jarah

2 body

<< předchozí 1 2 3 4
    • 25.7.2020  22:02
    Double World (2020)

Tešila som sa hlavne na Henryho Laua a jeho detsky hravú interpretáciu postavy. Myslím, že aj skladbu v závere zložil a naspieval osobne, hodí sa k tejto celkom slušne vyrobenej fantasy. Prišlo mi to ako pilot k seriálu, pretože ostalo otvorených niekoľko tém. Aj keď príbeh neprináša nič nové, všetko je to okorenené dynamickými scénami, plnými akrobatických bojových akcií a zabalené do pekne navrhnutej architektúry. Dobrý dvojhodinový oddych.

• 14.7.2020  19:49
    Eksiteu (2019)

Veľmi slušné béčko. Páčilo sa mi, že hlavná dvojica nevytvára bublinu hollywoodskych hrdinov, ale výborne stvárňuje postavy, ktoré pre záchranu života objavujú silu, idú nad hranice svojich schopností, prejavujú slabosť a emócie. Miestami prepálené, niekoľko sviežich nápadov, dobré obsadenie, slušné napätie a dokopy to dáva oddychovku, ktorá neurazí. Medzi 3 a 4.

• 27.6.2020  18:00
    Král: Věčný panovník (TV seriál) (2020)

Nebudem riešiť logiku, paradoxy, kontrasty či kvantovú fyziku. Myslím, že to ani nebolo zámerom tohto seriálu. Mňa si táto dráma získala, rezonovala na mojej frekvencii a splnila moje očakávania. Vždy ide o splnenie alebo nesplnenie subjektívnych očakávaní. Má všetko, čo robí dramatické dielo drámou - úvod, zápletku, vyvrcholenie, dejový zvrat a rozuzlenie. Postavy sa vyvíjajú, niektoré viac, iné menej. Zaujímavý moment bolo prepisovanie spomienok, to ma naozaj bavilo. Jednu hviezdičku som zadržala kvôli mierne rozpačitému ukončeniu, ale môže sa stať, že ju časom pridám, keď si druhú polovicu seriálu pozriem s inými, než anglickými titulkami. Pripúšťam, že mi niečo mohlo ujsť. Lee Min Ho ako herec dozrel, Woo Do Hwan je prirodzený talent a dokonca som vzala na milosť Kim Go Eun, ktorá ma z doterajších seriálov veľmi nepresvedčila. Tu sa dvojúlohy zhostila na jednotku a dokonca im to s veličenstvom sluší. Scéna na konci jedenástej epizódy mi vyrazila dych. Silné štyri.

• 18.6.2020  08:19
    Bon Eogein (TV seriál) (2020)

Myslím, že je dráma Born again veľmi podhodnotená a nepochopená. Mňa tento pohľad do dokonalej architektúry ľudských príbehov, ktorú niekedy nazývame osudom celkom upútal. Talentovaný Jang Ki Yong ma presvedčil už v dráme Kill it a v tejto si znova zahral postavu, ktorá je obeťou traumatického správania vlastných rodičov a spoločnosti. Je na to svojim výrazom ako stvorený. "Ja budem tvojím srdcom" mi neprestáva znieť v hlave, podfarbené sugestívnou leit skladbou Kim Yong Jina "A flowers that didn´t bloom".

• 15.6.2020  09:16
    Hwayangyeonhwa (TV seriál) (2020)

Zrelý príbeh s citlivo zobrazenými vzťahmi. Väzby s minulosťou sa odkrývajú postupne, v logickom slede, a preto retrospektívne situácie nevyrušujú, naopak, dopĺňajú atmosféru a vedú k sugestívnemu ukončeniu celej drámy. Výkon mladej verzie protagonistov je rovnako na úrovni ako ich seniorov. Zaujala ma Lee Bo Young s osobitým, nepreafektovaným stvárnením silnej ženy, ktorá sa nustále vzdáva svojej lásky kvôli záchrane muža, ktorého miluje. Tu sa mi žiada porovnať ju s hlavnou postavou drámy The world of the married, ktorá bola odvysielaná nedávno. Obe protagonistky sú rozvedené matky, ale konanie hrdinky z TWOTM je bezcitné, ubližujúce okoliu, aj keď pochopiteľné. V prípade tejto drámy ide o silu ženy vychádzajúcu z láskavosti a preto mi imponuje oveľa viac. Aj Yoo Ji Tae-mu takéto charaktery pristanú, obľúbila som si ho. Vychutnávala som si každú epizódu, sledovala stopy beznádeje a strateného času, niečo v tom príbehu vo mne silno zarezonovalo, a všetko to bolo zdôraznené výbornou prácou kamery a silným soundtrackom. Pozrieť si ho pre mňa nebol vôbec stratený čas.

• 14.6.2020  09:20

Jeden z mála seriálov, pri ktorých som si želala, aby ešte neskončil. Nesledovala som ho preto, aby som sa dozvedela čo sa stane s hlavnými postavami na konci, ale preto, aby som s nimi prežívala tajné radosti a bolesť, ktorou za ne museli zaplatiť. Vrcholné herecké výkony všetkých na pľaci, takže je ťažko vypichnúť iba niektorých. No nedá mi nezastaviť sa pri Joon Gim, ktorý je schopný zahrať aj pivnú tácku tak, že jej na druhý deň vznikne miliónový fan klub. Je v ňom niečo éterické aj elektricke. Faktom je, že si realizačný tím dal záležať na výbere tých najlepších a evidentne aj najkrajších hercov, takže sa postaral o pastvu pre oči, nie len pre dušu. O to, aby mohli zažiariť, sa samozrejme zaslúžil celý produkčný tím na základe kvalitnej predlohy. Neprestáva rezonovať ani celé mesiace po zhliadnutí. Dám mu ešte trocha času a potom si ho pozriem znova.

• 14.6.2020  08:58
    Aneun waipeu (TV seriál) (2018)

Seriál začína pohľadom na realitu manželského života po tom, čo pominie fáza okúzlenia a prídu na pretras každodenné povinnosti, pokušenia a neodbytné myšlienky na to, čo by bolo, keby som toto vtedy urobil inak, hádky, z ktorých nikto neodchádza ako víťaz, pretože pravda nie je nikdy iba na jednej strane. Zaujímavá metafora na teoretickú príležitosť vybrať si v kľúčovom okamihu znova a inak. Celou drámou sa ako červená niť tiahne skutočnosť, že vždy je to hra s rovnakým výsledkom. Ji Sung je skvelý ako vždy. Verím mu keď je utrápený, zvlhnú mi oči, keď je rozcitlivený, prestávam dýchať, keď hrá neprístupného. Prvok cestovania v čase slúži iba ako pomôcka na vytúžené zmeny, preto nie je dotiahnutý do uveriteľnej podoby. Veľa zbytočných scén, po ktorých divák čaká, že sa niečo stane a ono nič. Koniec je predvídateľný, ale vlastne tak to má byť. Tieto drámy Kórejci natáčajú, aby dali divákovi to, čo v bežnom živote nie je samozrejmé, preto sú také obľúbené (aj u mňa).

• 9.6.2020  11:48
    Seukechi (TV seriál) (2018)

Nie je to až také zlé, možno trocha klišé a napriek vážnej téme občas mierne naivné. Mala som pocit, že herci nejdú úplne na sto percent, ale nevadilo mi to.Bolo mi to tak jedno, že som dokonca nedokázala neznášať ani záporné postavy. Skôr som si všímala hlúposti, ako sú smiešne krátke nohavice po členky alebo fakt, že Lee Sun Bin mala v prvej scéne kratšie vlasy ako v nasledujúcich a tak podobne. Iba som sledovala čo sa deje a čakala som na predvídateľný záver. A dočkala som sa. Silnejšie tri.

• 6.6.2020  16:49
    Keullojet (2020)

Žáner, ktorému sa vyhýbam, ma tentoraz pritiahol vďaka obľúbenému Kim Nam Gilovi. Jeho výkon je super, napokon ako vždy. Dobre spracovanie, ale niečo tomu chýbalo. V každom prípade, Nam Gil alebo nie, raz a dosť. Ainny, vďaka za titulky.

• 6.6.2020  08:37
    O! mai reidi (TV seriál) (2010)

Pri všetkých tohoročných JK seriáloch, ktoré sú novým vetrom v dramatickej tvorbe som si odbehla do minulosti, aby som si oddýchla bez potreby prílišného rozmýšľania. Zvolila som správne. Hoci ide o pomerne tuctový seriál bez mimoriadnych prvkov, pobavil ma a spríjemnil chvíle odpočinku. Chae Rim je pre mňa neopozeraná tvár, jej postavy v drámach ma zatiaľ minuli. Trocha mi vadil jej hlas, ale k hereckému výkonu nemám výhrady. Choi Shi Won zahral úlohu prostáčika, z ktorého sa stala hviezda, bez chyby. Je to dobrý herec a preto sa čudujem, že nie je tak často obsadzovaný. V každom prípade, táto zábavná záležitosť, konečne bez komplikovaných intríg, je dobrou voľbou na spríjemnenie daždivých víkendov.

• 4.6.2020  17:27
    Maendorong ttottot (TV seriál) (2015)

Pokojne nadhodnotím tento seriál, pretože som sa pri ňom dobre bavila. Jednoduchý, ale nie prvoplánový príbeh s dobrým obsadením, konfrontáciou paralelných vzťahov a hudobným podmazom. Išla som sa smiechom umlátiť z komicko-dramatickej chvíľky, keď starosta šprintoval za autobusom do kopca na bicykli. Kim Song Oh je predurčený na podobné postavy. Nič prevratné, ale pôsobí veľmi ucelene a tak má mojich 4,5.

• 31.5.2020  09:01
    Rugal (TV seriál) (2020)

Zločinecká, dobre ukrytá, v spoločnosti zakorenená organizácia Argos, ktorej dominuje psychopatický, mocou posadnutý jedinec nie je nič nové na plátne. Nový prvok je organizácia Rugal na druhom konci spektra, ktorá dáva šancu na nový život fyzicky a psychicky odolným jedincom, ktorých táto zločinecká organizácia zlikvidovala a sú na prahu života a smrti. Vracia ich do života nahradením chýbajúcich častí tela za mechanické a elektronické, vybavené umelou inteligenciou. Vyrába z nich s ich súhlasom veľmi účinné zbrane. Celkovo podhodnotený seriál, ktorý vznikol podľa webtoonovej predlohy s obstojným konfliktom, výborným obsadením a soundtrackom. Myslím si, že nie je až tak zle natočený, aj keď v závere je veľmi rozpačitý, celé to ostáva príliš ukecané. Možno je to neskúsenosťou scenáristu nováčika, pretože herci zo seba vyžmýkali maximum. Veľká škoda. Dávam štyri hviezdičky, aj keď s nimi nie som na sto percent stotožnená.

• 27.5.2020  11:19
    Keudeuli saneun sesang (TV seriál) (2008)

Seriál o produkcii seriálu sa celkom podaril. Aj keď som mala chuť v prvých dieloch Ju Jun Young zobrať mokrou handrou po hlave (asi by som mala skôr scenáristku) za detinské bľačanie a "dupanie nohami", neskôr ma to celkom chytilo. Hyun Bina hádam ani nemusím spomínať, je to pán herec a do každej postavy, ktorú predstavuje sa vžije, čím obohatí celý príbeh. Pristavím sa pri mojom ďalšom obľúbencovi - Uhm Ki Joonovi. Prvýkrát som ho videla v celkom pozitívnej polohe, až mi to bolo divnô :) On je stvorený hrať záporné chraktery, pretože nenapodobiteľne ovláda mimiku a výraz, aj keď jeho úsmev tiež nie je na zahodenie. Páčilo sa mi, že sa dej nezameral na hviezdy, ale na prácu štábu. Niektoré pasáže boli evidentne vyfabulované, ale hrubú predstavu o vzniku seriálu to poskytlo. Som vďačná Ainny za tip, rozhodne to stálo za zhliadnutie, bavila som sa.

• 24.5.2020  09:52
    Když rozkvétá kamélie (TV seriál) (2019)

Na základe romantizovaného názvu som nepristupovala k tejto dráme s veľkým očakávaním. O to väčšie bolo moje prekvapenie. Precízna kresba jednotlivých charakterov a umne vypracovaný, nie však prekombinovaný dej si dokázali získať môj úprimný záujem. Najprv sa pristavím pri Kang Ha Neulovi, ktorého stvárnenie dobrosrdečného, priamočiareho a neskazeného policajta s originálnou životnou logikou mi bez prestania vyrážalo dych. Tá postava nebola zahraná, ale prežitá do najmenšieho detailu, a ani na okamih z nej nevypadol. Až na druhom (takmer rovnocennom) mieste je v tomto seriáli pre mňa Gong Hyo Jin a v jej podaní slobodná matka školáka, ktorú nikto neučil láske, napriek tomu jej veľké srdce záhadným spôsobom priťahuje pozornosť ľudí rôzneho druhu. Výborne sa zhostil svojej úlohy malý Kim Kang Hoon. Verila som mu každú hádku, slzu a reakciu, je veľmi prirodzený. Myslím, že z neho rastie budúca hviezda kórejskej kinematografie. Nebudem tu písať romány a rozoberať každú postavu zvlášť, hoci by si každá zaslúžila pozornosť a pochvalu aspoň v niekoľkých slovách. Práve si uvedomujem, že soundtrack nebol výrazný a nepospevujem si žiadnu melódiu, takže bol pravdepodobne ako "druhá koža" a obalil celé dielo do dobre padnúcej, nevyrušujúcej atmosféry. Ostal vo mne dobrý pocit.

• 20.5.2020  12:57
    Hyena (TV seriál) (2020)

Bavila som sa od začiatku do konca, a to je podstatné. Dobré, občas humorne ladené dialógy, sympatickí herci, slušná zápletka, sugestívny husľový podmaz. Z môjho pohľadu mu nič nechýba, odporúčam.

• 18.5.2020  11:02
    Beach Boys (TV seriál) (1997)

Príjemná džemovačka na tému letných zážitkov, spoznávania a pochopenia samých seba aj druhých. Myslím, že je veľmi nadčasová, pretože ma bavila aj po vyše dvadsiatich rokoch od natočenia.

• 17.5.2020  14:14
    Bubueui segye (TV seriál) (2020)

Dráma s historicky najvyššou sledovanosťou sa už niekoľko týždňov teší obrovskej pozornosti diváckej verejnosti a médií. Od začiatku až do poslednej minúty záverečného dielu je to ako jazda na horskej dráhe. Dvíhal sa mi žalúdok a občas sa mi vážne chcelo blinkať. Tým chcem povedať, že tvorcovia a hlavne protagonisti odviedli skvelú prácu. Stvárnenie patologickej posadnutosti, podvádzania, vypočítavosti a ubližovania sa podarilo na jednotku. V tejto dráme neexistuje vinník a obeť, pretože sa všetci správajú sebecky, dokonca aj Sun Woo, hlavná postava celej drámy, takže som jej asi v polovici seriálu prestala držať palce a sledovala som správanie jej syna. Na záver mi pripadalo, akoby sa seriálovým tvorcom z toľkej pozornosti roztriasli kolená. Chvíľami sa z toho stávala kriminálka s nejasným riešením a to ma najviac vyrušovalo. Chápem váhu zodpovednosti voči miliónom divákov, takže sa produkcia snažila o originálny záver, ale toto naozaj prepálila. V každom prípade je to seriál, ktorý treba vidieť.

• 15.5.2020  23:47
    Sangeo (TV seriál) (2013)

Och, och, och... už na začiatku mi Orfeov obraz prezradil, že tento príbeh nebude mať šťastný koniec. Kto si to uvedomil v prvých dieloch, nemohol byť nakoniec sklamaný a čakať niečo iné. U mňa zabralo takmer všetko. Scenár, réžia, kamera, strih, soundrack a jedinečné herecké obsadenie. Príbeh nemal jediné nudné miesto, pravda sa skrývala a odhaľovala, aby sa nasledne znova prekrútila a vyčkávala. Keby to skončilo happy endom, asi by som ubrala na hodnotení. Jediná vec, ktorá mi kazila celkový dojem je postava prokurátorky, ktorá celý čas chodí v minisukni alebo v šortkách. Really? (Inak, Son Ye-jin v tejto dráme akoby nebola sama sebou. Ten jej neprítomný výraz, po-ma-lá artikulácia a pohyby, akoby bola námesačná, ma celkom štvali.)

• 14.5.2020  08:36

Sequel Star of the Universe je rovnako príjemná oddychovka s dobrým obsadením. Príbeh o škaredom káčatku, ktorému čarovný prsteň pomôže k tomu, aby v očiach milovaného chlapca vyzerala ako princezná, ale nakoniec... no veď si to pozrite sami.

• 12.5.2020  21:39

Tento webový seriál si ma získal aj keď netuším čím konkrétne. Protagonisti hrali veľmi prirodzene a aj keď nejde o mimoriadny príbeh, všetky udalosti do seba zapadali a dej plynule odsýpal. Príjemná romantika.

• 12.5.2020  15:07
    Kwinka meikeo (TV seriál) (2018)

Webový seriál, ktorý nie je nič iné, ako reklama na kozmetické a módne značky. Paradoxne v ňom padne veta, že neexistuje žiarivejší drahokam, než je žena sama a na druhej strane je to celé o tom, aká je krása dôležitá a dokonalosť sa dosiahne až používaním nemenovaných luxusných značiek. Akcent na dokonalosť, aká je práve trendom v súčasnej juhokórejskej spoločnosti.

• 11.5.2020  00:19

Ak je Kim Bum anjel, tak Woo Seong Jeong je boh. To, čo predviedol v tejto dráme je čisté umenie. Vždy, keď mu svet ubližoval mala som chuť objať ho a osušiť mu slzy, ktoré boli skutočné, žiadne umelé kvapky. Jeho A Moment to Remember ma priviedol k juhokórejskej kinematografii a baví ma doteraz. Rovnako som žasla nad výkonom Kim Buma, ktorý tentoraz jasne dokázal svoje herecké kvality. Áno, je to smutná dráma, napriek tomu je jej sledovanie dobre strávený čas a myslím, že vo mne ešte dlho ostane rezonovať.

• 9.5.2020  07:21
    Eungdaphara 1997 (TV seriál) (2012)

Takto si predstavujem dokonalý seriál, sála z neho rýdza človečina. Výborná symbióza scenára, réžie, kamery, strihu, o hereckých výkonoch ani nehovorím. Každá postava je vypiplaná do detailov, obľúbila som si všetky.

• 7.5.2020  16:01
    Sukina Hito ga Iru Koto (TV seriál) (2016)

Nemôžem si pomôcť, herecké výkony mi prišli slabé. Smiech nasilu, výraz smútku a bolesti nepresvedčivý, takmer ako divadelné predstavenie na školskej besiedke. Jediná vec, ktorá ma udržala pri sledovaní tohto seriálu boli pekní mladí herci a čarovná letná lokácia.

• 6.5.2020  20:09
    Yeonaeui balgyeon (TV seriál) (2014)

Tento seriál som začínala sledovať na dvakrát a až po tom, čo som si prečítala komentáre Pethushky a ainny som mu dala šancu po tretíkrát. U mňa to funguje tak, že keď ma seriál (film) nezaujme do dvadsiatej minúty a kniha do dvadsiatej strany, odkladám ich. Som rada, že som sa k nemu vrátila a dopozerala až do konca. Poctivá sonda do vzťahov bez pátosu a nadsázky, cítiť z nej človečinu, na nič sa nehrá a nepomáha si ťažko uveriteľnými scénami, postavami alebo dialógmi. Nájde sa v nej hádam každý. Proste sa im vážne podaril.

• 3.5.2020  17:12
    Baneui ban (TV seriál) (2020)

Pekná dráma, ktorá diváka vtiahne do deja od samého začiatku. Problém (pre mňa) bol v tom, že som správaniu postáv neverila na sto percent. V ich prístupe bola patologická posadnutosť, niečo, čo sa snaží prežiť za cenu ubližovania a náhle sa to nepochopiteľne v jednom okamihu obráti o stoosemdesiat stupňov. Chémia medzi hlavnými postavami je slušná, ale svojím výkonom ma aj tak najviac zaujal Kim Sung Gyu. V jeho stvárnení nešťastného klavíristu je niečo bolestné a dokázal to vyjadriť celým svojím zjavom. Jung Hae In sa napriek svojmu veku a chlapčenskému vzhľadu profiluje ako skutočne zrelý herec. Som zvedavá na jeho ďalšie roly. Myslím, že si ich už bude môcť vyberať.

• 2.5.2020  11:08
    Doogeundoogeun seupaikeu (TV seriál) (2016)

Napriek nízkemu ratingu tohto webového seriálu som sa dobre bavila. Oddychovka bez intríg, zákerných rodičovských komplotov, únosov a úmyselných zranení. Proste príbeh z volejbalového sveta a kto ten svet niekedy okúsil, príjemne si pri tomto seriáli odpočinie. Nejde o top dielo, ale za dobré obsadenie, správnu chémiu medzi protagonistami a športový zážitok hodnotím tak ako hodnotím.

• 1.5.2020  10:28
    Memoriseuteu (TV seriál) (2020)

Memorist si ma získal hneď od prvej minúty a tak som si išla pozrieť, kto má prsty v scenári a réžii. Dá sa povedať, že ide o pioniersky tím a ja mu tlieskam za to, že prišiel s takým prepracovaným dielom. Zo začiatku mi trocha pripomínal drámu Tell me what you saw, ale tento pocit po niekoľkých epizódach zmizol. Už som niekoľkokrát v komentároch spomenula kreativitu kórejskej kinematografie v oblasti zločinov a znova sa mi to potvrdilo.

• 28.4.2020  17:32
    Yeolhyeolsaje (TV seriál) (2019)

Ďakujem, ďakujem, ďakujem produkcii za tento skvelý kúsok, ktorý mi svojím humorom hodil záchranné lano počas sychravých dní. Možno to s hodnotením preženiem, ale nemôžem inak. Seriál, ktorý ma dokáže nahlas rozosmiať a o pár minút zo mňa vyžmýkať slzy dojatia má u mňa zakaždým veľké preferencie. To, že bude Kim Nam Gil zárukou dobrej zábavy bolo jasné od začiatku. To som ešte netušila, aké výkony podá Eum Moon Suk so svojím mikádom, Ahn Chang Hwan s falzetovou kórejskou hatlaninou, Kim Sung Kyun s výrazom idiota a to ani nespomínam charizmatickú potvoru Lee Ha Nui. Dodatočný smiech prepukol zakaždým, keď som si predstavila ako sa musel celý štáb baviť pri natáčaní niektorých scén. Viem, že existuje množstvo dokonalejších seriálov, ale v rámci svojho žánru si tento zaslúži pozornosť.

• 26.4.2020  08:16
    Myeongbulheojeon (TV seriál) (2017)

Veľmi príjemný seriál, nesľubuje divákovi niečo, čo nemôže splniť. Úžasný výkon Kim Nam Gila, ktorý ma neustále rozosmieval svojou mimikou aj gestikuláciou. Dokonca aj poloha vážneho, odmietavého muža mu sadla a človek mu to naozaj uveril. Veľmi mi pripomína mladšieho Lee Min Hoa, akoby boli bratia. Niektoré scény si tvorcovia mohli odpustiť, toľko narazených volantov do hrudníka v jednom seriáli už je na samostatné nemocničné oddelenie. Posledné diely sa naťahujú, lenže človek si ich napriek tomu rád pozrie práve kvôli hereckému výkonu Nam Gila. Na plný počet to nemá, ale vzhľadom na žáner si za štyrmi hviezdičkami budem stáť.

<< předchozí 1 2 3 4