• Thriller

Ostrov (2000)

Zajímavé dílko, ve kterém se téměř vůbec nemluví. Ale abych pravdu řekl, vůbec mně to tam nechybělo. Všechno totiž vyčtete "mezi řádky", resp. z obrazu.

Kult hákového kříže (1998)

Tímto filmem jsem byl naprosto ohromen. Snad ještě pár dní poté jsem nad tím vším musel dumat. Bylo to natolik reálné, že to s přehledem trefilo ten černý bod uprostřed terče. Edward Norton zde podal vynikající (ne-li životní) herecký výkon - díky American history X jsem si ho oblíbil.

Big Lebowski (1998)

Natolik ojedinělý snímek, že to bortí veškerá pravidla a konvece. A těch hlášek, kterých během filmu uslyšíte nespočet! "They pissed on my fucking rug..." :D K tomu snad ani není co dodat

300: Bitva u Thermopyl (2006)

300.. je pouze a jen o efektech. Asi jsem to s těma třema hvězdičkama přehnal.

Metallica: Some kind of monster (2004)

Co je na tomhle dokumentu vynikající je to, že není ani tak o Metallice jako takové, ale spíš o lidských vztazích obecně. Btw. kdo tohle viděl, musí chápat tolik odsuzované album St. Anger.

Útěk z vězení (2005) (seriál)

Budu opakovat věty, které tady už zazněly, ale je to tak. První série je jednoznačně vynikající, úžasná a povedená. Tolik napětí a vzrušujících momentů, dobře napsaných charakterů a skvěle vybraných herců se vidí jen málokde. Byl bych moc rád, kdyby si seriál udržel to nejvyšší hodnocení až do konce, ale bohužel (jak už to tak bývá) s dalšími sériemi to bylo jak na horské dráze. Skok dolů z první na druhou byl dost velký, ve třetí se to trochu napravilo drsným prostředím věznice Sona. Čtvrtá várka dílů byla tak půl napůl. Některé byly hodně dobré, jiné brousily do žánru telenovel. Škoda... Ale aspoň, že ten konec nebyl úplně tak sladkej, jak mohl teoreticky být. Na vězně z Fox River budu vzpomínat velice rád, nejvíc asi na padoucha T-Baga :) No a agent Mahone, který si vyzkoušel jak roli federálního agenta, tak i vězně a běžence, stojí v podstatě na stejném stupínku. Jsem za ty 4 roky opravdu rád!

Červený trpaslík (1988) (seriál)

Červený trpaslík mě na lopatky nikdy nepoložil

Spalovač mrtvol (1968)

Pokaždé, když si vzpomenu na tento psychologický snímek, mě mrazí v zádech. To, co předvádí ve filmu Rudolf Hrušínský, se snad ani nedá popsat slovy – to se prostě musí vidět. Ještě víc celou atmosféru umocňuje fakt, že je film černobílý. A ta kamera! Dokonalost sama.. Rozhodně dílo hodné mistrů!!