Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Sci-Fi
  • Animovaný

Terminátor (1984)

Neuvěřitelné, jakou sílu se podařilo vštěpit takto komornímu příběhu a jakou podívanou sesmolit za pár peněz z několika modýlků, kouře a alobalu. Slušelo by se konečně spíchnout režisérskou verzi z vystřižených scén, které nejen prohlubují vztah ústřední dvojice a Kylovi dávají zakusit muka lechtání, ale transformují celý film ze zoufalé utíkačky v odhodlaný boj za budoucnost.

Není čas zemřít (2021)

/ "No time to die" (*****) - Pro mě příjemné seznámení s jakousi Billie Ellish skrze skladbu, která, jakkoli od počátečního tichého kňourání nenápadně graduje do krásného intenzivního finále, zůstává nejklidnější bondovskou znělkou. Ke všem těm emocím to dokonale pasuje.

Spectre (2015)

Writing's on the wall (*****) - Pro bondovku odvážný, ale naprosto uhrančivý vokální počin s překrásným orchestrálním motivem. Pro mě do té doby zcela anonymní Sam Smith příjemně překvapili.

Quantum of Solace (2008)

Quantum mi k srdci přirostlo asi až na třetí pokus, ale přece. Casino Royale nasadilo laťku opravdu vysoko a bylo by skoro naivní očekávat, že se ji podaří hned po dvou letech suverénně přeskočit. Nedotažený a lehce chaotický scénář s hromadou akce a explozí mi trochu připomíná Brosnanovky, proti kterým obecně nemám dišputát, takže za mě se tady vlastně nic zlého nestalo. Kamera, střih i score jsou opět bez chybky, a ten ikonický záběr padající kamerou v rekonstruovaném kostele zařazuji do svého osobního zlatého fondu akčního vizuálu. / Another way to die (***) - Pro mě nejrozpačitější Bond-song ever, kterému je poměrně těžké přijít na chuť. Jako třeba u oliv jde spíše o chuť vyloženě získanou.

Halloween zabíjí (2021)

Tuto sezónní instalaci budu raději považovat za průměrný recap pro nezasvěcené a nezbytnou výplň pro Halloweenu chtivé.. a coby přívrženec té druhé skupiny budu doufat, že Halloween Ends vše napraví a ságu rozumně zakončí. A že Laurie pro tuto příležitost zase vyleze z postele.

Sebevražedný oddíl (2021)

V tomto případě by se hodila možnost hodnotit jednou hóóódně velikou hvězdičkou..

U Zlaté rukavice (2019)

Výlet až na nejzoufalejší dno naší choré společnosti. Smekám před dokonalou výpravou, maskami (mrkni na web jaký je Jonas Dassler po tím vším kunďák) a hereckými výkony všech na plátně, zoufalých žen pak obzvláště.

Bohemian Rhapsody (2018)

The time has come.. for you to lip-sync.. for.. your.. Oscar!

Halloween (2018)

Ta sekera na konci H20 přece jen měla něco do sebe, ale co už.. Každopádně pěkně napsaný sequel se vším, co k Halloweenu patří, včetně jak se patří ošuntělé Shatnerovy masky :)

Normal (2009)

Tvůrci si naštěstí dali záležet nejen na vymazleném komiksovém vizuálu a husté noir atmosféře, ale také na silné pointě. Být tyto aspekty slabší, nic by nepřebilo příšerně strojené dialogy a nezáživně čtený narativ - dosti výrazné skvrny na jinak moc povedeném filmu. Nutno zmínit kvalitní soundtrack.. popravdě jen díky nedávnému Muchowu ostravskému koncertu, kde několik motivů zaznělo, mě napadlo na Normal kouknout.