu dám 60%, protože není to jeden z těch filmů, které prostě dokoukáte a za hodinu nevíte o čem byl a zachraňují to zde hlavně herecké výkony Hollanda a Pattisona. Takže film doporučím všem, ale sám bych se na něj asi podruhé nepodíval.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Seriál jsem již zhlédl komplet 2x . Můj názor je, že je to výborný seriál u kterého se dá zabít spousta času. Prvních 5 / 6 sériíí je úžasných těm nemám moc co vytknout. Dále to již bylo prostě takové více citové a postrádalo to ten vědecký nádech a nerdovské scény jako ze začátku, ale co se dá dělat, spousta seriálů se změní časem v telenovelu. I tak se na tohle stejně rád podívám po třetí. Škoda, že Parsons se chtěl filmově posunout dále.

Dračí prokletí (2020) (seriál)

Tenhle seriál jsem sjel jako jednohubku tuhle sobotu a musím říct, že až na nějaké animace to nebylo vůbec špatné. Všichni víme, že to anime co vytváří netflix ... No není to úplně ono, ale tohle anime mělo zajímavou myšlenku a na koukání to bylo celkem líbivé. Musím zjistit na principu jaké hry od Capcomu tohle dílo bylo vytvořeno :) .

Enola Holmesová (2020)

Tenhle film jsem vyhlížel delší dobu a po několika jiných filmových zklamáních za tenhle měsíc jsem nucen říci, že se mi film líbil. Byl svěží, zábavný a ty dvě hodinky utekli velice rychle. Jediná škoda, že tam Henry nebyl zase tak moc, jelikož je hlavním důvodem proč jsem se na ten film těšil. Jediné co mě trochu mrzelo bylo násilné nucení dívat se na tu emancipaci žen. Být to tam nemuselo, ale vypadá to, že tohle a další ,,aspekty,, nové filmové éry budou již novým standartem u filmů, aby to kritici neztrhali.