hiczech

hiczech

Dilon Dovahkiin

okres Blansko

homepage

4 body

Moje oblíbené seriály

 • poster

  Krajní meze (TV seriál) (1995)

 • poster

  Ezel (TV seriál) (2009)

  Opravdovou náhodou jsem zabrousil sem... a po tom hodně rozdílném hodnocení co tu je k vidění jsem zpozorněl... a pročetl následně hodně komentářů. Rozhodl jsme se a naskočil na youtube. A v jednom jediném týdnu jsem zhltal všechny díly. Neuvěřitelně navykové a až nebezpečně okrádající o čas. A teď si kladu otázku, jak já, člověk už dlouhou dobu veskrze solidní, mohl tak hluboce klesnout... do bahna levných seriálů? :) Ale nelituji. Kdo by to byl do těch tureckých kluků řekl, no žejo? První dvě třetiny Ezel a od poslední třetiny můj oblíbenec Ali 'Kirgiz'. A teď, měsíc po dokoukání, zatím úspěšně bojuji s něčím uvnitř mne, které chce koukat znovu. A děkuji člověkovi s nickem Ezel bayraktar, který tento skvostný seriál na youtube upnul. Edit 24.9.2017 : opravdu jsme národem namyšlených ignorantů. Ho*no víme a ještě jsme na to pyšní. Edit 19.7.2018 : jen tak pro zajímavost jsem nakoukl na hodnocení na IMDB - 8,5 ... aka 85% 'po našem'.

 • poster

  Hvězdná brána (TV seriál) (1997)

  Když seriál Stargate začal tehdy u nás v televizi běžet, říkal jsem si NE, přece se nebudu dívat na nějaký odvar a slátaninu... Pak jsem jednou náhodně kouknul na jeden z dílů myslím druhé řady a byl jsem lapen. Totálně a neodvratně. Teď jsem tu, a koukám na ty dva jasné tábory odpůrců a milovnílů tohoto opravnu kultovního seriálu. Cítím, že jako se stal Startrek kultem tak se jím zcela jistě stal i Stargate SG1 již v průběhu vysílání první řady. No a vidíte, devátá řada je na spadnutí a my se modlíme aby dorazila co nejdříve. :-) Nebudu se rozepisovat o všech kladech, kterými seriál vyniká, ale určitě se mnou milovníci a fandové budou souhlasit že bez Jackových hlášek by to nebylo ono.

 • poster

  Lovci zločinců (TV seriál) (2011)

 • poster

  Ztraceni (TV seriál) (2004)

  Nejsem z těch, co tráví dlouhé hodiny sledováním bezduchých seriálů, které jsou o ničem. Když se na nějaký ten seriál přece jen podívám, tak už to musí stát za to. Tomuto projektu se to stoprocentně podařilo. Přiznám se, že mne první dva díly zaujaly tak napůl, avšak po shlédnutí dalších kousků se pro mne tento seriálový skvost stal téměř drogou... a tak čekám vždy s velkým napětím co nového další díl přinese. Zatím jsem nebyl nikdy zklamán. Je skvělé, že děj je absolutně nepředvídatelný avšak spousta detailů, událostí a narážek pak postupně zapadá do sebe a člověk je nucen chtě nechtě o tomto seriálu přemýšlet, kombinovat fakta atd. Prostě divák je vtažen do tohoto díla bez možnosti úniku :-). Kdo má rád napětí a tajemno tak ten jistě ocení i slušné propracování ústředních postav. Nikdy nehodnotím celé dílo dokud neuvidím jeho větší část. Nebylo by to fair, neboť děj se může podstatně změnit po několika epizodách (jak bývá téměř pravidlem u dobrých projektů) a pak bych byl neobjektivním. Vřele doporučuji.

 • poster

  Hvězdná brána: Atlantida (TV seriál) (2004)

  Zatím hodnotím celou první řadu a už teď se bojím, že nižší hodnocení seriál ještě nabere, až jej začne sledovat a bodovat více lidí. Ne každému bude po chuti to zdánlivé rozdvojení, odpoutání se od Stargate SG1. Abych byl objektivní a upřímný tak mě osobně se zamlouvá více SG1. Na druhou stranu přizávám, že to je trochu jiné a jinak pojaté a to by mohlo zabrat. Pro mne je u tohoto kousku hodně zajímavá přítomnost čecha doktora Zelenky, kterou hraje David Nikl. Jeho několik česky namluvených míst v seriálu mi vyrazily dech. Napsal jsem mu a odepsal mi, že pokračuje v seriálu dál, takže žádné obavy, ještě jej uvidíme. Mou povinností je dát plný počet bodů.

 • poster

  Farscape (TV seriál) (1999)

  Někde na webu jsem četl, že se může stát, že když začnete sledovat Farscape tak po několika epizodách zapomenete, že nějaký jiný sci-fi seriál ještě existuje. No, není to tak zcela pravdou, ale uznávám, že seriál je to jiný, než na jaké jsme asi zvyklí a proto mnohé asi neosloví. Po prvních dílech jsem chtěl seriál odložit "ad acta" ale vydržel jsem do konce první řady. A udělal jsem opravdu dobře. Je jiný, je milý, je hravý, je opravdu dobrý. Podívejme se na australany! :-) Pro ty z vás, co sem dorazí a rozhodují se: je to o astronautovi, který se náhodou dostane z našeho světa (při zkoušce nového pohonu raketoplánu) do jiné části vesmíru a tam zažívá něco, na co ani v nejodvážnějších snech nepomyslel. Snaží se sice vrátit, ale jak to chcete provést s předpotopním raketoplánem když kolem je to tak jiné? To ostatní, s čím nebo s kým se setkává je to, co by vás mělo navnadit... :-) Moc se mi seriál líbil. Bohužel byly vytvořeny jen 4 řady, ale už jsem někde četl že se zvedá vlna zájmu o další... Doporučuji hodnotit až po shlédnutí minimálně 5ti epizod...

 • poster

  Cesta do neznáma (TV seriál) (1995)

 • poster

  Pokoj č. 10 (TV seriál) (2006)

  Tak timto seriálem se mi konečně splnil sen vidět pořádně zfilmovaný Piknik u cesty od Strugatských. Já vím, že dílo Strugatských je o něčem trošinku jiném a ruský filmařský pokus o http://www.csfd.cz/film/32353-stalker/ mě hodně zklamal. Pro mne: paralela Pokoje č.10 a Pikniku u cesty je více než zřejmá. A troufám si tvrdit, že inspirace tvůrců Pokoje č.10 Piknikem u cesty tu je. Proto to nadšení.

 • poster

  Krajinou domova (TV seriál) (2014)

  Vůbec nejlepší, dokumentární počin, našich tvůrců v dnešní době... který vystihuje, krásy naší vlasti. Kdo neviděl, o hodně přišel. Za mě, dokonalé dílo. Pan Petr Krejčí, vybral oba vypravěče, moc dobře. Hlasy pana Maxiána i pana Švehlíka, sedly do díla, nad očekávání přesně.