bari68

cinefil

<< předchozí 1 2 3 4 13 24 36 47
    • 22.11.2017  11:32
    FC Roma (2016)

Kvalitný námet i materiál. Tvorcovia mali ale v tejto problematike zájsť trochu viacej do hĺbky, do jadra problému, naviac je to všetko len z pohľadu jednej strany a aj keď sa dokument snaží byť nestranný, je to monogamné.

• 13.11.2017  12:51

Kto videl ,,Na Hromnice o den více,, vidí tu rovnakú paralelu a námet (na konci filmu hlavný protagonista na ňu aj symbolicky odkazuje), teraz v hororovom balení a detektívnej zápletke o hľadaní vraha, resp. pointy. Inak, nič zvláštne, čo by sa vymykalo priemeru, štandardu... , teda , okrem Jessici Rothe - jej (nielen) úsmev si zamilujete.

• 13.11.2017  10:21
    Muzzikanti (2017)

Čo si budeme hovoriť, Rapošove filmy nikdy nie sú žiadne hitprády a inak tomu nebolo ani v prípade tohto filmu. Bolo tu dosť vecí, ktoré ma iritovali a scény, ktoré tu proste nepatrili. Nedá sa, ale povedať, že to bolo nepozerateľné, na tu všetku biedu film celkom plynul, občas aj dobre bavil a celkový dojem a pocity spolu s naturalistickými obrazmi kamery dávam za plusové body.

• 3.11.2017  16:40
    To (2017)

Pred samotným zhliadnutím som si ani trochu nemyslel (navyše ako neznalec prvotného, originálneho filmu, či knižnej predlohy), že film o zlom klaunovi ma dokáže zabaviť. Ba, čo viacej, som nadmieru spokojný. Snímok diváka od začiatku až do konca drží v šachu napätí a vzhľadom na dlhšiu stopáž nenudí ani na chvíľu. Kingova adaptácia naviac v sebe dobre kombinuje akoby Foglarovské Rychlé šípy, veľmi vydarené Stoj pri mne (vo veľa bodoch podobné) od prítomného autora a tak trochu rozprávkovú hororovú auru á la del Torro. ... A už teraz sa teším na druhú kapitolu.

• 3.11.2017  09:17

Prequel, ktorý je kvalitatívne o parník pred svojou ,,predchodkyňou,, . Ku koncu roku 2017 je tu kopec hororov, ale málo z nich dosahuje aspoň takú úroveň ako tento film.

• 25.10.2017  11:05

Klasicky šablónovito reinkarnovaný sequel, ktorý v záplave dnešných duchárčin padne ako prdel na hrniec a ktorý ma nemože ničím zvláštnym prekvapiť. Na tuto udalosť si počkám u Wana a jemu málo podobných. Slabšie 3*

• 25.10.2017  08:51
    Leatherface (2017)

Zasa znovu ničím výnimočný prequel legendárnej série, v ktorom sa dozviete kde, ako, prečo, kedy... to všetko začalo. Takže klasická šablóna, krvi viac než deja, scenáristické trhlinky a pár nezmyslov. Slabší priemer.

• 23.10.2017  08:14
    Krvavá léta (TV pořad) (2017)

Trpké (avšak nutné) pripomenutie krutých a temných čš. dejín.

• 16.10.2017  16:34

Rodinný přítel má charakter a potenciál vyšší než na čo dosiahol. Zo začiatku dobre rozbehnuté, malo to napätie, pointu, všetko o.k. Po čase príbeh strácal dych, nudilo to a hlavne celkový obraz a rozprávanie bolo neučesané.

• 16.10.2017  16:21
    Bába z ledu (2017)

Typický Sláma. Civilné dialógy, pojatie takmer bez hudby, komorná atmosféra a na konci psychické rozloženie. Znovu hovorím , bravo !

• 16.10.2017  16:14

Film o velikánovi českej lyrickej tvorby v peotickom vyznení a duchu. Film, ktorý trochu neštastne zapadol do doby po prevrate a ktorý je trochu nedocenený. Film, ktorý je srdcovkou Josefa Abrháma. ...Toto všetko z jeho úst.

• 29.8.2017  13:05

Agitka ako sviňa. naviac filmová kvalita tiež zaostáva.

• 29.8.2017  13:03

Nenásilná a celkom vtipná komédia s pohodovou vodáckou náladou, ktorá je zárukou úspechu pre všetky generácie. V porovnaní napr. s ,,Rafťákmi,, vidím plus prítomného filmu v tom, že je nakrútený po česku, Janákova dvojka valí vodu viacej v amerických perejách.

• 18.8.2017  00:00
    Sousedé - Nový začátek (E01) (epizoda) (2017)

Stačila len reportáž v ,,Pořadu Luďka Staňka,, a reklamy na TV Barrandov. Viac už nešlo uniesť

• 16.8.2017  11:44

Film je podstate psychologická hra, ktorá sa od jeho dvoch bratov výrazne odlišuje a stavia diváka do polohy, kde ,,padúch a hrdina - všetci jedna rodina ,,. I finále som čakal epickejšie, avšak ono sa už nájde scenáristický kľúč, ktorý vytvorí námet pre ďaľšie pokračovanie. ...A ja sa naňho budem znovu tešiť.

• 14.8.2017  11:34
    Masaryk (2016)

Film má v sebe podobnú auru a nádych ako napr. ,,Anthropoid,, . Miljem filmy, ktoré ukazujú históriu u ktorých sme ako čechoslováci hrdí. Masaryk bol evidentne složitá osobnosť, ale film kvality ukazuje predovšetkým výpravou, hercami a formou, ktorá ho (ako človeka) nemoralizuje.

• 8.8.2017  14:02
    Bug Crawls (2008)

Naprvý pohľad jedna z ďaľších pí...in, ktorý by stála za odpad, či jednu hviezdičku. Pri úvahe ale že sa na toto pozerám sám v noci, ešte bodík pridávam.

• 8.8.2017  13:51
    Ballerina (2007)

V normálnom stave nepozerateľné, po požití LSD , PIKA apod. snáď....

• 2.8.2017  14:06
    Parta hic (1976)

Agitka, avšak nenásilná a znesiteľná. Pár dobrých hlášok,herci extra-klasa, neiirituje, nenudí to, vo finále priemer.

• 30.7.2017  14:49

Film o duševnej prázdnote, osamelosti a priateľstve dvoch duší, ktoré v uzavretom kruhu hľadajú núdzový východ. Scarlett je kočka a Murray je majster mimického herectva, takže tu to klape super, avšak celkový dojem ostal pre mňa nenaplnený, resp. mihol ma účinkom.

• 17.7.2017  21:42

Jeden z tých horších filmov, ktoré patria do kolekcie - detské, muzikál. Avšak na druhú stranu v porovnaní aké sa dnes (ne)točia filmy pre deti, je to zlatý fond čs. kinematografie.

• 5.7.2017  11:53
    Mžitky (2016)

Surové, autentické a realistické stvárnenie vtedajšej doby so silným príbehom a fenomenálnou réžiou. Wajda natočil svoj epilog ako sa patrí.

• 5.7.2017  10:36

Hororová atmosferická artovka, pri ktorej musí byť divák na rovnakej vlne ako film. Inak ho mihne účinkom....tak ako mňa, rozporuplný film, ktorý možno potrebuje strebať viackrát.

• 5.7.2017  10:33
    Sezóna za vodou (TV seriál) (2015)

Nemastné , neslané, avšak o niečo obohacujúce info o hokejistoch, ktorých svet poznáme hlavne z novín.

• 29.6.2017  13:04
    Lajna - Únos (E01) (epizoda) (2017)

Prvý diel hokejového Vyšehradu zatiaľ vyzerá nádejne. Super hlášky!!!

• 27.6.2017  15:52

Stále parádna akcia, výborné vesmírne efekty, avšak trochu už prekombinované a zjavná snaha o dejové vsuvky niečoho prequelového, nového.

• 23.6.2017  14:02
    Nevesta (2017)

Dlho, takmer po celý film som bol uistený, že filmu dám 3 hviezdy. Má v sebe dobré momenty, ako aj dobre budovanú ( aj keď často predvídateľnú a šablónovitú ) atmosféru, ale na druhú stranu ešte viacej negativizmov, ktoré film degradujú. Čo by som hlavne vypichol sú dejové a scenáristické linky, ktoré v sebe miešajú jablká s hruškami, naťahované finále, ktoré v určitých chvíľach neskutočne iritovalo, či v dobrém slova zmyslu kvalitne strašidelnú ,,príšeru,, , ktorá ale u divákoch, ktorý videli ,,Woman in Black,, predstavovala dokonalý xerox.

• 23.6.2017  09:44
    Auta 3 (2017)

Toto bol prvý film na ktorý som šiel so svojim malým synom. ....Boli sme spokojní obaja, takže super. Toto pokračovanie si berie trošku z Rockyho pokračovaní, resp. z amerického sentimentu. Film pre malým aaj veľkých, každý v ňom nájde niečo toho svojho.

• 23.6.2017  08:40
    Zlatá hokejka 2017 (TV pořad) (2017)

Dopozeral som to, len aby som zistil kto vyhraje. Čo sa týka doprovodného programu, klasika - trápne, toporné, nezábavné. Je, ale pravda, že tu to moderátori povýšili o stupienok viacej. Niekedy som sa doslova hanbil za nich.

• 16.6.2017  13:41

Táto banda je tu znovu!!! Vizuálny orgáč, super hlášky, akcia, parádna jazda,..... pokračovanie s nostalgiou, ktorá je dnes už kult.

<< předchozí 1 2 3 4 13 24 36 47