bari68

cinefil

<< předchozí 1 2 3 4 13 25 36 48
    • 19.2.2018  15:52
    Pianistka (2001)

Premýšľal som, kedy naposledy ma herci i samotný film tak strašne iritovali. Pravdu povedať, už ani neviem. Toto je psychologická hra na diváka, ktorá je veľmi ťažko stráviteľná a nie pre každého. Skorej by som povedal, že je to len povinné čítanie pre Hanekeovcov.

• 16.2.2018  06:18
    Milada (2017)

Ako človeka s československým rodným listom a vlasteneckej náture podobné filmy o podobných ľuďoch a činoch, v ktorých človek pozná jej životopis a príbeh, takéto filmy sú vždy ľahko na ostrej hrane úspechu a Waterloo. A bohužiaľ, musím zmieniť, že nie všetko tu celkom fungovalo, nemalo to vlastné fluidum a ani dusivú atmosféru vtedajšej doby, ktorá je myslím v tomto prípade základným stavebným kameňom.

• 16.2.2018  06:10
    The Ritual (2017)

Do polovice filmu som bol nadšený, po cca. 2/3 film strácal dych a ku konci som sa modlil za koniec, pretože príbeh, ktorý bol ešte pred chvíľou skvelou atmosferickou čerešničkou sa ubral pri rozzuzlení smerom ,ktorý toto všetko devalvolal.

• 3.2.2018  11:23

Druhý diel dopadol výrazne lepšie ako prvotný film. Svojim spôsobom je to stále rovnaká scenáristická slátanina, ktorá vedie odnikde - nikam,ale Dezertér je kvalitejší ,či už s viacej tiaživou atmosférou a nápaditejším príbehom, ktorý baví od začiatku po koniec.

• 30.1.2018  12:41
    Veronika (2017)

Až na záverečné finále, ktoré splňovalo všetky parametre dobrého a kvalitného hororu to po celú dobu bola iritujúca nuda. Viac ma nenapadá...

• 25.1.2018  10:16

Podobný pocit prázdnoty, nechuti, katastrofy a bláznovstva som zažil snáď len u Lynchovej ,,Eraserhead,,. Rozloženie divákovej psychiky tu funguje dokonale. Bravo !!!

• 25.1.2018  10:14
    Borg/McEnroe (2017)

Strhujúci príbeh dvoch športovcov, kde ich vlstný príbeh je tu vlastne primárnym konfliktom a dejom než samotný šport. Herci super a hlavne parádny strih s konfrontáciou finálneho zápasu.

• 17.1.2018  09:24
    Thelma (2017)

Uznávam filmové kvality tohto snímku, Thelma má schopnosti byť oceneným snímkom, či už u kritiky alebo divákov. U diváka ale musí v prvej rade byť na rovnakej vlne, v tom prípade sa zažerie pod kožu ako severský mráz. Mňa zatiaľ len ovial vánok, z ktorého som ale napriek všetkým pochybám cítil surovosť, autentičnosť a typický sociálny pohľad, ktorý začína u Jutského poloostrova a končí za polárnym kruhom.

• 17.1.2018  09:15

Bravo. Toto je režisérsky a scenáristický majstrštyk! Zkombinovať, ač v jednej scéne humor, drámu, krimi nie je jednoduché, nakoľko celý film. Malo to gule, od začiatku po konečné titulky príbeh bavil a nestrácal na tempe, či gradácii.

• 8.1.2018  11:39

Zaprvé treba dodať, že prvotný film sa dnes stal už takmer kultom a že prirovnávanie remaku je vždy trochu irelevantné, hoci inak to nejde, je to už taký jeho osud a nepísané pravidlo. Ja som sa ale takmer po celú dobu skvelo bavil, atmosféra síce mohla byť lepšie budovaná, ale tento nedostatok pri zažmúrením oka akceptujem, ako aj nižšie spomínané ,,takmer po celú dobu,, , kde menší problém tkví v stopáži filmu, ktorý by sa dal o malinko skrátiť. Inak spokojnosť.

• 8.1.2018  11:26
    Jigsaw (2017)

,,Nová zápletka,, dáva tejto nesmrteľnej sérii nový impulz. Človek sa ale sám seba pýta, či by jej ale neslušel viacej nejaký pekný nekrolog. Vymačkávanie dužiny pomaranča tiež netrvá naveky.

• 27.12.2017  19:47

Po veľmi, veľmi dlhej dobe tu máme vážne rozporuplný film, ktorý osobne neviem ani ako hodnotiť. Či už z pohľadu režiséra alebo hlavných protgonistov sa dajú oznámkovať najlepším i najhorším hodnotením. Po stránke sociálnej, či politickej sa nebudem vyjadrovať, pretože debata a rozpisovanie by bola nekonečná a k riešeniu problému by som sa vrátil k prvej vete.

• 27.12.2017  17:27

Pre Svěrákovcov mám slabosť a tak aj toto nostalgické spomínanie ma zaujalo natoľko, aby som bol spokojný. Určité paralely s ,,Obecnou školou,, tu isto sú a tak porovnávanie s týmto starším bratom nebudem brať až tak do úvahy a tento drahokam nechám odpočívať.

• 19.12.2017  09:46
    Čára (2017)

Tvrdý, surový, prenikavý až do morku kosti. Taký, aký je život a situácia v pohraničí na slovensko-ukrajinskej hranici je aj film. Bebjak sa už v minulosti predviedol, že filmy točiť vie a aj tu, v prítomnom filme nezostal nič svojej povesti dlžný. Čiara je vlastne zrkadlom života tohto kraja, ktorý keď vidíte, chvíľu pochybujete či sa vlastne pozeráte na slovenské, ruské, či balkánske kino. A preto Čiaru považujem v tomto ohľade viac za sociálnu drámu než za krimi-thriller. Až na malé výtky všetko OK. Na slovenské pomery je to viac než dobré.

• 19.12.2017  09:37
    Zmizelá Šumava (TV pořad) (2013)

Pán Kintzl hovorí príbehy o Šumave ,ktorú má v srdci láskavo, humorne a rázovito. Veľký borec.

• 30.11.2017  09:04

Kachyňov pohľad na prvorepublikovú dobu, ktorá bola zachytená hutnou atmosférou a dušou onej doby v tragikomických výjavoch a scénach excelentného Menšíka a skvelo sekundujúceho Vaculíka a Honzy Hrušínského. Po druhom zliadnutí verím v plný počet hviezd.

• 28.11.2017  21:12
    Český slavík Mattoni 2017 (TV pořad) (2017)

Ako fraška to začalo, ako fraška pokračovalo a ako fraška ... vlastne (ne)skončilo. Komentár píšem cca 4 dni po prenose, kedy sa mi v hlave myšlienky trochu upravili. Nebudem tu opisovať všetky články, ktoré vyšli vo spojení Kabátu a Ortelu, ale k samotnému ,,divadlu,, , aj keď tieto súvislosti k tomu patria. Takže bolo to celé neosocialistickéy kde ceny si predávali a preberali Gott, David a spol. aby na záver zaspievala Kubišová. ...No a, Jitku Schneiderovú pri vyhlasovaní a jej kyslý xicht ani nemá cenu komentovať.

• 22.11.2017  11:32
    FC Roma (2016)

Kvalitný námet i materiál. Tvorcovia mali ale v tejto problematike zájsť trochu viacej do hĺbky, do jadra problému, naviac je to všetko len z pohľadu jednej strany a aj keď sa dokument snaží byť nestranný, je to monogamné.

• 13.11.2017  12:51

Kto videl ,,Na Hromnice o den více,, vidí tu rovnakú paralelu a námet (na konci filmu hlavný protagonista na ňu aj symbolicky odkazuje), teraz v hororovom balení a detektívnej zápletke o hľadaní vraha, resp. pointy. Inak, nič zvláštne, čo by sa vymykalo priemeru, štandardu... , teda , okrem Jessici Rothe - jej (nielen) úsmev si zamilujete.

• 13.11.2017  10:21
    Muzzikanti (2017)

Čo si budeme hovoriť, Rapošove filmy nikdy nie sú žiadne hitprády a inak tomu nebolo ani v prípade tohto filmu. Bolo tu dosť vecí, ktoré ma iritovali a scény, ktoré tu proste nepatrili. Nedá sa, ale povedať, že to bolo nepozerateľné, na tu všetku biedu film celkom plynul, občas aj dobre bavil a celkový dojem a pocity spolu s naturalistickými obrazmi kamery dávam za plusové body.

• 3.11.2017  16:40
    To (2017)

Pred samotným zhliadnutím som si ani trochu nemyslel (navyše ako neznalec prvotného, originálneho filmu, či knižnej predlohy), že film o zlom klaunovi ma dokáže zabaviť. Ba, čo viacej, som nadmieru spokojný. Snímok diváka od začiatku až do konca drží v šachu napätí a vzhľadom na dlhšiu stopáž nenudí ani na chvíľu. Kingova adaptácia naviac v sebe dobre kombinuje akoby Foglarovské Rychlé šípy, veľmi vydarené Stoj pri mne (vo veľa bodoch podobné) od prítomného autora a tak trochu rozprávkovú hororovú auru á la del Torro. ... A už teraz sa teším na druhú kapitolu.

• 3.11.2017  09:17

Prequel, ktorý je kvalitatívne o parník pred svojou ,,predchodkyňou,, . Ku koncu roku 2017 je tu kopec hororov, ale málo z nich dosahuje aspoň takú úroveň ako tento film.

• 25.10.2017  11:05

Klasicky šablónovito reinkarnovaný sequel, ktorý v záplave dnešných duchárčin padne ako prdel na hrniec a ktorý ma nemože ničím zvláštnym prekvapiť. Na tuto udalosť si počkám u Wana a jemu málo podobných. Slabšie 3*

• 25.10.2017  08:51
    Leatherface (2017)

Zasa znovu ničím výnimočný prequel legendárnej série, v ktorom sa dozviete kde, ako, prečo, kedy... to všetko začalo. Takže klasická šablóna, krvi viac než deja, scenáristické trhlinky a pár nezmyslov. Slabší priemer.

• 23.10.2017  08:14
    Krvavá léta (TV pořad) (2017)

Trpké (avšak nutné) pripomenutie krutých a temných čš. dejín.

• 16.10.2017  16:34

Rodinný přítel má charakter a potenciál vyšší než na čo dosiahol. Zo začiatku dobre rozbehnuté, malo to napätie, pointu, všetko o.k. Po čase príbeh strácal dych, nudilo to a hlavne celkový obraz a rozprávanie bolo neučesané.

• 16.10.2017  16:21
    Bába z ledu (2017)

Typický Sláma. Civilné dialógy, pojatie takmer bez hudby, komorná atmosféra a na konci psychické rozloženie. Znovu hovorím , bravo !

• 16.10.2017  16:14

Film o velikánovi českej lyrickej tvorby v peotickom vyznení a duchu. Film, ktorý trochu neštastne zapadol do doby po prevrate a ktorý je trochu nedocenený. Film, ktorý je srdcovkou Josefa Abrháma. ...Toto všetko z jeho úst.

• 29.8.2017  13:05

Agitka ako sviňa. naviac filmová kvalita tiež zaostáva.

• 29.8.2017  13:03

Nenásilná a celkom vtipná komédia s pohodovou vodáckou náladou, ktorá je zárukou úspechu pre všetky generácie. V porovnaní napr. s ,,Rafťákmi,, vidím plus prítomného filmu v tom, že je nakrútený po česku, Janákova dvojka valí vodu viacej v amerických perejách.

<< předchozí 1 2 3 4 13 25 36 48