Falešná kočička (1937)

Pomerne zábavné. Nebyť neúnosne iritujúcej hlavnej hrdinky, dal by som viac.

Pod vlivem lásky (2008)

WOW. Nemám slov. Najkrajšia perverznosť akú som kedy videl. Film ma dostal aj na zábavnostnej, aj na psychologickej úrovni. Nebojte sa toho, budete očarení (alebo prípadne znechutení).

I Love You Phillip Morris (2009)

Vtipné a neopozerané. Ústredná dvojka je vynikajúca. Dramatická línia je možno ešte vtipnejšia ako komediálna, čo je pre niekoho možno mínus , ale mne to nevadilo. Svieži vietor z Hollywoodu.

Ukrutnost (2010)

Zo začiatku dosť neprehľadný príbeh kvôli veľkému počtu postáv, čo sa našťastie zmení vďaka možno mierne pretiahnutej stopáži. Úroveň brutality je tak akurátna, koniec je dôstojný. Konečne moderný pohľad na yakuzu.

Byt (1960)

Veľmi vtipný, ale naozaj VEĽMI vtipný a trefný film. Jack Lemmon bol, ako aj tu dokazuje vynikajúci herec. Elita romantických komédií. Povinnosť.

Jopok manura (2001)

Čakal som niečo veľké, no nedostavilo sa to. Ani nie úplne vtipné, ani nie úplne napínavé. Nieje to zlé, no skôr taký priemer. Pre mňa sklamanie.

Kick-Ass (2010)

Dostal som úplne niečo iné ako som čakal. Z filmu som bol nadšený, ale predsa mi niečo vadilo. Nechápem prečo sa tvorcovia nedržali reálnosti. Chvíľu mi príbeh pripadal ako z nášho sveta a potom príde hlavný hrdina s nemenovaným extrémne nerealistický strojom do typického klišé, keď villian mieri na hrdinu a namiesto toho aby ho hneď zabil kecá. Ale celok je to veľmi zábavný a originálny.

Princezna Mononoke (1997)

Krásny vizuál, hudba a príbeh. Potrebujete ešte niečo pri animovanom filme ?

Electric Dragon 80.000 V (2001)

Pre mňa, experimentálnu hudbu milujúceho človeka, bol tento film ako odraz časti duše. "Špinavá" ale veľmi zaujímavá vizuálna stránka, môj obľúbený Asano a veľmi prijateľná dĺžka pripravili pre mňa nečakane veľmi pozitívny zážitok.

Kroužek sebevrahů (2001)

Silné, ťažko stráviteľné dielo. Nesie kopu myšlienok, ale všetkým pochopí asi len Sono. Ešte stále u mňa pretrvávajú zmiešané pocity po zhliadnutí. Film ktorý vás donúti premýšľať.