bari68

okres Hodonín
cinefil

<< předchozí 1 2 3 4 13 26 38 50
    • 20.9.2018  15:41
    Castle Rock (TV seriál) (2018)

Od začiatku ma to bavilo, fascinovalo( pretože Bill Skarsgard bol proste úžasne démonický) postupom času, od epizódy po epizódu sme skládali puzzle príbehu, ktoré keď sa zdalo byť už zčasti zložené sa zasa s pridaním ďalšieho dielu rozpadlo do základu. Je pravda, že záver som si predstavoval epickejší a taký, ktorý ma rozloží, avšak King nikdy neprestane provokovať a prekvapovať. Castle Rock je proste to najlepšie, čo sme mohli poslednú dekádu na TV obrazovkách v rámci tohto podobnému subžánru vidieť. Žánru Trier a Lynch na druhú.

• 13.9.2018  03:24
    Tlumočník (2018)

Možno až prekvapujúco kvalitný snímok, ktorý dominuje hlavne kvôli hercom . Duo Menzel - Simonischek funguje skvelo, so začiatku na forme Jekkyll a Hyde, postupne si k sebe hľadajú cestu, až ku konečnému ,,posolstvu,, , kde dávnejšiu históriu, ktorá je tenkým ľadom a citlivým tématom vnímame realistickejšími očami, kde nič nie je čierne ani biele.

• 13.9.2018  03:14

Svojim spôsobom klasický Vejdělek, t.j. žensko-mužské vzťahy, trpkejší humor, v tomto prípade aj hranie na vážnejšiu notu. Road-movie koncept s naturalistickým vizuálom, je tu len akýmsi obalom celého príbehu, ktorý má možno trošku netradičnú pointu, ale v podstate nie je ničím zaujímavý a ukrýva v sebe klišé, ktoré sme už x-krát videli. Ale ako oddychovka poslúži dostatočne a hoďka a pol ubehne bez väčších zádrhelov.

• 26.8.2018  02:43

Herecké extempore Miloša Kopeckého, galakoncert...... A typická Schulhoffovka so všetkým dobrým aj negatívnym. Kto videl jeho filmy - pochopí...

• 25.8.2018  23:59

Sakra, sakra, sakra!!! ...... Nechcem tu zbytočne spoilerovať a snažím sa byť opatrný, ale márne spomínam kedy som bol až tak sklamaný so záverom , ktorý v mojich očiach ( a tipujem, že nie som sám) tak devaluje celý príbeh. Pokiaľ to bola len hra, čo si možno aj myslím, že aj áno, tak teda sorry. Hra na kočku a myš sa podarila, ale u mňa to neprospelo. Proste a jednoducho: celý dobu som si hovoril, že amosféra, práca s kamerou, zvukom , uhle pohľadu, boli dokonalou ukázkou kvalitnej filmárčiny a encyklopédiou ako to má všetko správne vyzerať. Že učebnice hororu sa tu budú prepisovať, ódy, chvalospevy ako ma to všetko úplne rozložilo. No, a záver filmu, bum, sklamanie. Na rovinu hovorím, že byť záver, resp. pointa atmosferického rázu budem mať tento film zafixovaný ako určité memento psychologického hororu.

• 24.8.2018  21:28

Samotnému filmu vlastne nieje čo vytknúť. Bola to kvalitná filmárčina, herci Mara a Phoenix tu predviedli snáď samotný strop svojho umu, historické udalosti presné, nič neprikrášleného. Ale celé ma to občas trochu nudilo, resp. ako ateista tu možno vidím chybu aj v sebe.

• 24.8.2018  21:24
    Dubček (2018)

Vďaka za tento film už z princípu. Osobnosti akým bol Alexander Dubček si musíme pripomínať a za druhé, zatiaľ o ňom natočený film nebol. Tieto aspekty teda máme v kapse a teraz trochu málo k samotnému filmu. ...... Film je komornejší, nehrá sa na nejaký veľkovýpravný epos, predsa len ide hlavne o dokumentárnu a dramatickú složku, ktorá pripomenie a trochu vysvetlí udalosti tohto mrazivého leta. Herci obstáli, takže defacto spokojnosť.

• 29.7.2018  19:17
    Escobar (2017)

Penélope ako vždy krásne šťavnatá, Javier tradične dokonalý v každej úlohe a toto mu znovu parádne sadlo, resp. úloha zločinca, ktorému vlastne aj fandíme.

• 29.7.2018  19:12
    Odvážné palce (TV pořad) (2009)

Ako filmový fanúšik som rád, že tu niečo také je, avšak skorej by sa mi páčil koncept podobný kinoboxu.

• 27.7.2018  23:23
    Grill Hunters (TV pořad) (2018)

Výborný neotrelý koncept, zábavné. Takto si predstavujem kulinársku show!

• 20.7.2018  03:14

.....aneb zoufalé scenáře dělají zoufalé filmy. ...či, zúfalí režiséri ?.... , neviem, aké slová sa tu dajú ešte použiť, pretože týchto prívlastkov by sa tu našlo neúrekom. Nevtipné , nevkusné a hlavne trápne laciné ,,vtipy,, - asi tak tento film v kocke. A také malé detaily, napr. že tu herci rovnakej generácie robia matky a otcov svojim deťom snáď radšej v záplave patosu je aj zbytočné spomínať.

• 19.7.2018  03:13

Nedá sa povedať, že to bol prúser, kravina..... Malo to napätie, gore vyvražďovačka ako podľa šablóny. Ono , ale na druhú stranu tam je aj ten kameň úrazu. Kašlem na žánrové klišé, tie sú v každom filme tomuto podobné. Ale ,,nesmrteľnosť,, postáv a niekedy až absencia logiky boli až donebies voľajúce.

• 15.7.2018  08:41
    Lights Out (2013)

Názorná ukážka ako má vyzerať správny hororový kraťas. Napätie a strach od začiatku až po takmer infarktový koniec.

• 15.7.2018  06:24
    Trpaslík (TV seriál) (2016)

Podobnú alegóriu sme videli v minulosti napr. u ,,Tři veteráni,, , ale tu táto kritika ( či satira ) spoločnosti dostala znovu iný rozmer a vedie nás k zamysleniu. Neveril by som , že toto dielo je z pera Prušinovský - Kolečko . Výborný počin.

• 11.7.2018  03:23
    Týden podle Jaromíra Soukupa (TV pořad) (2018)

Tohto človeka snáď nemá cenu ani ďalej nijako rozoberať.

• 10.7.2018  03:03

Nevtipná slátanina, ktorá trpí hlavne naprosto nevtipným námetom a pointou. Od naprostej katastrofy film zachránilo to, že som u filmu nezýval, ale aj tak na ,,komédiu,, je to slabá cena útechy.

• 10.7.2018  02:59

Nápaditý hororek, ktorému dávam poklonu za scenár, ktorý je všetkými masťami mazaný, čo sa formy, či celkovej atmosféry týka, tak aj po produkčnej a dramaturgickej stránke, kde to jasne vidím na parádny prequel a potažmo sequel. Nastopro!

• 1.7.2018  20:01

Prototyp a názorná ukážka zlého filmu. Réžia nikde, scény preskakujúce, že dejovo sa divák stráca od začiatku až po koniec a márne dumá, čo vlastne nám tým film v týchto scénach (ne)chce povedať. Pavelka herecky toporný, Jandák taktiež je viac k smiechu ako uveriteľný záporák. Postavy vo filmu chodia odničoho - nikam, proste...všetko zle. Tytam sú Bony a klid, Kamarád do deště a spol.

• 25.6.2018  09:10

Po ,,12. mužovi ,, z Nórska posielam polec nahor aj do Fínska za ,,Neznámym vojakom,,. Neuveriteľne naturalisticky, akokeby priamo na bojisku je nám naservírovaný tento vojnový film, ktorý ide až na dreň a ukuzuje nám tento boj, priam rež z priameho úhlu pohľadu a bez nejakých priklášlení, psychologických zamyslení, či filmových metafor.

• 25.6.2018  09:04
    Zobani (TV film) (1993)

,,Silnejší pes m.dá aneb vojna neni kojná,,. Hlavne vďaka Etzlerovi a jeho psychologickému smrtihlavu, resp. tieto aspekty boli hnacím motorom tohto ( neprávom ) zabudnutého filmu.

• 12.6.2018  21:28

Samozrejme, že u postavy Jeronýma Pražského sa ponúka konfrontácia s nedávno natočeným Janem Husem v titulnej roli Matěja Hádka. Ako postava je nám samozrejme trochu bližší a známejší Hus, ale ako film v ničom zvlášť nezaostával, ba naopak bol v určitých aspektoch ešte o kúsok vyššie. Mučednícka symbolika, národná hrdosť, boj za pravdu a historické fragmenty sú silným materiálom na to, aby sa film páčil.

• 11.6.2018  03:30
    Den 12. mann (2017)

Zatiaľ jednoznačne moja TOP 2018. ..... Priznám sa ( a asi niesom jediný), ktorý by pri neznalosti, že ide o film inšpirujúci sa skutočnými udalosťami jedného človeka, si hovoril, že ten scenár je už trošku moc...až rozprávkový, že to nie je ani možné. Severská kinematografia znovu zabodovala na plnej čiare a ukazuje diametrálny rozdiel, keby sa tieto udalosti natočili v produkcii amerického štábu. Verím tomu, že z onoho gró, čo robí tento film takmer vybrúseným diamantom by zostal len patos.

• 11.6.2018  03:24
    Na Hory (2018)

Je pravda, že zdelenie bolo možno trochu drsnejšie, avšak na tento problém sa v tejto mainstreamovej dobe dosť zabúda a príbehy zo skutočného sveta dopadajú podobne...

• 11.6.2018  03:21

Dokuement, ktorý nebol (prekvapujúco) nijako zaujatý a kontroverzný proti politike KLDR, avšak smerujúci na všetky uhly pohľadov, aby obraz pozorujúci mal čo najpresnejší zoom.

• 9.6.2018  10:01
    Nepřátelé (2017)

Tichý westernek, ktorý upozaďuje akciu a prestrelky nad zamyslenie sa nad pochopením a porozumením odlišnej rasy. Veľmi podarený snímok, 4,5*

• 9.6.2018  09:57
    Ležáky 42 (2010)

Výpoveďné informácie tu boli do detailu rozobrané, z ich príbehu mrazí dodnes, avšak film (dokument), veľmi zrážali hrané rekonštrukcie, ktoré boli miestami až amatérske.

• 7.6.2018  08:56
    Černé zlato (TV film) (2018)

Beriem to ako suprový bonusový materiál k filmu Dukla 61.

• 1.6.2018  19:45
    Dukla 61 (TV film) (2018)

Česká televize znovu sa trefila do čierneho, bingo, terno! Ako u Metanolu nám naservírovala dvojdielny film, ktorý hravo schová do kapsy, iné filmy hrané a produkované v kinách.

• 1.6.2018  19:30
    Zlatí úhoři (TV film) (1979)

Poetiku Oty Pavla tu (ako aj u Smrti krásných srncú) mám pociť nikto nevie natočiť a hlavne pochopiť ako práve prítomný Karel Kachyňa. Perfekne vystihnutá atmosféra vtedajšej doby, krásná Berounka podtrhnutá hereckými velikánmi v čele s Hrušínským a spol.

• 1.6.2018  19:26
    Ikarův pád (TV film) (1977)

Priznám sa, že prva som videl voľné pokračovanie ,,Tažní ptáci,, a až potom práve ,,Ikarúv pád,,. Vôbec to nevadilo a znovu po stoprvýraz sa asi budem opakovať. Úžasný hrecký koncert Menšíka a spol. , v určitých momentoch veľmi silný a citlivý príbeh. Jeho silnú psychologickú stránku televízna insenácia zaberá výborne aj ona komornosť diela.

<< předchozí 1 2 3 4 13 26 38 50