Raoul Taburin (2018)

Příběh tak úžasně absurdní až uvěřitelný. Poetická záležitost naprosto mimo mainstream, perfektní hudba, skvělý obraz.

Prokletý ostrov (2010)

Naprosto parádní dílo, na které si musíte udělat čas a hltat ho od začátku do konce (ono už to ve druhé půlce filmu ani jinak nejde), jedná se o . Miluju filmy o spiknutí, tajemstvích a odmítání reality a ačkoli mě nijak nebaví Leonardo DiCaprio, v tomto filmu hodně překvapil. Přestože vím, jak děj dopadne, rád se na něj podívám znovu.

Doktor Spánek od Stephena Kinga (2019)

Ve srovnání s Osvícením se jedná o úplně jiný žánr filmu pro úplně jiné publikum. Osvícení je film pro diváka, který není zvědavej na "nadpřirozeno" a celý příběh se dá vyložit jen jako vize a domněnky (vlastně ani nevím, proč je uváděn jako horor), ale v tomto díle se nadpřirozenem rozhodně nešetří. Ve filmu osciluje atmosféra skvělého filmu s perfektními hereckými výkony (Ewan McGregor naprosto exceluje) a strašnou nudou která sahá až do úplnýho béčka, ve kterém chyběl už jen Harry Potter. Bohužel pro mě zklamání a moc nerozumím osmdesáti procentnímu hodnocení.

Tři bratři (2014)

Typická spolupráce Jana, Zdeňka a Jaroslava. Pro mě pohlazení po duši.

Proroctví z temnot (2002)

Velmi mě film překvapil, na začátku mi uniklo, že byl film natočen podle skutečné události a na konci jsem tomu nechtěl věřit. Uchvátilo mě zpracování, které bez zbytečných digitálních efektů lahodí oku. Kamera dle mého gusta, prolínačky z abstrktních záběrů do reality a naopak... krása

Bruno (2009) odpad!

Tohle by byl asi poslední film, který bych viděl v kině. Přestávám chápat lidstvo, odvezte mě na Mars, mezi normální tvory. Rozpočet se evidentně rozdal na uplácení lidí, aby se společensky znemožnili, když se v tomto amatérském "filmu" vyskytnou. Prosím vás, nekoukejte se na tento film, ztratíte všechny iluze o kinematografii.

21 gramů (2003)

Trchu zklamání, na film jsem se dost těšil, zejména kvůli vysokému hodnocení. Celkem tuctový příběh, který je velmi věrně zahrán a myslím si, že za úspěch tohoto filmu mohou právě herci. Škoda jen jeho roztrhání vytvářející laciné "vylepšení", kvůli kterému jsem nechápal v začátku emoce jednotlivých postav. Takže první třetina filmu nuda a chaos, ve zbytku náprava chaosu, která už mě ani moc nechytla. Jediné, co oceňuji, je závěr filmu. Takto to zkrátka vypadá, když se neočíslují stránky scénáře a nějakej vůl ho rozsype na cestě do střižny.

Prolomit vlny (1996)

To, jak mě rozčiluje příliš dokonalé zpracování některých filmů (avatar), tak tady je to opačný extrém. V mnohých případech se mi až dělalo zle. Navodit atmosféru skutečnosti lze i jinak, než kvedláním kamerou, V mnohých případech mi unikali důležité momenty. Co se příběhu týká, je fakt ze života. Nezájem o ostatní podporovaný fanatickou vírou v boha ve mě vzbouzel chuť křičet. Herecké výkony posouvají film k mému konečnému hodnocení, jinak by díky zmiňované kameře dostal max. 1*.

L. A. - Přísně tajné (1997)

Úžasné herecké výkony. V mnoha momentech má člověk dojem, že pozoruje skutečný děj a ne hraný film. K tématu policejní práce mám blízko, neb jsem přičuchnul ke vztahům mezi policisty. Film právě tyto vztahy velice dobře vystihuje jak po profesní, tak i neprofesní stránce. Zpracování mě tolik neoslovilo, zejména proto, že nejsem typ, který si pamatuje jména postav. V tomto filmu je jich na můj vkus až moc a napoprvé mi proto unikla pointa toho, jak byl pachatel odhalen. Závěru tleskám.

Gran Torino (2008)

Po psychologické stránce výtečně propracovaný příběh a zároveň mistrovsky sehraná hlavní postava. Ve filmu je krásně popsán rozdíl mezi východní a západní kulturou, kterou právě hlavní hrdina plný dlouholetých předsudků pochopí a začne respektovat.