bari68

cinefil

<< předchozí 1 2 3 4 13 25 37 49
    • 22.4.2018  13:32
    Nerodič (2017)

Pre mňa (aj ako rodiča) ničím úplne zaujímavý dokument, ktorého koncept v dnešnej liberálnej dobe preletí nad hlavou, ale nad ktorým je sa treba trochu zamyslieť.

• 21.4.2018  13:11

Veľmi zaujímavý a pútavý pohĺad o hľadaní šťastia , lásky a pravej sexuality človeka s jasnou filmovou rečou. A čo je hlavné v tomto smere, tak explicita nebola naúkor filmárskej kvality... a naopak.

• 21.4.2018  13:08

Pekný, príjemný a pohodový rodinný film o (ne)typických ,,klukovinách,, .

• 11.4.2018  09:03

Priznám sa , že som z rovnakomenného seriálu nevidiel jediný diel a teda pred zhliadnutím som bol Tondom Blaníkom nepoľúbený. Teraz si až hovorím, že je to asi škoda, pretože tento film presne vystihuje súčasnú politickú situáciu a absurditu, v ktorej paroduje toto dianie dokonale. Niektoré scény sú presným trefením hrebíka po hlavičke.

• 11.4.2018  09:00

Pár dobrých gagov, super herci a hlášky ktoré už pomaly zľudovely a typický O. Lipského rukopis, nezameniteľný. Ako komédiu u ktorej sa ale budem za brucho popadať, by som v jeho filmografii našiel iné kúsky.

• 6.4.2018  19:24

Artovka, ktorá je stráviteľná len pre užšie publikum a ktorá sa diváka pýta, ktorý rozmýšľa, či vlastne moralizuje, nemoralizuje? Vydáva nejaké posolstvo, či nie? Rozpráva len príbeh a divák si z palety farieb utvára vlastný obraz? Priznám sa, že sám neviem. Ale každopádne vďaka za tento film, nemožno byť každý ,,normálny,, a šablónovitý. Ako film , tak aj človek.

• 2.4.2018  11:56

Klasická Sobotovka, kde ale naskytujú menšie mínusy práve v hudobnej složke, akožto muzikálovej komédii a práve v oných skečoch.

• 29.3.2018  23:14

Príjemná letná pohodovka pred deti, mládež aj celú rodinu. Je síce ťažké určiť, či aj dnešnej generácii mladších ročníkov by sa to páčilo... Aj keď filmová kvalita alebo dejová linka je príliš plytká, tak to stokrát omielané klišé ,, takéto filmy sa už dnes netočia,, tu stále platí.

• 29.3.2018  18:46
    Svatební cesta do Jiljí (TV film) (1983)

Trošku zvláštne spôsoby rozprávania príbehu a menšieho poetického nádychu nerobí z filmu taký skvost na aký sme z tohto hereckého dua, či režisérskeho postu zvyknutý. Aj tak , ale ide vcelku o príjemnú veselohru, ktorú by som z dnešného pohľadu nazval akousi predmanželskou zmluvou.

• 28.3.2018  19:39

Záver Hřebejkovej trilógie sa nesie v trošku inom , uľahčenejšom duchu než predchodzie filmy a aj keď sa tu dajú nájsť niektoré pozitivá, ako napr. herecké koncerty Martina Fingera, tak z tejto série nie je a ani nebude žiadny epický Kmotr.

• 28.3.2018  01:11
    Vlákna (TV film) (1984)

Tá surovosť, autentičnosť, depresia nukleárnej hrozby, ktorá je bohužiaľ aj dnes veľkým výkričníkom a zdvihnutým prstom, z obrazovky priamo sálala. Pochybujem , že ešte niekedy uvidím film tak úderný, ktorý sa vryje až do morku kosti. Filmové obrazy tu úplne presne ukazujú, že je ešte niečo horšieho než smrť.

• 28.3.2018  01:09

Veĺká depka, v ktorej ťažko hľadať kladné postavy , hrdinov , ktorým fandiť. Viac než vtedajší režim film kritizuje spoločnosť, v ktorej všetko stojí za hovno. Knižnú predlohu som nečítal, neporovnávam...

• 28.3.2018  01:06
    Cesta do Vídně a zpátky (TV film) (2007)

Príjemná oddychovka, ktorá by sa možno aj hodila na plátna kín a nie len ako TV inscenácia. Na nič sa nehrala ( a to bola svojim spôsobom aj chyba, viac do hĺbky psychológie postáv by neuškodilo), dialógy boli reálne, uveriteľné, zo života. Dvojka Chýlková - Etzler boli veľmi synchrónne.

• 25.3.2018  09:16

Zprvu som sa trochu zhrozil hlavičky u názvu filmu ,,dobrodružný film z pohraničí 50. let. ,,. Očakával som ,,Krále Šumavy,, a jeho podobných agitiek a som rád, že ma snímok vyviedol z omylu. Film je hlavne psychologickou sondou do duše policistu - vojaka, ktorý sám premýšľa na skoro až Hamletovský patos o prechode za kopečky. Výborné herecké role sú okerenené vtipom a dielo presvedčuje, že patrí trochu neprávom do škatuľky zapomenutých filmov.

• 25.3.2018  09:11
    Bajkeři (2017)

Nelogická blbosť, ktorá ale nijako zvlášť neiritujeje a nenudí, čo má za devízu Krajina Českej Kanady , nenáročný svižný štýl road-movie a v tomto filme jediný, trochu vtipný Pavel Nečas.

• 24.3.2018  09:09

Normalizačná agitka, ktorá ale bola ešte celkom znesiteľná zásluhou skvelých hercov v čele s Menšíkom a spol. , či nádhernej krajiny Pálavy. Jasné mantinely politickej osnovy zabraňujú z tohto filmu vytrieskať ďaleko viacej, naviac snímku trošku škodí aj jeho prílišná dĺžka.

• 24.3.2018  06:14
    Saturnin (1994)

Suchý anglický Humor nie je šálok mojej kávy, aj keď musím pripustiť, že pár hlášok bolo skvelých.

• 22.3.2018  13:44

Popravde, moje konečné rozhodnutie,resp. hviezdičkový verdikt dopadol nakoniec ešte veľmi dobre než sa mi zprvu zdalo. Film, ač typická popcornovka bol nudný, uťahaný,v častých pasážach až niekedy trápny a sterilný. Nakoniec som to nejako vo zdraví do konca prežil a potencionálnym divákom by som snáď len poradil, že nech veľa nepremýšľajú a vypnú mozog. Slabý priemer.

• 20.3.2018  21:31

Typický Cimrmanovský humor z pera Svěráka a Smoljaka je zárukou úspechu i v tomto prípade.

• 13.3.2018  09:10
    Leviatan (2014)

Tak neviem, či Zvjagincev týmto filmom a jeho poslaním nestrčil do osieho hviezda... Ale trefil kliniec po hlavičke!

• 13.3.2018  08:55

Nagano má v sebe také silné fluidum, že to na diváka musí zabrať. Naviac skvelá práca dokumentaristov, ktorí tento námet spracovali na maximálny zážitok.

• 8.3.2018  13:53
    Nemilovaní (2017)

Film veselý ako mauzoleum, ktorý je veľkým výkričníkom na našu spoločnosť, nielen Rusko. Dialógy, ktoré napísal sám život, bohužiaĺ veľmi uveriteľné a ľudská psychológia postáv rozpracovaná, že aj Bergman mi zatlieskal. Tlieskam aj ja.

• 28.2.2018  14:24
    Wind River (2017)

Výborný temný detektívny thriller, ktorý má grády, spád a nádherný naturalistický obal. Za tým všetkým , pod tou tvrdou a drsnou šupkou ako je sama príroda Wyomingu sa skrýva ešte k tomu smutný a vlastne sociálny problém tamnejšieho, resp. domorodého obyvateľstva.

• 27.2.2018  10:26

Samotná predloha a príbeh je fascinujúci a zároveň depresívne mrazivý. V prevedení na samotný film divák toto vyžaduje ako prim, bohužiaľ v tomto aspekte réžia malinko pokulháva a divák má pocit , že sleduje TV film na Doma, či Barrandov.

• 27.2.2018  10:22

Slušné osvieženie vedomostí druhej svetovej vojny a britského impulzu, ktoré zmenilo tok týchto dejín. Gary Oldman famózny, resp. musel byť, komorné drámy spolu so scenárom sú práve alfou a omegou.

• 22.2.2018  15:46

Insidious: The Last Key je v záplave nových a prítomných hororov ešte to lepšie čo nám tento žáner dá ponúknuť, no v porovnaní s predchodzími dielami je tento, z časti prequel zatiaľ najslabším článkom, bo postráda to, čím sa táto kultová séria vyznačovala. A to ,,výletmi,, do inej dimenzie, časoprostoru a metafyzickej energie.

• 19.2.2018  15:52
    Pianistka (2001)

Premýšľal som, kedy naposledy ma herci i samotný film tak strašne iritovali. Pravdu povedať, už ani neviem. Toto je psychologická hra na diváka, ktorá je veľmi ťažko stráviteľná a nie pre každého. Skorej by som povedal, že je to len povinné čítanie pre Hanekeovcov.

• 16.2.2018  06:18
    Milada (2017)

Ako človeka s československým rodným listom a vlasteneckej náture podobné filmy o podobných ľuďoch a činoch, v ktorých človek pozná jej životopis a príbeh, takéto filmy sú vždy ľahko na ostrej hrane úspechu a Waterloo. A bohužiaľ, musím zmieniť, že nie všetko tu celkom fungovalo, nemalo to vlastné fluidum a ani dusivú atmosféru vtedajšej doby, ktorá je myslím v tomto prípade základným stavebným kameňom.

• 16.2.2018  06:10
    The Ritual (2017)

Do polovice filmu som bol nadšený, po cca. 2/3 film strácal dych a ku konci som sa modlil za koniec, pretože príbeh, ktorý bol ešte pred chvíľou skvelou atmosferickou čerešničkou sa ubral pri rozzuzlení smerom ,ktorý toto všetko devalvolal.

• 3.2.2018  11:23

Druhý diel dopadol výrazne lepšie ako prvotný film. Svojim spôsobom je to stále rovnaká scenáristická slátanina, ktorá vedie odnikde - nikam,ale Dezertér je kvalitejší ,či už s viacej tiaživou atmosférou a nápaditejším príbehom, ktorý baví od začiatku po koniec.

<< předchozí 1 2 3 4 13 25 37 49