Pejpr

Michal Lofler

okres Plzeň

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17
    • 8.11.2018  22:50

Z pravdivého příběhu o homosexuálním narkomanovi, co uměl zpívat se vyklubal nejlepší hudební film, nejlepší film o homosexuálech a nejlepší film o AIDS. A to pouze stačilo zdokumentovat 45 let jednoho člověka, který za tu dobu toho prožil víc než obyčejný životník, až je to dech beroucí. Vlastně dech beroucí je hodně signifikantní slovo pro Bohemian Rhapsody, protože se celý film prolínají wow scény s těmi tíživými a není místo ani čas k vydechnutí a to ani při závěrečných titulcích. Ano, film šel natočit jinak, nedočkal jsem se ani Freddieho chřadnutí ani explicitnějších sexuálních scén, ale nemyslím si, že by to sedělo k náboji filmu. Bohemian Rhapsody je hodně emotivní zážitek, ostatně stejně jako Freddieho život.

• 10.9.2018  21:55
    Upgrade (2018)

Dost velké překvapení a upřímně si nemyslím, že letos uvidím ještě něco lepšího. Upgrade má všechno, má spád a akci, vcelku logický a nepředvídatelný děj s množstvím nečekaných zvratů a taky má humor. Jo a taky má parádní finále. Hardcore Henry i Mad Max se můžou jít zahrabat oproti tomuhle australskýmu vylepšováku.

• 7.6.2018  11:55
    Srbský film (2010)

No, co si budem povídat, je to masakr. Nikdy by mě nenapadlo, že by se něco dokázalo přiblížit 120 dnům sodomy. Srbský film je sice nepřekonává, ale i tak jim zdatně sekunduje. Největší slabinu vidím v tom, že hlavní hrdina je v podstatě morální člověk se svědomím, který nejedná úmyslně či dobrovolně. Viděl jsem už ledacos, ale to, co zobrazuje Srbský film, mě ani nikdy nenapadlo (a to je asi dobře) a to je přesně to, co na něm oceňuji nejvíce. Zvrácenou a i kontroverzní originalitu.

• 11.2.2018  21:06
    Vnitřní hlas (amatérský film) (2016)

Z upřímné lásky ti posílám jeden negativní odpad.

• 17.1.2018  13:47
    II. Lakomství (studentský film) (2016)

Maďaři mluví anglicky se slovenským přízvukem a do toho jim hraje Němec. Multikulti na CSFD nechceme. I Kalousek by natočil lepší film.

• 12.11.2017  00:33
    Electroma (2006)

Abych byl upřímný, nemám tento typ filmů rád. Nemluví se tam, nic se tam neděje a význam člověk musí hledat v obrazových indíciích. Electroma má však něco navíc a to je především výborná hudba a nepatrný náznak atmosféry.

• 30.10.2017  20:16

Existenciální drama o člověku jménem Martin, který se snaží vymanit z nekonečného koloběhu života a smrti. Klade si při tom všední otázky (co bude k obědu), přízemní otázky (sex) a také ty přesahující (jaký to má smysl). V klíčovém momentě však selhává a jeho snaha o jakoukoliv změnu se kvůli vlastní neschopnosti míjí účinkem. Vše podané v jasné formě a přirozeném (přírodním) prostředí. Skutečný Útěk do divočiny v norském provedení.

• 30.10.2017  08:33

Kde se vzal, tu se vzal, objevil se Ragnarok a s ním přichází pravděpodobně nejlepší komixová řežba, nejlepší jakože vůbec. Konkurovat mu snad můžou jedině Strážci galaxie, ale i tak bych to viděl spíš na plichtu. Třetí díl Thora má parádní humor, který zabijí jakýkoli náznak sentimentu, když už hrozí, že se objeví. Thor přijde o všechno, co má rád, ale stejně se tomu chechtáte. Hlášky padaj zleva, zprava a sem tam se objeví i nějaký sofistikovanější humor. To je asi největší rozdíl, který ho odlišuje od přechozích dílů (a většiny ostatních Marveláků). A při tom to neni žádná raketová věda, stačilo opustit šablony a vyvarovat se patosu. Thor: Ragnarok je obrovským příjemným překvapením.

• 17.7.2017  15:13
    Annet Charitonova feat. Ben Cristovao - TAKTOMABYT (hudební videoklip) (2016)

Co je to za jazyk?

• 25.6.2017  00:11
    Mumie (2017)

Velký špatný. Nemá to ani hlavu ani patu. Všude jsou samí nesmrtelní, nemrtví a když už je někdo náhodou, nedej bože, smrtelnej, tak stejně nechcípne.

• 13.3.2017  10:00

Viděl jsem ten "dokument" a myslím si, že i na amatérské poměry je to dost velká sračka. Žalovatelná z mnoha důvodů. ať už autorská práva, zveřejnění interních dokumentů či pomluvy. Filmařsky totální ubohost, střih udělanej v malování, milion překlepů a gramatických chyb a Sobek neni schopnej ani pořádně udělat nápis "Censored". Fakt bych s váma rád dělal anonymní rozhovor, když je 10 vteřin vidět do ksichtu, good job. K tomu navíc podsouvané odpovědi formou špatně položených otázek. Kromě rozhovorů jenom obyčejná replikace youtube klipů. Výpoveď Aničky je tak tupá, že vypadá, jako kdyby byla schopná naletět i agentovi na gauč castingu. Moc jsem taky nepochopil, jak někdo, kdo dělá na černo, beze smlouvy, se tim ještě může chlubit, popřípadě očekávat, že dostane výpověď. Jděte dělat do OVB. Pokud budete chtít příště dělat něco podobnýho doporučuju minimálně konzultaci s právníkem a spolupráci s někym, kdo ví, co znamená slovo dokument. Jak může být něco takového, co evidentně porušuje autorská práva na csfd? Co se týče kauzy samotné nejsem žádnej Paškovejch fanda, a myslím si, že ke svinstvům, ne-li podvodům, tam docházelo. P. S. Režisér ještě nemá vyplněnou biografii, možná by se dalo použít něco odtud: http://www.reflex.cz/clanek/komentare/43550/takovi-normalni-blbecci-kdo-jsou-lide-kteri-urazeji-pamatku-nevinnych-obeti-terorismu.html

• 12.1.2017  09:34
    Semestr (TV seriál) (2016)

I když je příběh triviální, tak na sobě nese víc než Atlas. Oceňuji inovativní formu, za kterou jsem velmi rád, protože to je konečně něco nového, něco, co jsem ještě neviděl a to je v dnešní době rozhodně unikát. Myslím si také, že opravdu v mnoha věcech uhodil seriál palec na facebook. S oběma hlavními charaktery jsem se v mnoha věcech stotožnil, ať už se jednalo o názory, postřehy na čecháčství nebo existencionalismus. Nestává se často, že bych si u nějakého filmu říkal tak často, to jsem celej já, to bych udělal taky nebo to si myslim taky, jako u tohoto počinu. Byť má Semestr pomalejší rozjezd, tak má rozhodně vzestupnou tendenci, o kozách nemluvě. Chtěl bych ještě pochválit výborně zvolenou hudbu (především Post hudba a Manon Muert) a upozornit na to, že aktéři mají zde na csfd skutečné profily (masakr). Nejvíc mě však dostal dopis z budoucnosti, který je temně děsivý a svým způsobem úderně vševypovídající.

• 11.1.2017  14:51
    Tajemství Zimy (amatérský film) (2014)

Příjemně naivní nápad, který do sněhu posílají především "pěvecké" pasáže a opravdu hodně trapná a přehrávaná scéna s objímáním.

• 11.1.2017  07:30

Nuda k uzoufání. Akční scény vyplňují víc jak polovinu filmu, na čemž by nebylo nic špatného, kdyby se ovšem střihu nechopil nedoštudovanej řezník s epilepsií, kterou se diváky pokouší nakazit. Vážně mě nebaví koukat se, jak Fassbender bojuje na tranažeru... nebo ve tmě. A když už to vypadá na dobrou akční scénu, tak... je ustřižena. Snad neni takovej problém kouknout se filmy Jackieho Chana a sestřihat to podle toho, ne? Ostatní věci by se ještě daly jakž takž překousnout, byť nelogičností je tam opravdu dost. Navíc české titulky někdo dělal v googlu translatoru a vývoj charakteru je, řekněme, náhodný, ale ještě by se nad tím dalo mávnout rukou a říct ok... nebýt ovšem těch bojových scén. Nemohu si pomoci, ale Assassin's Creed působí lacině. Assassínská romantizující atmosféra, která na mě působila v podstatě z jakéhokoli herního dílu, zde chybí. Takováhle námaha a to všechno jenom kvůli jedné petanque kouli.

• 16.12.2016  12:44
    Superhrdina (amatérský film) (2016)

Zbavit se šikany je stejně jednoduchý jako otevřít marmeládu. Myslím si, že film má dvě příběhové roviny, které spolu ale vůbec nesouvisí. Jedné kvůli tomu chybí začátek a druhé rozuzlení.

• 11.10.2016  14:52

Moc se mi líbil námět, ale film má opravdu velmi mnoho nedostatků, které ho zbytečně sráží. Ať už se jedná o postavu kněze nebo naprosto zbytečný příběh. Stačilo by málo - nenechat postavy mluvit a nechat původní myšlenku dojet do konce bez dějových zvratů a vsadit na čistou akci. Bohužel se to nestalo, a tak vznikl film, který je plný soucitných zabijáků z Amnesty s kontradickými vnitřními motivacemi.

• 26.9.2016  20:06
    Not So Fast (2014)

Female Hodor se snaží naplnit svůj osud - neúspěšně. Poslední replika vystihla celý můj emoční pocit - whatever.

• 25.9.2016  18:38
    Prism (2011)

Hezké efekty, ale děj úplně mimo mísu.

• 31.7.2016  14:32
    Me and My Monkey (amatérský film) (2016)

Moc se mi líbila (vtipná!) interakce vypravěče s postavami i kovboj nekňuba. Avšak děj postrádá nějakou důmyslnější zápletku i rozuzlení.

• 19.4.2016  11:03

Každá lesbička je vraždící psychopatka, takhle vypadá hlavní premisa filmu, a proto s ním mám hned několik problémů, ale vezměme to od začátku. Hlavní atributy Olgy, kromě lesbení, jsou ještě chlast, cigára a deprese. Nechci generealizovat, ale vážně má každej normální puberťák sklony k tomu zahrát si Carmageddon v reálu? Doufam, že ne. Taky moc nechápu režisérovu fascinaci lesbickým sexem, protože ho zobrazuje dost explicitně a podle mě dost bezdůvodně, zvlášt, když hetero sex v podstatě ignoruje. Rád bych upozornil na to (tohle je asi největší průšvih), že Olga Hepnarová nebyla oběť ani režimu ani společnosti ani ničeho jiného. Olga Hepnarová byla masová vražedkyně, tečka. A proto mi tak strašně moc vadí, jak z ní film dělá chudinku a oběť okolností, protože tohle prostě pravda není. Jasně, nikde není napsáno, že film byl natočen podle skutečné události, ale nějaká soudnost by tam snad zůstat mohla, ne? Za vše mluví scéna u soudu, kdy soudce předčítá, že paní XY bude chtít 10kčs za rozsypanej nákup. Ok, proč ne, trocha černýho a abusrdního humoru neuškodí, ale ty vole, umřelo 8 lidí, jak se asi budou cítít třeba příbuzní obětí, až uvidí, jak se jim tímhle film směje do ksichtu? Nejsem žádná empatická citlivka, ale v kontextu celého filmu, tohle byla poslední kapka. Taky mi dost vadí, jak si film hraje na bůh ví jaký artový kousek. Pětiminutový statický záběr a černobílá kamera z vás Bergmana neudělá. Abych jenom nehanil, Já, Olga Hepnarová je, i přes výše zmíněné nedostatky, zajímavý film, hodně dobře se mu povedlo zachytit myšlenkové pochody Olgy (především díky jejím pseudofilosofickým monologům, které se pod tíhou logických argumentů rozsypávaly jako kuželky pod náklaďákem). Pokud by tento snímek byl čistě fiktivním, rozhodně by mu to prospělo, takto pouze kolísá mezi fakty a spekulacemi.

• 21.2.2016  22:02
    Insomnia (studentský film) (2015)

Holka dělá gymnastický cviky v MHD a v posteli. Ok. Jaký názor na to má čas?

• 2.1.2016  15:54

Film s trailerem roku. Reveverend má spoustu skvělých momentů, asi nejvíce se mi líbila úvodní bitevní sekvence, která připomíná vylodění ze Zachraňte vojína Ryana. Uvěřitelně brutální a syrová bitva se skvělou rotací kamery je překvapivě nejlepší moment filmu. Pak se začne projevovat Iňárritův minimalismus a divák se ocitá jako rozhodčí v boji člověka s přírodou. Moc se mi ale líbilo, že film nezůstává pouze na tomto střetu, ale ukazuje mnoha scénami, že příroda si žije svým vlastním životem (výmluvná je např. dech beroucí scéna s lavinou). Tím, že film ztrácí na tempu však vyprchává emoce z hlavní dějové linie, což má v samotném finále za následek určitý pocit nenaplnění, napsal bych, že se zkrátka nedostavila katarze, ale nechci vypadat jako suterén.

• 2.1.2016  15:45

Jednoznačně nejslabší díl série. Na sedmou epizodu jsem se důkladně připravil, zhlédl jsem všechny předcházející díly, dokonce jsme viděl i ty Turecké hvězdné války, aby mě nemohlo nic překvapit. Ale to byla chyba, protože sedmý díl je pouhou kopií nebo spíše remakem starších epizod. Je zde vše, co jsem již jednou viděl - Hvězda smrti, příbuzenské peripetie, mladý Jedi, starý Jedi, záporák (který měl tolik skvělých parametrů... dokud si nesundal masku, od té doby to byla už jenom temná verze Justina Biebra). a černoch, ne, kecam, černoch je letošní novinka, bohužel jediná a to je na Star Wars poněkud málo. A to není jediný problém. Ve filmu se objevuje tolik logických přehmatů (asi nejvíc mi utkvělo v paměti Han Solovo přistání světelnou rychlostí, kdy slovem "TEĎ" a třívteřinovým máčknutím čudlíku přistane přesně tam, kde chtěl; jasně, tohle bych ve filmu nikdy neřešil, kdyby předchozí díly nebyly tak matematicky důsledné, takhle to mohl rovnou natočit rovnou Michael Bay a nikdo by rozdíl nepoznal, možná by to naopak bylo ještě lepší) a nepochopitelných dějových linií (mapa k Lukovi působí spíš jak quest z Metinu), že se musím ptát: "Do čeho jste vrazili ten bilionovej rozpočet?" Abych jenom nehanil rád bych vyzdvihnul nějaký pozitivní zážitek, ale žádný mě nenapadá, protože prostě v paměti utkví ty negativní momenty. Star Wars: Síla se probouzí jedou na nostalgické vlně celé série, ale to je jejich jediný tahoun. Epizoda VII není špatný film, ale na to, že je to přeci jenom Star Wars, tak je to velké zklamání, i přes to všechno, to ale stále stačí na 4* s odřenýma ušima. Každopádně pokud je Epizoda VII váš první díl, budete nadšení a skoro i doporučuji s ním začít.

• 2.1.2016  14:54

Ach můj 5000. film, jaký jiný bych mohl zvolit než ten nejrozporuplnější? Asi nemám, co dalšího dodat k již napsaným komentářům - totální kravina, vykrádačka Star Wars a Indiana Jonese a neuvěřitelná amatéřina (i studentské filmy z Písku mají větší kvalitu), hlavně po "trikové" (viz skákání na trampolíně, apod.) stránce. Celý film je natočený tak chaoticky a nudně, že se tomu ani nejde smát. Taky nechápu, jak to, že je někdo nežaloval za autorská práva, protože tohle by neprošlo ani na youtube. Děj jsem vůbec nepochopil, stejně tak jsem nepochopil, jak se tohle může někomu líbit a co je na tom vlastně rozporuplného. Turecké hvězdné války jsou prostě špatné a dle mého rozhodně ne úmyslně, a i kdyby, tak na natočení schválně špatného filmu nevidím nic obdivuhodného.

• 30.10.2015  11:33

Nevím, jestli s přibývajícím věkem začínám hloupnout, ale s Posledním lovcem čarodějnic nemám problém. Jedná se o příjemnou, odpočinkovou podívanou, která sice jede přes šablonu, ale povedlo se jí vyvarovat logických přešlapů nebo je alespoň umně maskuje. Nesmrtelnej Vin Diesel je super, stejně jako jeho Hexenben. Jako fanoušek Dračího doupěte si musím postesknout, že je škoda, že děj příběhu nezůstal v temném fantasy středověku. Jinak je Poslední lovec čarodějinc výborná volba pro takové to domácí pokoukáníčko bez zbytečného přemýšlení a šťourání kolem.

• 22.10.2015  12:11
    Ex Machina (2014)

Nechci to zakřiknout, ale přijde mi, že mám poslední dobou celkem šťastnou ruku při výběru filmů. Sci-fi žánr patří mezi moje nejoblíbenější a i když Ex Machina není uplně sci-fi typu Star-Wars, tak je to i přes to kvalitní počin. Kvalitní, a především inteligentní, a to tak, že ani já jsem nebyl schopen dopředu odhadnout vývoj budoucích údálostí. Přesně tohle je největším positivem filmu. Nečekaná zápletka, charakter postav a nepředvidatelné dějové zvraty dávají prostor pro neustálé znovuvynořování otázky, kdo se snaží přeblafnout koho. Na druhou stranu je třeba říci, že občas se ve snímku sem tam objeví nějaká ta hluchá pasáž, kvůli čemuž film ztráci nejen na tempu a napětí, ale bohužel i na zábavě. Téma umělé inteligence je samo o sobě je aktuální a zajímavé. Myslím si, že můžeme v brzké době očekávat revoluci v pornoprůmyslu, místo nafukovacích panen se dočkáme interaktivních sexuálních humanoidních robotů :)

• 22.10.2015  11:19

Vkusně a profesionálně zvládnutý životopisný film o nejznámějším provazochodci, takový je Muž na laně. Hned na začátku zaujme moc hezký vypravěčský styl s uchulahodícím francouzským přízvukem Gordona-Levitta. Pozornost také upoutá skvělá hudba Alana Silvestriho - Beethoven, francouzské kriminálky 60. let a další motivy jsou v tomto snímku opravdu výrazným aspektem ovlivňující celé hodnocení. Třešničkou na věži je atmosférická, vizuálně i hudebně povedená scéna při samotném přechodu mezi budovami. Samotné poselství "jdi si za svým snem" se obejde bez zbytečných melodramat, na která jsem alergický, a je naopak inspirující a motivující. Muž na laně baví, napíná, ale i jen tak lyricky proplouvá a tohle vše je velmi dobře vyvážené po celou délku filmu. Nejúžasnější na tom celém ale je, že se to fakt stalo.

• 4.10.2015  18:12
    Marťan (2015)

Marťan je parádní film. Nejvíc bych asi vyzdvihnul výborné přechody vážných a vtipných sekvencí, tohle je vítaná novinka oproti tunelovým žánrům. Dalším skvělým prvkem je velmi vysoká míra realističnosti (ano, může za to i luxusní výkon Matta Damona), abych byl upřímný, filmu jsem věřil všechno. Opravdu ještě nebyli lidé na Marsu? Opravdu se nejedná o film natočený podle skutečné události? Není to pouze předělávka dokumentu, co se našel v sejfu NASA? To jsou podlě mě otázky zcela na místě. Poslední věc, kterou bych ještě chtěl vypíchnout je opravdu dobrý soundtrack - disco trisko s kapitánem šedovousem :) Rozhodně film doporučuju ke zhlédnutí!

• 8.1.2015  19:06

Velkofilm působící rozporuplnými dojmy. O Čingischánovi nepadne za celý film ani slovo, a tak si divák musí řadu věcí domýšlet. Nenapomáhá tomu ani střih, který klíčové momenty úmyslně přeskakuje. Některé motivy tak zůstávají nevysvětleny (např. pasáž před poslední bitvou), díky čemuž celý film působí značně nelogicky. Následuje malý spoiler. Snímek klade důraz na rodinu. Vzájemná láska Temudžina a Borte stepi přenáší. Přitom ji Temudžin sám dobrovolně několikrát opustí, dle mého, naprosto bezdůvodně. To, že ona je o rok starší a on vypadá tak o padesát let starší, je jen další z mnoha nedostatků filmu. Nejvíc mě však dostávalo, jak mladého Temudžina vždy pravidelně po roce bezchybně vystopovali. Mongolsko je totiž malá země.

• 29.11.2014  13:18
    Bůh masakru (2011)

Jeden dům a 4 herci v konverzační tragikomedii. Největší problémem snímku je jeho předvídatelnost a typologie charakterů. Hysterka Jodie, vesničan John a cynik Christoph jsou předvídatelné archetypy, které jednoduše nemají co nabídnout. Jediný, kdo ve filmu působí alespoň trochu zajímavě je zvracející Kate. Dalším problémem jsou žvásty v obsahově prázdných dialozích. Poselství žádné. Pardon, ale nebudu tomu dávat hvězdy za to, že to je od Polanskiho.

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17