• Romantický
  • Fantasy

Adžin (2017)

Náhodou som si film celkom užila. Slušné efekty, OST, obsadenie, bojové party, originálne vychytávky. Až na tie surové scény mučenia sa to dalo pozerať.

Agiwa na (2008)

Hojne nadhodnotím, lebo som sa výborne bavila. Kórejci majú neskutočne originálny humor. Keď som začula hlášku: "Kto mi uverí, že mám dieťa, lebo som nemal peniaze na kondóm," takmer som si cvrkla od smiechu. Bábo bolo na zjedenie, kto by si ho neobľúbil. Celkovo príbeh plynie prirodzene, preto som nič iné neriešila.

Agmapansa (2021) (seriál)

Dystopický seriál je schválne zveličenou metaforou na pomery (ktorejkoľvek) súčasnej spoločnosti. Prehnane dobré a zlé vlastnosti občas vnuknú myšlienku, že umlátiť niekoho môžeme aj dobrým úmyslom a naopak, zdanlivo diabolské konanie má v sebe svetlo záchrany. Takže, kde je to miesto, ktoré jední nazývajú hranicou a iní stredom? Pretože miestami by ste vzali kladnú postavu papekom po hlave a začnete súcitiť s desivou, vražednou intrigánkou. Scenárista zvládol psychológiu postáv natoľko, že sa mu podarilo zahrávať sa so sympatiami diváka. Výborne herecké obsadenie tomu pridalo nespochybniteľnú úroveň. Žiadna postava tam nie je náhodne a vždy so sebou prináša stopu minulosti a zároveň dôvod svojho konania. Personifikácia najtemnejších ľudských vlastností a myšlienok mi miestami vyrazila dych. Na seriál s Ji Sungom sa oplatilo čakať, aj keď počnúc psychopatickým prezidentom až po starého žobráka bola každá postava stvárnená na jednotku. Tlieskam.

Agui Kkot - Episode 1 (2020) (epizoda)

Výborne našliapnutý psycho thriller, skvelá kamera, strih a ešte lepšie stvárnenie postáv. Len si nie som istá, či momentálne zvládnem sledovať pokračovanie. Vidieť Lee Joon-giho v polohe psychopata je veľké sústo, aj keď herecky je to majstrovské dielo. Vďaka za titulky.

Agui Maeumeul Ilgneun Jadeul (2022) (seriál)

Podarený seriál, ktorý je zameranýna profesionálnu stránku profilovačov, ale aj dopad tejto psychicky náročnej práce na ich život. Na jednotlivých prípadoch sledujeme ako vzniká obraz páchateľa, a ako ten obraz vedie k jeho dolapeniu. Súkromné životy hlavných postáv v seriáli nie sú kľúčové, nevytvárajú vedľajší príbeh a spomínajú sa len okrajovo. Nie je to na škodu, aspoň mne to nevadilo. Xpro filter mierne ruší atmosféru, ale tak sa rozhodli tvorcovia a asi na to mali svoj dôvod. Rozhodne odporúčam pre silné povahy.

Alchymie duše (2022) (seriál)

Začiatok seriálu ma nadchol, ale postupne moje nadšenie opadlo. Prečo? Veľa rozohraných vedľajších dejových línií ťahalo hlavný dej mimo a zrazu sa zakaždým našlo rýchle riešenie. Niektoré postavy konajú nezmyselne aj na fantasy seriál. Námet je to nanajvýš zaujímavý, ale scenár ušila horúca ihla. Aj vám sa zdalo prostredie príliš neprirodzené a "ateliérové"? Myslím, že to dochádza aj produkcii, inak by si nevymyslela dodatočných desať epizód. Tak neviem, prečo som tomu dala až štyri hviezdičky. No, uvidím, čím ma prekvapí nasledujúca miniséria. Možno upravím svoj názor... alebo aj nie.

Amidst a Snowstorm of Love (2024) (seriál)

Amidst a Snowstorm of Love je seriál, nakrútený podľa románu Mobao Feibao, ktorej meno sa uvádza aj pod seriálmi Road Home, Love me - love my voice, a podobne. Niečo ako čínsky Nicolas Sparks, len vo väčšom seriálovom formáte a so šťastným koncom. Vo všeobecnosti sa mi jej príbehy ako oddychovky celkom páčia, ale natiahnuté do desiatok dielov strácajú na príťažlivosti. Príliš dlhé scény, epizódy bez akéhokoľvek prínosu, nevyužité možnosti práce s mimoriadnym prostredím, posun jednej postavy na úkor druhej, a obyčajne je to hlavná ženská postava, ktorá zamrzne niekde uprostred alebo sa z nej dokonca stane ufňukaná, afektovaná nuda, ktorá sa správa ako dievčatko z materskej škôlky. Na druhej strane, Leo Wu potvrdil svoje vynikajúce herecké schopnosti. Úlohu zamilovaného muža zahral na jednotku. Uverila som mu všetky emócie vyžarované z tváre a očí.

Ancient Love Poetry (2021) (seriál)

Nemôžem si pomôcť, som unesená. V tomto seriáli sa produkcii podarilo naozaj všetko. Príbeh je pútavý, vôbec nie prvoplánový, riadne zamotaný, aby sa pomaly rozuzľoval a strhol divákovu pozornosť. Mladučký herec Xu Kai sa postupne stáva mojím obľúbencom. Je obdarený krásou, talentom, charizmou a hereckými zručnosťami, takže sa nečudujem jeho popularite v miliardovej konkurencii. Nie len on, ale veľa ďalších postáv si zaslúži pozornosť a uznanie za nezabudnuteľný výkon. Celý svet troch ríš je zvládnutý bezchybne, animácie vyzerajú skutočné, až sa nechce veriť, že sa natáčalo na zelenom plátne. Kostýmy sú úchvatné v každom detaile. Milovníkom čínskej fantasy a wuxie vrelo odporúčam tento seriál.

Andělovo milostné vzplanutí (2019) (seriál)

Príjemný "rozprávkový" seriál pre dospelých. Aj keď mal niekoľko slabších momentov, dej nevyznieva lacno alebo prvoplánovo. Je to koktejl romantiky, drámy aj komédie, pričom vôbec nejde o reklamu na Boha. Silnou stránkou juhokórejských drám je, že aj keď majú niekedy jednoduchý scenár, herci podávajú profesionálny výkon. Málokedy si poviem, že niektorý z nich by sa mal živiť inak. https://www.youtube.com/watch?v=3DbEKxAWBjk bol dobrý výber. Silné štyri.

Arsenal Military Academy (2019) (seriál)

Sledovanie tohto seriálu som dlho odkladala. Moderná história ma veľmi neláka, ale už po niekoľkých dieloch som prišla na to, ako veľmi som sa mýlila. Dielko je veľmi dobre spracované, podáva zaujímavý kus reálií zábavnou formou. Prezlečenie ženy za muža nie je v kinematografii nič nové. Už som sa prestala čudovať, že ľudia vážne uveria takému bludu, keď im do očí bijú nepopierateľné znaky ženskosti. No ale potom by už nefungovala zápletka, však? Pravidelne opakujem, že stopáž v čínskych seriáloch je na mňa príliš dlhá, u niektorých to funguje, u iných nie. Tu mi to až tak veľmi nevadilo. Príbeh má hlavu aj pätu, obsadenie je výborné, hercov som si obľúbila od prvého dielu a v každej epizóde sa niečo deje. To, že študenti vojenskej akadémie vyriešia všetky spoločensko-politické problémy v ťažkej dobe lepšie, než polícia alebo armáda im odpúšťam, aby som si nepokazila dojem z celej série. Najprv som bola presvedčená, že ohodnotím plným počtom, ale potom ma predsa len prepadli pochybnosti kvôli niektorým nelogickým veciam. Jednou z nich sú napríklad súboje holými rukami proti bande samurajov. Samozrejme úspešný pre decká z akadémie, samurajovia museli byť banda neschopákov. No nič, ako celok to funguje celkom dobre, takže som milosrdná a dávam štyri s oškrabanými ušami.