bari68

okres Hodonín
cinefil

<< předchozí 1 2 3 4 13 24 36 47
    • 17.7.2017  21:42

Jeden z tých horších filmov, ktoré patria do kolekcie - detské, muzikál. Avšak na druhú stranu v porovnaní aké sa dnes (ne)točia filmy pre deti, je to zlatý fond čs. kinematografie.

• 5.7.2017  11:53
    Mžitky (2016)

Surové, autentické a realistické stvárnenie vtedajšej doby so silným príbehom a fenomenálnou réžiou. Wajda natočil svoj epilog ako sa patrí.

• 5.7.2017  10:36

Hororová atmosferická artovka, pri ktorej musí byť divák na rovnakej vlne ako film. Inak ho mihne účinkom....tak ako mňa, rozporuplný film, ktorý možno potrebuje strebať viackrát.

• 5.7.2017  10:33
    Sezóna za vodou (TV seriál) (2015)

Nemastné , neslané, avšak o niečo obohacujúce info o hokejistoch, ktorých svet poznáme hlavne z novín.

• 29.6.2017  13:04
    Lajna - Únos (E01) (epizoda) (2017)

Prvý diel hokejového Vyšehradu zatiaľ vyzerá nádejne. Super hlášky!!!

• 27.6.2017  15:52

Stále parádna akcia, výborné vesmírne efekty, avšak trochu už prekombinované a zjavná snaha o dejové vsuvky niečoho prequelového, nového.

• 23.6.2017  14:02
    Nevesta (2017)

Dlho, takmer po celý film som bol uistený, že filmu dám 3 hviezdy. Má v sebe dobré momenty, ako aj dobre budovanú ( aj keď často predvídateľnú a šablónovitú ) atmosféru, ale na druhú stranu ešte viacej negativizmov, ktoré film degradujú. Čo by som hlavne vypichol sú dejové a scenáristické linky, ktoré v sebe miešajú jablká s hruškami, naťahované finále, ktoré v určitých chvíľach neskutočne iritovalo, či v dobrém slova zmyslu kvalitne strašidelnú ,,príšeru,, , ktorá ale u divákoch, ktorý videli ,,Woman in Black,, predstavovala dokonalý xerox.

• 23.6.2017  09:44
    Auta 3 (2017)

Toto bol prvý film na ktorý som šiel so svojim malým synom. ....Boli sme spokojní obaja, takže super. Toto pokračovanie si berie trošku z Rockyho pokračovaní, resp. z amerického sentimentu. Film pre malým aaj veľkých, každý v ňom nájde niečo toho svojho.

• 23.6.2017  08:40
    Zlatá hokejka 2017 (TV pořad) (2017)

Dopozeral som to, len aby som zistil kto vyhraje. Čo sa týka doprovodného programu, klasika - trápne, toporné, nezábavné. Je, ale pravda, že tu to moderátori povýšili o stupienok viacej. Niekedy som sa doslova hanbil za nich.

• 16.6.2017  13:41

Táto banda je tu znovu!!! Vizuálny orgáč, super hlášky, akcia, parádna jazda,..... pokračovanie s nostalgiou, ktorá je dnes už kult.

• 18.5.2017  11:17

Príjemná komantická komédia, ktorá má sympatie, šmrnc a čo som sa čudoval, navyše aj fungujúci humor. Nenásilný, prirodzený. Ženy určite dajú o stupeň vyššie hodnotenie.

• 18.5.2017  08:35

Sám seba sa pýtam, čo na mňa zapôsobilo, čím si mňa film získal a čo o ňom v kocke napísať. Myšlienky mám rozvírené, hlava šrotuje, ale slovutvorné eposy mňa nenapadajú. Je to asi celková aura, ktorá z filmu vyžaruje a kvalitná, remeselne zvládnutá filmárčina. Inak je to životopisný film, ktorý nie je klasicky šablónovitý, ale čistý art s depresívnou atmosférou a čudne sa chovajúcimi postavami pripomínajúci Lynchovo ,,Eraserhead,, , Bergmanove špičkové dialógy a modernu sociálnej drámy východoeurópskej kultúry.

• 14.5.2017  12:14

Hlúpučký, naivný a už trochu pritiahnutý za vlasy je príbeh, ktorý ale nie je tým hlavným faktorom určujúci smer a tempo filmu. To obstaráva výborne (trikovo, či akčne) nakrútená jazda, ktorá splňuje všetky artefakty správnej popcornovky. Toho sa nám dostalo, takže - spokojnosť.

• 8.5.2017  18:31

Nechcem zbytočne spoilerovať, takže o obsahu filmu tentoraz pomlčím. Čo ma, ale milo prekvapilo je, že scenár, resp. hlavná predloha nie je nijako šablónovitá, dej, rozzuzlenie, či otázky, ktoré dáva film konečnej hádanke filmu sú neortodoxné a prekvapivé. Malé mínus je pomalšie gradovaná atmosféra (vďaka rozvalenému a širokému príbehu) a hraničná únosnosť stopáže.

• 1.5.2017  15:53

Nechal som sa uniesť. Lassemu som to zožral u Hačika a žeriem mu to aj tu. Je to síce trochu patos, naivita, či presladená filmová limonáda, ale navzdory tomu aj krásny, dojemný a vtipný príbeh(y).

• 1.5.2017  15:50

Nech si hovorí každý čo chce, Dukla je pojem a má históriu. A toto je myslím dokument kvalitne mapujúci a citom rozprávajúc jej životný príbeh.

• 1.5.2017  15:44
    Uteč (2017)

Skorej než hororom, by som ,,Get Out,, nazýval psychologickou hrou v štýle á la Stephen King. Aj keď atmosféra je budovaná postupne, viacej než polovicu filmu sa tu takmer nič nedeje. Pointa je očakávaná a finále sa stáva akýmsi neo-slasherom. Je to žánrové oživenie, to áno a vďaka, ale v celkovom vyznení v mojich očiach stále žiadne objavenie Ameriky. P.S. : V USA, či u odbornej kritiky alebo v masovej populácii je tento film rezonančný hlavne pre rasovú tématiku. Bez nej by po ňom ani kritik neštekal.

• 28.4.2017  10:03
    Lichožrouti (2016)

Film som sa rozhodol pozrieť, aby som nejako zabavil svojho trojročného synka. Bohužiaľ, nebavilo nás to oboch. Inak animácia je super a navyše nápaditá. Inak, ale je to nudné a príbeh odrozprávaný gýčovito a toporne.

• 19.4.2017  11:49

Film mieša v sebe veľa žánrov (melodráma, romantika, šport, vojna, životopisný) a dejových liniek. No, a to zdá tu byť kameňom úrazu. Je trochu nesúrodý, prelietava, ale inak nijako zvlášť neirituje (až na výnimky) a bez dlhšej chvíle sa dá dopozerať do konca. Prílišná je tamojšia kritika.

• 19.4.2017  11:37
    Babička (1971)

Babička je český národný klenot, ktorý má v sebe čaro, čistotu, krásnu prostotu a životnú múdrosť babičky. A každý generácia si z nej zoberie to svoje. To je asi to najviac, čoho umelec môže dosiahnuť. Podobne ako napr .v Malom Princovi.

• 6.4.2017  09:34
    Polárník (2014)

Dokument vsádzajúci na autentičnosť a surovosť doslova až na dreň. A toto všetko som z neho cítil, takže zámer sa podaril..... Za čo hlavne tlieskam a čo obdivujem je skutočný hlavný hrdina. Klobúk dole!

• 28.3.2017  13:03
    Noční směna (studentský film) (2012)

Ako semestrová, ročníková, či už bakalárska, resp. magisterská práca je na veľmi vysokej úrovni, aspoň čo atmosféry sa týka, alebo obrazovej kvality. Na druhú stranu pri predstave, že niečo podobné vidím v televízii(aj keď tam bežia oveľa horšie veci), asi by som zakrátko prepnul na iný kanál. V istých ohľadoch, či už ,,tajomné oči,, , ,,vystrašený Dolanský,, , alebo niektoré preličky v scenári boli smiešne. Nechcene smiešne.

• 28.3.2017  12:55

Konga milujem, filmy s týmto opičákom sú cool vo všetkých jeho prevedeniach. Iné to nebolo ani tu. Aj keď tento film sa ostatným trochu vymyká. Hlavným rozdielom je, že príbeh už nie je o zamilovanej gorile do krehkej divy, ale toto je čistý Hollywoodsky blockbuster, popcornovka. Vizuálna stránka bude jasným adeptom na cenné sošky Oscara, ako aj efekty, či výprava. Prítomný Kong sa snaží diváka ukojiť svojím zovňajškom, čo sa mu darí, ale slovo emócia, gradované napätie je tu veľké passé. V konečnom výsledku ale veľká spokojnosť, film je síce hlúpy, ale krásny a baví.

• 25.3.2017  13:55

O niečo romanticky sladšie a sexuálne menej tvrdšie ako prvotný film. Soft-porno v Hollywoodskom obale, ktoré sa tvári vznešene, ktoré je pritom takmer prázdne.

• 23.3.2017  08:50
    Mlčení (2016)

Marty opäť nesklamal. Jeho žánrovky sú nekonvenkčné s jasným rukopisom a zaujímavým rozprávaním. Aj tento film nabáda diváka, servíruje mu otázky, kde ale neprichádzajú odpovede. Stavá nás do polohy ,,padouch nebo hrdina- všichni jedna rodina,, v tom zmysle kontrastov náboženstvo - feudálstvo, viera - pochybnosti ..... Jedno z mála faktorov, ktoré zmenšili moje hodnotenie bola pomalosť filmu (asi to bol zámer, takú atmosféru na plátne a u diváka vytvoriť) a jej strašlivá dĺžka.

• 23.3.2017  08:38

Okrem jasných rysov Vorla (pohľady hercov do kamery a.i.) to z jeho strany nebola až taká katastrofa. Film síce nenudil, tých 80 minút ubehne rýchlo, ale smršť hlášok, vtipov a historiek sa nám dostávalo ako šafránu. A ešte jedno. Celý film som si nemohol pomôcť a neubrániť sa dojmu a porovnávaní s filmovým Václavom. Musím povedať, že trochu iná liga. Trojan vs. Kohák je v tomto smeru ako herec Národního a ochotník v Maryšy. Slabé 3*

• 15.3.2017  15:22

Absolútne nechápem tú vlnu nenávisti a zloby voči tomuto filmu. Nejaká degradácia Ostravy, či Ostravákov ???!!! ........ Veď to ani nie je motívom tohoto filmu, sám sa vlastne nebere ani príliš vážne, je len proste slabý a niektoré čirne diery sa tu ukazujú v plnej kráse. Pár dobrých hlášok a vtipných aktov sa tu objavilo, ale je ich príliš málo ku spokojnosti.

• 15.3.2017  14:04
    Kruhy (2017)

Kruhy ako druhé pokračovanie, tj. trojka má samozrejme ten istý syndróm ako aj ostatné sequely prvotných filmov. Iné to nie je ani u prítomného filmu. Atmosféra, s porovnaním s jednotkou, nesiaha ani po dno studne, (ne)ľakačky sú snadno predvídateľné, atď, atď. Dej a obsah filmu vlastne už ani nemá veľa čím prekvapiť,ale sledujeme aspoň jakž-takž obstojný príbeh o hľadaní rovnice o neznámej. Celé je to vlastne ako vymačkaný pomaranč, v ktorom ale našťastí ešte nejaká ta dužina zostala.

• 9.3.2017  14:26

Ako del Toro má svoj Faunov labyrint, tak aj Bayona má svoje Monštrum. Každý máme svoj rozprávkový svet, ale naviac ma zasiahlo ako vlastne fantasy môže byť tak reálne. Ono asi aj preto, že tento film žiadnou rozprávkou v skutočnosti nie je, je len jeho pákou a hybateľom. Proste a jednoducho - Príbeh života má dušu.

• 9.3.2017  11:13

České herecké esá v najlepšej forme, roztomilé dievčatko, vianočná atmosféra, chytľavý a pútavý príbeh, inteligentný humor. Z tohto nejde vzniknúť nič iné, len krásny film .... aj keď trochu sentimentálny.

<< předchozí 1 2 3 4 13 24 36 47