• Romantický
  • Fantasy

Agui Maeumeul Ilgneun Jadeul (2022) (seriál)

Podarený seriál, ktorý je zameranýna profesionálnu stránku profilovačov, ale aj dopad tejto psychicky náročnej práce na ich život. Na jednotlivých prípadoch sledujeme ako vzniká obraz páchateľa, a ako ten obraz vedie k jeho dolapeniu. Súkromné životy hlavných postáv v seriáli nie sú kľúčové, nevytvárajú vedľajší príbeh a spomínajú sa len okrajovo. Nie je to na škodu, aspoň mne to nevadilo. Xpro filter mierne ruší atmosféru, ale tak sa rozhodli tvorcovia a asi na to mali svoj dôvod. Rozhodne odporúčam pre silné povahy.

Zakletý v čase (2022) (seriál)

Je škoda, že seriál nebol dotiahnutý do konca. V porovnaní s filmom má väčší priestor pre detaily. Oproti filmovej Clare je správanie seriálovej Clare prehnane hysterické, takže sa človek neustále čuduje, čo na nej Henry vlastne vidí. Tak, ako sa nezmyselne naštve, tak sa odrazu nezmyselne upokojí. Až som sa občas pýtala, či je to naozaj práca toho istého Moffata, ktorý má na konte Sherlocka a ďalšie úspešné diela. Keďže si ma napriek tomu seriál udržal pri obrazovke, patrí mu odo mňa 3,5*

Doktorka Čcha (2023) (seriál)

Hodnotiť tento seriál nie je jednoduché. Má slušne nakročené, ale postupne dostáva rany cez nezmyselné správanie postáv. Téma je to zaujímavá, sama som svedkom podobnej situácie vo svojom blízkom okolí dokonca dvakrát. Ale konanie protagonistov v seriáli je romantizované a (pre mňa) väčšinou absolútne neuveriteľné. 59-ročná Kim Mi Kyung hrá matku 53-ročnej Uhm Jung Hwa, ktorá vyzerá po plastických operáciách ako jej staršia sestra, čo samo osebe zhaslo dve hviezdičky. Kim Mi Kyung je charizmatická a nebojí starnuť, v tomto seriáli odviedla najlepší výkon zo všetkých hercov, čo sa od nej dalo čakať.

Výjimečná právnička U Jong-u (2022) (seriál)

Nie je to zlý seriál, ale výborná téma nebola spracovaná dostatočne "atraktívne", aby ma pohltila. Možno až priveľmi porovnávam filmy a seriály podobného rázu s jedinečným, a u mňa zatiaľ neprekonaným, spracovaním témy vo filme Benny a Joon. Park Eun Bin je skvelá herečka, ale autistickú advokátku som jej úplne neuverila. Niektoré scény sú naivné a to nespomínam narýchlo upečený záver.

Rychlokurz romantiky (2023) (seriál)

Romantický seriál, do ktorého zabudli vpustiť romantiku. Keby z obrazovky lietali iskry, odpustila by som produkcii aj voľbu päťdesiatničky v úlohe o desať rokov mladšej ženy. Dokonca aj vynikajúci Jung Kyung Ho mal na tvári trápny výraz, keď došlo na vyjadrenie citov. Neuverila som im nič z toho, čo v intímnych chvíľach predvádzali. Zamiešať taký závažný prípad sériových vrážd do romantickej komédie je zločin sám osebe a jeho vágne zavŕšenie ani nespomínam. Otravné komploty hysterických matiek, triedy plné špičkových študentov a nelogické, až prehnané správanie postáv celý seriál pochovali. Proste, celé zlé. Priemerné hodnotenie (2,5*) si u mňa seriál vyslúžil vďaka spomínanému hviezdnemu učiteľovi, stvárneniu brata s Aspergerovým syndrómom a nadaným mladým hercom v úlohe stredoškolákov.

Městečko na pobřeží (2021) (seriál)

Poviedkový seriál prináša svojím pomalým tempom pohodu, v každej epizóde sa niečo rozohrá a ukončí. Mne to vyhovuje, neznášam seriály, kde sa zápletka natiahne do všetkých epizód a v posledných minútach príde trápne rozuzlenie. Proste, ako plynie život. Nevedela by som si predstaviť dynamický dej v takom pokojnom prostredí, kde životný štýl obyvateľov sa dá len ťažko pochopiť. Viac mi vyhovuje to pomalé plynutie času a lenivý vývoj postáv. Až taký lenivý zas nemusel byť, lebo niektoré postavy zamrzli, čo ma na seriáli najviac mrzí. Nie je to vrcholné dielo, niektoré veci sklamali, ale celkový dojem veľmi nepokazili. Odkladám do priečinka k seriálom s podobným štýlom ako je Our Blues, The Good Bad Mother, Once Upon a Small Town, Navillera, a ďalšie. Zo spomenutých u mňa vedie práve Our Blues.

Ostrovní blues (2022) (seriál)

Dokonalá herecká exhibícia. Jeden z najlepších JK seriálov vôbec.

Rytíř v černém (2023) (seriál)

Rytier v čiernom si ma získal. Stačilo si vopred neprečítať recenzie. Príbeh je prvoplánový a predvídateľný, ale drží pokope. Produkcia odviedla kus poctivej práce. Možno je to tým, že sa do sledovania púšťam s cieľom zabaviť sa, nie hľadať blchy. Ak blcha rastie do rozmerov slona, šetrím svoj vzácny čas života a radšej prestanem seriál/film sledovať. Tento si ma udržal po celý čas, a aj keď nedosahuje kvality vrcholového diela, hodnotím ho za to, že si ho ešte nejaký čas budem pamätať vďaka výborným hereckým výkonom.

Signál (2016) (seriál)

Seriál ani po siedmich rokoch nestratil na svojom kúzle a to je známka kvality, ktorá nebledne v prúde času. Herecké výkony sú nezabudnuteľné, a to aj u detských hercov. Veľmi dobre spracovaný námet v scenári ponúka špekuláciu - čo ak sa ráno zobudím a ono je to všetko inak, len spomienky sa zmenili...? Dokonca som bola spokojná aj so záverom, čo sa u mňa stáva zriedkavo. Skladám klobúk.

Taxi Driver - Season 2 (2023) (série)

Viac akcie, viac bitiek, viac hudby, viac humoru, ale aj viac situácií, ktorých logika stojí na hlinených nohách. Tak ako v prvej sérii, aj tu sa všetky prípady ako nitky zbiehajú do jednej zápletky a rozuzlenie je pomerne zaujímavé, aj keď nie veľmi prekvapivé. Epizódy sú prešpikované odkazmi na prvú sériu a rôznymi náznakmi, akým je napríklad číslo taxíka 5283, ktoré si pozorný divák všimne aj na väzenskom oblečení pána taxikára v záverečnej epizóde. Sympatické je, že napriek Lee Je Hoonovym výborným hereckým výkonom na seba nestrhol akúkoľvek pozornosť a nechal zažiariť aj ostatných kolegov, s nemenej nápaditým vystupovaním. Scéna, v ktorej si Namkoong Min strihol perfektné cameo v úlohe tisícwonového právnika z iného seriálu je nezabudnuteľná. Vidieť tých dvoch zrelých hercov na jednom pľace sa rovná diváckemu orgazmu. Úvodná zvučka z prvej série je témou druhej série a to jej pridáva na atraktívnosti. Za mňa silné štyri.

Ovládací panel
7 bodů