Velká ryba (2003)

Veľmi pekne natočený film. Trochu dojemný, trochu vtipný a úžasne pestrý. Lepších hercov vybrať nemohli, Ewan mi do hlavnej role sadol ako uliaty. Proste Burtonovka ako má byť. Každý si tu nájde svoj kúsok.

Mystery Men (1999)

Odychovka s pár trápnymi hláškami, no pár vážne dobrými. Tým čo nieje superhrdinské prostredie ďaleko a majú radi komédie, správna voľba. Komédia na sobotné popoludnie.

Osvícení (1980)

O réžii sa tu ani nemusí debatovať. Je úžasné aký thriller sa dá natočiť v podstate len s tromi hercami a kvílivou hudbou. Jack je perfektný maniak už len tým ako vyzerá. Vynikajúca práca zo zvukom a kamerou. Nemám čo vytknúť. Kubrick bol proste pán REŽISÉR.

Hook (1991)

Keď som bol malý tak som to miloval. Krásne pestrofarebná rozprávka. Určite lepšie ako nové spracovanie Petra Pana. Pre starších už moc neponúka, ale pre deti je to ideálne.

Posel klamů (2004) (seriál)

Hlavnou prednosťou tohoto výtvoru sú zaujímavé charaktery, ktorých osudy sa navzájom prelínajú, pri čom s v každom diely striedajú za nové s výnimkou štyroch hlavných. Paranoia agent sa nedá zaradiť do žiadneho žánru, pretože rôznorodosť dielov je obrovská. Prechádza sa tu od psychicky náročných, až po bláznivo komediálne. Moje nadšenie bolo obrovské, ale pri posledných dieloch som stratil pojem čo sa tam vlastne deje. Tieto časti boli akoby vystrihnuté z úplne iného, supernatural anime. Tvorcovia mali radšej zostať pri mysterióznej kriminálke, ale Japonci si proste neodpustia dať do seriálu niečo brutálne fantasy. V tomto prípade to napchaly do týchto dvoch epizód. Inak veľmi zaujímavý seriál, ktorý by si nemal nechať žiadny animefanúšik ujsť.

Braindead - Živí mrtví (1992)

Jednoducho klasika. "Krásna" brutalita, pekelné hlášky a zombie dieťa ktoré je neprekonateľné.

Naruto (2002) (seriál)

Príliš rozťahaný a píliž detinský seriál na to aby si zaslúžil viac. Čo musím ale pochváliť je vypeckovaný soundtrack s najlepšími japonskými rockovými kapelami.

Sedm samurajů (1954)

Nebojte sa minutáže, nebudete mať čas sa nudiť. Sedem samurajov je nádherný epos, ktorý vás určite pohltí. Film ktorý si zaslúži byť v top 10 filmoch všetkých čias. Kto nevidel, môže ľutovať.

Hellboy 2: Zlatá armáda (2008)

Veľmi pekne ma to prekvapilo. Lepšie ako jednotka. Je to celé taká akčná rozprávka so zaujímavými fantasy postavami všetkých druhov. Keby som mladší určite by som to miloval.

Jú jú hakušo (1992) (seriál)

Prvé anime na ktorom som bol naozaj závislý. Pre staršieho diváka možno trochu nezaujímavé, ale mladších anime fanúšikov určite zaujme. Pre mňa klasika a veľa pekných spomienok.