Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Horor
  • Krátkometrážní

Recenze (1 766)

plakát

Tři Tygři ve filmu: JACKPOT (2022)

Alfou a omegou celého filmu je u mňa jednoznačne Kozub, ktorý svojími grimasami a hláškami drží nejakú úroveň. Inak je film na hrane absurdity a sebatrápnosti, ktorú musíte brať s nadhladom.

Iveta (2022) (seriál)

Som rád že Iveta zostala len 3-dielnou sériou o jejich počiatkoch a prvej láske, ktorá tu bola zobrazená celkom demystifikovane a nezostala v našich očiach ako obeť bulváru. Naviac dobré herecké výkony hlavných protagonistov.

plakát

Vražedné stíny (2022) (TV film)

Samotní herci sú ok. Tu niet čo vytknúť, ale scenár je hotová katastrofa, naviac neohrabané, slátané a dosť som sa miestami strácal. Technicky to Svobodsa zvládol, ale potenciál tu mohol byť o triedu na vyššie úrovni.

plakát

Stíny v mlze (2022) (seriál)

Jedna zo slabších krimináliek ČT. Začiatok sľubný, ale ďalej je linka s Hanušom naťahovaná ako turecký seriál a kvalita detektívky klesá niekde ku hranici Kriminálky Anděl, Modrava a.i. ,,skvosty,, Novy.

Podezření (2022) (seriál)

Typický príklad kde film stojí na hlavnej postave a tá ťahá bremeno na seba. No a výsledok? ...Už tady asi 1001 krát zmiňované a ospevované výkony Melíškovej, či Barešovej. Ale...nedá sa inak, ČT znovu a znovu boduje. Vďaka!

plakát

Texaský masakr motorovou pilou (2022)

Je to gore, ako má byť, to sa musí nechať, ale toto je prvé a aj posledné plus, ktoré by som o tomto filme zmienil. Až na výnimky je to bez atmošky, herci sú nesympatický, figurky bez žiadnej známky nejakého vyžiarujúceho fluidum, či faktoru x. Aj cez nízku stopáž ma to miestami nudilo, a aj keď v tomto žánru je treba byť nad nejakými (ne)logickými situáciami nad vecou, tak skoro až takmerná ,,nesmrteľnosť,, hlavného padúcha ma dostávala do vývrtky.     P.S. Asi viditeľná inšpirácia v Halloweene a Myersovi. Tam to je ešte o level vyššie.

Devadesátky (2022) (seriál)

Nebojím sa napísať (povedať) - jeden z najlepších českých seriálov. Na každý nový diel som sa tešil celý týždeň. ... Je to ten z tých, ktorý sa stal už u zrodu kultom. Best !

Polosvět (2022) (seriál)

Výborná séria dokumentov, ktoré sú akousi príručkou a pomocníkom k veľaúspešným ,, Devadesátkám,, ,  obohacujúca o viaceré dnes už toľko menej známe, či zapomenuté pikošky z politického, či skutočného sveta.

plakát

Stáří není pro sraby (2022)

Magnusek je sympaťák, jeho posledným filmom ma celkom potešil, ako aj v úlohe Shoky a Morthy, kde bol dokonalý. Ale tady viacej ako 2* dať je maximum. Film začína celkom sľubne, ale postupne divák zisťuje, že film postáda z dejovej linky a všeobecného konceptu takmer všetko. Zmar dovŕšil záver, ktorý bol doslova  ukážkou trápnosti a nevkusu, tak že aj Troška by sa červenal.