bari68

okres Hodonín
cinefil

<< předchozí 1 2 3 4 13 24 36 47
    • 29.8.2017  13:05

Agitka ako sviňa. naviac filmová kvalita tiež zaostáva.

• 29.8.2017  13:03

Nenásilná a celkom vtipná komédia s pohodovou vodáckou náladou, ktorá je zárukou úspechu pre všetky generácie. V porovnaní napr. s ,,Rafťákmi,, vidím plus prítomného filmu v tom, že je nakrútený po česku, Janákova dvojka valí vodu viacej v amerických perejách.

• 18.8.2017  00:00
    Sousedé - Nový začátek (E01) (epizoda) (2017)

Stačila len reportáž v ,,Pořadu Luďka Staňka,, a reklamy na TV Barrandov. Viac už nešlo uniesť

• 16.8.2017  11:44

Film je podstate psychologická hra, ktorá sa od jeho dvoch bratov výrazne odlišuje a stavia diváka do polohy, kde ,,padúch a hrdina - všetci jedna rodina ,,. I finále som čakal epickejšie, avšak ono sa už nájde scenáristický kľúč, ktorý vytvorí námet pre ďaľšie pokračovanie. ...A ja sa naňho budem znovu tešiť.

• 14.8.2017  11:34
    Masaryk (2016)

Film má v sebe podobnú auru a nádych ako napr. ,,Anthropoid,, . Miljem filmy, ktoré ukazujú históriu u ktorých sme ako čechoslováci hrdí. Masaryk bol evidentne složitá osobnosť, ale film kvality ukazuje predovšetkým výpravou, hercami a formou, ktorá ho (ako človeka) nemoralizuje.

• 8.8.2017  14:02
    Bug Crawls (2008)

Naprvý pohľad jedna z ďaľších pí...in, ktorý by stála za odpad, či jednu hviezdičku. Pri úvahe ale že sa na toto pozerám sám v noci, ešte bodík pridávam.

• 8.8.2017  13:51
    Ballerina (2007)

V normálnom stave nepozerateľné, po požití LSD , PIKA apod. snáď....

• 2.8.2017  14:06
    Parta hic (1976)

Agitka, avšak nenásilná a znesiteľná. Pár dobrých hlášok,herci extra-klasa, neiirituje, nenudí to, vo finále priemer.

• 30.7.2017  14:49

Film o duševnej prázdnote, osamelosti a priateľstve dvoch duší, ktoré v uzavretom kruhu hľadajú núdzový východ. Scarlett je kočka a Murray je majster mimického herectva, takže tu to klape super, avšak celkový dojem ostal pre mňa nenaplnený, resp. mihol ma účinkom.

• 17.7.2017  21:42

Jeden z tých horších filmov, ktoré patria do kolekcie - detské, muzikál. Avšak na druhú stranu v porovnaní aké sa dnes (ne)točia filmy pre deti, je to zlatý fond čs. kinematografie.

• 5.7.2017  11:53
    Mžitky (2016)

Surové, autentické a realistické stvárnenie vtedajšej doby so silným príbehom a fenomenálnou réžiou. Wajda natočil svoj epilog ako sa patrí.

• 5.7.2017  10:36

Hororová atmosferická artovka, pri ktorej musí byť divák na rovnakej vlne ako film. Inak ho mihne účinkom....tak ako mňa, rozporuplný film, ktorý možno potrebuje strebať viackrát.

• 5.7.2017  10:33
    Sezóna za vodou (TV seriál) (2015)

Nemastné , neslané, avšak o niečo obohacujúce info o hokejistoch, ktorých svet poznáme hlavne z novín.

• 29.6.2017  13:04
    Lajna - Únos (E01) (epizoda) (2017)

Prvý diel hokejového Vyšehradu zatiaľ vyzerá nádejne. Super hlášky!!!

• 27.6.2017  15:52

Stále parádna akcia, výborné vesmírne efekty, avšak trochu už prekombinované a zjavná snaha o dejové vsuvky niečoho prequelového, nového.

• 23.6.2017  14:02
    Nevesta (2017)

Dlho, takmer po celý film som bol uistený, že filmu dám 3 hviezdy. Má v sebe dobré momenty, ako aj dobre budovanú ( aj keď často predvídateľnú a šablónovitú ) atmosféru, ale na druhú stranu ešte viacej negativizmov, ktoré film degradujú. Čo by som hlavne vypichol sú dejové a scenáristické linky, ktoré v sebe miešajú jablká s hruškami, naťahované finále, ktoré v určitých chvíľach neskutočne iritovalo, či v dobrém slova zmyslu kvalitne strašidelnú ,,príšeru,, , ktorá ale u divákoch, ktorý videli ,,Woman in Black,, predstavovala dokonalý xerox.

• 23.6.2017  09:44
    Auta 3 (2017)

Toto bol prvý film na ktorý som šiel so svojim malým synom. ....Boli sme spokojní obaja, takže super. Toto pokračovanie si berie trošku z Rockyho pokračovaní, resp. z amerického sentimentu. Film pre malým aaj veľkých, každý v ňom nájde niečo toho svojho.

• 23.6.2017  08:40
    Zlatá hokejka 2017 (TV pořad) (2017)

Dopozeral som to, len aby som zistil kto vyhraje. Čo sa týka doprovodného programu, klasika - trápne, toporné, nezábavné. Je, ale pravda, že tu to moderátori povýšili o stupienok viacej. Niekedy som sa doslova hanbil za nich.

• 16.6.2017  13:41

Táto banda je tu znovu!!! Vizuálny orgáč, super hlášky, akcia, parádna jazda,..... pokračovanie s nostalgiou, ktorá je dnes už kult.

• 18.5.2017  11:17

Príjemná komantická komédia, ktorá má sympatie, šmrnc a čo som sa čudoval, navyše aj fungujúci humor. Nenásilný, prirodzený. Ženy určite dajú o stupeň vyššie hodnotenie.

• 18.5.2017  08:35

Sám seba sa pýtam, čo na mňa zapôsobilo, čím si mňa film získal a čo o ňom v kocke napísať. Myšlienky mám rozvírené, hlava šrotuje, ale slovutvorné eposy mňa nenapadajú. Je to asi celková aura, ktorá z filmu vyžaruje a kvalitná, remeselne zvládnutá filmárčina. Inak je to životopisný film, ktorý nie je klasicky šablónovitý, ale čistý art s depresívnou atmosférou a čudne sa chovajúcimi postavami pripomínajúci Lynchovo ,,Eraserhead,, , Bergmanove špičkové dialógy a modernu sociálnej drámy východoeurópskej kultúry.

• 14.5.2017  12:14

Hlúpučký, naivný a už trochu pritiahnutý za vlasy je príbeh, ktorý ale nie je tým hlavným faktorom určujúci smer a tempo filmu. To obstaráva výborne (trikovo, či akčne) nakrútená jazda, ktorá splňuje všetky artefakty správnej popcornovky. Toho sa nám dostalo, takže - spokojnosť.

• 8.5.2017  18:31

Nechcem zbytočne spoilerovať, takže o obsahu filmu tentoraz pomlčím. Čo ma, ale milo prekvapilo je, že scenár, resp. hlavná predloha nie je nijako šablónovitá, dej, rozzuzlenie, či otázky, ktoré dáva film konečnej hádanke filmu sú neortodoxné a prekvapivé. Malé mínus je pomalšie gradovaná atmosféra (vďaka rozvalenému a širokému príbehu) a hraničná únosnosť stopáže.

• 1.5.2017  15:53

Nechal som sa uniesť. Lassemu som to zožral u Hačika a žeriem mu to aj tu. Je to síce trochu patos, naivita, či presladená filmová limonáda, ale navzdory tomu aj krásny, dojemný a vtipný príbeh(y).

• 1.5.2017  15:50

Nech si hovorí každý čo chce, Dukla je pojem a má históriu. A toto je myslím dokument kvalitne mapujúci a citom rozprávajúc jej životný príbeh.

• 1.5.2017  15:44
    Uteč (2017)

Skorej než hororom, by som ,,Get Out,, nazýval psychologickou hrou v štýle á la Stephen King. Aj keď atmosféra je budovaná postupne, viacej než polovicu filmu sa tu takmer nič nedeje. Pointa je očakávaná a finále sa stáva akýmsi neo-slasherom. Je to žánrové oživenie, to áno a vďaka, ale v celkovom vyznení v mojich očiach stále žiadne objavenie Ameriky. P.S. : V USA, či u odbornej kritiky alebo v masovej populácii je tento film rezonančný hlavne pre rasovú tématiku. Bez nej by po ňom ani kritik neštekal.

• 28.4.2017  10:03
    Lichožrouti (2016)

Film som sa rozhodol pozrieť, aby som nejako zabavil svojho trojročného synka. Bohužiaľ, nebavilo nás to oboch. Inak animácia je super a navyše nápaditá. Inak, ale je to nudné a príbeh odrozprávaný gýčovito a toporne.

• 19.4.2017  11:49

Film mieša v sebe veľa žánrov (melodráma, romantika, šport, vojna, životopisný) a dejových liniek. No, a to zdá tu byť kameňom úrazu. Je trochu nesúrodý, prelietava, ale inak nijako zvlášť neirituje (až na výnimky) a bez dlhšej chvíle sa dá dopozerať do konca. Prílišná je tamojšia kritika.

• 19.4.2017  11:37
    Babička (1971)

Babička je český národný klenot, ktorý má v sebe čaro, čistotu, krásnu prostotu a životnú múdrosť babičky. A každý generácia si z nej zoberie to svoje. To je asi to najviac, čoho umelec môže dosiahnuť. Podobne ako napr .v Malom Princovi.

• 6.4.2017  09:34
    Polárník (2014)

Dokument vsádzajúci na autentičnosť a surovosť doslova až na dreň. A toto všetko som z neho cítil, takže zámer sa podaril..... Za čo hlavne tlieskam a čo obdivujem je skutočný hlavný hrdina. Klobúk dole!

<< předchozí 1 2 3 4 13 24 36 47