bari68

okres Hodonín
cinefil

<< předchozí 1 2 3 4 14 26 39 51
    • 13.11.2018  12:45

Márna sláva. Toto proste severania umia. Za málo peňazí, veľa muziky, známe to klišé, ktoré však tady sa proste musí použiť. Jeden mobil, jeden človek, nejaký ten komparz a postsynchrónny zvuk. Aké jednoduché! Skvelý námet, príbeh má zaujímavú pointu, baví. Čo viacej ?

• 7.11.2018  21:02
    Balada o pilotovi (TV film) (2018)

ČT znovu prekvapila a znovu vydala na svet veľmi dobrý film , ktorý s väčšou výpravou si smelo dokážem predstaviť na plátne kina. Jeho slabinou je práve ale príbeh, ktorých sú (bohužiaľ) stovky a nie je ničím zvlášť výnimočný. Je to všetko na hrane rodinnej drámy, politiky a vojnovej tématiky. Ani v jednom ale hrana úplne nezvoní. Ústredná dvojica je ok, Peter Kočiš ako padúch taktiež milo prekvapil, ale film o letcoch RAF sa mi páči viacej napr. ako spracovanie ,, Hřbitova pro cizince,, , aj keď chápem, že tento príbeh sa do tej fázy nedostal.

• 7.11.2018  20:54

Strašná scenáristická slátanina, ktorá navzdory svojej dĺžke (aj s titulkami 73 minút ) je na hranici s poviedkou a nie celovečerákom. Takmer polhodina je obkecávanie. Nie, toto sa veľmi nepodarilo, ten scenár je strašne slabý, nedokáže sa ponoriť a vygradovať dej a tie dve lakačky sú skorej nechceným a trapným vtipom.

• 5.11.2018  13:49
    The Haunting of Hill House (TV seriál) (2018)

Tento koment (výnimočne) píšem po dlhšej dobe. A znovu a znovu sa mi v hlave prehráva. TO slovo výnimočne by sa tu dalo použiť na x krát. ...Takže v krátkosti : nemám obavu, že tento seriál sa stane legendou, mezníkom hororovej drámy, skĺbenia viacerých rovín a žánrov. Ešte nikedy sa mi nestalo ( možno v Duchovi s Patrickem S. ), že som mal zimomriavky a o chvíľu slzy na krajíčku. Klobúk dole pred všetkými, ktorý sa podielali na tejto tvorbe. Tak nadržaný po skončení jednoho dielo, kedy sa objaví a zhliadnem ďalší som ešte nebol.

• 5.11.2018  13:40
    Bez frází (TV pořad) (2018)

Výborný projekt a koncept, ktorý nás berie priamo do kuchyne tohto diania. Naviac ako fanda Sparty pre túto skupinu veľké plus. Díky !

• 5.11.2018  13:38
    Tajnosti (2007)

Svojou filmovou rečou je to typická Alice Nellis. Zvláštne detaily, ktoré mi občas vadia a iritujú ma, dostávajú v konečnom vcelku podobu, ktorá nás baví, páči sa nám, aj keď hlavný motív mi je vlastne celkom ukradnutý.

• 5.11.2018  13:33
    Papillon (2017)

Schaffnerova prvá verzia zostane v mojích očiach neprekonateľná a nesmrteľná. Inak tomu nie je, ani po zhliadnutí tohto filmu. Mcqueen a Hoffmann budú vždy len jedničky a legendy. Ich fluidum je ďaleko za hranicami ostatnej hereckej populácie. Navzdory tomu film aj cez svoju dĺžku nenudí, zdá sa mi krátky, usekaný, čo tu v podstate znamená, že nenudí a baví. ...Nie, nie tento remake určite nerobí svojmu prvotnému druhu, či predlohe ostudu a jak fanúškovia Henriho Charriéra, či diváci neznajúci jeho zfilmovanú podobu budú vlastne vcelku spokojní.

• 24.10.2018  13:08
    Rašín (TV film) (2018)

ČT neprestáva prekvapovať. Po Dukle, či Metanolu je tu ďalší zo skvelých filmov (minisérií) , ktorý v porovnaní s filmami, ktoré momentálne bežia v kinách, resp. také sračky, že si kúpia je ako nebo a dudy. Ku 100. ročnému výročiu vzniku Československa je tu film, ktorý nám ukazuje osobnosti, ktoré sa zaslúžili za vznik samostatného štátu. O Masarykovi toho vieme z dejepisu veľa , ale osoby ako Kramář, Švehla, či práve Rašín stoja sa ukázanie sa vo svetle filmových reflektorov. Naviac skvelá práca filmárov.

• 23.10.2018  09:30
    Legendární komentátoři (TV pořad) (2018)

MALL. TV zatiaľ príjemne prekvapuje. Aj s týmto zaujímavým a zábavným konceptom.

• 21.10.2018  18:50
    Apostle (2018)

Tak rozporuplný film, ktorý som dlho nevidel. Tu to je všetko na hrane absurdity, gýču , ale i nápaditosti s výbornou atmosférou a obrazom videnia, kde kamera a hlavne hudba vykonala skvelú prácu. Zo začiatku do konca dej filmu a všetko okolo necháva diváka premýšľať v nevidomosti ( a za seba hovorím), že chvíľu to pripomínalo ,,Vesnicu,, , potom ,,Čarodejnice,, , aby zasa po pár okamžikoch priviedla tvrdé gore scény. Všetko naviac obalené do folklóru a mytológie Keltov. Tu ma ,,iba,, tie 3* mrzia, avšak na toto musíte byť patrične naladený na rovnakú frekvenciu ako prítomný film.

• 21.10.2018  18:42

Tretie pokračovanie, resp. prvý prequel. Čo do obsahu filmu sme sa z toho dozvedeli? Takmer vôbec nič dôležité, všetko podľa tej istej šablóny, nezaujímavý dej. Slabý priemer.

• 20.10.2018  02:40
    Prázdná lednice (TV pořad) (2018)

Aj z banálnych surovín a receptov sa dá spraviť dobré jedlo. ,,Prázdná lednice,, je dôkazom.

• 20.10.2018  01:31
    Rozum v troubě (TV pořad) (2018)

Zábavnou, satirickou formou podané, avšak táto kapitola ma nijako zvlášť neoslnila.

• 20.10.2018  01:04
    Zmlsané dějiny (TV pořad) (2018)

Super! Konečne koncept, ktorý prináša do kulinárskeho show niečo nové.

• 18.10.2018  11:19
    Gulag (TV film) (1985)

Mňa osobne (aj keď s niektorými výtkami) to bavilo, ďalej to rozpitvávať nebudem, ale pokiaľ si chcete pustiť film o ruských pracovných táborov a.i. siahnite radšej po tých, ktorých CSFD vám ponúklo o kúsok nižšie tejto tabuĺky.

• 18.10.2018  11:14

Klasická megalomanská popcornovka so všetkým žiadúcim aj nežiadúcim. Bohužial, toho horšieho tu bolo oveľa viacej. Malo to spád, aj keď so šablónovitou kostrou a napatím, takže to relatívne bavilo, ale miestami to bolo všetko až smiešne hlúpučké, predvídateľné a nechcene úsmevné. Graficky to síce nebol žiadny Asylum, ale formou sa mu to niekedy podobalo až veľmi vierohodne.

• 16.10.2018  10:55

Uvidíme ako sa to bude uberať ďalej...

• 13.10.2018  07:07

Blbý scenár nezachrání ani také esá ako Boleček alebo Lichý s Vlasákem...

• 13.10.2018  07:03

Nesympatický foter , nesympatická matka , nesympatický fagan. Celý mi film mi vlastne takýto príde už od začiatku (a až s výnimkou záveru) a namiesto toho aby sa mi vryl po kožu, mal som z neho skorej koprivku. Poznáte tiež ten pocit, keď ukecaná dramatická složka sa snaží hrať na artovku, že ? ...

• 13.10.2018  06:56
    Pozemšťan (2007)

Výborný námet a ešte k tomu lepší scenár, robí z tejto komornej sci-fi perfektný film, ktorý mi ostane v hlave ešte dlho. Príbeh vedie človeka k zamysleniu a prináša jedinečné a múdre odpovede.

• 7.10.2018  07:05
    Mnichov 1938 (1968)

Vecné, jasné, perfektne informačné. Presne také, akým má dokument byť. ...Politiku tu nerozoberám.

• 6.10.2018  13:52
    Dunkerk (2017)

Skvelý režisér, výborné tempo a hlavne úplne dostačujúca stopáž, ktorá zásluhou perfektného uchopenia námetu a postsynchrónneho strihu robí z Dunkirku veľmi podarený film . Z Dunkirku, ktorý začal pomaly prepisovať kolobeh dejín druhej svetovky.

• 6.10.2018  13:49
    Hlad (2008)

Som rád za zhliadnutí tohto filmu. Už kvôli historickým análom a hlavne intenzívnemu zážitku. Film prináša divákovi paralely hrdina - blázon , terorista - obeť, smrť - život ...... Dáva divákovi otázky, no neprináša odpovede.

• 26.9.2018  12:37
    Sestra (2018)

Ako celkovo, tak aj do príbehu ničím výnimočný prequel , ktorý sme podľa klasickej hororovej šablóny videli x- krát. ... A bojím sa, že sága Conjuring ide pomalu, ale iste ku dnu. Prosím návrat ku koreňom !!!

• 24.9.2018  04:38
    Smrt pedofila (TV film) (2003)

Dobre napísaná a zo zaujímavého pohľadu vykreslená väzeňská krimi- dráma.

• 24.9.2018  00:54
    Pepa (2018)

Po pravde povedané, čakal som väčšiu hovadinu. A aj keď to vlastne bola taká hovadina, tak celé pozitívum, čo by som vo filme našiel ide na vrub Suchánka, u ktorého som sa bavil. Jeho mimické herectvo tu zapadlo veľmi dobre a myslím si, že sa v tejto úlohe (ako aj niektorí z nás ) našiel.

• 23.9.2018  03:18

Miestami síce slušná trapárna, ako ,,rockersky" vyzerajúci Klepl a najlepšie na filme bola hudba Brutusu. Tak asi v krátkosti. Vtipy tlačili na pílu a scenáristicky nastavovaná kaša. Cez všetky neduhy tak ako jednohubka na prvé a posledné zhliadnutie až tak nenaštve.

• 20.9.2018  15:41
    Castle Rock (TV seriál) (2018)

Od začiatku ma to bavilo, fascinovalo( pretože Bill Skarsgard bol proste úžasne démonický) postupom času, od epizódy po epizódu sme skládali puzzle príbehu, ktoré keď sa zdalo byť už zčasti zložené sa zasa s pridaním ďalšieho dielu rozpadlo do základu. Je pravda, že záver som si predstavoval epickejší a taký, ktorý ma rozloží, avšak King nikdy neprestane provokovať a prekvapovať. Castle Rock je proste to najlepšie, čo sme mohli poslednú dekádu na TV obrazovkách v rámci tohto podobnému subžánru vidieť. Žánru Trier a Lynch na druhú.

• 13.9.2018  03:24
    Tlumočník (2018)

Možno až prekvapujúco kvalitný snímok, ktorý dominuje hlavne kvôli hercom . Duo Menzel - Simonischek funguje skvelo, so začiatku na forme Jekkyll a Hyde, postupne si k sebe hľadajú cestu, až ku konečnému ,,posolstvu,, , kde dávnejšiu históriu, ktorá je tenkým ľadom a citlivým tématom vnímame realistickejšími očami, kde nič nie je čierne ani biele.

• 13.9.2018  03:14

Svojim spôsobom klasický Vejdělek, t.j. žensko-mužské vzťahy, trpkejší humor, v tomto prípade aj hranie na vážnejšiu notu. Road-movie koncept s naturalistickým vizuálom, je tu len akýmsi obalom celého príbehu, ktorý má možno trošku netradičnú pointu, ale v podstate nie je ničím zaujímavý a ukrýva v sebe klišé, ktoré sme už x-krát videli. Ale ako oddychovka poslúži dostatočne a hoďka a pol ubehne bez väčších zádrhelov.

<< předchozí 1 2 3 4 14 26 39 51