• Krátkometrážní

Mezinárodní dny (2018) (pořad)

Bolo by lepšie viacej do hĺbky celého príbehu, než len tento minišot.

Rambo II (1985)

Naproti prvotnému filmu už moc americké, béčkové a hlavne plné patosu. Navzdory všetkým neduhám, stále veľmi dobrý priemer, ktorý patrí ( aj s celou sériou) do kultovej scény akčnej kinematografie.

Dlouhá bílá nit (1970) (TV film)

Na každý pád veľmi dobre zahraná a natočená tragi(komédia). V určitých pasážach ta pachuť irónie bola jednoznačne poznať. Tradične výborní herci, ale v celkovom pojatí mi to všetko prišlo až príliš afektované.

Rambo: První krev (1982)

Klasika klasik. Film, ktorý je jeden z mnoha, čo zo Slya spravili nesmrteľného. Topka akčňáku 80-tých....A jedna z najvýstižnejších psychologických figuriek z Vietnamu ( aj keď navzdory tomu, tam sa príbeh neodohrával).

Ve stínu upíra (2000)

Film hlavne určený pre milovníkov tohto nesmrteĺného hororu. .....Len týmto, ale nie je úspech zaručený. Orloka mám tiež rád, ale tento hybrid mystyfikačného hororu a životopisnej drámy mi nešiel moc po chuti. Veľké plus za masky a hercov. John Malkovich zažraný za kamerou a neskutočne, neskutočne verný Dafoe pred ňou. Toto bol jeden z jeho najlepších výkonov!

Ano, šéfová! (2018) (pořad)

Hlavné, čo tomu chýba je charizma hlavných protagonistov. V tom sa Zdendovi nechytajú ani po členky. Inak je to ten samý koncept, ktorý mňa osobne stále baví, avšak dávam za pravdu ( a dalo sa čakať), že to bude len nastavovaná kaša...tá avšak bola už na konci za Pohlreicha.

Tísňové volání (2018)

Márna sláva. Toto proste severania umia. Za málo peňazí, veľa muziky, známe to klišé, ktoré však tady sa proste musí použiť. Jeden mobil, jeden človek, nejaký ten komparz a postsynchrónny zvuk. Aké jednoduché! Skvelý námet, príbeh má zaujímavú pointu, baví. Čo viacej ?

Balada o pilotovi (2018) (TV film)

ČT znovu prekvapila a znovu vydala na svet veľmi dobrý film , ktorý s väčšou výpravou si smelo dokážem predstaviť na plátne kina. Jeho slabinou je práve ale príbeh, ktorých sú (bohužiaľ) stovky a nie je ničím zvlášť výnimočný. Je to všetko na hrane rodinnej drámy, politiky a vojnovej tématiky. Ani v jednom ale hrana úplne nezvoní. Ústredná dvojica je ok, Peter Kočiš ako padúch taktiež milo prekvapil, ale film o letcoch RAF sa mi páči viacej napr. ako spracovanie ,, Hřbitova pro cizince,, , aj keď chápem, že tento príbeh sa do tej fázy nedostal.

The Witch in the Window (2018)

Strašná scenáristická slátanina, ktorá navzdory svojej dĺžke (aj s titulkami 73 minút ) je na hranici s poviedkou a nie celovečerákom. Takmer polhodina je obkecávanie. Nie, toto sa veľmi nepodarilo, ten scenár je strašne slabý, nedokáže sa ponoriť a vygradovať dej a tie dve lakačky sú skorej nechceným a trapným vtipom.

The Haunting (2018) (seriál)

Tento koment (výnimočne) píšem po dlhšej dobe. A znovu a znovu sa mi v hlave prehráva. TO slovo výnimočne by sa tu dalo použiť na x krát. ...Takže v krátkosti : nemám obavu, že tento seriál sa stane legendou, mezníkom hororovej drámy, skĺbenia viacerých rovín a žánrov. Ešte nikedy sa mi nestalo ( možno v Duchovi s Patrickem S. ), že som mal zimomriavky a o chvíľu slzy na krajíčku. Klobúk dole pred všetkými, ktorý sa podielali na tejto tvorbe. Tak nadržaný po skončení jednoho dielo, kedy sa objaví a zhliadnem ďalší som ešte nebol.