Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Horor
  • Akční

Recenze (1 725)

Zátopek (2021)

Čo do výpravy a celkového obrazu filmu sa jedná v našich končinách o neskutočný počin. Už len za tento bod si film zaslúži absoloturium. Český Lev 2021 bude stopercentne v réžii tohto filmu. Herci už teraz majú sošky pripravené.

plakát

Hlava Medúzy (2021) (TV seriál)

Bohužial. Laťku akú si za poslednú dobu nastavil ovenčený Medailou za zásluhy tento režisér , tak v žiadnom prípade ju tu neprekročil. K Čvančarovej a jej (ne)vkusnom kostýme a celkovom vzhľade sa tu už napísalo dosti, ale to mne je celkom jedno. Sympatický tu bol hlavne Dvořák, ktorý bol uveriteľný a prirodzený. 3* zo zavretými očami, Trochu lepšia kriminálka Anděl .... resp. ,,šlágry z Novy.

plakát

Tajné životy (2015) (TV seriál)

Jeden z naj slovenských seriálov, ktorý drží pohromade spletité príbehy, dobré herecké výkony a celkový režisérsky um, ktorý diváka baví.

plakát

Kukačky (2021) (TV seriál)

Bezpochyby seriál roku, a určite aj jeden z najlepších aké sa za poslednú dekádu aj natočili. Znovu, asi už po 153x, bravo Českej televízii a jej dramaturgii. Film stavia pevné základy na príbehu, aký každého chytne, ale hlavným hybateľom úspechu sú herecké výkony. U mňa hlavne Novotný-Remundová. Ostatní veľmi zdárne sekundujú. Seriál, ktorý pritiahol k televízoru deti, starách, rodičov, či teenagerov.

Bourák (2020) odpad!

?????... Nie, toto som vážne nepochopil. K českým filmom nebývam zvyčajne prehnane kritický, ale tady keď som sa rozhodoval medzi odpadom a 1*, dal som hodnotenie aké som dal. Tady vážne neviete, či sa film snažil natočiť nové ,,Šakalí léta,, Tarantinovské pojatie, či len trumfovať Troškove skvosty. Pred zhliadnutím som neveril tomuto hodnoteniu (35 %), ale teraz už nepochybujem. Nevkus, trapas, ubohosť.

plakát

Štěstí je krásná věc (2020)

Sám neviem prečo som vlastne tú 1* dal, pretože čo do obsahu, ale hlavne festivalu trápnosti, nelogičnosti a debility správania sa postáv je to jasný odpad a figurant na najhorší film roku 2020.

plakát

Hnízdo (2020) (TV seriál)

Bez debát jeden z najlepších slovenských seriálov televíznej tvorby, ktorý nepostrieda nič, čo by mal dramaticky obsahovať. Náučná tvorba a ukázka ako ,, to ,, má vyzerať.

plakát

Božena (2021) (TV seriál)

Ač napriek niektorým výhradám ktoré by sa našli, mi tento český klenot a symbol literárnej histórie a osobnosti imponoval, bavil a obohatil.

Anděl Páně 2 (2016)

Tieto Vianoce bol jednotkou na TV obrazovkách práve pokračovanie tejto rozprávky. Jedna z mála podarených pokračovaní, ktorá možno o malinký fúz aj predčila prvotný film. Hlavným stavebným kameňom tu bola znovu ústredná dvojica Dvoŕák - Trojan, ktorá mala v sebe úžasnú symbiózu a dokonale ladila a nádherný zimný a priam rozprávkový Český Krumlov.