Pejpr

Pejpr

Michal Lofler

okres Plzeň


52 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17
  • 15.1.2020  15:11

  Jako výroční sedmitisícový film jsem si zvolil celkem náhodně tento, pro mě neznámý, tříhodinový finský epos a musím říct, že lepší volbu jsem udělat nemohl. Neznámý voják není tradiční válečný film, jedná se opravdu o historický epos týkající se bolestných finských dějin. Je krásné vidět, že každá válka je v podstatě pořád stejná - nejdřív tam a pak zase zpátky a ani tady se nekoná výjimka a kdyby bylo v žánru navíc i roadmovie, nedivil bych se. Doporučuje 10 vojáků z 10 z bratrstva neohrožených.

  • 15.1.2020  14:47
  Hluboko (2012)
  ***

  Nemůžu se ubránit pocitu, že se z toho dalo vytřískat víc. Ploché postavy, nepřesvědčivé herecké výkony a málo patosu (nikdy by mě nenapadlo, že to řeknu, ale je to tak) jsou zbytečné srážky do hlubin. Samotný příběh je však dostatečně silný na to, aby film zachránil, potenciál má ale daleko větší. Mám rád tyhle skutečné jedinečné příběhy neznámých hrdinů, ale myslím si však, že by dokumentární forma filmu prospěla více.

  • 22.8.2019  09:12

  Totální kravina, která v mnoha ohledech připomíná Grindhouse, změnily se jenom kulisy. Místo pocty béčkovým hororům jsem se dočkal pocty westernům. Nechápu, proč se Tarantino jednou za čas pouští do těhle filmů o filmu, je to škoda. Stejně tak lokální zaměření na kalifornské šedesátníky (podobně jako Beach Bum) mi nepřijde zajímavé. Chápu, že Polanski tomu dá pět hvězd, ale co na tom vidí zbytek smrtelníků nechápu. Nejsmutnější na tom je, že se mohlo jednat o velmi kvalitní alternativní příběh o Charlesu Mansonovi, jenže pokud pointu filmu člověk pochopí až potom, co si o filmu něco přečte, tak je asi něco špatně. Jo, je to sranda a dialogy jsou fajn, ale s takovou kvalitou a frekvencí to u mě nestačí víc jak na dvě hvězdy, zvlášť, když snímek nemá prakticky žádný příběh ani pointu, což je u Tarantina dvojnásobné zklamání.

  • 18.3.2019  14:37
  The Myth of Freundbuch (studentský film) (2011)
  *****

  Věc, které jsme se mohli před 8 lety smát, probíhá právě teď v Číně v té nejděsivější formě. Pravděpodobně nikoho by nenapadlo, jak může bejt tenhle snímek nadčasovej.

  • 18.2.2019  07:22

  Klasické teenage sci-fi (Enderova hra, Ready Player One, atp.). Nic překvapujícího, dostal jsem to, co jsem očekával. V mladším věku si dokážu představit, že bych to ocenil víc. Konec je značně frustrující. Tvůrci zjevně počítali, že letos už vyjde Cyberpunk, ale ten, jak víme, vyjde až v roce 2077.

  • 11.2.2019  14:00
  Už mám zase chuť na chlebíčky (studentský film) (2014)
  *****

  Jsem rád, že nejsem jedinej, komu návštěvy dopadají stejně.

  • 15.12.2018  22:21
  End After 9 (1966)
  *****

  Kdysi jsme se v estetice učili o komičnu, jedna z jeho koncepcí (podle Kanta) je přeměna očekávání v nic. Nenacházím přesnější obrazové vyjádření této koncepce než v tomto krátkém filmu George Maciunase.

  • 15.12.2018  16:39

  Nevím, jestli to je pouze fenomén České republiky, ale existuje mýtus, že pokud jste v něčem dobří, tak se zároveň stáváte morální autoritou. Nohavica, Konvička, Kundera, Ronaldo anebo Doleček. Je důležité, rozlišovat mezi moralitou a inteligencí (či umem) a to bych řekl, že má být vyznění dokumentu Nebezpečný svět Rajka Dolečka. Triviální věc jako je rozpoznávání reality, se kterou dříve měly problémy pouze lidé s psychickými obtížemi, začíná být v dnešní době trochu oříšek. Ano, trochu mě mrzí, že nedošlo k nějaké přímější konfrontaci, ale jaký by tak mohl být výsledek hádky s někým, kdo popírá vaši realitu?

  • 8.11.2018  22:50

  Z pravdivého příběhu o homosexuálním narkomanovi, co uměl zpívat se vyklubal nejlepší hudební film, nejlepší film o homosexuálech a nejlepší film o AIDS. A to pouze stačilo zdokumentovat 45 let jednoho člověka, který za tu dobu toho prožil víc než obyčejný životník, až je to dech beroucí. Vlastně dech beroucí je hodně signifikantní slovo pro Bohemian Rhapsody, protože se celý film prolínají wow scény s těmi tíživými a není místo ani čas k vydechnutí a to ani při závěrečných titulcích. Ano, film šel natočit jinak, nedočkal jsem se ani Freddieho chřadnutí ani explicitnějších sexuálních scén, ale nemyslím si, že by to sedělo k náboji filmu. Bohemian Rhapsody je hodně emotivní zážitek, ostatně stejně jako Freddieho život.

  • 10.9.2018  21:55
  Upgrade (2018)
  *****

  Dost velké překvapení a upřímně si nemyslím, že letos uvidím ještě něco lepšího. Upgrade má všechno, má spád a akci, vcelku logický a nepředvídatelný děj s množstvím nečekaných zvratů a taky má humor. Jo a taky má parádní finále. Hardcore Henry i Mad Max se můžou jít zahrabat oproti tomuhle australskýmu vylepšováku.

  • 7.6.2018  11:55
  Srbský film (2010)
  ****

  No, co si budem povídat, je to masakr. Nikdy by mě nenapadlo, že by se něco dokázalo přiblížit 120 dnům sodomy. Srbský film je sice nepřekonává, ale i tak jim zdatně sekunduje. Největší slabinu vidím v tom, že hlavní hrdina je v podstatě morální člověk se svědomím, který nejedná úmyslně či dobrovolně. Viděl jsem už ledacos, ale to, co zobrazuje Srbský film, mě ani nikdy nenapadlo (a to je asi dobře) a to je přesně to, co na něm oceňuji nejvíce. Zvrácenou a i kontroverzní originalitu.

  • 11.2.2018  21:06
  Vnitřní hlas (amatérský film) (2016)
  odpad!

  Z upřímné lásky ti posílám jeden negativní odpad.

  • 17.1.2018  13:47
  II. Lakomství (studentský film) (2016)
  odpad!

  Maďaři mluví anglicky se slovenským přízvukem a do toho jim hraje Němec. Multikulti na CSFD nechceme. I Kalousek by natočil lepší film.

  • 12.11.2017  00:33
  Electroma (2006)
  **

  Abych byl upřímný, nemám tento typ filmů rád. Nemluví se tam, nic se tam neděje a význam člověk musí hledat v obrazových indíciích. Electroma má však něco navíc a to je především výborná hudba a nepatrný náznak atmosféry.

  • 30.10.2017  20:16

  Existenciální drama o člověku jménem Martin, který se snaží vymanit z nekonečného koloběhu života a smrti. Klade si při tom všední otázky (co bude k obědu), přízemní otázky (sex) a také ty přesahující (jaký to má smysl). V klíčovém momentě však selhává a jeho snaha o jakoukoliv změnu se kvůli vlastní neschopnosti míjí účinkem. Vše podané v jasné formě a přirozeném (přírodním) prostředí. Skutečný Útěk do divočiny v norském provedení.

  • 30.10.2017  08:33

  Kde se vzal, tu se vzal, objevil se Ragnarok a s ním přichází pravděpodobně nejlepší komixová řežba, nejlepší jakože vůbec. Konkurovat mu snad můžou jedině Strážci galaxie, ale i tak bych to viděl spíš na plichtu. Třetí díl Thora má parádní humor, který zabijí jakýkoli náznak sentimentu, když už hrozí, že se objeví. Thor přijde o všechno, co má rád, ale stejně se tomu chechtáte. Hlášky padaj zleva, zprava a sem tam se objeví i nějaký sofistikovanější humor. To je asi největší rozdíl, který ho odlišuje od přechozích dílů (a většiny ostatních Marveláků). A při tom to neni žádná raketová věda, stačilo opustit šablony a vyvarovat se patosu. Thor: Ragnarok je obrovským příjemným překvapením.

  • 17.7.2017  15:13
  Annet Charitonova feat. Ben Cristovao - TAKTOMABYT (hudební videoklip) (2016)
  odpad!

  Co je to za jazyk?

  • 25.6.2017  00:11
  Mumie (2017)
  *

  Velký špatný. Nemá to ani hlavu ani patu. Všude jsou samí nesmrtelní, nemrtví a když už je někdo náhodou, nedej bože, smrtelnej, tak stejně nechcípne.

  • 13.3.2017  10:00

  Viděl jsem ten "dokument" a myslím si, že i na amatérské poměry je to dost velká sračka. Žalovatelná z mnoha důvodů. ať už autorská práva, zveřejnění interních dokumentů či pomluvy. Filmařsky totální ubohost, střih udělanej v malování, milion překlepů a gramatických chyb a Sobek neni schopnej ani pořádně udělat nápis "Censored". Fakt bych s váma rád dělal anonymní rozhovor, když je 10 vteřin vidět do ksichtu, good job. K tomu navíc podsouvané odpovědi formou špatně položených otázek. Kromě rozhovorů jenom obyčejná replikace youtube klipů. Výpoveď Aničky je tak tupá, že vypadá, jako kdyby byla schopná naletět i agentovi na gauč castingu. Moc jsem taky nepochopil, jak někdo, kdo dělá na černo, beze smlouvy, se tim ještě může chlubit, popřípadě očekávat, že dostane výpověď. Jděte dělat do OVB. Pokud budete chtít příště dělat něco podobnýho doporučuju minimálně konzultaci s právníkem a spolupráci s někym, kdo ví, co znamená slovo dokument. Jak může být něco takového, co evidentně porušuje autorská práva na csfd? Co se týče kauzy samotné nejsem žádnej Paškovejch fanda, a myslím si, že ke svinstvům, ne-li podvodům, tam docházelo. P. S. Režisér ještě nemá vyplněnou biografii, možná by se dalo použít něco odtud: http://www.reflex.cz/clanek/komentare/43550/takovi-normalni-blbecci-kdo-jsou-lide-kteri-urazeji-pamatku-nevinnych-obeti-terorismu.html

  • 12.1.2017  09:34
  Semestr (TV seriál) (2016)
  *****

  I když je příběh triviální, tak na sobě nese víc než Atlas. Oceňuji inovativní formu, za kterou jsem velmi rád, protože to je konečně něco nového, něco, co jsem ještě neviděl a to je v dnešní době rozhodně unikát. Myslím si také, že opravdu v mnoha věcech uhodil seriál palec na facebook. S oběma hlavními charaktery jsem se v mnoha věcech stotožnil, ať už se jednalo o názory, postřehy na čecháčství nebo existencionalismus. Nestává se často, že bych si u nějakého filmu říkal tak často, to jsem celej já, to bych udělal taky nebo to si myslim taky, jako u tohoto počinu. Byť má Semestr pomalejší rozjezd, tak má rozhodně vzestupnou tendenci, o kozách nemluvě. Chtěl bych ještě pochválit výborně zvolenou hudbu (především Post hudba a Manon Muert) a upozornit na to, že aktéři mají zde na csfd skutečné profily (masakr). Nejvíc mě však dostal dopis z budoucnosti, který je temně děsivý a svým způsobem úderně vševypovídající.

  • 11.1.2017  14:51
  Tajemství Zimy (amatérský film) (2014)
  *

  Příjemně naivní nápad, který do sněhu posílají především "pěvecké" pasáže a opravdu hodně trapná a přehrávaná scéna s objímáním.

  • 11.1.2017  07:30

  Nuda k uzoufání. Akční scény vyplňují víc jak polovinu filmu, na čemž by nebylo nic špatného, kdyby se ovšem střihu nechopil nedoštudovanej řezník s epilepsií, kterou se diváky pokouší nakazit. Vážně mě nebaví koukat se, jak Fassbender bojuje na tranažeru... nebo ve tmě. A když už to vypadá na dobrou akční scénu, tak... je ustřižena. Snad neni takovej problém kouknout se filmy Jackieho Chana a sestřihat to podle toho, ne? Ostatní věci by se ještě daly jakž takž překousnout, byť nelogičností je tam opravdu dost. Navíc české titulky někdo dělal v googlu translatoru a vývoj charakteru je, řekněme, náhodný, ale ještě by se nad tím dalo mávnout rukou a říct ok... nebýt ovšem těch bojových scén. Nemohu si pomoci, ale Assassin's Creed působí lacině. Assassínská romantizující atmosféra, která na mě působila v podstatě z jakéhokoli herního dílu, zde chybí. Takováhle námaha a to všechno jenom kvůli jedné petanque kouli.

  • 16.12.2016  12:44
  Superhrdina (amatérský film) (2016)
  *

  Zbavit se šikany je stejně jednoduchý jako otevřít marmeládu. Myslím si, že film má dvě příběhové roviny, které spolu ale vůbec nesouvisí. Jedné kvůli tomu chybí začátek a druhé rozuzlení.

  • 11.10.2016  14:52

  Moc se mi líbil námět, ale film má opravdu velmi mnoho nedostatků, které ho zbytečně sráží. Ať už se jedná o postavu kněze nebo naprosto zbytečný příběh. Stačilo by málo - nenechat postavy mluvit a nechat původní myšlenku dojet do konce bez dějových zvratů a vsadit na čistou akci. Bohužel se to nestalo, a tak vznikl film, který je plný soucitných zabijáků z Amnesty s kontradickými vnitřními motivacemi.

  • 26.9.2016  20:06
  Not So Fast (2014)
  *

  Female Hodor se snaží naplnit svůj osud - neúspěšně. Poslední replika vystihla celý můj emoční pocit - whatever.

  • 25.9.2016  18:38
  Prism (2011)
  *

  Hezké efekty, ale děj úplně mimo mísu.

  • 31.7.2016  14:32
  Me and My Monkey (amatérský film) (2016)
  ***

  Moc se mi líbila (vtipná!) interakce vypravěče s postavami i kovboj nekňuba. Avšak děj postrádá nějakou důmyslnější zápletku i rozuzlení.

  • 19.4.2016  11:03

  Každá lesbička je vraždící psychopatka, takhle vypadá hlavní premisa filmu, a proto s ním mám hned několik problémů, ale vezměme to od začátku. Hlavní atributy Olgy, kromě lesbení, jsou ještě chlast, cigára a deprese. Nechci generealizovat, ale vážně má každej normální puberťák sklony k tomu zahrát si Carmageddon v reálu? Doufam, že ne. Taky moc nechápu režisérovu fascinaci lesbickým sexem, protože ho zobrazuje dost explicitně a podle mě dost bezdůvodně, zvlášt, když hetero sex v podstatě ignoruje. Rád bych upozornil na to (tohle je asi největší průšvih), že Olga Hepnarová nebyla oběť ani režimu ani společnosti ani ničeho jiného. Olga Hepnarová byla masová vražedkyně, tečka. A proto mi tak strašně moc vadí, jak z ní film dělá chudinku a oběť okolností, protože tohle prostě pravda není. Jasně, nikde není napsáno, že film byl natočen podle skutečné události, ale nějaká soudnost by tam snad zůstat mohla, ne? Za vše mluví scéna u soudu, kdy soudce předčítá, že paní XY bude chtít 10kčs za rozsypanej nákup. Ok, proč ne, trocha černýho a abusrdního humoru neuškodí, ale ty vole, umřelo 8 lidí, jak se asi budou cítít třeba příbuzní obětí, až uvidí, jak se jim tímhle film směje do ksichtu? Nejsem žádná empatická citlivka, ale v kontextu celého filmu, tohle byla poslední kapka. Taky mi dost vadí, jak si film hraje na bůh ví jaký artový kousek. Pětiminutový statický záběr a černobílá kamera z vás Bergmana neudělá. Abych jenom nehanil, Já, Olga Hepnarová je, i přes výše zmíněné nedostatky, zajímavý film, hodně dobře se mu povedlo zachytit myšlenkové pochody Olgy (především díky jejím pseudofilosofickým monologům, které se pod tíhou logických argumentů rozsypávaly jako kuželky pod náklaďákem). Pokud by tento snímek byl čistě fiktivním, rozhodně by mu to prospělo, takto pouze kolísá mezi fakty a spekulacemi.

  • 21.2.2016  22:02
  Insomnia (studentský film) (2015)
  odpad!

  Holka dělá gymnastický cviky v MHD a v posteli. Ok. Jaký názor na to má čas?

  • 2.1.2016  15:54

  Film s trailerem roku. Reveverend má spoustu skvělých momentů, asi nejvíce se mi líbila úvodní bitevní sekvence, která připomíná vylodění ze Zachraňte vojína Ryana. Uvěřitelně brutální a syrová bitva se skvělou rotací kamery je překvapivě nejlepší moment filmu. Pak se začne projevovat Iňárritův minimalismus a divák se ocitá jako rozhodčí v boji člověka s přírodou. Moc se mi ale líbilo, že film nezůstává pouze na tomto střetu, ale ukazuje mnoha scénami, že příroda si žije svým vlastním životem (výmluvná je např. dech beroucí scéna s lavinou). Tím, že film ztrácí na tempu však vyprchává emoce z hlavní dějové linie, což má v samotném finále za následek určitý pocit nenaplnění, napsal bych, že se zkrátka nedostavila katarze, ale nechci vypadat jako suterén.

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17