• Krátkometrážní

Čarodějnice (2015)

Bez nejakých veľkých (ne)očakávaných ľakačiek a ,, zlovestnéhoho,, bububu je tu horor, ktorý čerpá svoje know-how a jeho hlavnou devízou je atmosféra - tvrdý stredovek, počasie Nového Anglicka, depresia a surovosť až na dreň. Avšak vo finále mi to prišlo trochu nedotiahnuté a potenciál nevyužitý.

The Boy (2016)

Klasická žánrová jednohubka, ktorá ale v sebe miesi základy ,,neogotického duchárskeho hororu,, s postmodernou, v sebe ukrývajúc zaujímavú a celkom prekvapivú pointu.

Spotlight (2015)

Hneď na začiatok treba povedať (napísať), že Oscara by si film zaslúžil jak z hľadiska filmovej kvality (ktorú nepochybne má), ale i z jasného pohľadu- PRINCÍPU!!! . Ten vďak a poklona teda patrí predovšetkým skutočným novinárom Spootlight-u, ako i tvorcom tohto filmu, pretože film sa drží, existuje a chodí po tenkom ľade, po veľmi tenkej hranici, pretože týchto otcov, matiek, sestier, farárov, biskupov, či arcidiézov je stále mnoho, majú stále veľký vplyv na spoločnosť, takže je to vždy krok do neznáma. .... Takže toľko k politike a církvi. No, film už vlastne nepotrebuje ďaľší komentár. Treba vidieť !

Osm hrozných (2015)

Quentin posúva hranice a mantinely westernového žánru znovu o niečo ďalej. Jeho rukopis je tu taký jasný, že keby som nevedel koho je to výtvor, po chvíli by ma napadlo jeho meno. Aj napriek dlhšej stopáži film baví a jeho klasicky dvorný herc, viz. Madsen, Jackson sú znovu skvelí.

Moneyball (2011)

K tomuto filmu som sa dostal pomerne náhodou. V Sport Magazíne vyšiel článok a akýchsi matematicko-fyzikálnych vzorcoch, ktoré v podstate popierajú základy športov. .... A skutočne film nadchne svojím originálnym námetpm a hlavne Brad je zasa skvelý. Hláškujúci, baviaci.... Vada na kráse Moneyball-u je v americkom prístupe a obale filmu o víťazstve tzv.,,American dreamu,,.

Francouzská krev (2015)

Nový Romper Stomper, či Kult Hákového kríža z ,,Francúzskej krvi,, nebude. V niektorých ohľadoch sú si ale samozrejme podobné. Filmov o skinheads už sme viideli nespočetné množstvo. Takmer všetky mali potrebu moralizovať a ukázať holé lebky v čiernom svetle, ktorí si svoju (ne)vieru časom uvedomia. Prítomný film toho nie je dôkazom, čo mu patrí ku cti. Čo sa v mojich očiach ale javí ako najväčší problém a mínus, ktoré sráža dej, spád a rýchlosť sú prlišné prestrihy a časové odskoky, ktoré pôsobia nevyrovnane, rozhádzane a na film majú nečakane veľký vplyv.

Laputa (2015)

Keď sa nad tým tak zamyslím, premýšľam prečo sa mi to vlastne páčilo? Aké fluidum a energia z filmu sálala, že to bavilo a s postavmi som sa stotožňoval? .... Odpoveď je , ale prekvapujúco jednoduchá. LAPUTA je film o hľadaní sám seba, priateľoch, životnom poslaní a ceste. Ukazuje filmové postavičky ako partiu nýmyndov a nulákov, ktorý sa točia v začarovanom kruhu. Áno, je to dnešný obraz reality, ale prítomný film to ako realitu berie, je prirodzený a nehraje sa na vysokointeligenčnú artovku.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

O tom, že Leo konečne dostane Oscara, o tom snáď nepochybuje nik...... Takže k filmu. Začiatok je trošku zdĺhavý a má pomalejšie tempo, nakoniec vlastne celý film keby bol skrátený aspoň o 15-20 minút, rýchlosti a gradácii by to viac než pomohlo. Inak príbeh bol sám o sebe fantastický, resp. až neuveriteľný, k tomu krásna panenská divočina a dobrodružstvo, z ktorého sálala surovosť a realita. Vydarený dobrodružný survival.

V hlavě (2015)

Walt Disney po nejakej dobe znovu priviedol na svet dorbý animák pre celú rodinu. Film, ktorý má nápad, šarm, vtip i emócie.

V objetí ďábla (2015)

Zbytočne sa tu nebudem rozpisovať o tom, že Amenábar je majster svojho remesla, takže proste a jednucho vie! Bodka. V ,, Regression,, tomu nebolo inako. Chytlavý a šikovno napísaný scenár nutí diváka stále premýšľať, čo ? ako? prečo? akým smerom sa to bude uberať? ....až ho to nakoniec úplne prekabáti a obráti sa to o 180 stupňov. No a to je možno práve tá chyba a boliestka na tomte filme . Možno? ...niekto si v tom nájde aj určitú devízu. ...ja ale spadám do tej prvej skupiny.

Ovládací panel
14 bodů