• Thriller

48 hodin (1982)

Tyhle starý krimikomedie jsou prostě zábavný, dobře se na to dívá a člověka to baví. Dokonalost je sice daleko, ale 4* jsou, myslím, na místě.

Kanadská noc (2008) (TV film)

Tak bohužel nic velkolepého se nekonalo. Sice to byl jistý návrat Dagmar Havlové do filmové tvorby, ale zanedlouho si na něj nikdo nevzpomene. Celé to bylo průměrné (přesněji průměrně špatné) a nijak to nevytrhli ani tak zkušení herci jako je Dáša nebo Viktor Preiss. Největším kamenem úrazu pro mě byla hudba, která mně rvala uši a přiznám se, že něco takového bych snad nenacpal ani do katastrofy typu Ošklivka Katka. Celkově nejspíš 2,5/5

Lovec vodního ticha (2008) (TV film)

Vetchý je dobrý herec a i v tomto snímku své kvality potvrdil. To ale nic nemění na tom, že je to film v podstatě o ničem. Přiznám se, že jsem poslání Lovce vodního ticha nepochopil, moc netuším, co tím chtěl autor říct. A to to z ukázek vypadalo vcelku nadějně. Ještě bych zmínil trochu křečovité dialogy a to bude asi všechno. I když na jakousi obranu je nutno dodat, že kamera je asi to nejlepší, co lze během snímku sledovat, no a pak již zmíněná hlavní role, která ale ke konci upadá do pozadí a pomalu se ztrácí.

Spartakus (2004) (TV film)

Nebylo to nic moc. Spartakus (bojovník, válečník, gladiátor = v té době statní a silní chlapíci) zde působí jako slaďouš hrající tak velkého klaďase bez výraznějšího svalstva, až se to začne protivit. Spartaka si prostě predstavuju jinak. Bylo to romantické (tradiční zápletka) a celkově průměrné. Viděl bych to na 2,5/5

Hlídač č. 47 (2008)

Bylo to depresivní, pochmurné, dramatické a hlavně dobré. Málokdo u nás je schopen natočit film podobného kalibru, Renč se pouští do neprobádaných vod a to je dobře. Samozřejmě, že celý film táhne na svých bedrech Karel Roden, o tom není pochyb, ale taky prosadit se ve filmu vedle něj je sakramentsky těžké. Je pravda, že Jiráček hraje trochu toporně a ostatní "herci" se snaží, co jim síly stačí, snímku to ale, myslím, neubralo. Je potřeba zmínit také Vladimíra Dlouhého, který zde má sice malinkatou roli, ale zvládá ji naprosto s přehledem. Záběry jsou pěkné, prostřihy z války se taky povedly (na naše poměry určitě)... Akorát hudba se mi zdála chvílemi trochu nezapadající do dané scény, jinému to ale může přijít jiné.

Labyrint lží (2008)

Mám z toho smíšený pocity. Na jednu stranu to byla dobrá špionážní akce ukazující moderní boj s terorismem, na druhou to mělo prostoje, které mně přišly zbytečné a nudné. Jasným plusem je samozřejmě herecké obsazení, které prostě hodnocení zvyšuje, i kdyby nechtělo. Pořád se rozmýšlím mezi 3 a 4... Asi nejspravedlivější bude tomu dát 3,5 (ve hvězdičkách spíš čtyři kvůli těm hercům). Čekal jsem od toho ale trochu víc

Hráči (2003)

Nebylo to nejhorší, hodně dobrých herců a dobrá atmosféra ale nestačí na vyšší hodnocení než 3,5/5. Co se dá dělat?!

Svatba na bitevním poli (2008)

Nebylo to nic moc, žadný z herců nijak zvlášť nevynikal, vyhlášený vesnický krasavec se mně nelíbil. Takže prostě podprůměr, který výš nevytáhnou ani mraky dobrých herců

Bobule (2008)

Jo bylo to dobrý, bavil jsem se, i když udělali z moravských vesnic díry světa, což mě chvílema trochu lezlo pod nehty. Ale jinak to byla svěží podívaná mezi českými nesčeřenými vodami.. 3,5/5 PS. velkým plusem je velice dobrá kamera

Tango a Cash (1989)

Stará dobrá klasika, k tomu není co dodat