bari68

okres Hodonín
cinefil

<< předchozí 1 2 3 4 15 29 43 57
    • 31.5.2020  16:44

Ako rodinný film ok. Komédia trošku viazla, vtip (občas) zachraňoval snáď len Latinák. Ako celok to ale nenaplňovalo aspekty úspešného a podareného filmu. Občas trošku úlet....

• 31.5.2020  16:39

Tento filmík mal špatnú načasovanosť. To, že vyšiel v rovnaký čas ako ,,Duch,, mal za príčinu, že bol trošku upozadený ako slavnejší snímok. Nedá sa pomoci, ale herci mi neboli dvakrát sympatickí, nelogičnosti s duchmi, či nudnejší priebeh filmu nič nenasvedčoval tomu, aby som si ich obľúbil. Pointu chápem, je pekná, ale to je asi tak všetko....

• 30.5.2020  13:05
    Staříci (2019)

Ďalší zo Schmitzerových hereckých koncertov ( samozrejme spolu s p. Mrkvičkom ). Za týchto pánov nehoria len slová, ale aj grimasy, ktoré sami hrajú. Koncepčne je príbeh s road movie jazdy zábavný a fandil som mu, aby sa všetko vlastne skončilo ,,dobre,, a Božie mlyny sa roztočili.

• 30.5.2020  13:00
    Operace Silver A (TV film) (2007)

V prvom rade vďaka za pripomenutie čs. hrdinov menej známejšie Silver A , než len o Gabčíka a Kubiša. Film je výborne žánrovo rozvrstený, má uveriteľných charizmatických hercov, a na TV film veľmi dobrú výpravu. Romantickej linky by mohlo byť menej, ale všetko sa to na konci spojí a divák tak nakoniec dá réžii za pravdu. Skutočne remeselne dobre odvedená práca.

• 24.5.2020  13:39
    Oddělen (2011)

Adrien Brody a jeho herecký megakoncert spolu s explicitným vyjadrením spoločnosti, školstva a ľudskej (ne)symbiózy zanechali v diváckej duši plno hnusu, depresie, ale i priateľstva a nádeje. Emociálne dokonalý a umelecký zážitok.

• 24.5.2020  13:34

Bez nejakých extra prikrášlení, surovo a prirodzene servírované dráma. Luknár uveriteľný a Krobotovi za slovenčinu taktiež píšem za jedna!

• 24.5.2020  13:32

Nechcem, nechcem sa v Trabantových komentároch opakovať ale už nejaký ten čas, je to v samej podstate to samé. Ono, ťažko tu priniesť niečo novátorské (samozrejme s výnimkou nových prírodných scenérií a zážitkov). Ešte raz Dane a spol.: Veľká vďaka za tieto dobrodružstvá, precestovali ste všetko. Konečná!

• 23.5.2020  10:25
    Poslouchej (2019)

Tento žáner je v našich končinách Bohom zapomenutý a neviem o filmu ktorého kvality by dosahovali vrcholu. Inak to nie je ani v tomto prípade. Možno, keby sa dej odohrával v komornejším prostredí a nebol by artovým road-movie, logike by to prospelo viacej, ako aj fakt, že zápletku divák pozná po cca 25 minútach. Čo ma osobne ale najviac iritovalo je to, že hlavný hrdina používa základné aspekty toho ako sa NEchovať a kde nefungujú klišé.

• 22.5.2020  19:29
    Učitelka (2007)

Tak trochu ,,Vlčia búda,, po dánsku. Avšak s tým rozdielom, že toto malo kabátik, resp. aspoň celkový zovňajšok o poznanie stylyzovanejší a upravenejší. (Ne)dojem avšak úča nezanechala.

• 22.5.2020  09:14
    Vlčí bouda (1986)

Bezpochyby uznávam kvality filmárskej práce p. Chytilovej, tak ako aj v tomto prípade, že dokázala navodiť dosť nepríjemnú a depresívnu atmosféru, miestami to bolo psycho. Ale psychológia a charaktery postáv, ktoré boli doslova idiotské (aj keď to bolo určite zámerom) mňa minulo účinkom na celé kilometry a celý film bol veľkým utrpením a iritovaním. Morálka, posolstvo, či o čo tu išlo mu bolo nejako jedno....

• 21.5.2020  11:47

Keď ponechám fakt aspektu (ne)originality námetu, tak v záplave amerických bulshitových rádoby komédií je táto viac než uspokojivá. Je to zábavné, nenudí. Na výplň večerného času je to dostačujúce.

• 19.5.2020  12:09

3,5*. Prekvapujúco celkom kvalitná pozeraná. Filmu, resp. dejovej linke veľmi prospelo, že z komédie, ktorá nebola ničím výnimočná za pomalu prekĺzla do drámy, spadla na mollovejšiu notu. To bol u mňa hlavný aspekt úspechu.

• 15.5.2020  15:00
    Chata (2019)

Dlho som váhal medzi 3 a 4*. K vyššiemu hodnoteniu som sa utvrdil v tom, že príbeh má dobrú atmošku, je do depka, psychologické fluidum ako z encyklopédie. Hlavný, pádny argument by som nechcem príliš rozoberať, aby som nespojleroval a neprezraroval pointu. Dávam tak len idície. ...: Zločin a trest a tie Božie mlýny....

• 15.5.2020  10:12

Nuda, strašná nuda. Celý film sa neskutočne tiahol, nebolo to zábavné ani strašidelné. Že to nebol žiadny horor, ale temnejšia rozpávka pre deti ok,to by nevadilo, ale ani tento aspekt tu nezafungoval.

• 15.5.2020  10:06
    Letní hokej (2019)

Skorej než o hokeji je tento dokument o (ne)symbióze dvoch odlišných náboženstiev a kultúr. V plnej palbe sa tu ukazuje príkladnú českú malosť a zastrenú myseľ.

• 13.5.2020  13:08

Bizardné, dekadenčné dielo, nasranosť a depka je cítiť na každom kroku, Nahonovi (hlavnej postave ) to veríme, je to sakra nesympatický chlapík, ktorého cesta tunelom na druhej strane nevidí svetlo.

• 13.5.2020  13:04
    Amnestie (2019)

Pravdivé, malo to grády, bavilo to. Veľká spokojnosť. Slovenský film pomalu vstáva z popoľa ( po tiež skvelej Svini ). Len dúfam, že až vyčerpá námety z minulosti bude mať dosť vlastnej iniciatívy nových dejov.

• 12.5.2020  19:48
    Nenávist (2020)

V žiadnom prípade zlý film, ale nič z toho čo sme videli vo filme nebolo ničím výnimočné, ani novátorské. Bát sa nebudete, takže ak poradím - siahnite po niečom inom.

• 12.5.2020  10:47

Skvelá réžia Kadára a Klosa, kvalitne natočená vojnová dráma. Síce film má občas dlhšie chvíle, ale dojem nezkazí.

• 12.5.2020  10:43

Ďalši z celej rady česko-slovenských vtákovin poslednej doby majúci aj rovnaký koncept plus dej odohrávajúci sa v Tatrách , či inde na horách ( Špindl 2, Román pro pokročilé, Ženská na vrcholu a.i. ). Slabota, jeden, dvakrát za celý film vtipný moment. Na komédiu pramálo, ostatné scény len trapasy.

• 10.5.2020  19:51
    Stážista (2015)

Lepšie 3*. Nedá sa svietiť, ale proste a jednoducho Robert de Niro sa u mňa rovná gangsterky a pod. ..... Ja viem, je to dlhá story a podobné filmy už točí pomerne dlho, ale tento svoj problém si stále držím. Inak, film je fajn, netlačí na pílu, všetko je akosi prirodzené, príjemné. Tento žáner moc nemusím, nie je šálok mojej kávy, no ,,Stážista,, je jeden z tých lepších, čo za poslednú dobu som videl.

• 5.5.2020  19:57
    Sviňa (2020)

Na Slovensko je to veľké prekvapenie a hlavne, u mňa to najviac cennené je, ako spomínal už kolega Enšpígl, že sa tvorcovia nebáli rýpnuť do osieho hniezda a dokázali postavy jasne pomenovať, aj s cudzími menami. Každého sme vo filme poznali tak, či tak.. V čechách všetci šlapú okolo horúcej kaše. Palec nahor !!! Pekné baby, drsný ,ale pádny a trefný čierny humor s dobrými hláškami, dobre rozpracovaný príbeh. ...Spokojnosť

• 5.5.2020  19:50
    Anatomie zrady (TV film) (2020)

U produkcie ČT sa snáď nedá aby bol človek sklamaný. Príbeh a dej je vážne anatómiou hlavnej postavy, Marián Labuda ml. je vizuálne takmer dokonalým xeroxom Moravca, navyše jeho hereckú paletu som mu aj veril. Čo filmu chýba sú pochopiteľne peniaze, bohatejšia výprava. Na tom sa tu asi všetci zhodneme. Bo, dobové, archívne vložky filmu neprispeli ani náhodou, tady to bolo veľké K.O: , ktoré dávalo laciný punc.

• 5.5.2020  19:41

Ak je v hlavičke filmu napísané : komédia, a u jej premietania sa takmer nikdy nezasmejete, značí to veľký a závažný problém. Toto sa nedá pochopiť. ..... Film od priepasti drží snáď len to, že na takmer dvojhodinovú dĺžku nenudí a nie je trápny. Navyše naturalistická krajina Tatier dáva k divákovi taktiež malé plus. ...P.S : Chudák Alois Fišárek. Tady to v strihu bolo veľmi zlé, chaotické. Nechápem, že tento velikán českého strihačškého filmu sa dokázal podpísať na tento film.

• 1.5.2020  10:19
    Le Mans '66 (2019)

Tento film má všetko, čo má tento žáner mať. Má vtip, perfektne zvládnuté a natočené závody, napätie, baví to, všetko precízne - režíjne upravené a samozrejme znovu excelujúceho a hláškujúceho Baleho. ...Treba vidieť !

• 1.5.2020  10:12

Asi tu nebudeme v rozepri, že keď budem tvrdiť, že Aja natočil minimálne o stupienok, dva lepší remake , než je tento prítomný originál. Je to miestami hlúpučké, naivné, ale treba sa aj pozerať na rok vzniku a.i. a hlavne brať tieto podobné filmy ako začiatok kultu slasheru.

• 29.4.2020  12:27

Námet tak silný, že z tohto išlo vytrieskať ďaleko viacej. Síce to nebol prepadák, ale potenciál zostal tatam. Prvých cca dvadsať minút je ťažkou depkou, dobre rozohranou partiou, na ktorú keby sa lepšie navázalo, výsledok by bol perfektný. .... A práve tam sa všetko začalo lámať. Flashbacky na rodinné martyrium film nezachránilo od plkov ženských, ktoré asi nemajú stále čo robiť a schádzajú na na lattéčko. ... Chápem, že aj táto životná etapa bola pre hlavnú hrdinku vlastne kľúčová, ale zostrihanie týchto pasáží o polovicu a následné randenia by filmu len prospela.

• 29.4.2020  12:22
    Zámek a klíč (TV seriál) (2020)

Pre mňa prekvapujúco zábavný seriál, ktorému keď som prišiel na chuť, tak sa dal zjazdiť na jeden ťah. Komiksovú predlohu som nevidel ani nečítal, no práve preto som pointu netušil a bola aj dobre scenáristicky zakomponovaná do príbehu tak, že druhá séria je takmer tutovkou. Príbeh je stále otvorený...

• 23.4.2020  09:48
    Neviditelný (2020)

Film má dobrý námet, šikovne pracuje s dejom a zápletkou, a to vlastne od začiatku dokonca, kedy sa dozviedame ,,ako a prečo,,. Ale bohužiaľ nedokázal som sa viac ponoriť a vtiahnuť do deja a atmosféry filmu, škoda.

• 23.4.2020  09:45

Remake je ďaleko za týmto filmom. ...Z každého hľadiska. Celkovo ale jasný súhlas s POMO-m. Od A do Z.

<< předchozí 1 2 3 4 15 29 43 57