bari68

okres Hodonín
cinefil

<< předchozí 1 2 3 4 13 26 38 50
    • 12.6.2018  21:28

Samozrejme, že u postavy Jeronýma Pražského sa ponúka konfrontácia s nedávno natočeným Janem Husem v titulnej roli Matěja Hádka. Ako postava je nám samozrejme trochu bližší a známejší Hus, ale ako film v ničom zvlášť nezaostával, ba naopak bol v určitých aspektoch ešte o kúsok vyššie. Mučednícka symbolika, národná hrdosť, boj za pravdu a historické fragmenty sú silným materiálom na to, aby sa film páčil.

• 11.6.2018  03:30
    Den 12. mann (2017)

Zatiaľ jednoznačne moja TOP 2018. ..... Priznám sa ( a asi niesom jediný), ktorý by pri neznalosti, že ide o film inšpirujúci sa skutočnými udalosťami jedného človeka, si hovoril, že ten scenár je už trošku moc...až rozprávkový, že to nie je ani možné. Severská kinematografia znovu zabodovala na plnej čiare a ukazuje diametrálny rozdiel, keby sa tieto udalosti natočili v produkcii amerického štábu. Verím tomu, že z onoho gró, čo robí tento film takmer vybrúseným diamantom by zostal len patos.

• 11.6.2018  03:24
    Na Hory (2018)

Je pravda, že zdelenie bolo možno trochu drsnejšie, avšak na tento problém sa v tejto mainstreamovej dobe dosť zabúda a príbehy zo skutočného sveta dopadajú podobne...

• 11.6.2018  03:21

Dokuement, ktorý nebol (prekvapujúco) nijako zaujatý a kontroverzný proti politike KLDR, avšak smerujúci na všetky uhly pohľadov, aby obraz pozorujúci mal čo najpresnejší zoom.

• 9.6.2018  10:01
    Nepřátelé (2017)

Tichý westernek, ktorý upozaďuje akciu a prestrelky nad zamyslenie sa nad pochopením a porozumením odlišnej rasy. Veľmi podarený snímok, 4,5*

• 9.6.2018  09:57
    Ležáky 42 (2010)

Výpoveďné informácie tu boli do detailu rozobrané, z ich príbehu mrazí dodnes, avšak film (dokument), veľmi zrážali hrané rekonštrukcie, ktoré boli miestami až amatérske.

• 7.6.2018  08:56
    Černé zlato (TV film) (2018)

Beriem to ako suprový bonusový materiál k filmu Dukla 61.

• 1.6.2018  19:45
    Dukla 61 (TV film) (2018)

Česká televize znovu sa trefila do čierneho, bingo, terno! Ako u Metanolu nám naservírovala dvojdielny film, ktorý hravo schová do kapsy, iné filmy hrané a produkované v kinách.

• 1.6.2018  19:30
    Zlatí úhoři (TV film) (1979)

Poetiku Oty Pavla tu (ako aj u Smrti krásných srncú) mám pociť nikto nevie natočiť a hlavne pochopiť ako práve prítomný Karel Kachyňa. Perfekne vystihnutá atmosféra vtedajšej doby, krásná Berounka podtrhnutá hereckými velikánmi v čele s Hrušínským a spol.

• 1.6.2018  19:26
    Ikarův pád (TV film) (1977)

Priznám sa, že prva som videl voľné pokračovanie ,,Tažní ptáci,, a až potom práve ,,Ikarúv pád,,. Vôbec to nevadilo a znovu po stoprvýraz sa asi budem opakovať. Úžasný hrecký koncert Menšíka a spol. , v určitých momentoch veľmi silný a citlivý príbeh. Jeho silnú psychologickú stránku televízna insenácia zaberá výborne aj ona komornosť diela.

• 28.5.2018  11:20

Znovu krásne navoňaná a nafúknutá bublina, ktorá sa nesmie brať veľmi vážne, pretože to vždy zaváňa prúserom. Na druhú stranu ja v päťdesatich odtieňoch ( či už v jednotke, dvojke alebo prítomnej trojke) nie som príliš kritický, pretože film ma nijako neirituje, plynie a tento razy mal aj celkom slušnú mimozápletku. ..... Ale teraz sa zasa musím vrátiť k svojej prvej vete, resp. keby sme vo filme vystrihali explicitné scény (ktoré naviac tu boli akúsi erotikou bez citu, vzrušenia a energie) dostaneme sa na stopáž poviedky...

• 28.5.2018  11:11
    Čertoviny (2017)

Po posledných Troškových útrápách , či už v ,,komédiách,, alebo v rozprávkach, som si pred zhliadnutím filmu myslel, že táto čertovina bude zasa nejaká jeho .íčovina. A konečne ( a som rád), že som sa zmýlil. Film má dôvtip, baví a hlavne ( ač síce trochu vykráda ,,S čerty nejsou žerty,, ) , je klasickou rozprávkou bez nejakých zbytočných nevkusných vsuviek. Film, ktorému dám príležitosť zasa raz sa naň pozrieť. ..... Treba napríklad o čase najtypickejším pre rozprávky.

• 24.5.2018  04:37
    Entity (2012)

Zo začiatku sa film hrá, alebo vlastne dobre predstiera , že to bude slušná duchárčina, ktorá má ale jepičí život. Potom sa to zvrhne na obyčajné polo- found footage béčko, ktoré trochu vykráda Grave Encounters.

• 23.5.2018  19:21

Výborný špionážny thriller, ktorý si drží tempo a napätie takmer po celú dobu, v ktorej než dej niekedy budete sledovať hlavne veľmi sexy Jennifer Lawrence a dôležité útržky nevnímať. To sa Vám môže stať osudným veľmi ľahko, pretože film je pretkaný pár dejovými a scenáristickými zvratmi, resp. prekvapeniami, v ktorých saˇdá ľahko stratiť. Takže pozor na to, páni ! :D

• 23.5.2018  19:16

Už dlho mi žiadny film tak nevadil ako tento nudný paskvil od Karasa. Inšpirácia Timem Burtonem budiž, ale v konečnom dôsledku keď už mi vadí tento detail, s celkom to je vždy ešte horšie...... Proste a jednoducho, všetky tieto črepy, mozaiky a skládačky vytvorili veľmi rozporuplný film, ktorý bude určite iritovať nejednoho diváka.

• 20.5.2018  13:13
    Tažní ptáci (TV film) (1983)

Nakoľko je tento film prirovnávaný s ,,Dobrými holubmi,, a možno aj určitá paralela sa tu ponúka , tak vo svojej podstate je mu diametrálne odlišný. Tažní ptáci sú predovšetkým sondou do psychiky duševného utrpenia, film o priateľstve a porozumení, v ktorom Vladimír Menšík (akovždy) exceluje a Brodský mu synonymicky sekunduje. Silný film.

• 19.5.2018  13:19
    Děti (2008)

Už zo začiatku až po záver si film držal až prekvapujúco dusnú atmosféru, ktorá sa ale miestami trieštila o zbytočné klišé, nelogické zvraty a nepochopiteľné činy hlavných postáv. Týmito aspektmi sa zo skvelo začínajúceho atmosferického thrilleru stal béčkový (,,zombie slasher,,) horor.

• 14.5.2018  18:58

Zatiaľ veľmi slabé, nový seriál na stream.cz nezabodoval. Dám mu ale ešte šancu.

• 9.5.2018  11:24
    Špína (2017)

Nvotovej film bol zatiaľ len akýmsi pokusom o surovú, sugestívnu, čiastočne artovú drámu. Až trochu filmársky viacej vyspeje a bude mať k ruke lepší scenár zabuduje naplno, talent a cit pre detail tu je.

• 26.4.2018  23:51

Ďalší z celej rady klasických duchárčín, ktorý nemôže ničím prekvapiť, po stránke scenáristickej, či vizuálnej. Mal som silný pocit, že v určitých momentoch ľakačiek(ktorých tu je nespočet) až moc tlačí na pílu . Atmosféru si to budovalu jakš-takš v pohode, ale stigma tohto filmu, resp. príbehu orientovaným na skutočný príbeh bolo možno silnejší než samotný dojem z filmu.

• 26.4.2018  23:04
    Metanol (TV film) (2018)

Nejedenkrát si človek hovorí, aké sračky idú do kín a takáto bomba je v úvozovkách len TV film. Konečne ČT, resp. televízia vôbec sa zaskvela skvelým konceptom tejto známej kauzy a využíva to v brilatnú kriminálku a ponurú dramatičnosť.

• 25.4.2018  21:43
    Špindl (2017)

Chabý scenár bez nejakej dejovej linky, nekonvenčné pojatie, vtipy (tie vtipné) spočítané na prstoch jednej ruky.... Dá sa z takéhoto materiálu natočiť vôbec dobrý film?

• 25.4.2018  21:41

Film, ktorý v ľuďoch staršej generácie prinesie spomienky na detstvo, vyplnenie času pohodového sledovania a nostalgie kde sa deti ešte hrali na Indiánov.

• 22.4.2018  13:32
    Nerodič (2017)

Pre mňa (aj ako rodiča) ničím úplne zaujímavý dokument, ktorého koncept v dnešnej liberálnej dobe preletí nad hlavou, ale nad ktorým je sa treba trochu zamyslieť.

• 21.4.2018  13:11

Veľmi zaujímavý a pútavý pohĺad o hľadaní šťastia , lásky a pravej sexuality človeka s jasnou filmovou rečou. A čo je hlavné v tomto smere, tak explicita nebola naúkor filmárskej kvality... a naopak.

• 21.4.2018  13:08

Pekný, príjemný a pohodový rodinný film o (ne)typických ,,klukovinách,, .

• 11.4.2018  09:03

Priznám sa , že som z rovnakomenného seriálu nevidiel jediný diel a teda pred zhliadnutím som bol Tondom Blaníkom nepoľúbený. Teraz si až hovorím, že je to asi škoda, pretože tento film presne vystihuje súčasnú politickú situáciu a absurditu, v ktorej paroduje toto dianie dokonale. Niektoré scény sú presným trefením hrebíka po hlavičke.

• 11.4.2018  09:00

Pár dobrých gagov, super herci a hlášky ktoré už pomaly zľudovely a typický O. Lipského rukopis, nezameniteľný. Ako komédiu u ktorej sa ale budem za brucho popadať, by som v jeho filmografii našiel iné kúsky.

• 6.4.2018  19:24

Artovka, ktorá je stráviteľná len pre užšie publikum a ktorá sa diváka pýta, ktorý rozmýšľa, či vlastne moralizuje, nemoralizuje? Vydáva nejaké posolstvo, či nie? Rozpráva len príbeh a divák si z palety farieb utvára vlastný obraz? Priznám sa, že sám neviem. Ale každopádne vďaka za tento film, nemožno byť každý ,,normálny,, a šablónovitý. Ako film , tak aj človek.

• 2.4.2018  11:56

Klasická Sobotovka, kde ale naskytujú menšie mínusy práve v hudobnej složke, akožto muzikálovej komédii a práve v oných skečoch.

<< předchozí 1 2 3 4 13 26 38 50